Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Sveiciens svētkos
2016. gada 4. maijā

Ir Latvijas pilna man dvēsele visa,

Un mainīt to iespējams nava,

Jo Latvijas vārds manu asiņu ritā

Un manos sirdspukstos zvana.

/Inguna Būmane-Lūse/


Lai Lepnums par savu valsti
un tās pilsoņiem ir mūsu sirdīs!

Priecīgus svētkus!

Ar sapni par savu studiju
2016. gada 3. maijā

Rīdzinieks RODRIGO KRŪMIŅŠ jeb Rodža, kā viņu iesaukuši draugi, jau trešo gadu mācās Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē. No galvaspilsētas ieradies Valmierā, Rodrigo lidinājās pa gaisu, taču, gadiem ejot, uzkrājis pieredzi un tagad stabili turas virs zemes. 6. maijā pl. 18 Valmieras Viestura vidusskolā ikviens interesents aicināts noskatīties Rodrigo jauniestudējumu Saldie sapņi.    

Trešais gads Vidzemes centrā. Kam tu vairāk piederi — Rīgai vai Valmierai?

Braucot uz skolu no Rīgas vai no Valmieras uz Rīgu, sāku just, ka nepiederu nevienai konkrētai vietai. Manas mājas būs vieta, kur atradīšos pēc divpadsmitās klases, taču Valmiera vienmēr būs vieta, kur jutīšos kā mājās.

Kādā vidē tu vēlētos atrasties pēc vidusskolas beigšanas?

Tādā, kur varu turpināt radoši izpausties un kur mani respektētu. Nākotnē zināšanas vēlētos apgūt Latvijas Kultūras akadēmijā. Materiāli skatoties, vēlos, lai manas mājas atkal būtu Teikā. Tas ir Rīgas nostūris, kur pavadīju savu bērnību un jūtos vislabāk.

Lielāko daļu bērnības pavadīji Teikas pagalmos?

Pagalms bija mana īstā dzīves skola, ļoti labi iemācījos krievu valodu. Pie datora bērnībā pavadīju maz laika, tāpēc tagad neesmu eksperts tehnoloģiju lauciņā. Pagalms bija dzīves, emociju un sirsnības skola. Vienmēr no agra rīta līdz vēlam vakaram ar draugiem spēlējām kazaki - razboiņiki, paslēpes, aktuāla spēle mums bija pilsēta, katrs izvēlējās kādas profesijas pārstāvi — pagalmā veidojām savu pilsētu. Mājās ierados tikai ap vienpadsmitiem, kad mamma vai vectēvs sauca.

Draugi vēl ir saglabājušies no kazaki - razboiņiki laikiem?

Dzīvojot Valmierā, draugi man ir atsijājušies, palikuši tikai īstie, piemēram, ar kuriem esam vienoti baznīcā. Atgriežoties Rīgā, būšu ar pavisam citu domāšanu, būs jāveido jaunas draudzības saites. Es vairs nebūšu tas Rodrigo, kas pameta Rīgu.

Lotārs Zariņš
Laikrakstā Liesma 2016. gada 3. maijs

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Paldies portālam DELFI
2016. gada 27. aprīlī

 

Paldies portālam
 
par skolas darba novērtējumu:

Skola ar stāstu: Valmieras Viestura vidusskolas teātrinieki un mafija

Lielā talka
2016. gada 28. aprīlī

talkaVislatvijas lielā talka aizvadīta arī Valmieras Viestura vidusskolā. Pateicoties 5. Labdarības ballē saziedotajiem līdzekļiem, sākumskolas vecāku domei bija iespēja realizēt vēl kādu vecāku vēlmi – labiekārtot bērnu spēļu laukumu.

Neskatoties uz drēgnajiem un lietainajiem laika apstākļiem, netrūka mazo un lielo talcinieku. Mazie talcinieki cītīgi krāsoja akmeņus skolas košumdobēm un galda spēlēm. Pacietīgākie piedalījās arī riepu soliņu krāsošanā.

Kamēr bērni gaidīja šūpoļu pielikšanu, bija jau izveidojusies rinda ar šūpoties gribētājiem. Tā kā Lielās talkas darbi ieilga līdz vēlai pēcpusdienai, paspēja izšūpoties ikviens šūpoties gribētājs.

talkaPateicoties SIA “Byko-Lat” ziedotajiem materiāliem mums bija iespēja atjaunot rotaļu laukuma konstrukciju – nomainot nolietotās kāpnes un pāreju uz slidkalniņu.

Pēc labi padarītā darba, talciniekus sildīja silta zupa, kafija un tēja. Mazie talcinieki mielojās ar garšīgām zaptsmaizītēm un izmēģināja pagatavotās dārza mēbeles.

