Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Žetonvakars Viesturskolā
2016. gada 22. februārī

.Šogad ilgi gaidītais Žetonvakara pasākums norisinājās 13.februārī. 12. klašu skolēni šo dienu pielīdzina vienam no svarīgākajiem notikumiem skolas dzīvē. Daži abiturienti arī padalījās ar savām izjūtām.

Ar ko Tev asociējas Žetonvakars?

Kristīne (12.b): Man Žetonvakars saistās ar klasesbiedru un paralēlklasesbiedru kopā būšanu. Mēs visi kā liela ģimene svinējām šo dienu, un varam lepoties ar to, ka esam viesturieši! Šis bija goda izrādīšanas vakars savai skolai.

Santa(12.a): Šis vakars man asociējas ar ģimeni. Ģimeni kā klašu kolektīvus, ar kuru piedzīvojam lieliskas emocijas. Arī to ģimeni, kura ir ieradusies, lai sveiktu mūs un lepotos ar mums.

Rodrigo (12.c): Man Žetonvakars asociējas ar kaut ko nebijušu, vienreizēju. To varētu pielīdzināt iesvētībām vai pat kāzām. Tas ir svarīgs moments dzīvē.

Jurģis(12.b): Tas ir svinīgs pasākums, kuru visi gaida ar lielu nepacietību. Visi 12.klašu skolēni sapucējas un dodas pēc žetona.

Kādas ir sajūtas, kad Tu pats esi saņēmis “ķieģelīti”?

Kristīne: Es jūtos lepna, ka varu sevi saukt par viesturieti un nēsāt pie krūtīm žetonu, kas to apliecina. Žetona tradīcija turpinās jau vairāk nekā pusgadsimtu, un esmu pārliecināta, ka tā nepazudīs un arī mūsu atvases varēs saņemt savu žetonu - tādu pašu kā vecākiem un vecvecākiem.

Santa: Jūtos lieliski! Spiežot direktora roku, sajutu milzīgu lepnumu. Ar žetonu sajūtos kā īsta viesturiete.

Rodrigo: Jūtos lepns. Tagad patiesi varu sevi saukt par īstu viesturieti. Žēl, ka šogad žetona izgatavošanai netika izmantots īstais dzintars, taču tas nemaina piederības sajūtu Viesturskolai.

Jurģis: Mani pārņēma patīkama gandarījuma sajūta. Tas bija sirsnīgs un emocionāls pasākums. Tagad jūtos kā pilntiesīgs viesturietis un varu būt lepns, ka man ir žetons.

Kā Tu pavadīji pašu pasākumu? Biji satraucies vai arī tās Tev bija ikdienišķas sajūtas?

Kristīne:  Īsts satraukums nebija nevienu brīdi, visu laiku jutu tikai lielu sajūsmu. Citās skolās šis pasākums šķiet nedaudz samākslots un uzspīlēts, taču Viesturos visa vakara garumā atmosfēra ir jauka, silta un mīļa, tāpēc arī satraukums neradās un varēju izbaudīt šo skaisto brīdi.

Santa: Bija neliels satraukums, jo bija jāatceras ļoti daudz nozīmīgas lietas. Beigās satraukumu nomainīja jaukas un sirsnīgas emocijas, kuras uzjundīja skolotājas un paši skolnieki.

Rodrigo: Man bija bail, ka būšu vīlies, taču laiks pagāja fantastiski, un jutos kā vēl nekad.

Jurģis: Pasākumu es pavadīju ar smaidu, un prieku. Uztraukuma nebija, taču bija neziņa. Varēju manīt, ka visiem acis mirdz ,un sejā ir prieka pilns smaids.

Kāda, Tavuprāt, ir nozīme izrādei Žetonvakarā?

