Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Velosipēdu atbilstības dalībai ceļu satiksmē pārbaudes rezultāti
2016. gada 19. septembrī

Lai pievērstu uzmanību jauniešu izmantoto velosipēdu tehniskajam stāvoklim un velo drošības jautājumiem, 16.septembrī pie astoņām Valmieras skolām tika pārbaudīta 456 novietoto velosipēdu atbilstība dalībai ceļu satiksmē. No tiem par atbilstošiem tika atzīti vien 52 velosipēdi. 

Velosipēdi tika pārbaudīti, ņemot vērā šādus kritērijus:

1)    aprīkojums ar darba kārtībā esošām bremzēm (ja velosipēds ir aprīkots ar rokas bremzēm, arī tām ir jābūt darba kārtībā);

2)    aprīkojums ar atstarotājiem – tiem jābūt abās velosipēdu riepās, kā arī velosipēda priekšpusē – baltas krāsas atstarotājs, aizmugurē – sarkans;

3)    citi būtiski tehniski defekti, kas var samazināt velosipēda drošību dalībai satiksmē.

 

Valmieras Viestura vidusskolas velonovietnē tika pārbaudīti kopā 124 velosipēdi, no kuriem dalībai ceļu satiksmē pilnībā atbilstoši bija vien 11 velosipēdi. Par neatbilstošiem tika novērtēti 113 velosipēdi.

Atbilstošie velosipēdi tika marķēti ar zaļu uzlīmi, neatbilstošie – ar sarkanu aproci, aicinot apmeklēt kādu no Valmieras veloservisiem, kas velosipēda īpašniekam, uzrādot sarkano aproci un skolēna apliecību, konkrētā velosipēda remonta veikšanai piedāvā atlaides.

Lai kopīgi rūpētos par jauniešiem un satiksmes drošību pilsētā, aicinām skolas papildus informēt jauniešus un viņu vecākus par veikto velosipēdu pārbaudi un nepieciešamajiem velodrošības pasākumiem.

Ieteikumi, ko sniedz Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas Prevencijas grupas vecākā inspektore Liene Kaužēna:

1)    galvenie nosacījumi, kādam ir jābūt velosipēdam, lai tas būtu drošs dalībai ceļu satiksmē:

 • velosipēdam ir jābūt aprīkotam ar bremzēm;
 • ja ar velosipēdu brauc diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam jābūt aprīkotam ar baltiem un sarkaniem atstarotājiem, kā arī ar baltas un sarkanas gaismas lukturiem. Ja velosipēdam lukturu nav, tad velobraucējam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem;
 • nedrīkst būt citi būtiski velosipēda defekti – nedrīkst būt tik ļoti nodilušas riepas, ka nav redzams to raksts; nedrīkst būt bojāts velosipēda rāmis vai ritošās daļas elementi;

 

2)    satiksmes noteikumi bērnu un jauniešu braukšanai ar velosipēdiem:

 • bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei;
 • patstāvīgi braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē atļauts personai, kura sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības;
 • ja patstāvīgam velobraucējam nav iegūta A, B vai C kategorijas transporta līdzekļa vadītāja apliecība, tad obligāti ir jābūt velosipēda apliecībai, ko uzrādīt, braucot ar velosipēdu;
 • pilngadīgas personas pavadībā braukt ar velosipēdu jebkura vecuma bērniem atļauts pa ietvēm, velosipēdu ceļiem un citām vietām, kur atļauta tikai velosipēdu un gājēju kustība. Ceļu satiksmē braukšana pilngadīgas personas pavadībā bērniem atļauta no 7 gadu vecuma;
 • jebkura vecuma bērniem dzīvojamās zonās, kur nenotiek mehānisko transportlīdzekļu braukšana, braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi;

 

3)    biežāk novērotās problēmas, kas saistītas ar jauniešiem-velosipēdistiem, un ieteikumi to novēršanai (aicinām vecākus šo pārrunāt ar bērniem):

 • velosipēdu vienmēr vajadzētu uzturēt tehniskā kārtībā. Bieži velosipēdi nav aprīkoti ar bremzēm un atstarojošiem elementiem. Policistu pieredzētās biežākās atrunas: es ar velosipēdu nebraucu pa ielu; braucu tikai gaišajā diennakts laikā; pa ceļam uz mājām satikām draugus un izdomājām pabraukāties; pulciņš vai ballīte ievilkusies līdz vēlai vakara stundai utt.;
 • bieži nākas konstatēt, ka vecāki neinteresējas, ko dara bērni un kādā stāvoklī ir velosipēds. Pēdējo reizi viņi velosipēdu ir apskatījuši velosipēda pirkšanas brīdī. Pēc tam velosipēda uzturēšana ir palikusi bērna ziņā. Tāpat vecāki mēdz būt pārliecināti, ka bērns ar velosipēdu brauc tikai pa pagalmu vai brauc pa kopīgi pārrunāto maršrutu. Policisti uz ielas secina pretējo;
 • rūpējoties par velosipēdistu un citu satiksmes dalībnieku drošību, aicinām negaidīt, kad velosipēdists tiks apturēts, bet savest velosipēdu tehniskā kārtībā jau laikus.

