Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturieši Jauno vieglatlētu kausā paņem pilnu banku.
2016. gada 26. septembrī

21. septembrī Jāņa Daliņa stadionā norisinājās Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensības vieglatlētikā "Jauno vieglatlētu kauss" pamatskolu grupā, kā arī "Vidusskolu kauss" vecāko klašu audzēkņiem. No sacensībām mūsu skolas komandas pārveda bagātīgu medaļu ražu, īpaši izceļoties pamatskolas zēnu komandai.

Viesturskolas puiši triumfēja veselās septiņās disciplīnās, no kopā iegūtajām astoņām medaļām tikai viena bija bronzas. Izcīnītas uzvaras 100, 300 un 1500 metru skrējienos, bronza 100 metru distancē, tāpat zelta godalgas iegūtas arī šķēpmešanā un tāllēkšanā. Viesturieši bija ātrākie arī 4x100 metru stafetē, iegūstot arī likumsakarīgo pirmo vietu skolu kopvērtējumā.

Komandā startēja: Pauls Alberings (zelts 300 un 1500m), Kristers Bērziņš (zelts 100m), Ralfs Ūdris (zelts šķēpmešanā un tāllēkšanā), Māris Heinols un Rainers Strads (bronza 100m).

Pamatskolas meiteņu komandai nedaudz pieticīgāki rezultāti, taču izcīnītas divas bronzas medaļas, attiecīgi 300 un 800 metru distancēs. Kopvērtējumā sāpīgā ceturtā vieta, tikai par vienu punktu atpaliekot no trijnieka.

Komandā startēja: Una Berga, Samanta Bērziņa (bronza 300m), Marija Nikola Jansone, Elīze Pavasare un Izolde Bernadeta Ozoliņa (bronza 800m).

Vidusskolu konkurencē savukārt lielākus panākumus guva tieši meitenes. Vairākkārtēja Latvijas čempione lodes grūšanā un diska mešanā Kristīne Strazdīte (attēlā) izcīnīja pirmo un trešo vietu lodes grūšanā un šķēpmešanā, Vilma Alberinga uzvarēja 400 un 1000 metru distancēs, savukārt Venitai Amerikai sudrabs šķēpmešanā.

Komandā startēja: Kristīne Strazdīte, Vilma Alberinga, Venita Amerika, Dana Vandāna, Baiba Bisniece un Kristīne Lapacinska.

Zēniem 100 metru skrējienā pats ātrākais bija Harijs Sniedze, izcīnot zeltu, bet Ričards Salacietis 2000 metru distancē uzrādīja trešo labāko rezultātu. Jāatzīmē, ka 4x100 metru jauktajā stafetē mūsu vidusskolas komanda izcīnīja trešo vietu (Harijs Sniedze, Toms Bauģis, Baiba Bisniece, Venita Amerika).

Komandā startēja: Harijs Sniedze, Toms Bauģis, Rūdolfs Vimba, Tomass Ralfs Ābolkalns, Ričards Salacietis un Ralfs Strujevskis.

Sporta skolotāji izsaka pateicību visiem tiesnešiem un sekretāriem par palīdzību sacensību vadīšanā (A.Lūse, L.Puriņa, A.Vasiļjeva, A.Ziediņa, A.Ragaine, E.Niedrīte, A.Gabale, R.Stolers, R.Ziediņš, K.Straume).

Informāciju sagatavoja: 

Krišjānis Pundurs

Viesturietis aicina
2016. gada 23. septembrī

 

Viestura vidusskolas jaunie futbolisti medaļnieku godā!
2016. gada 19. septembrī

14. septembrī aizvadītas starpskolu futbola sacensības D(3.-5. kl.) un A(vidusskola) grupu konkurencē. Ar sudraba medaļām palepoties var D grupas futbolisti, savukārt vidusskolas komandai sīvā cīņā nācās samierināties ar 4. vietu.

D grupas komanda praktiski labākajā sastāvā uz mačiem ieradās, lai vēlāk varētu sev kaklā uzkārt medaļas. Tas viņiem arī izdevās, apspēlējot Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Rūjienas vidusskolas komandas. Piekāpties nācās vien turnīra uzvarētājiem - Valmieras Sākumskolas komandai. Viesturieši demonstrēja īstu komandas spēli, par ko liecina vienmērīgais vārtu guvēju sadalījums - pa diviem goliem Krišjāņa Upītes, Dāvja Kristiāna Pladara un Kārļa Dūmiņa kontā, savukārt Maksimiljanam Štaueram vieni gūti vārti.

