Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Jebkura ciemos braukšana — ieguvums
2016. gada 2. novembrī

Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) skolotāji skolēnu brīvlaiku izmanto lietderīgi, apmeklējot dažādus kursus, audzināšanas darba un interešu izglītības konferenci “Audzināšanas mērķis – krietns cilvēks” kā arī dodoties pieredzes apmaiņas braucienā uz Cēsīm, lai viesotos Cēsu Valsts ģimnāzijā un Cēsu 2.pamatskolā.

Jāteic, ka Cēsu kolēģi bija ļoti gatavojušies, un mūsu uzņemšana skolās bija silta un pārdomāta. Cēsu kolēģi dalījās savā pieredzē, bet mēs guvām daudz jaunu atziņu un ideju. Šoreiz akcentējām audzināšanas darba nianses, kopīgi diskutējot par audzināšanas darba vadlīnijām un mērķiem, tā realizēšanu. Katrs VVV skolotājs braucienā ko guva, bet kāds pat ar nostalģiju atcerējās skolas gaitas tieši šajās skolās. Pārdomās par braucienu dalās dažas no viņām - VVV 2.klases audzinātāja, skolotāja Anda Dubulte: Kā skolēni priecājas par ekskursiju dienām, jo nenotiek stundas klasē, nav jāsēž solos, tā arī skolotāji ir laimīgi, ja kādu reizi tiek laukā no savas skolas sienām. Tāda mums bija otrdiena – 25.oktobris.

Cēsu Valsts ģimnāzijā daudz labu ideju deva stāstījums par audzināšanas darba organizēšanu skolā. Varēsim izmantot savā darbā ar vecākiem!

Lai arī mēs paši esam radoši un izdomas bagāti, tomēr jebkura viesošanās citā skolā iedod arvien jaunas idejas klases noformēšanā, klases darba vides organizēšanā. Arī Cēsu 2.pamatskolā fotoaparātu un tālruņu kameras strādāja, piefiksējot redzēto. Šajā skolā ir daudz domāts par to, kā skolēniem interesanti, jēgpilni pavadīt starpbrīžus. Gaiteņos ir gan spēļu galdi, gan koridora grīda ir izmatojama kā šaha, “klasīšu” vai citu bērniem iemīļotu spēļu laukumi.

Ir labi mācīties no citu pieredzes, bet vēl jo labāk – apzināties, ka arī mēs esam radoši, strādīgi, zināšanām un prasmēm bagāti. Turklāt ir labi satikties ar  kolēģiem ārpus Viesturskolas ierastās ikdienas. Pozitīvās emocijas dod jaunus spēkus nākamajam darba cēlienam.

VVV latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Lapsiņa (abu Cēsu skolu absolvente):

Šogad pieredzes apmaiņā braucu ar nostalģiskām izjūtām uz savām skolām. Esmu lepna, ka  šo skolu pedagogi  strādā radoši, pieņem izaicinājumus, viņu darba pieredzi ir vērtīgi iepazīt. Klausoties abu skolu direktoru stāstījumos, secini, ka skolu  spēks ir tradīciju pēctecībā, stabilitātē, savstarpējā uzticībā.

2. pamatskolā sirsnīgās rūpes par katru bērnu gan zināšanu apguvē, gan brīvā laika nodarbībās, attīstot bērnu talantus un interešu daudzveidību, ir saglabājušās.  Savukārt Cēsu Valsts ģimnāzijā pedagogu precizitāte prasībās, noteiktība, ieinteresētība darba rezultātos ļauj skolai sasniegt augstus vidējos rādītājus un noturēties valsts spēcīgāko skolu skaitā. Arī skolas izvirzītās pamatvērtības – zināšanas, mērķtiecība, cieņpilna attieksme savstarpējās attiecībās - gadu desmitiem ir nemainīgas. Esmu skolām pateicīga par noturīgām pamatzināšanām, prasmēm, kas tālākajā izglītības ceļā un dzīvē ir nodrošinājušas veiksmi.

Paldies par jauko uzņemšanu Cēsu Valsts ģimnāzijas direktorei Guntai Bērziņai un Cēsu 2.pamatskolas direktorei Ijai Brammanei!

VVV direktora vietnieces audzināšanas jomā

Līga Kjaspere un Agnese Lutce.

Publicētas laikrakstā Liesma 1.11.2016.

„Superziķeris 2016” turpinās...
2016. gada 2. novembrī

 

 

1.novembra rītā viesturieši – Mārtiņš Plaudis, Gustavs Stankevičs, Elīna Ozola, Linda Evelīna Pērkone, Paulīna Jansone un Krišjānis Upīte – ieradās VJC „Vinda”, lai piedalītos konkursa „Superziķeris 2016” 2.kārtā. Šajā kārtā piedalījās 32 Valmieras skolu 4.klašu skolēni. Konkursa organizatori otrajā kārtā bija sagatavojuši 2 uzdevumus – trases automodeļa izgatavošana un  trases automodelisms. Konkursantiem bija jāizgatavo automodelis un sacensībās jāaizbrauc pēc iespējas tālāk, bet trases automodelismā 3 minušu laikā bija jānobrauc pēc iespējas vairāk apļu.

 

Konkursa „Superziķeris 2016” mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi. Trases automodelismā izglītojamie varēja parādīt izpratni un reakcijas ātrumu, ar pulti vadot automodeli. Veidojot savu automodeli, bija nepieciešams uzdevumu veikt rūpīgi un precīzi, jo tas garantēja, ka pašgatavotais auto aizbrauks tālāk. Paulīnai Jansonei 6. labākais rezultāts trases automodelismā, un viņas pašgatavotais auto 2. braucienā aizbrauca 5,22 m, 

bet Krišjānim Upītem 11. labākais rezultāts trases automodelismā, un viņa pašgatavotais auto 2. braucienā aizbrauca 5,18 m.

 

Sīvā konkurencē iespēju piedalīties nākamajā kārtā izcīnīja Paulīna Jansone un Krišjānis Upīte. 3. kārta notiks 2017.gada februārī, kad superziķerus VJC „Vinda” sagaidīs jauni uzdevumi.

Anda Upīte

Superziķeris 2016!
2016. gada 21. oktobrī

Arī mūsu skola piedalās Valmieras Jaunatnes centra (VJC) “Vinda” organizētajā konkursā “Superziķeris 2016”, kurā sacentīsies Valmieras skolu ceturto klašu skolēni. 13. oktobrī notika skolas kārta, kurā dalībnieki sacentās erudīcijas un atjautības uzdevumos, pierādīja savas radošās un pat amatniecības spējas, darbojoties ar zāģi un āmuru.

Ziķerīgi bija visi, tāpēc pateicības un nelielas dāvaniņas saņēma ikviens dalībnieks. 2.kārtā, kas norisināsies  VJC “Vinda”, skolu pārstāvēs Gustavs Stankevičs un Mārtiņš Plaudis no 4.a klases,  Linda Evelīna Pērkone un Elīna Ozola no 4.b klases, Paulīna Jansone un Krišjānis Upīte no 4.c klases.

 

Lai viņiem veicas!

Paldies 4.klašu audzinātājām un skolotājai Inetai Krieviņai!

Direktora vietniece audzināšanas jomā
Līga Kjaspere

Panākumiem bagātais rudens sportā turpinās.
2016. gada 19. oktobrī

Aizvadītas Valmieras un starpnovadu skolu sacensības "Rudens kross". Sasējuši sporta kedas, rudenīgā vējā, ar lielu apņēmību un augstām ambīcijām, Viestura vidusskolas garo distanču skrējēji devās uz Burtniekiem. Kā jau uzcītīgākie skolas mājaslapas lasītāji būs pamanījuši, ikkatrās sacensībās līderu godā ir pa kādam viesturietim. Izņēmums nebija arī šīs sacensības.

Augstākie panākumi šoreiz vidusskolu konkurencē, kur absolūtajā zēnu un meiteņu kopvērtējumā viesturieši atstāja aiz sevis pilnīgi visus, godam izcīnot uzvaru. Individuāli 1500m metru distancē zelts Vilmai Alberingai, savukārt par 500 metriem īsāku skrējienu attiecīgi otrajā un trešajā vietā pabeidza Undīne Vektere un Venita Amerika. Arī zēni bez medaļām nepalika - sīvā cīņā par pirksta tiesu zaudējot otrās vietas ieguvējam, trešo vietu 1000 metru distancē izcīnīja Artis Bisnieks.

Komandā startēja: Undīne Vektere (2.v. 1000m), Venita Amerika (3.v. 1000m), Linda Vītoliņa (10.v. 1000m), Vilma Alberinga (1.v. 1500m), Madara Rakūne (4.v. 1500m), Artis Bisnieks (3.v. 1000m), Toms Kokenbergs (4.v. 3000m), Rūdolfs Vimba (5.v. 3000m), Ričards Salacietis (7.v. 3000m), Matīss Leitlands (10.v. 3000m), Tomass Ābolkalns (11.v. 3000m).

Arī B grupas komanda (8.-9.kl.), izcīnot vietu kopvērtējuma trijniekā, startu pabeidza, finišējot trešajā vietā. Individuāli līdz goda pjedestālam aizsniedzās tikai Una Berga, kurai trešā vieta 1000 metru skrējienā.