 

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Pieņem izaicinājumu “Par sportisku Valmieru un Latviju”!
2016. gada 16. septembrī

Lai apliecinātu ikvienam, ka Valmierā dzīvo sportiski, aktīvi un veseli iedzīvotāji, kuri mīl nodarboties ar sportu un kuri domā par kvalitatīvu dzīvi sev un nākamajām paaudzēm, Valmieras pilsētas pašvaldība ir izveidojusi īpašu sportiskā izaicinājuma kampaņu “Par sportisku Valmieru un Latviju”. Izaicinājums pieejams lietotnē Endomondo, un tam pieteikties iespējams šeit: https://www.endomondo.com/challenges/30538861

Tajā automātiski tiks uzskaitītas izaicinājumam reģistrēto dalībnieku aktīvās minūtes, kas pavadītas, nodarbojoties ar kādu sporta veidu – skriešanu, riteņbraukšanu, nūjošanu, peldēšanu, vingrošanu, basketbola spēlēšanu, skrituļslidošanu u.tml. Šajā izaicinājumā nav nozīmes mērotajiem kilometriem, veiktajiem soļiem vai patērētajām kilokalorijām. Tiks uzskaitītas aktīvās minūtes, tādējādi ļaujot iesaistīties pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam.

Izaicinājums “Par sportisku Valmieru un Latviju” tiek rīkots, atbalstot arī SIA “ZAAO” vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” ar mērķi Latvijai tās simtgadē dāvināt sportiskāku, veselīgāku un aktīvāku sabiedrību. Parādīsim Latvijai, ka Valmierā dzīvo veseli, aktīvu dzīvesveidu mīloši cilvēki, kuri rūpējas par savu dzīves kvalitāti.

  

Plašāka informācija par kampaņu
http://www.valmiera.lv  

 

Velosipēdistu drošībai
2016. gada 14. septembrī

  

 

 

 

Lai arvien vairāk jauniešu iedrošinātu ikdienā pārvietoties ar velosipēdiem, kā arī pašiem rūpēties par tā tehnisko stāvokli, piektdien, 16.septembrī, tiks pārbaudīta pie Valmieras skolām novietoto velosipēdu atbilstība dalībai ceļu satiksmē. Atbilstošie velosipēdi tiks marķēti ar uzlīmi, informējot par tā drošumu, taču, ja konstatēs nepilnības, velosipēds tiks marķēts ar sarkanu aproci. Uzrādot šo aproci un skolēna apliecību Valmieras veloservisos, būs iespējams saņemt īpašas atlaides nepieciešamo rezerves daļu iegādei un marķētā velosipēda remontam.

 

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Deviņu mēnešu lidojums Valmieras Viestura vidusskolā.
2016. gada 6. septembrī

Pirmais septembris ir atskaites punkts, pēc kura spriežam - vasara ir beigusies. Tomēr ikviens nobeigums ir kaut kā jauna sākums. Kādam tā ir pirmā skolas diena, citam pievienošanās vidusskolēnu kārtai, un ir jaunieši, kuriem tieši vidusskola sirdī paliks mūžīgi.

Zinību dienas oficiālā daļa norisinājās skolas pagalmā, ar saules stariem aiz mākoņiem, divpadsmitās klases skolēni skolā ieveda pašus jaunākos - pirmīšus. Pasākums tika ievadīts ar mācību gada instruktāžu, ko vadīja lidojuma stjuartes - divas 11.c klases skolnieces. Direktors iepazīstināja ar jaunajiem skolotājiem, ar priekšnesumu uzstājās Artis Krists Mednis. Atraktīvi mūs visus pārsteidza pirmklasnieki ar savu deju. Svētkos mūs sveica arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāte Antra Kupriša.

Pasākuma noslēgumā tika ieskandināts jaunā mācību gada pirmais zvans.

Nereti vērtību kādai lietai tu saproti tikai tad, kad to pazaudē. Nekādā gadījumā neuzskatu, ka absolventi skolu ir pazaudējuši, bet vērtība tai paaugstinās, kad esi noslēdzis skolēna gaitas. Skolas gadi Valmieras Viestura vidusskolā tika pavadīti ar sirdi, tā visa pamatā ir draudzīgs klases kolektīvs un skolas pedagogi. Vidusskolēniem var novēlēt katru skolas dienu izbaudīt par simts procentiem, jo patīkamie brīži, kas tiks pieredzēti skolas laikā, dzīves laikā vairs neatkārtosies. Sekosim līdzi Valmieras Viestura vidusskolas dzīvei, jo jaunieši šajā skolā ir visaktīvākie Valmierā. Pa ausu galam tika padzirdēts, ka 11. teātra klase jau sāk gatavot jaunu izrādi, toties 12. teātra klase pulveri arī nav izšāvusi. Gaidīsim jaunumus no viesturiešiem!

Lotārs Zariņš

2016. gada teātra klases absolvents

Sveicam pirmklasniekus Viesturskolas pulciņā!
2016. gada 2. septembrī

Ar atraktīvu priekšnesumu 1. septembra svētku pasākumā sevi pieteica mūsu pirmklasnieki. Saņēmuši skaļas ovācijas un dāvanas no 12. klases draugiem, priecīgi un apmierināti, viņi devās uz skolas zāli, lai svinīgi saņemtu savu pirmo skolas dokumentu – skolēna apliecību!

Ja nu kāds vēl pirmklasniekus nav pamanījis, IEPAZĪSTIETIES!

1.a klase, audzinātāja Ilze Miglava

 


1.b klase, audzinātāja Guna Gaile

 

1.c klase, audzinātāja Ineta Krieviņa

Sveicam!