Vidzemes reģiona ZPD lasījumos
2014. gada 24. martā

Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē viesturiešiem 1.vieta bioloģijā Gintam Vasiļjevam un fizikā Oskaram Krišjānim un Rūdolfam Vētram! Pēc mēneša Latvijas jauno zinātnieku darbus vērtēs valsts konferencē.

Skolotāji Ilga Verovkina
un Uldis Ābeltiņš

Viesturieši Pasaules ūdens dienas konkursā
2014. gada 23. martā

Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1993. gada, organizējot dažādus izglītojošus un informējošus pasākumus. Latvijā tā notiek no 1996.gada. Šogad Pasaules ūdens diena veltīta tēmai – ūdens un enerģija Tradicionāli šādu pasākumu skolu komandām uzņēmums „Valmieras ūdens” rīko ik gadu martā, kad tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena.

Kopumā startam bija pieteikušās deviņas komandas no Valmieras pilsētas un tuvējo novadu vispārējās izglītības iestādēm. Audzēkņi sacentās divās vecuma grupās – 7.-9. klases un 10.-12. klases. Dienas pirmajā daļā dalībnieki veica uzdevumus SIA „Valmieras ūdens” bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Pārbaudījumos bija nepieciešams apliecināt teorētiskās zināšanas par ūdens jomu, atpazīt ūdenssaimniecībā izmantoto tehniku un materiālus, tāpat arī demonstrēt erudīciju prāta spēlēs, veikt stafeti ar biatlona elementiem un noteikt ūdens īpašības laboratorijas darbinieku sagatavotajos uzdevumos. Īpašu sajūsmu dalībniekos radīja stafetes uzdevums „Ūdens ballīte”, kurā speciāli izveidotā instalācija bija jāpapildina ar atsevišķiem elementiem, radot ūdensdzirnavas, kas saražo nepieciešamo enerģiju pieslēgtajam radio un apgaismes elementiem.

Konkursa noslēgums risinājās Vidzemes augstskolas konferenču zālē, kur komandas prezentēja iepriekš veikto mājas darbu par ūdens un enerģijas mijiedarbību. Laureātu punktu summu veidoja vērtēšanas komisijas piešķirtie punkti par mājas darba izpildi un tā parādīšanu klātienē, kā arī sniegums stafetes posmos dienas pirmajā pusē.

10.-12. klašu grupā otro labāko rezultātu sasniedza Valmieras Viestura vidusskolas komanda „Kristāla pilieni”.

7.-9.klašu ieskaitē par uzvarētājām kļuva meitenes no Valmieras Viestura vidusskolas – Simona Šmidte, Monika Oļeha, Samanta Vērdiņa un Demija Pleša. Viņas bija apvienojušās komandā „Lāsītes”.

Apsveicam uzvarētājas komandā „Lāsītes” un otrās vietas ieguvējus komandā „Kristāla pilieni”!

SIA „Valmieras ūdens” konkursu skolu komandām rīko sadarbībā ar Vidzemes augstskolu, Valmieras pilsētas pašvaldību, SIA „Naukšēni”, Vidzemes Olimpisko centru, „Valmieras piens” un aktīvā tūrisma centru „Eži”. Plašāka informācija un foto SIA „Valmieras ūdens” mājas lapā >>> www.valmierasudens.lv

Latvijas čempionāts 100 lauciņu dambretē
2014. gada 18. martā

Latvijas čempionāta 100 lauciņu dambretē finālā U10 grupā piektā daļa no dalībniekiem bija no Valmieras Viestura vidusskolas!
Annijai Debeļskai 3.vieta un bronzas medaļa, Beātei Bittei 9.vieta, Markam Kristoferam Birzgalim 8.vieta un Raivo Būmanim 9.vieta.
Sīkāka informācija www.prataspeles.1w.lv

Treneris Uldis Ābeltiņš

Mājturības olimpiādē
2014. gada 14. martā

Š.g. 13. martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika Valmieras pilsētas un novadu olimpiāde mājturības un tehnoloģiju priekšmetā zēniem.

7.klašu grupā

1. vieta KĀRLIS BĒRZIŅŠ 7.b kl.

2. vieta ŅIKITA RASPOPOVS 7.c kl.

8.klašu grupā

2.vieta EDGARS ZĒMELIS 8.b. kl.

3.vieta ARTŪRS RĀCENIS 8.a kl.

Sveicam uzvarētājus!

MT skolotājs G. Verovkins

1. – 4. klašu Valmieras pilsētas un novadu mācību olimpiāde
2014. gada 14. martā

Sveicam 1. – 4. klašu skolēnus Valmieras pilsētas un novadu mācību olimpiādes uzvarētājus!

1.c klases skolniecei

Atzinība Paulīnai Jansonei kombinētajā mācību olimpiādē /sk. A. Peiča/