Kristīne: Izrāde ir iespēja mums visiem parādīt savus spēkus uz skatuves, ko ne visi no mums ir paspējuši izdarīt vidusskolas laikā. Katrs, kam bija vēlme spēlēt kādu lomu, kāpa uz skatuves, un varēja izpausties. Projektu nedēļa, kuras ietvaros gatavojām izrādi, bija laiks, kad visas 12.klases saliedējās un sadraudzējās vēl vairāk.

Santa: Izrāde ir ļoti svarīga žetonvakara sastāvdaļa. Tā vieno un, iespējams, pat atklāj vēl nezināmus talantus.

Rodrigo: Ir svarīgi vecākiem pa šiem trīs gadiem ko parādīt. Tā ir kā pateicība par ieguldītajiem līdzekļiem un atbalstu.

Jurģis: Žetona izrāde ir kā milzīgs paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kas mūs ir veduši šajās skolas gaitās. Izrāde ir arī kā sava veida svētki mums pašiem. Izrāde palīdz patīkami atslēgties no žetonvakara.

Kas Tev visvairāk paliks atmiņā?


Kristīne: Izrādes un svinīgā pasākuma laikā bija dažādi sīki un smieklīgi kuriozi, kas daudziem noteikti paliks atmiņā. Taču kopumā atcerēšos Žetonvakaru kā sirsnīgu, aizkustinošu un jauku pasākumu, kurā bija iespēja atcerēties pamatskolas laikus un labi pavadīt laiku ar skolas laikā iegūtajiem draugiem!

Santa: Visvairāk paliks atmiņā emocijas. Žetons ir tikai vienreiz dzīvē. Tas ir pēdējais solis pirms izlaiduma. Ļoti skaists un emocijām bagāts pasākums, kuru kopā aizvadīju ar saviem mīļajiem skolas biedriem.

Rodrigo: Tā noteikti būs polonēze jeb svinīgais uznācies. Arī tas, kā es izskatījos Žetonvakarā. Šis vakars bija mums, un mēs to aizvadījām godam.

Jurģis: Man visvairāk atmiņā paliks tas brīdis, kad mani izsauca paņemt žetonu. Brīdis, kad paspiedu direktoram un audzinātājai roku.

Alise Razminoviča 12.c

Fizikas olimpiāde
2016. gada 22. februārī
ArmandsSveicam skolas fiziķus ar veiksmīgu dalību 2.posma fizikas olimpiādē!
Armandam Dukuram 2.vieta 10.klašu grupā!
Matejam Viesturam Andersonam 10.kl.,
Tomam Kokenbergam, Zanei Tiliņai, Agnesei Vasiļjevai 11.kl.,
Kristapam Kukainim un Danielam Urbanovičam 12.kl.
rezultāti ir dažas vietas aiz apbalvotajiem.

 

Fizikas skolotāji: Zigita baldone, Uldis Ābeltiņš

Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiāde
2016. gada 17. februārī

Sveicam

5.-8.klašu Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiādes uzvarētājus!

1. vieta    PAULS ODINS ŠMITS -5.B KLASE

                  SVENS LĪRMANIS –KRŪMIŅŠ -7.B KLASE

2. vieta     RAINERS STRADS – 7.B KLASE

3. vieta     SAMANTA BĒRZIŅA – 5.A KLASE

                  ALĪNA BEĀTE STEPENA -5.B KLASE

                  RŪTA MARIJA ĀBOLIŅA – 6.A KLASE

                  NIKS LŪSIS – 6.B KLASE

                  ANDA BIŠOFA – 7.C KLASE

 

Atzinība    BEĀTE BITTE -5.A KLASE

                  MARTA LAURA AVOTIŅA- 6.A KLASE

                  MĀRTIŅŠ LŪSIS -7.C KLASE

                  KRISTIĀNS KĀRLIS LIEPIŅŠ – 7.A KLASE

                  UNA BERGA -8.A KLASE

                  KARĪNA VEIDE – 8.C KLASE

                  MARIJA NIKOLA JANSONE – 8.A KLASE

                  IZOLDE BERNADETA OZOLIŅA – 8.A KLASE.

