3. – 4. klašu konkursā „Esi sveicināts Ekoskolā!”
2014. gada 2. aprīlī

26.martā skolas zālē notika 3.-4. klašu konkurss „Esi sveicināts Ekoskolā!”. Uzdevumus par tēmu „Ūdens” projektu nedēļā bija sagatavojušas  11. a klases skolnieces Anete, Lāsma un Sabīne.

Dalībnieki bija uzmanīgi klausījušies sagatavoto prezentāciju, tāpēc ievietot pareizos procentus sagatavotajā darba lapā nebija grūts uzdevums. „Laimes ratu” griežot, mazliet bija nepieciešama arī veiksme, jo jautājumi bija gan ļoti viegli, gan sarežģīti. Jautrus mirkļus sagādāja pēdējais uzdevums, jo, uzdodot tikai 5 jautājumus, bija jāatmin dārgumu lādē noslēptie priekšmeti.

Sīvā konkurencē šoreiz vislabāk veicās 4.a klasei, bet pārējo komandu rezultāti bija cieši blakus. Nopelnītie punkti pārvērtās saldās karamelēs. Galvenais ieguvums - tika pārbaudīti spēki un uzzināts kaut kas jauns.

Bibliotekāre Laima Drande

Atzinība               Garais Jānis 7.a klase

Dambretistu panākumi
2014. gada 31. martā
Paldies Burtnieku novada pašvaldībai, kura piešķīra autobusu viesturiešu braucienam uz Mazsalacu uz A.Voicesčuka piemiņas turnīru 64 lauciņu dambretē!
Viesturskolas bērni uzrādīja labus rezultātus: Meitenēm jaunākajā grupā 1.v. un zelta medaļa Annijai Debeļskai, 5.v. Annijai Sproģei; vecākajā grupā 4.v. Beātei Bittei, 8.v. Rūtai Marijai Āboliņai;
zēniem jaunākajā grupā 2.v. un sudraba medaļa Markam Kristoferam Birzgalim, 3.v. un bronzas medaļa Denisam Rauženbergam, 4.v. Dāvim Kristiānam Pladaram, 5.v. Dāvidam Danielam Liepiņam,  7.v. Rendijam Veikšānam, 9.v. Krišjānim Upītem, 12.v. Valteram Bittem, 13.v. Kārlim Dūmiņam, 15.v. Raineram Gabalim; vecākajā grupā 6.v. Tomasam Klaparam, 8.v. Robertam Birzgalim, 9.v. Arturam Vaļģim, 10.v. Raivo Būmanim, 13.v. Kristapam Bušam.

Treneris Uldis Ābeltiņš

Papildus informācija www.prataspeles.1w.lv

Pamatskolas dabaszinību un ģeogrāfijas olimpiādēs
2014. gada 26. martā

Valmieras pilsētas un novadu  6. klašu olimpiādē dabaszinībās:
3.vieta  -Katrīna Singaite 6.a kl.  (sk. S.Balode)
Atzinība - Izolde Bernadeta Ozoliņa 6.a kl. (sk. S.Balode)

Valmieras pilsētas un novadu apvienības ģeogrāfijas olimpiādē

atzinību un tiesības piedalīties Vidzemes reģiona 8. klašu ģeogrāfijas olimpiādē

ieguva Valmieras Viestura vidusskolas 8. a klases skolnieks

Krišjānis Brūnais

Apsveicam Krišjāni! Vēlam veiksmi un panākumus Vidzemes reģiona olimpiādē!

Dabaszinību MK

Tautas vēsturiskā atmiņa jāsaglabā
2014. gada 25. martā

24. martā Amatas novada Kultūras centrā Ģikšos notika konference „Kāpēc jāzina par padomju deportācijām?” Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas priekšvakarā rakstnieces un kultūrvēsturnieces Melānijas Vanagas muzejs interesentiem organizēja priekšlasījumus un domu apmaiņu par šobrīd īpaši svarīgām tēmām - „Atmiņas loma ļaunuma mazināšanā un ētiskās vērtības” (filozofe, LU profesore Maija Kūle), „Pagātne šodienā: vai saprotam cilvēka vērtību?”(vēsturniece, LU profesore Vita Zelče). Bija iespēja iepazīties ar M. Vanagas muzeja virtuālās ekspozīcijas „Esi pats!” veidošanas pamatprincipiem. Tā būs pieejama vasaras sākumā, un tās adresāts - jaunieši no 12 līdz 25 gadiem. Ekspozīcija internetā mūsdienu jauniešiem vienaudžu likteņstāstu formā palīdzēs ielūkoties Latvijas 20. gs. vēstures traģiskākajās lappusēs. Interesanta bija informācija par projektu „Nacionālo partizānu bunkurs”, kura rezultātā Melturos ir izveidots apskates objekts „Mežabrāļu bunkurs”. Konferences noslēguma daļā Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš izteica savus vērojumus, atziņas un secinājumus par tēmu „Kas padara vēsturi personisku”, uzsverot teātra un kino lomu vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.

Konferencē Valmieras Viestura vidusskolu pārstāvēja 9. b klases skolnieces Zane Tiliņa un Luīze Lepiksone. Viņas veiksmīgi piedalījās ekspreskonkursā par 1949. gada 25. marta notikumiem, abas iekļūstot 10 pareizāko atbilžu sniedzēju godā. Vienu uzvarētāju balvu - Andras Manfeldes grāmatu „Zemnīcas bērni”- izlozes rezultātā saņēma Luīze Lepiksone. Paldies Latvijas Represēto apvienības Valmieras nodaļai par iespēju piedalīties konferencē!

Ar interesi sekojot līdzi konferences gaitai, guvām vērā ņemamas atziņas - lai izveidotos inteliģenta sabiedrība, nepietiek tikai ar korektām vēstures zināšanām, bet ir nepieciešama iztēle un empātija. Mūsu kopējā, lielā vēsture veidojas no atmiņu stāstiem, kas ir jāsaglabā un jānodod nākamajām paaudzēm.

Māris Lapsiņš