Komandā startēja: Una Berga (3.v. 1000m), Izolde Ozoliņa (4.v. 1000m), K. Bērziņš (7.v. 1000m), R. Cipruss (8.v. 1000m), L.Vanags (14.v. 1000m), Māris Heinols (17.v. 1000m), Dz. Janstovičs (22.v. 1000m).

C grupā (6.-7. klases) viesturiešiem otrā augstākā punktu summa kopvērtējumā. Trešo vietu 500 metru distancē meitenēm ieguva Samanta Bērziņa, savukārt divreiz garākā distancē zēniem par uzvarētāju kļuva Roberts Vimba.

Komandā startēja: Samanta Bērziņa (3.v. 500m), Anna Juraša (13.v. 500m), Līva Glāzere (18.v. 500m), Žanete Melngaile (24.v. 500m), Roberts Vimba (1.v. 1000m), Armands Lūkins (5.v. 1000m), Alvis Miglavs (15.v. 1000m).

D grupas (4.-5. klases) gargabalnieki pārliecinoši triumfēja kopvērtējumā, pateicoties sabalansētiem rezultātiem. Individuāli vienīgo medaļu izcīnīja Ralfs Vanags, kuram trešā vieta 500 metru skrējienā.

Komandā startēja: Linda Samanta Ignate (5.v. 500m), Lillija Āboliņa (6.v. 500m), Nora Osvalde (19.v. 500m), Ralfs Vanags (3.v. 500m), Maksimiljans Štauers (4.v. 500m), Dāvids Liepiņš (6.v. 500m), Rihards Bērziņš (8.v. 500m).

Paši jaunākie - 2.-3. klašu - viesturieši neatpalika no vecākajiem, arī uzvarot kopvērtējumā. Individuāli jāizceļ Enzo Kraujas un Roberta Ķepja sniegums, sadalot attiecīgi otro un trešo vietu 500 metru skrējienā.

Komandā startēja: Aivita Cipruse (5.v. 500m), Baiba Rozentāle (6.v. 500m), Elizabete Ekure (10.v. 500m), Enzo Krauja (2.v. 500m), Roberts Ķepis (3.v. 500m), Sandris Bērziņš (8.v. 500m), Rinalds Freilihs (25.v. 500m).

Visiem zināms, ka panākumos ir tikai 1% talanta, bet 99% treniņu un sporta stundu darba, kā dēļ paldies jāsaka arī sporta skolotājiem Atim Jākobsonam, Igoram Ramam, Mārai Gobai un Ventim Beķerim!

Krišjānis Pundurs

Viesturskolas 3.a uz Rīgu!
2016. gada 17. oktobrī

Šī gada 14. oktobrī 3.a klase devās ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko Dārzu un “Laimas” šokolādes muzeju.

Labdarības nedēļas ietvaros bērni atsaucās uz lūgumu un salasīja zīles, lai tās vestu Zooloģiskā dārza dzīvniekiem. Tas bija arī mūsu pirmais pieturas punkts Rīgā. Zīles mēs nodevām zoodārza atbildīgajai personai, kura bērnu veikumu piereģistrēja un dāvanā iedeva zīmuļu komplektiņus. Neskatoties uz vēso rudens dienu, Zooloģiskā dārza iemītnieki neslēpās, un arī mēs prom nebēgām, tomēr Tropu māja bija ļoti iemīļota sildīšanās vieta.

Pēc zoodārza apmeklējuma, mēs devāmies uz “Laimas” šokolādes muzeju. Jau ieejot pašā mājā, mūs sagaidīja brīnišķīgs šokolādes aromāts, kas uzreiz mūs sasildīja gan no ārpuses, gan iekšpusē. Muzeja apmeklējumu mēs, protams, iesākām ar mielošanos ar konfektēm. Vēlāk mūs aizveda pie šokolādes strūklakas, no kuras mums pa nelielai devai iedeva nogaršot siltu 80% šokolādi. Dažiem tā likās pārāk rūgta, bet citiem tā ļoti "gāja pie sirds". Mums arī pastāstīja, kā iegūst šokolādi un kurš pirmais to atklāja. Mums katram ekskursijas sākumā iedeva “Laimas” ieejas karti ar kodu, kuru varēja izmantot, lai izveidotu paši savu video, kas bērniem ļoti patika. Bet vislielākais prieks bija par iespēju katram izgatavot savu uzrakstu šokolādes tāfelītei, kur varēja uzrakstīt, ko katrs mīl.

Tā pagāja piektdiena 3.a klasei. Vienā dienā tika nedaudz apceļota Rīga ar baudījumu gan acīm, gan vēderam, un-galvenais- kāds labs darbs tika padarīts!

Zane Tiliņa, Riharda (3.a klase) māsa