Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Literatūras detektīvs
2019. gada 13. maijā

 

Vai tu zini, kas ir detektīvs? Detektīvs ir cilvēks, kas izpilda uzdevumus- novēro kādu personu, vāc informāciju, meklē atbildes un nodarbojas ar citām nopietnām lietām.

9.maijā Viestura vidusskolas sporta laukumā pulcējās Literatūras detektīvi, lai novērtētu savu paveikto.

 

 

 

Visu mācību gadu 153 sākumskolas skolēni lasīja grāmatas un teksta rindiņās meklēja atbildes uz sarežģītiem jautājumiem. Vai zini, kādā krāsā ir Karlsona acis?  Kas atrodas tumši brūnajā lādē mājas bēniņos? Kas bija noslēpumainais spēlētājs?

Detektīviem neveicās viegli – kāds kļūdījās, citam pietrūka pacietības… Lai saņemtu apliecību un nozīmīti, bija jāizlasa vismaz 3 grāmatas un pareizi jāatbild uz jautājumiem. Apbalvošanas dienā jāpieveic labirints, jāatpazīst savas skolas “slepenie stūrīši”, jāatšifrē vēstījums pierādot, ka detektīvi ir veikli, vērīgi un attapīgi.

Ar dāvanām skolas bibliotēkai un laba vēlējumiem jaunajiem detektīviem bija ieradusies Valmieras integrētās bibliotēkas bērnu nodaļas bibliotekāre Lolita Dreimane, ar kuru ir izveidojusies laba sadarbība. Detektīvi zina, ka “lielajā bibliotēkā” vienmēr palīdzēs iegūt vajadzīgo grāmatu.

 Liels paldies Sākumskolas vecāku domei, kura nežēloja ne laiku, ne līdzekļus, lai svētkus padarītu bagātākus, interesantākus un garšīgākus!

Par Viestura vidusskolas Literatūras detektīvu kluba biedriem šajā gadā tika uzņemti 86 čaklākie un precīzākie lasītāji.

Nākamajā gadā darbu turpināsim.

Pievienojies!

Bibliotekāre Laima Drande

“…un es iešu un iešu!”
2019. gada 7. maijā

 

26. un 27.aprīlis ikkatram teātra “Sprīdītis” dalībniekam bija īpašas dienas, jo tās tika ieskandinātas ar ikgadējo bērnu un jauniešu teātra festivālu “…un es iešu un iešu!”, kas šogad notika jau XII reizi. Neskatoties uz to, ka skolas rekonstrukcijas dēļ šogad festivāls bija nedaudz citādāks – uzvedumus nerādīja uz mūsu mīļās Viesturskolas skatuves, tomēr teatrālais pavasara piedzīvojums bija krāšņš un daudzveidīgs.

 

 

Festivāla organizētāji jau otro gadu mums, jaunajiem māksliniekiem, deva lielisku iespēju uzstāties  Valmieras Drāmas teātrī, un visas piektdienā spēlētās izrādes bija iespēja vērot gan Lielajā, gan Apaļajā zālē. Festivālu atklāja  mūsu 10.c teātra klases skolēni ar uzvedumu, atklājot, kādas dažādās emocijas cilvēki piedzīvo, skatoties teātra izrādes, un kāds bija “ceļš” līdz festivālam. Uzrunu teica arī mūsu skolas direktors Uldis Jansons, pievēršot uzmanību tam, ka festivāls notiek 12.reizi un ka skaitlis 12 vairākās mūsu dzīves situācijās ir nozīmīgs un parāda dažādas sakarības.

Mūsu skolas 11.c teātra klase uzstājās ar V.Šekspīra izrādi “Sapnis vasaras naktī”, skatītājus ievedot neparastā un maģiskā mīlas stāstā, savukārt 12.teātra klase mūs priecēja ar izrādi “Bille”, kas šogad tika spēlēta Apaļajā zālē. 5. – 12.klašu teātra pulciņš “Sprīdītis” uzstājās ar izrādi “Pīters Pens” un centās skatītājiem atgādināt, ka pa jokam ir tas pats, kas pa īstam. Manuprāt, ikkatram jaunajam māksliniekam bija lieliska pieredze tēlot “īstā” teātrī un pārvarēt bailes uz lielās skatuves. Festivāla pirmā diena noslēdzās ar ballīti Valmieras Kultūras centrā, kur uzstājās mūsu pašu skolas grupa “The Saviors”. Balles laikā tika paziņoti arī Jauniešu žūrijas nomināciju laureāti, starp kuriem bija arī mūsu viesturieši – Marija Nikola Jansone un Rūdolfs Segliņš, kuri ieguva labāko aktieru titulu.