Komandā spēlēja: Rihards Bērziņš, Deniss Rauženbergs, Marks Birzgalis, Jānis Emīls Kļaviņš, Džastins Sings, Krišjānis Upīte, Maksimiljans Štauers, Dāvis Kristians Pladars, Enzo Krauja un Kārlis Dūmiņš.

A grupas komandu skāra lielākas sastāva izmaiņas, par ko jāpateicas astoto un devīto klašu futbolistiem, kuri piekrita spēlēt vidusskolas komandā. Piedzīvoti zaudējumi pret favorītiem - Valmieras Valsts Ģimnāziju un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, sīvā cīņā ar 2:4 atzīts Valmieras 5. vidusskolas pārākums, kas liedza iegūt trešo vietu. Dusmas mūsējie izgāza uz Valmieras 2. vidusskolas komandu, sagraujot to ar 4:0. Rezultatīvākā spēlētāja gods Markusam Bērziņam, kurš turnīra gaitā izcēlās ar 3 gūtiem vārtiem.

Komandā spēlēja: Markuss Bērziņš, Toms Grasis, Ainārs Sīlis, Atis Kukers, Ēriks Freibergs, Tomass Cīrulis, Deivids Ozoliņš, Tomass Ralfs Riekstiņš un Kristaps Daniels Kukers.

Krišjānis Pundurs

Velosipēdu atbilstības dalībai ceļu satiksmē pārbaudes rezultāti
2016. gada 19. septembrī

Lai pievērstu uzmanību jauniešu izmantoto velosipēdu tehniskajam stāvoklim un velo drošības jautājumiem, 16.septembrī pie astoņām Valmieras skolām tika pārbaudīta 456 novietoto velosipēdu atbilstība dalībai ceļu satiksmē. No tiem par atbilstošiem tika atzīti vien 52 velosipēdi. 

Velosipēdi tika pārbaudīti, ņemot vērā šādus kritērijus:

1)    aprīkojums ar darba kārtībā esošām bremzēm (ja velosipēds ir aprīkots ar rokas bremzēm, arī tām ir jābūt darba kārtībā);

2)    aprīkojums ar atstarotājiem – tiem jābūt abās velosipēdu riepās, kā arī velosipēda priekšpusē – baltas krāsas atstarotājs, aizmugurē – sarkans;

3)    citi būtiski tehniski defekti, kas var samazināt velosipēda drošību dalībai satiksmē.

 

Valmieras Viestura vidusskolas velonovietnē tika pārbaudīti kopā 124 velosipēdi, no kuriem dalībai ceļu satiksmē pilnībā atbilstoši bija vien 11 velosipēdi. Par neatbilstošiem tika novērtēti 113 velosipēdi.

Atbilstošie velosipēdi tika marķēti ar zaļu uzlīmi, neatbilstošie – ar sarkanu aproci, aicinot apmeklēt kādu no Valmieras veloservisiem, kas velosipēda īpašniekam, uzrādot sarkano aproci un skolēna apliecību, konkrētā velosipēda remonta veikšanai piedāvā atlaides.

Lai kopīgi rūpētos par jauniešiem un satiksmes drošību pilsētā, aicinām skolas papildus informēt jauniešus un viņu vecākus par veikto velosipēdu pārbaudi un nepieciešamajiem velodrošības pasākumiem.

Ieteikumi, ko sniedz Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas Prevencijas grupas vecākā inspektore Liene Kaužēna:

1)    galvenie nosacījumi, kādam ir jābūt velosipēdam, lai tas būtu drošs dalībai ceļu satiksmē:

 • velosipēdam ir jābūt aprīkotam ar bremzēm;
 • ja ar velosipēdu brauc diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam jābūt aprīkotam ar baltiem un sarkaniem atstarotājiem, kā arī ar baltas un sarkanas gaismas lukturiem. Ja velosipēdam lukturu nav, tad velobraucējam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem;
 • nedrīkst būt citi būtiski velosipēda defekti – nedrīkst būt tik ļoti nodilušas riepas, ka nav redzams to raksts; nedrīkst būt bojāts velosipēda rāmis vai ritošās daļas elementi;

