Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturskolas 76.dzimšanas diena
2015. gada 11. decembrī

Visiem jāzina, ka tā liktenīgā diena 1939.gada 10.decembrī, bija diena, kad tika atklāta mūsu skaistā Valmieras Viestura vidusskola. Šogad tai apritēja 76.jubileja, un mēs, skolēnu pašpārvalde, centāmies šo dienu pārvērst par svētkiem ikvienam.

Lai radītu jauku un pozitīvu noskaņojumu, starpbrīžos skolas skaļruņos tika atskaņota mūzika. Katrai dziesmai, kas skanēja, bija pievienots vēlējums no kādas klases vai kolektīva. Piemēram 11.b klase skolai novēlēja asprātīgu pantiņu:

‘’Skolnieks durvis grūž ar sparu

Nogāž direktora garu,

Direktors nu pieri masē –

Smejas visi, kas ir klasē!’’

Gatavojoties šai dienai, pašpārvalde izsludināja arī konkursu, kuras mērķis bija noskaidrot, kuri skolotāji iegūs kādu no nominācijām, kas tika pieprasītas balsojumā. Tajā varēja piedalīties visi skolas skolēni un aktīvi balsot par kādu no skolotājiem. Kad pienāca 10. decembris, mēs apkopojām balsis un svinīgi paziņojām skolas skaļruņos visus uzvarētājus. Paralēli sveikšanai caur skaļruņiem, katrs skolotājs tika sveikts individuāli- ar ovācijām un ar zīmīgu dāvanu – kronīti, atbilstoši nominācijas tēmai. Uzvarēja skolotāji šādās nominācijās:

‘’Sirsnīgākais skolotājs’’(Māra Liepiņa),

‘’Skolotājs Patriots’’(direktors Uldis Jansons),

‘’Skolotājs Jokplēsis’’(Igors Rams),

‘’Zelta citātu skolotājs’’(Inese Pundure)

‘’Skolotājs Čoms’’(Atis Jākobsons).

Šīs gan nebija vienīgās nominācijas, jo slepus šīm, skolēnu pašpārvalde kopā ar partiju ’’Cerība’’, izveidoja vēl trīs nominācijas: ‘’Skolotājs Kārtībnieks’’(Līvija Kraukle) ‘’Mazās skolas pulss’’(Līga Kjaspere) un ‘’Lielās skolas pulss’’(Agnese Degle), kuras arī saņēma skaistus kronīšus.

Kopumā diena tika pavadīta ar pozitīvām emocijām un daudz smiekliem. Par vienu smaidu, varēja saņemt zīmodziņu uz rokas, skolēni dungoja līdzi pazīstamajām dziesmāma un svinēja šo dienu. Kuram gan nepatīk dzimšanas dienas? Novēlam skolai augt un attīstīties, būt bagātai ar smaidīgiem skolēniem un atsaucīgiem skolotājiem!

 Alise Razminoviča 12.c

Dubulttreniņš Viesturskolā!
2015. gada 10. decembrī

       Vispirms - kas ir dubulttreniņš?

   Dubulttreniņš ir intensīvas fitnesa nodarbības un diskusijas kopums. Tas dzima dabiskā ceļā, kad daži draugi regulāri devās trenēties uz stieņiem un pēc treniņa ierasti pārrunāja dzīves notikumus. Vērtīgs bija gan fiziskais treniņš, gan arī sarunas. Tāpēc kopā iznāk, ka trenējas fiziski un garīgi - tātad dubultā. Kopīga grūtību pārvarēšana saliedē pat svešus cilvēkus, kas notiek dubulttreniņa pirmajā daļā, bet sarunas par dažādām dzīves tēmām bagātina katra cilvēka dzīves redzējumu, aktivizē spējas izteikties un uzklausīt. Šāds treniņa formāts rosina uz sacensību ar sevi un sadarbību ar citiem. Fiziskā daļa sastāv no vingrinājumiem, kas īpaši veidoti dziļo muskuļu trenēšanai un skar visas muskuļu grupas. Katrs vingrinājums tiek pielāgots jebkuram fiziskās sagatavotības līmenim.

  Tagad kaut kas tik lielisks un sevi pilnveidojošs notiek arī pie mums – Viesturskolā. Kad par to uzzināju, nolēmu, ka šāda iespēja noteikti ir jāizmanto un ne mirkli to nenožēloju, tāpēc aicinu pievienoties arī Tevi!

  Dubulttreniņa treneris Edgars: „Ir tikai viens veids kā noskaidrot, vai dubulttreniņš ir domāts  arī tev. Tiksimies otrdienās plkst. 20.00 Viestura vidusskolas sporta zālē!”

Samanta Vikmane 12.c klasē.

