Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Miķeļdiena godam aizvadīta!
2016. gada 4. oktobrī

Miķeli gaidīju
Kā savu brāli:
Tas deva malciņu,
Tas kumosiņu.

                     (latv.t.dz)

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki, ražas svētki. Miķelis Latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Viesturskolā Miķeļus atzīmējām ar gadatirgu,ar lielo tirgošanās, kaulēšanās un  iepirkšanās prieku. Sākumskolas skolēni ar savām ģimenēm bija parūpējušies  par preču daudzveidību arī šajā gadā.  Paldies ģimenēm, kas iesaistījās!

EKOskolas programmas ietvaros bērnus apciemoja arī pats Miķelis ar Miķelieni – zemnieki no pagātnes, lai mazliet pastāstītu, kā viņi atzīmēja Miķeļus, parādītu, ar kādiem darba rīkiem viņi tika pie pārtikas, ko celt galdā Miķeļos. Bērni varēja minēt, jautāt, uzzināt, kas ir sprigulis, sirpis, brendele, sviesta forma u.tml. un atcerēties arī Miķeļdienas ticējumus.

Miķeļdiena aizvadīta, gaidām nākamo!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere

Viesturskolas jaunie vieglatlēti arī šoreiz augstākajās vietās.
2016. gada 3. oktobrī

28. septembrī Jāņa Daliņa stadionā risinājās Valmieras un starpnovadu četrcīņas sacensības vieglatlētikā C(5.,6.kl.) un D (7.,8.kl.) grupu konkurencē. Kā zināms, nedēļu iepriekš no vieglatlētikas sacensībām ar bagātīgu medaļu ražu atgriezās vidusskolēni. Gados jaunākajiem vieglatlētiem izdevās noturēt uzstādīto latiņu, sasniedzot lieliskus rezultātus.

Augstākos panākumus sasniedza D grupas sportisti. Meiteņu konkurencē Viestura vidusskolas komanda izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, atpaliekot tikai no Valmieras sākumskolas. Individuālajā vērtējumā savukārt pirmo vietu ieņēma tieši mūsu skolas audzēkne Linda Samanta Ignate, kuras kontā 190 punkti. Turpretī zēnu komanda izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu, neatstājot ne mazākos variantus pretiniekiem. Arī individuāli visaugstākās punktu summas izdevās sakrāt mūsējiem - zelta godalga Dāvidam Danielam Liepiņam, bet no viņa pavisam nedaudz atpalika Rihards Bērziņš.

Komandā startēja: Linda Samanta Ignate, Lillija Āboliņa, Nora Osvalde, Kristiāna Dumpe, Simona Vītoliņa, Ralfs Eduards Vanags, Dāvids Daniels Liepiņš, Rihards Liepiņš, Artūrs Teteris un Maksimiljans Štauers.

C grupā nedaudz pieticīgāki sasniegumi. Viesturskolas meiteņu komandai nācās samierināties ar visnotaļ sāpīgo ceturto vietu, savukārt individuālajā vērtējumā līdz bronzas medaļai aizsniedzās Samanta Bērziņa. Zēnu konkurencē mūsu skolas komandai astotā pozīcija kopvērtējumā, savukārt individuāli starp pašiem labākajiem iespraucās Armands Lūkins, kuram augstā otrā vieta.

Komandā startēja: Samanta Bērziņa, Anna Juraša, Elīze Pavasare, Annija Krieviņa, Līva Lizete Glāzere, Armands Lūkins, Mārtiņš Jaunslavietis, Tomass Rozenbergs, Sandijs Šmits un Elvijs Mārtiņš Škoba.

Drošs internets
2016. gada 29. septembrī

“Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi. Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to, ka internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot… “

Šis ir citāts no mājas lapas drossinternets.lv, ar kuras palīdzību skolas sociālā pedagoģe Iveta Upīte Drošības nedēļas ietvaros bija sagatavojusi diskusiju ar 2.-4.klases bērniem. Skolotāja Iveta ļoti atraktīvā veidā (ar animācijas filmām, spēlēm, sarunām) runāja ar bērniem par dažādām drošības tēmām, lietojot internetu, – par personīgo datu izpaušanu, aizraušanos ar datorspēlēm, virtuālās pasaules jaukšanu ar reālo u.tml.