 

2)    satiksmes noteikumi bērnu un jauniešu braukšanai ar velosipēdiem:

 • bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei;
 • patstāvīgi braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē atļauts personai, kura sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības;
 • ja patstāvīgam velobraucējam nav iegūta A, B vai C kategorijas transporta līdzekļa vadītāja apliecība, tad obligāti ir jābūt velosipēda apliecībai, ko uzrādīt, braucot ar velosipēdu;
 • pilngadīgas personas pavadībā braukt ar velosipēdu jebkura vecuma bērniem atļauts pa ietvēm, velosipēdu ceļiem un citām vietām, kur atļauta tikai velosipēdu un gājēju kustība. Ceļu satiksmē braukšana pilngadīgas personas pavadībā bērniem atļauta no 7 gadu vecuma;
 • jebkura vecuma bērniem dzīvojamās zonās, kur nenotiek mehānisko transportlīdzekļu braukšana, braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi;

 

3)    biežāk novērotās problēmas, kas saistītas ar jauniešiem-velosipēdistiem, un ieteikumi to novēršanai (aicinām vecākus šo pārrunāt ar bērniem):

 • velosipēdu vienmēr vajadzētu uzturēt tehniskā kārtībā. Bieži velosipēdi nav aprīkoti ar bremzēm un atstarojošiem elementiem. Policistu pieredzētās biežākās atrunas: es ar velosipēdu nebraucu pa ielu; braucu tikai gaišajā diennakts laikā; pa ceļam uz mājām satikām draugus un izdomājām pabraukāties; pulciņš vai ballīte ievilkusies līdz vēlai vakara stundai utt.;
 • bieži nākas konstatēt, ka vecāki neinteresējas, ko dara bērni un kādā stāvoklī ir velosipēds. Pēdējo reizi viņi velosipēdu ir apskatījuši velosipēda pirkšanas brīdī. Pēc tam velosipēda uzturēšana ir palikusi bērna ziņā. Tāpat vecāki mēdz būt pārliecināti, ka bērns ar velosipēdu brauc tikai pa pagalmu vai brauc pa kopīgi pārrunāto maršrutu. Policisti uz ielas secina pretējo;
 • rūpējoties par velosipēdistu un citu satiksmes dalībnieku drošību, aicinām negaidīt, kad velosipēdists tiks apturēts, bet savest velosipēdu tehniskā kārtībā jau laikus.

 

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Pieņem izaicinājumu “Par sportisku Valmieru un Latviju”!
2016. gada 16. septembrī

Lai apliecinātu ikvienam, ka Valmierā dzīvo sportiski, aktīvi un veseli iedzīvotāji, kuri mīl nodarboties ar sportu un kuri domā par kvalitatīvu dzīvi sev un nākamajām paaudzēm, Valmieras pilsētas pašvaldība ir izveidojusi īpašu sportiskā izaicinājuma kampaņu “Par sportisku Valmieru un Latviju”. Izaicinājums pieejams lietotnē Endomondo, un tam pieteikties iespējams šeit: https://www.endomondo.com/challenges/30538861

Tajā automātiski tiks uzskaitītas izaicinājumam reģistrēto dalībnieku aktīvās minūtes, kas pavadītas, nodarbojoties ar kādu sporta veidu – skriešanu, riteņbraukšanu, nūjošanu, peldēšanu, vingrošanu, basketbola spēlēšanu, skrituļslidošanu u.tml. Šajā izaicinājumā nav nozīmes mērotajiem kilometriem, veiktajiem soļiem vai patērētajām kilokalorijām. Tiks uzskaitītas aktīvās minūtes, tādējādi ļaujot iesaistīties pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam.

Izaicinājums “Par sportisku Valmieru un Latviju” tiek rīkots, atbalstot arī SIA “ZAAO” vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” ar mērķi Latvijai tās simtgadē dāvināt sportiskāku, veselīgāku un aktīvāku sabiedrību. Parādīsim Latvijai, ka Valmierā dzīvo veseli, aktīvu dzīvesveidu mīloši cilvēki, kuri rūpējas par savu dzīves kvalitāti.

  

Plašāka informācija par kampaņu
http://www.valmiera.lv