Akcijas “Dabai labu darīt” aktīvisti viesojas Igaunijā
2019. gada 27. septembrī

Šī mācību gada EKOskolas tēma ir transports. Tēmai pielāgojām arī ikgadējo ekskursiju akcijas “Dabai labu darīt” aktīvākajiem dalībniekiem. 24.oktobrī devāmies uz kaimiņzemi Igauniju ar mērķi paviesoties Igaunijas Ceļu muzejā. Pa ceļam apskatījām Sangastes pili, apmeklējām Tehvandi sporta centru Otepē, kur drosmīgākie uzkāpa 34 m augstajā tramplīna skatu tornī, no kura pavērās brīnišķīgs skats uz kalnaino apvidu.

Tālāk ceļš mūs veda uz gala mērķi – Ceļu muzeju, kur piedalījāmies izzinošās nodarbībās, iesaistījāmies dažādās aktivitātēs, iepazinām ceļu būves un auto vēsturi, pārliecinājāmies par drošības jostu lietošanas nozīmīgumu, piedaloties testos ar auto avāriju simulatoriem, gatavojām savus atstarotājus,  braucām ar elektromobiļiem pa improvizētu auto pilsētiņu. Emociju pilna diena – secinājums ekskursijas beigās, pārrunājot redzēto, dzirdēto. Konkursā, ko izspēlējām mājupceļā, tikām pie gardām balvām!

Paldies SIA ZAAO par dāvanu – apmaksāto transportu, ekskursijas “vecākiem” –skolotājai Laimai Drandei, Kārļa un Kalvja Viļumu māmiņai Maijai un Ralfa Bembera māmiņai Ilutai.

Prieks, ka mēs, viesturieši, esam tik zinātkāri, draudzīgi un pozitīvi!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

Desmito klašu iesvētības
2019. gada 26. septembrī

No 16. līdz 18. septembrim Viesturskolā notika "Aristotelis" -10.klašu iesvētības. Šogad iesvētību tēma bija #Throwback vasara’19, kas bija kā atskats uz aizvadīto vasaru. Pirmajā dienā gan desmito, gan divpadsmito klašu skolēni skolā ieradās izlaiduma tērpos. Dienas gaitā it visur bija dzirdamas gan izlaiduma runas, gan tika dejots valsis. Otrdien atcerējāmies, kā ir atpūsties laukos. Skola pārvērtās par īstu lauku sētu - siens, govis, traktori un citi lauku labumi. Daži no desmitajiem pirmo reizi iemēģināja roku govs slaukšanā; šī aktivitāte skolas zālē raisīja smieklu lavīnu. Pēdēja iesvētību diena bija vispiepildītākā. Skolā valdīja festivāla gars - visur spīdumi, koši apģērbi un skaļa mūzika. Vakarpusē klases devās uz skolas sporta laukumu, kur divpadsmitie bija sagatavojuši saliedējošas aktivitātes desmitajām klasēm. Laika apstākļi gan desmitos nelutināja, uzlija auksts lietus, kas vieglos miltus pārvērta par mīklu, bet tas netraucēja smieklu jūrai turpināt plūst. Pēc āra aktivitātēm un siltas tējas visi pulcējās lielajā zālē. Desmitie atrādīja savus pirmos kopīgos priekšnesumus un iepazīstināja ar sevi. Šis bija tas brīdis, kad divpadsmitie viņus oficiāli pieņēma savā saimē, izskanēja zvērests, un visi vienojās kopdziesmā. Aristoteļa dienas bija pārsteigumiem bagātas, divpadsmito klašu skolēni izaicināja desmitos pelnīt žetonus. Žetonu pelnīšana saliedēja ne tikai desmitos, bet arī divpadsmitos.

Esat uzņemti Viesturos!

Jūsu divpadsmitie

Olimpiskā diena
2019. gada 24. septembrī

20. septembrī Viesturskolā, tāpat kā daudzviet Latvijā, norisinājās Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā Olimpiskā diena.

Skolas pagalmā sportisko dienu aizsāka paši mazākie – sākumskolēni. Vidusskolas meiteņu vadīti, viņi kopā ar 150 tūkstošiem Olimpiskās dienas dalībnieku visā Latvijā piedalījās rīta vingrošanā. Kārtīgi iesildījušies, mazie viesturieši skrēja, lēca, meta bumbu grozā un pat zīmēja. Tagad skolai ir milzum daudz mīļu un krāsainu, jautru un oriģinālu Viesturskolas Olmpiskās dienas talismanu!

Tie, kas vecāki, Olimpisko dienu aizvadīja Daliņu pludmalē. Saulainais, bet dzestrais laiks ļāva uzrādīt superaugstus ātruma rezultātus klašu stafetēs, bet sporta spēles – volejbols, tautasbumba un futbols – vienoja spēlētājus un līdzjutējus, kā arī vairoja katra viesturieša olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību un cieņu. Uzvarētāji bija visi!

Paldies sporta skolotājiem Mārai, Atim un Igoram par aizraujošās dienas organizēšanu!

Vineta Šmite

Dzejas dienas
2019. gada 20. septembrī

Kā teicis Pērsijs Bišs Šellijs: "Dzeja ir spogulis, kas padara skaistu to, kas patiesībā ir izkropļots."
2019. gada 17. septembrī Valmieras integrētajā bibliotekā norisinājās Dzejas slams - savu dzejoļu lasīšanas konkurss. Sacensības noritēja trīs kārtās, kuras vērtēja žūrija - profesionāļi no radošajām nozarēm. Viena no tām arī mūsu skolas aktiermeistarības pasniedzēja, Valmieras Drāmas teātra aktrise Inese Ramute.
Valmieras Viestura vidusskolu pārstāvēja trīs jaunie dzejnieki - 12.c klases skolēni Santa Emse, Kaspars Rozītis, kā arī 10.c klases skolniece Elīza Keidena. Prieks un lepnums, jo visus trīs varam sveikt - Santu Emsi ar godpilnu 2. vietu, Elīzu Keidenu ar skatītāju simpātijām un iekļūšanu finālā, Kasparu Rozīti ar uzvaru konkursā "Dzejas slams Valmieras integrētajā bibliotekā 2019".

Olimpiskā diena 2019
2019. gada 17. septembrī