Veselīga uztura nedēļa
2015. gada 8. decembrī

uztursLaikā, kad visapkārt virmo aicinājumi būt veselīgiem, ēst pilnvērtīgi, uzturēt sevi formā, Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas vecāku dome, sadarbojoties ar pedagogiem, noorganizēja Veselīga uztura nedēļu, kuras mērķis bija izglītot 1.-4.klašu skolēnus par veselīgu uzturu.
 Nedēļas sākumā vecāku domes pārstāvis prezentācijā aicināja skolniekus iesaistīties sarunās, domājot par to kā „Ēst veselīgi!”. Bērni aktīvi iesaistījās atbildot uz jautājumiem: „Kāpēc jāēd?”, ”Kāpēc nevajag ēst ātrās uzkodas un saldumus?”, „Kādēļ jāēd pilnvērtīgi?”. Bērniem tika skaidrots arī, kuri produkti un kādēļ ir ļoti nepieciešami mūsu organisma attīstībai un veselībai, kā arī par neveselīgo produktu ietekmi uz mūsu veselību. Prezentācijas noslēgumā skolēni tika iepazīstināti ar veselīga uztura šķīvi, kurš ir izstrādāts pēc uztura zinātnes pamatnostādnēm un kurš palīdz saprast ieteicamo ēdienu izvēli un daudzumu.
Veselības nedēļas ietvaros vecāku domes pārstāvjiem un administrācijai, bija unikāla iespēja tikties ar skolas ēdinātāju firmas vadītāju Ivetu Bošu, ar mērķi, izprast bērnu ēdināšanas noteikumus, ierobežojumus, kā arī izmaiņas, kuras skars bērnu ēdināšanu no 2016.gada 1.janvāra. Pamatojoties uz 1. – 4. klases skolēnu aptaujas rezultātiem, tika pārrunāti bērnu ēšanas un galda kultūras paradumi mūsdienās.  Sākumskolas vecāku dome saka lielu paldies par šo sarunu skolas administrācijai un Ivetai Bošai. Par jaunumiem ēdināšanas noteikumos sīkāka informācija tiks sniegta klases vecāku sapulcēs. Vecāki, neaizmirsīsim saviem bērniem atgādināt par galda kultūru!
Visu turpmāko nedēļu klases audzinātājas turpināja bērnu izglītošanu gan individuāli, gan kopā ar vecāku domes pārstāvjiem. Skolēni gatavoja augļu salātus, spieda augļu un dārzeņu sulas, tādējādi uzzinot, kādi vitamīni un minerālvielas ir augļos un dārzeņos un ko tas dod mūsu organismam. Bērni pēc sulu degustācijas atzina, ka ierosinās vecākiem Ziemassvētku vecītim palūgt mājās sulu spiedi, jo svaigi spiestas sulas ir ne tikai veselīgas, bet arī ļoti garšīgas. Tā kā bez veselīga uztura, loti svarīgas ir arī fiziskās aktivitātes citās klasēs bērni gāja rotaļās, spēlējot – Ēdams, neēdams! Kas dārzā, kas dārzā, ābolīši dārziņā! Kādas 2.klases skolēni bija iestudējuši dziesmiņu kā uzvedumu, stāstot par saldumu slikto ietekmi uz veselību, tādējādi aicinot domāt par veselīgu uzturu. 2.un 4.klašu skolēni izgatavoja reklāmas plakātus un veselīgas uztura piramīdas, uzrunājot klasesbiedrus ēst veselīgi un būt fiziski aktīviem ar saukļiem: Ēdam dārzeņus un augļus 5 reizes dienā!, Sāc ēst labi!, Dzīvo un ēd veselīgi!, Mēs zinām, ka gribās, bet neēd!, Veselīgi dzīvot prieks, jo es esmu gudrinieks!
 Nedēļas noslēgumā sākumskolas skolēni izgatavoja katrs savu veselīga uztura šķīvi, parādot, ko viņi ir apguvuši Veselīgas uzturas nedēļas garumā. Šķīvju izveidošanā piedalījās ne tikai bērni, bet iesaistījās arī viņu vecāki. Šķīvji tika aplicēti, produkti veidoti no plastilīna, kā arī izmantoti īsti produkti, lai attēlotu veselīga uztura šķīvja principus. Paldies visiem skolēniem un viņu vecākiem, kā arī pedagogiem par atsaucību un entuziasmu mūsu bērnu izglītošanā un veselības uzlabošanā!


Sākumskolas vecāku domes vārdā Ieva Fogele un Liene Treifelde

Mājturības un tehnoloģiju olimpiāde
2015. gada 8. decembrī

mutolimpŠ. g. 23. decembrī  VPĢ norisinājās mājturības un tehnoloģiju olimpiāde 7.-8.kl. zēniem. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās TOMS SKRASTIŅŠ no 7.b, ROBERTS ANTOŅEVIČS no 7.c, kā arī ROBERTS CIPRUSS no 8.b un KRISTERS BĒRZIŅŠ  no 8.c , 7. klašu grupā TOMS SKRASTIŅŠ izcīnīja 1.vietu, bet ROBERTS ANTOŅEVIČS  2. vietu no  18 dalībniekiem.
 Arī  8.klases dalībnieki  turējās  godam, taču līdz godalgotajām vietām  25 dalībnieku vidū nedaudz pietrūka. Paldies visiem.


Mājturības un tehnoloģiju skolotājs G. Verovkins.

Apsveicam 11.–12. klašu latviešu valodas olimpiādes uzvarētājus!
2015. gada 6. decembrī

1. vieta   Estere Graumane 11.c kl.

               Lelde Annija Grīnberga 12.c kl.

         

2. vieta      Zane Tiliņa 11.b kl         

                  Alise Razminoviča 12.c kl.

                  

3. vieta     Evita Zelča 11.c kl.

                  Elizabete Elīza Marovska 12.b kl.      

 

Atzinība  -  Megija Alksne 11.a kl., Santa Nikolajeva 12.a kl., Elīna Krūkle 12.c kl., Samanta Vikmane 12.c kl.

 

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

 

Latviešu valodas skolotāju met. komisija