Matemātikas skolotāju metodiskā komisija.

Viesturskolas dambretistiem bronza
2016. gada 17. februārī

u10

U10 grupa

u13

U13 grupa

Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi spēlēja Valmierā notikušajā Latvijas komandu čempionātā 64 lauciņu dambretē.

U13 grupā 14 komandu konkurencē 3.v. Valmieras komandai un bronzas medaļas Markam Kristoferam Birzgalim, Dāvidam Danielam Liepiņam, Beātei Bittei; 9.v. Dāvim Kristiānam Pladaram, Rendijam Veikšānam; 14.v. Valteram Bittem, Paulam Odinam Šmitam, Markusam Kristapam Birzgalim, Annijai Martai Melderei.

U10 grupā 28 komandu konkurencē trešais labākais rezultāts bija 4 komandām un, pēc spēļu analīzes, 5.v. piešķīra Valmieras komandai, kurā spēlēja viesturieši – Krišjānis Upīte, Roberts Ojārs Habeks un Arta Emīlija Bite; sestais labākais rezultāts un 15.v. – Džastinam Singham, Maksimiljanam Štaueram, Ralfam Bērziņam; sestais labākais rezultāts un 17.v. pirmklasniekiem – Nilam Kolendo, Dāvim Bāliņam, Emīlam Bāliņam, Ancei Līvai (VVV), kuri starp pirmklasnieku komandām bija 3.v.; 23.v. – pirmklasnieku komandai, kurā spēlēja Oto Duksis.

Informācija arī www.prataspeles.1w.lv .

Treneri Ilze un  Uldis Ābeltiņi 

Sev, Tev, novadam!
2016. gada 15. februārī

logo

logoAizvadītās nedēļas ceturtdienā, 4.februārī, notika līgumu parakstīšana starp Valmieras novada fondu un 8 projektu īstenotājiem, kuri īstenos dažādas idejas tuvākā un tālākā Valmieras apkaimē projektu konkursa „Sev, Tev, novadam!” ietvaros.

To vidū arī Valmieras Viestura vidusskola (VVV), kur projekta „Būt kopā, darīt kopā!” ietvaros plānots izveidot pārvietojamu brīvdabas estrādi, lai turpmāk vairāk skaistu brīžu kopā varētu pavadīt brīvā dabā skolas teritorijā.

Pērnajā gadā, domājot par Labdarības balles mērķi, tika aptaujāti sākumskolas vecāki. 58% aptaujāto vecāku norādīja, ka labprāt ziedotu brīvdabas estrādes ierīkošanai. Tas vienlaikus sakrita ar Valmieras novada fonda izsludināto projektu konkursu „Sev, Tev, novadam!”, kur savu projektu iesniedza arī VVV sākumskolas vecāku dome, par savu mērķi projektā norādot vecāku izvēlēto – brīvdabas estrādes izveidošanu. No 18 iesniegtajiem, tika apstiprināti 8 projekti, starp kuriem bija arī VVV sākumskolas domes projekts „Būt kopā, darīt kopā!”. Ar Valmieras novada fonda un tā Ziedotāju kluba atbalstu tiks segti estrādes izveides izdevumi 41% apmērā no kopējām projekta izmaksām. Lai iegūtu pārējo finansējumu projekta īstenošanai, plānots rīkot Labdarības balli, kurā saziedotā naudiņa tiks novirzīta estrādes izveidei. Estrādi izgatavos VVV skolēnu vecāki, kuriem jau ir iepriekšēja pieredze šādu darbu veikšanā.

Pēc projekta īstenošanas maijā Māmiņdienas svētku koncertu plānots rīkot nevis sporta zālē, bet brīvā dabā kā Dārza svētkus visai ģimenei. Arī teātrim „Sprīdītis” būs iespēja izrādes demonstrēt ne tikai zālē, bet arī brīvdabā.

 

Sākumskolas vecāku domes vārdā

Ieva Fogele