  Festivāla otrā diena norisinājās Valmieras Sākumskolā. Bija iespēja vērot gan dažādas bērnu izrādes, gan izrādes, kas paredzētas jauniešiem un liek aizdomāties par mūsu sasteigtās un tehnoloģiju pārņemtās dzīves ritmu un vērtībām.

 

Man patiess prieks, ka festivāls notiek jau 12.reizi, un tas, manuprāt, ir kļuvis jau par skolēnu teātru lielo pavasara notikumu. Apsveicu viesturiešu - “teatrāļus” - ar augstajiem punktiem un iegūto 1.pakāpi visās trīs izrādēs!

Paldies visiem, kas piedalījās festivāla tapšanā un veidoja to tik radošu un interesantu!

 

Lai lieliskās atmiņas par šo festivālu piepilda mūsu ikdienu! Uz tikšanos nākamgad!

Izolde Bernadeta Ozoliņa,

Teātra “Sprīdītis” dalībniece

Lepojamies!
2019. gada 30. aprīlī

Teātra festivālā “…un es iešu un iešu” mūsu skolas teātrim “Sprīdītis” izcili panākumi – visām izrādēm ( “Bille”, “Sapnis vasaras naktī”, “Pīters Pens”)

1.pakāpe!

Bērnu žūrijas vērtējumā nomināciju “Labākā aktrise” ieguva Marija Nikola Jansone (Kapteinis Āķis izrādē “Pīters Pens”), nomināciju “Labākais aktieris bērnu izrādē” – Rūdolfs Segliņš ( Pīters Pens izrādē “Pīters Pens”).

Lepojamies!
2019. gada 26. aprīlī

10. - 11. klašu jauktais koris piedalījās Latvijas izglītības iestāžu jaukto koru konkursā Vidzemē, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem kurā ieguva

I pakāpes diplomu.

Lepojamies, paldies diriģentēm Ilvijai Aizupietei un Ilzei Jansonei!

Šekspīram 555!
2019. gada 25. aprīlī

 

 

23.aprīlī apritēja V.Šekspīra 555. dzimšana diena un mēs gremdējamies atmiņās par piedzīvotajām lugas “Sapnis vasaras naktī” pirmizrādēm, kuras skatītājiem  prezentējām 16. un 17. aprīlī.  Šī luga mums, 11.c klasei, asociējas ar draudzību, mēra sajūtu, līdzvērtību, atbalstu, spēku. Tieši tādi mēs kopā bijām, esam un būsim, spēlējot V.Šekspīra “Sapni vasaras naktī”. 

 

Izrāde stāsta par 2 pāru mīlestību senajās Atēnās. Antīkie laiki mūs neuzrunāja, tāpēc, kā jau sapnī atļauts, veicām savas korekcijas: attēloto vidi pārnesām uz mūsdienām un izcēlām mums aktuālās tēmas. Arī pārējie lugas tēli asprātīgi un viegli cits citu papildināja. Īpašas skatītāju emocijas raisījās, ieraugot Ēzeli, kurš ar savu humoru un harizmu šarmēja skatītājus. Iestudējumam mistisku un gaišu noskaņu radīja Laumas un meža noslēpumainie tēli, kas viltīgi spēja manipulēt ar visiem, kas mežā uzturējās. Kustības un mūzika deva īsto noskaņojumu un bagātināja V.Šekspīra tekstu.

 

Šis mums bija liels izaicinājums, kuru pozitīvi pieņēmām un ar drosmi gājām pretī grūtībām, lai sasniegtu pilnību un gūtu gandarījumu par paveikto. Skatītāju emocijas un vārdi mums liek nepadoties. Gaidīsim uz nākamajām izrādēm! 

 

Līva Ejuba 11.c klase