Kopā pavadītais laiks un darbs deva acīmredzamus rezultātus – ir ne tikai atjaunots jau iepriekšējos gados uzstādītais rotaļu laukums, bet arī papildināts krājums ar jauniem elementiem — galdiņiem un soliņiem, uz kuriem skolēni varēs kopīgi pavadīt laiku siltajās pavasara dienās!

Vēlamies pateikt Paldies visiem, kas nenobijās no drēgnajiem laika apstākļiem un piedalījās Lielajā Talkā 2016 Viesturskolā! Īpašu paldies vēlamies teikt mūsu atbalstītājiem un Dāvja tētim – par skaistajiem galdiņu zīmējumiem, kas priecē ikvienu, kas aplūko paveikto!

Mīļie skolēni, lūdzu nelauzīsim, to, kas domāts atpūtai, un neiznīcināsim to, kas citiem sagādā prieku

Sākumskolas vecāku dome

Noslēdzies IX Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „..un es iešu un iešu!”
2016. gada 26. aprīlī

22. un 23. aprīlī Viestura vidusskolā teātris vienoja pustūkstoti skolēnu no visas Latvijas. Teātra cienītāji iepazina 28 skolēnu teātru kolektīvus ar 30 izrādēm. Skatītāju acis priecēja gan amizantas un pamācošas bērnu izrādes, gan nopietni un pat ļoti dramatiski klasikas uzvedumi. Katrs festivāla apmeklētājs jau iepriekš varēja iepazīties ar festivāla programmiņu un apmeklēt sev šķietami saistošākās izrādes.

Iestudētie darbi rosināja domāt par vērtībām. Piemēram, par estētiskajām vērtībām vēstīja Valmieras Viestura vidusskolas teātris ‘’Sprīdītis’’ izrāde ‘’Pūt vējiņi’’ (rež. R.Segliņš), Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija "Spogulis" izrādē "Lietus pārdevējs" (rež. I. Bauma), Bērnu un jauniešu centra "Kurzeme" teātra studija izrādē "Augt līdz pilnībai" (režisors R. Vējiņš), Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris izrādē "Romeo un Džuljeta" (rež. D. Umbraško), Jauniešu teātra studija "ODA" ar izrādi "Nakts, tilts un mazliet par pašnāvībām" (rež. B. Bērziņa).

Par pirmo īsto mīlestību, par zaudējumiem un pieaugšanu.. Par laiku, kad asinis riņķo visstraujāk, kad zāle ir viszaļākā un mūzika skan visskaļākā - ļoti efektīvi tika izspēlēta Mālpils bērnu un jauniešu teātra studijas "Pilnmēness" monoizrāde "Rīga - Maskava" ( rež. A. Austriņa- Seņkāne)

Izklaidējošu patiesību par cilvēka dzīvi rādīja Rīgas Katoļu ģimnāzijas 1.-4. klašu teātra studija izrādē "Dzimšanas diena" (režisore B. Bērziņa), savukārt kristīgās vērtības un Jēzus dzimšanu demonstrēja Kustību teātris ar M.Čerņavskas scenāriju pēc Bībeles teksta izrādē "Ziemassvētku stāsts" (rež. M. Čerņavska).

Interesantu interpretāciju rādīja Cēsu Jaunatnes teātris izrādē "bet es ar kājām uz Ogri" (rež. M. Eihe), kur jaunieši par jauniešiem stāstīja, sēžot mācību kabinetā starp skatītājiem, izrādes laikā iesaistot tos arī dejā.

Jauno aktieru sniegumus vērtēja pieaugušo žūrija - Valmieras Drāmas teātra aktrise Ilze Pukinska, režisore un dramaturģe Krista Burāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka, režisors un aktieris Valdis Lūriņš, VVV absolvents un kādreizējais skolas teātra “Sprīdītis” režisors Atis Rozentāls. Viņi šogad katram kolektīvam sniedz rakstisku vērtējumu. 14 jauniešu žūrijas pārstāvji noslēgumā katram kolektīvam sniedza balvu un atzinības rakstu īpašā nominācijā.

Sprīdīša stabulīte jau 9. reizi kā teātra festivāla simbols sniedza pozitīvas emocijas un kopā būšanas prieku.

Paldies festivāla aizsācējam Robertam Segliņam! Paldies par atbalstu Valsts izglītības satura centram un Valmieras pilsētas domei!

Uz tikšanos nākamajā - jubilejas gadā!

Samanta Vikmane

Valmieras Viestura vidusskolā

http://www.eliesma.lv