Darbs. Prieks. Lepnums.
2015. gada 5. oktobrī

Dzejas mēneša izskaņā Valmieras Viestura vidusskolā viesojās 1969.gada absolvente, Dailes teātra un kino aktrise, grāmatu autore, ezoteriskās literatūras tulkotāja, astroloģe  Akvelīna Līvmane. Tikšanās laikā ikviens klausītājs varēja smelties viņas gaišumu, mieru un gūt vairākas vērtīgas atziņas.

Akvelīna Līvmane ir apbrīnojami enerģiska un spēcīga personība. Cilvēks, kas dzīvē skaita plusus, nevis mīnusus. Cilvēks, kas ļaužu piepildītā zālē ar savu uzstāšanās prasmi aizrauj katru klausītāju. Ar savu aktierisko meistarību un humoru mums dažās minūtēs atmiņā paliekoši nostiprināja dažus svarīgus valodas kultūras un pareizības jautājumus. Aktrisi satrauc nepareizais intonāciju lietojums jauniešu runā, otrās personas vietniekvārda tu lietojums es vietā.

Pārstāstot dažas savas dzīves situācijas, viņa mūs motivēja karjeras ceļā neapstāties pie pirmajām neveiksmēm, sakot „ Nesanāca? Nekas, pamēģini vēlreiz!” Mums kā topošajiem studentiem, ieteica, ka nevajag izvēlēties profesiju, skatoties uz tās atalgojumu, bet apgūt to, kas tiešām ir sirdij tuvs, tad arī tālāk viss izdosies. Jādzīvo ar smaidu, nemitīgi pilnveidojot sevi. Tikšanās noslēgumā aktrise novēlēja Laimes formulu. Lai viss dzīvē izdotos, pamatā jāliek trīs vērtības: Darbs. Prieks. Lepnums.

Samanta Vikmane

VVV 12. c klasē

foto1

ATKAL SAVĀ SKOLĀ pie viesturiešiem viesojas un savas skatuves gaitas „Sprīdītī” atceras aktrise un astroloģe AKVELĪNA LĪVMANE

foto2

Interesantas sarunas un abpusēji komplimenti ar matemātikas skolotāju Mudīti Kelmeri

Viesturskolas prezidente
2015. gada 30. septembrī

Valmieras Viestura vidusskolas

prezidenta vēlēšanās

ar pārliecinošu balsu pārsvaru
uzvarēja 11.b klases skolniece

Simona Šmidte.

SVEICAM!

Olimpiskais azarts
2015. gada 1. oktobrī

vingrosana

25.oktobrī, dienā, kad Latvijā atzīmēja Olimpisko dienu, savu Olimpisko dienu sportiskā garā svinēja visi 1.-4.klašu viesturieši. Rīts sākās ar kopīgu vingrošanu skolas pagalmā, kurā virmoja tieši kopā būšanas enerģija un spēks. Vēlāk jau sportiskais azarts un aizrautība bija redzami bērnu sejās gan skrienot Rudens krosu, par kura norisi rūpējās sporta skolotāja Māra Goba, gan veicot fotoorientēšanās distanci, meklējot dažādus objektus skolas teritorijā un izpildot pie tiem interesantus uzdevumus. Uzdevumi tika veidoti ar mērķi saliedēt klases kolektīvu, mācīties sadzirdēt vienam otru, paļauties, uzticēties. Īpaši jāpaslavē visu klašu kapteiņi – viņu skolotājas par aktīvu dalību un aizrautīgu līdzi dzīvošanu savām klasēm.

Olimpiskā diena noslēdzās pozitīvā gaisotnē – ar dejām skolas priekšā, apbalvošanu, kurā bērni tika pie gandarījuma balvām un kārumiem, ko bijām sagādājuši mēs – organizatori.

apbalvosana

Paldies aktīvajiem sportot gribētājiem, viņu 12 kapteiņiem un sporta skolotājai Mārai Gobai!

Direktora vietniece audzināšanas darbā 1.-4.klasēm Līga Kjaspere

Elektrība ir gudra!
2015. gada 1. oktobrī

Mēs esam EKO skola, ar ko lepojamies, un šī gada EKO skolu galvenā tēma ir enerģija, tieši frāzi “Elektrība ir gudra!” vairākkārt divās lekcijās par elektrodrošību dzirdēja 1. - 4.klašu skolēni, kuri 22.septembrī tikās ar AS “Sadales tīkls” darbinieci Santu Brīvuli. Lekcijā uzzinājām vairāk  par elektrodrošību, par traumām, ko var gūt neuzmanīgi apejoties ar elektrību un par to, kā no tām izvairīties. Mazie viesturieši aktīvi iesaistījās diskusijās ar AS “ Sadales tīkls”  pārstāvi gan uzdodot sev interesējošus jautājumus, gan daloties ar stāstiem par savu un savu tuvinieku  pieredzi. Lekcijas beigās katrs bērns saņēma dāvanā uzlīmes, klasēm tika mācību bukleti, bet lielākais ieguvums -  katram pārliecība, ka tagad noteikti zināsim, kādas kļūdas nedrīkst pieļaut saskarsmē ar elektrību.

lekcija

Bijām aktīvi, zinātkāri, par ko liels prieks! Paldies A/S “Sadales tīkls” un pārstāvei Santai Brīvulei!

Direktora vietniece audzināšanas darbā 1.-4.klasēm Līga Kjaspere.

Kas ir inženieris?
2015. gada 9. septembrī

Valmieras Viestura vidusskolas Jauno inženieru klubs uzaicinājis Rīgas Tehnisko universitāti organizēt semināru “Kas ir inženieris”. 9.-12.klasēm pirmdien 14.septembrī 7.-8.stundā Lielajā zālē.

Runātāji pastāstīs savu interesanto pieredzi un to, kādas iespējas ir inženieriem:

1) Māra Pudāne – Mīnu meklētāja kuģa simulators (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte)

2) Artūrs Paugurs – Prakse MERCEDES BENZ; NĀKOTNES RŪPNĪCA (Energoefektivitātes optimizācija / Industriālie roboti) (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte)

3) Kaspars Kalniņš – Vieglo konstrukciju projektēšana, Pieredzes apmaiņa NASA (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte)