Bērnu žūrija 2016 noslēgusies
2017. gada 4. martā

Valmieras Viestura vidusskolā katru gadu bērni tiek aicināti iesaistīties „Bērnu žūrijas” aktivitātēs, tomēr 2016.gads atšķīrās no iepriekšējiem gadiem ar to, ka ļoti daudz bērnu grāmatas izlasīja jau vasaras brīvlaikā. Liels pārsteigums bija, ka tie čaklie lasītāji šogad bija 23, kuri bija paspējuši ne tikai izlasīt, bet arī novērtēt grāmatas līdz 1.novembrim. Viņi dāvanā saņēma gudrības simbolu - pūcīti Latvijas karoga krāsā.

2016. gada Bērnu žūrijā bija iesaistījusies 124 skolēni, no kuriem 1.-2.klasēs – 65 bērni, 3.-4.klasēs – 59. Šogad grāmatu lasīšanā bija sarosījušies arī bērnu vecāki. Vecāku žūrijā grāmatas izlasīja un novērtēja 3 mammas.

Bērnu žūrijas noslēguma pasākumā bibliotekāre L.Drande priecājās par vel lielāku lasītāju skaitu kā iepriekš un, lai uzzinātu, vai tiešām grāmatas ir lasītas, viņa bija sagatavojusi nelielu pārbaudes darbiņu pasākuma dalībniekiem. Izvērtējot sniegtās atbildes, tika apbalvoti 10 čaklākie un vērīgākie lasītāji.

Savukārt Valmieras bērnu bibliotēkas pārstāve Lolita Dreimane, pauda cerību, ka vēlme lasīt grāmatas bērniem nebeigsies līdz ar 4.klases pabeigšanu. Viņa priecāsies turpmāk satikt aktīvos lasītājus ne tikai Viesturskolā, bet arī Valmieras bibliotēkā.

Jau sesto gadu Bērnu žūrijas noslēguma pasākuma organizēšanā ir iesaistījušies Viesturskolas sākumskolas domes vecāki, kuri ne tikai piesaistīja atbalstītājus balviņām grāmatu lasītājiem, bet arī sagādāja ļoti gardu kliņģeri un devās rotaļās kopā ar bērniem.

Liels paldies Bērnu žūrijas 2016 atbalstītājiem: SIA „Venden”, SIA „Labās mantas”, Sandrai un Kārlim Rozēm un SIA „Baltijas suvenīri” par jaukajām pārsteiguma balviņām lasītājiem, kā arī kafejnīcai „Pauze” Meža ielā 7, Valmierā par gardo kliņģeri noslēguma pasākuma dalībniekiem.

Vēl īpašu paldies par tamborētajām pūcītēm sakām 3.klases skolnieces mammai Solvitai Ciprusei. Šogad tās bija vēl lielākas un vairāk kā citus gadus.

Uz tikšanos atkal nākamgad, kad būs iespēja iepazīties ar jauniem grāmatu varoņiem un daudz interesantiem stāstiem!

Sākumskolas vecāku dome

Vairāk foto galerijā

vietvardi.lv
2017. gada 2. martā

23. februārī  valodnieka J. Endzelīna 144. dzimšanas dienas atceres  starptautiskās zinātniskās konferences izskaņā Latvijas Universitātes Mazajā aulā notika Vietvārdu talkas atklāšana.  Konferences laiks sakrīt ar Starptautisko dzimtās valodas dienu un, turpinot ikgadējas vietējā nemateriālā mantojuma apzināšanas tradīcijas, šogad UNESCO Latvijas  Nacionālā komisija sadarbībā ar Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties Vietvārdu talkā līdz 30. septembrim. Katru mēnesi tiks noteikts aktīvākais vietvārdu pierakstītājs un vietvārdiem krāšņākais novads.

Uz pirmo vietvārdu talku 1911. gadā aicināja J. Endzelīns. Visaktīvāk darbs veicās 20.gs. 20. gados, kad vietvārdu pierakstīšanā iesaistījās skolēni un studenti, tā apliecinot savu patriotismu Latvijas brīvvalstij. Tika pierakstīti ap 60 000 vietvārdu. Vēlākajos gados vietvārdu pierakstīšana ir valodnieku un atsevišķu entuziastu ziņā.  Pavisam Latviešu valodas institūta vietvārdu kartotēkā 20. gs. savākti 900 000 vietu nosaukumi, tie glabājas uzrakstīti uz kartītēm kartotēkas atviktnēs. No 20. gadsimta 90. gadiem elektroniski veido datu bāzi kartografēšanas vajadzībām Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, karšu izdevēji, pierakstot tikai nosaukumus kartē ievietojamiem objektiem.

Vietvārdu talkas mērķis ir apzināt, pierakstīt un datubāzē reģistrēt vietējos vietvārdus, kas tiek lietoti patlaban, vai arī reģistrēt tos nosaukumus, ar kuriem ir notikušas zināmas izmaiņas. Pievienot stāstus par objektu nosaukumu rašanos, paralēliem nosaukumiem, par objektu vēsturi un citu interesantu informāciju, ko vietējie iedzīvotāji zina. Lai apzinātu tos īpašos nosaukumus, kurus lieto tikai viena ģimene, dzimta, kaimiņi. Šo mazo objektu nosaukumu mūžs ir ap 50 gadu. Katra vieta ir neatņemama vēstures daļa, un vietvārds ir tās sargātājs. Ja vietvārds pazūd, vieta kļūst anonīma. Ja rodas jauns objekts, tam neiedod vārdu ,arī tas ir anonīms.

21. gs., attīstoties tehnoloģijām, šī talka notiek, elektroniski ievadot savākto materiālu. Vietvārdu apzināšana ļauj katram justies lepnam par savas tuvākās apkārtnes bagātību. Viesturieši, apzinot savu tuvāko, mīļāko vietu nosaukumus, pierakstīsim stāstus un iesaistīsimies Latvijas vēstures un valodas  bagātināšanā, neļaujot zust vietvārdiem, palīdzot Latvijai kļūt mīļai, savpatīgai un tajā pašā laikā atvērtai plašajai pasaulei.

Visa informācija par darbu atrodama adresē vietvardi.lv. Lai mums izdodas!

Latviešu valodas skolotāja Līga Lapsiņa

Foto. Viesturiešu vēstnieki Vietvārdu talkas atklāšanā kopā ar LVI direktori

Paldies par atbalstu!
2017. gada 28. februārī

Liels paldies TC “Valleta” par 30 skaistām dežūrvestēm!

Mēs, skolēnu pašpārvalde, esam pārliecināti, ka tagad dežurantus varēs labāk pamanīt, un skolēnu uzvedība starpbrīžos uzlabosies!

Sveicam
2017. gada 27. februārī

Sveicam Valmieras pilsētas un novadu

Latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus

Alisi Lauru Kjasperi (6.a) - 2.vieta

Paulu Odinu Šmitu (6.b) - atzinība

Latviešu valodas un literatūras MK

Lielisks sniegums!
2017. gada 17. februārī

Sveicam un lepojamies ar Valmieras pilsētas un novadu angļu valodas olimpiādes laureātiem!

6. klašu grupā – Alise Laura Kjaspere  6.a - 3. vieta

8. klašu grupā – Rainers Strads 8.b – 1. vieta

Sintija Gulbe 8.b – 2. vieta

Kitija Ieviņa 8.c – 2. vieta

Mārtiņš Lūsis 8.c – 3. vieta

Vēlam veiksmi arī turpmāk!

Svešvalodu skolotāju MK