ANETE BERĶE – “SPĒLMAŅU NAKTS 2014” BALVAS LAUREĀTE
2014. gada 24. novembrī

23. novembrī, Dailes teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, Latvijas teātru  Gada balvas SPĒLMAŅU NAKTS 2014  apbalvošanas ceremonijā  Gada aktrises otrā plāna lomā  (Katja izrādē „Pieci vakari”, Anna Bālike „Sasodītais sarkanais mēness” 2013./2014. g. sezonā) balvu saņēma Liepājas teātra aktrise, Valmieras Viestura vidusskolas 2005. gada izlaiduma absolvente, aktīva skolēnu teātra “Sprīdītis” dalībniece skolas laikā

ANETE BERĶE.

Sveicam, SPĒLMAŅU NAKTS balvu saņemot!

Foto no  www.aktieris.lv

Anete Berķe un Uģis Ambarovs skolēnu teātra „Sprīdītis” izrādē „Bildinājums” (2004. g.)

Skolas absolventi – Valmieras pilsētas apbalvojumu laureāti
2014. gada 24. novembrī

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18. NOVEMBRĪ Valmieras Kultūras centrā  tika godināti Valmieras pilsētas apbalvojumu - "Goda valmierietis 2014", "Gada valmierietis 2014" un "Pateicība" - laureāti.

Par “Gada valmierieti 2014” kļuva arī Valmieras Viestura vidusskolas 1995. gada izlaiduma absolvents, smagatlētikas treneris ANDREJS ROŽLAPA par ilggadēju, panākumiem bagātu darbu, sagatavojot sportistus spēka trīscīņas disciplīnās un par ieguldījumu Latvijas un Valmieras starptautiskās atpazīstamības veicināšanā.

Savukārt pilsētas apbalvojumu „Pateicība” saņēma Valmieras Viestura vidusskolas 1970. gada absolvente, senioru šlāgergrupas „Džambulaija” vadītāja DZINTRA RUDZĪTE par radošu ieguldījumu un neizsīkstošu enerģiju darbā ar senioriem.

APSVEICAM LAUREĀTUS!

Foto no portāla: Valmiera24.lv

Viesturiešiem - dubultuzvara
2014. gada 21. novembrī

19.novembrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā pirmo reizi tika rīkota Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novadu skolu 9.klašu izglītojamo komandu kombinētā olimpiāde vēsturē, ģeogrāfijā un sociālajās zinībās „Pazīsti Latviju”.

Valmieras Viestura vidusskolu pārstāvēja 3 komandas - no katras 9. klases viena komanda. Olimpiādē piedalījās 22 komandas, un šajā lielajā konkurencē mūsu skolas 9. c klases un 9. a klases komandas izcīnīja 3.vietu (abām komandām bija vienāds punktu skaits). Šo komandu dalībnieki – Krišjānis Pundurs, Anna Kristīne Briede, Sindija Puriņa no 9.c klases un Elvita Alksne, Lana Bišofa un Krišjānis Brūnais no 9.a klases. Balvu fondu sarūpēja biedrība „Daugavas vanagi Latvijā”. Katrs skolēns saņēma grāmatas un Atzinības rakstu par dalību olimpiādē. Godalgoto vietu ieguvēji vēl papildus saņēma naudas balvas. Biedrība ”Daugavas vanagi Latvijā” arī sarūpēja dalībniekiem pusdienas.

Apsveicu uzvarētājus - 9. c un 9. a klases pārstāvjus! Saku paldies arī 9. b klases komandai- Jānim Vaivodam, Vilmai Alberingai, Matejam Viesturam Andersonam par labiem rezultātiem olimpiādē!

Veiksmi nākamajās olimpiādēs!

Sociālo zinību skolotāja Ludmila Gammeršmidte

Latvijas karoga stāsts
2014. gada 21. novembrī

Patriotisma nedēļas ietvaros Lāčplēša dienā mūsu skolā viesojās Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, Viesturskolas 20. izlaiduma absolvente Ineta Amoliņa.

Viņa 10. klašu skolēniem pastāstīja par to, kā radās Latvijas karogs. Par tā dzimteni uzskata mūsu kaimiņpilsētu Cēsis, jo jau 13.gs. Atskaņu hronikā parādās ziņa par latgaļu kaujas karogu. Sava loma ir arī Valmierai , jo mūsu pilsētā izgatavots pirmais šūtais Latvijas karogs. 10. klašu skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar izglītojošu, interesantu un atraktīvu prezentāciju „Latvijas karoga stāsts”. Šobrīd sarkanbaltsarkanais karogs ir viens no Latvijas valsts oficiālajiem simboliem. Šogad nozīmīgs fakts Latvijas karoga vēsturē - tam aprit 730. gadskārta.

10. a klase

Trīs viesturietes – skolotājas Gunta Dance (1972. g. izl.), Sarmīte Balode (1980. g. izl.) un Ineta Amoliņa (1980. g. izl.)  pēc tikšanās ar 10. klašu skolēniem . Jāpiezīmē, ka skolotāja Gunta bija Sarmītes un Inetas klases audzinātāja 11. b matemātikas klasē, kas skolu beidza 1980. gadā.

Patriotisma nedēļa sākumskolā
2014. gada 20. novembrī

Latvijas patriotisma nedēļas ietvaros sākumskolas vecāku dome 11.novembrī rīkoja klases stundu „Baltijas ceļš” 1.-4.klašu skolēniem, kas tika veltīta Baltijas ceļa 25.gadadienai. Šī pasākuma mērķis bija parādīt bērniem, kas un kāds bija Baltijas ceļš.

Klases stunda sākās ar videofilmiņu, kuru bērni klašu grupās skatījās skolas aktu zālē – ar stāstu par Baltijas ceļu un video no tā.

Pēc filmas noskatīšanās bērni devās uz klasēm, lai izveidotu katrs savu cilvēciņu, kurus vēlāk uz gaiteņa sienas savienojām simboliskā Baltijas ceļa ķēdē.

Lai radītu bērnos vēl dzīvāku sajūtu par Baltijas ceļu, pēc darba klasēs devāmies ārā, uz skolas aleju, kurā bērni stājās dzīvā ķēdē. Katrai klasei bija jānosedz noteikts ceļa posms starp divām pilsētām.

Ar šo pasākumu centāmies bērniem nodot kaut nedaudz no tām emocijām, kuras mēs, vecāki un skolotāji, izjutām, piedaloties īstajā Baltijas ceļā. Ļoti ceram, ka mums izdevās.

Sākumskolas vecāku domes pārstāve Ilze Krieva.