Diskusijā ļoti aktīvi bija arī paši bērni, tā parādot, ka šī tēma viņiem ir interesanta un saistoša! Šī interese liecina – mēs vēl noteikti par to parunāsim!

Paldies skolotājai Ivetai Upītei!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere

Vieturieši pelnītā atpūtā
2016. gada 29. septembrī

Pagājušajā mācību gadā ZAAO organizētajā akcijā “Dabai labu darīt” atkal bijām starp līderiem un balvā saņēmām dāvanu – apmaksātu transportu ekskursijai! Ekskursijā tika aicināti čaklākie makulatūras vācēji no visas skolas. Jāsaka – pelnīta balva, jo ekskursijā devās tie bērni, kuri bija atnesuši vairāk nekā 180 kg makulatūras.

Šoreiz ļāvāmies vecākās pilsētas visā Baltijā – Tartu valdzinājumam. Apmeklējām zinātnes centru AHHAA, kur bērni ar milzīgu interesi un aizrautību izbaudīja centra piedāvātās aktivitātes. Sadalījušies vecumu grupās, apmeklējām arī zinātniskās darbnīcas – mazākie uzzināja, kā top ziepes, kāpēc tās uzveic netīrumus, paši gatavoja savas ziepes, bet lielākie ķērās pie DNS izzināšanas, pētīšanas.

Pēc zinātniskā centra apmeklējuma devāmies ekskursijā pa senatnīgo pilsētu, iepazinām tās vēsturi un burvīgo auru. Pie Tartu (senāk Tērbatas) universitātes, kavējoties stāstos par jaunlatviešiem, sapratām, ka mēs, viesturieši, arī esam mērķtiecīgi, zinātkāri un idejām pilni.

Mājupceļā, piedaloties konkursā par dienā uzzināto, sapratām, ka diena pavadīta ne tikai jautri, ģimeniski, bet arī ļoti vērtīgi!

Liels paldies SIA “ZAAO” par transportu, ekskursijas “mammām” – Laimai Drandei un Kārļa un Emīla mammai Diānai un ikvienam ekskursantam, kurš ļāva piedzīvot šīs dienas pozitīvo gaisotni un atkal un atkal pārliecināties, ka mēs, viesturieši, esam fantastiska komanda!

 

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere

Olimpiskā diena Viesturskolā
2016. gada 28. septembrī

Pagājušajā piektdienā tradicionāli, kā katru gadu, Viesturskolas skolēni piedalījās "Olimpiskajā dienā 2016". To rīko par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai, un šogad sportiskās aktivitātes tika veltītas Olimpiskā sporta veida -volejbola - popularizēšanai. "Olimpiskā diena 2016" notika 23.septembrī 530 norises vietās visā Latvijā un kopā pulcēja pasākuma dalībnieku līdz šim vislielāko skaitu, sasniedzot jaunu rekordu – 123 353 dalībnieki no 95 Latvijas novadiem un pilsētām. Visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu, kas ir ļoti svarīga ikdienas sastāvdaļa.

Pēc pirmās stundas skolas pagalmā pulcējās lielie un mazie Valmieras Viestura vidusskolas skolēni, kā arī skolotāji, lai visus vienotu sportiskais gars. Pirmos uzmundrinošos vārdus sacīja Līga Kjaspere un Agnese Lutce - Valmieras Viestura vidusskolas direktora vietnieces audzināšanas jomā. Mūs nedaudz iekustināja sporta skolotāja Māra Goba, izvingrinot gan mūsu kaklus, gan muguras, gan arī prātus. Tad jau bija pienācis laiks sākt kopīgo rīta vingrošanu, kuru reizē veica visa Latvija. Kad dziesmas pēdējās notis bija noskanējušas, mūsu sporta skolotāji aicināja visiem kopīgi doties nelielā, simboliskā rīta skrējienā. Sākumskolas skolēni - īsākā distancē, pamatskolas skolēni un vidusskolēni - garākā.
Kad visi skrējēji bija sagaidīti atpakaļ, ar jaukiem vēlējumiem visai dienai devāmies atpakaļ skolas solos un, sportiski iedvesmoti, turpinājām apgūt jaunas zināšanas.

Informāciju sagatavoja: Līga Zunde, Undīne Maurīte (10.c),
latviešu valodas un literatūras skolotāja Maira Tiltiņa.