Pamatskolas dabaszinību un ģeogrāfijas olimpiādēs
2014. gada 26. martā

Valmieras pilsētas un novadu  6. klašu olimpiādē dabaszinībās:
3.vieta  -Katrīna Singaite 6.a kl.  (sk. S.Balode)
Atzinība - Izolde Bernadeta Ozoliņa 6.a kl. (sk. S.Balode)

Valmieras pilsētas un novadu apvienības ģeogrāfijas olimpiādē

atzinību un tiesības piedalīties Vidzemes reģiona 8. klašu ģeogrāfijas olimpiādē

ieguva Valmieras Viestura vidusskolas 8. a klases skolnieks

Krišjānis Brūnais

Apsveicam Krišjāni! Vēlam veiksmi un panākumus Vidzemes reģiona olimpiādē!

Dabaszinību MK

Tautas vēsturiskā atmiņa jāsaglabā
2014. gada 25. martā

24. martā Amatas novada Kultūras centrā Ģikšos notika konference „Kāpēc jāzina par padomju deportācijām?” Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas priekšvakarā rakstnieces un kultūrvēsturnieces Melānijas Vanagas muzejs interesentiem organizēja priekšlasījumus un domu apmaiņu par šobrīd īpaši svarīgām tēmām - „Atmiņas loma ļaunuma mazināšanā un ētiskās vērtības” (filozofe, LU profesore Maija Kūle), „Pagātne šodienā: vai saprotam cilvēka vērtību?”(vēsturniece, LU profesore Vita Zelče). Bija iespēja iepazīties ar M. Vanagas muzeja virtuālās ekspozīcijas „Esi pats!” veidošanas pamatprincipiem. Tā būs pieejama vasaras sākumā, un tās adresāts - jaunieši no 12 līdz 25 gadiem. Ekspozīcija internetā mūsdienu jauniešiem vienaudžu likteņstāstu formā palīdzēs ielūkoties Latvijas 20. gs. vēstures traģiskākajās lappusēs. Interesanta bija informācija par projektu „Nacionālo partizānu bunkurs”, kura rezultātā Melturos ir izveidots apskates objekts „Mežabrāļu bunkurs”. Konferences noslēguma daļā Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš izteica savus vērojumus, atziņas un secinājumus par tēmu „Kas padara vēsturi personisku”, uzsverot teātra un kino lomu vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.

Konferencē Valmieras Viestura vidusskolu pārstāvēja 9. b klases skolnieces Zane Tiliņa un Luīze Lepiksone. Viņas veiksmīgi piedalījās ekspreskonkursā par 1949. gada 25. marta notikumiem, abas iekļūstot 10 pareizāko atbilžu sniedzēju godā. Vienu uzvarētāju balvu - Andras Manfeldes grāmatu „Zemnīcas bērni”- izlozes rezultātā saņēma Luīze Lepiksone. Paldies Latvijas Represēto apvienības Valmieras nodaļai par iespēju piedalīties konferencē!

Ar interesi sekojot līdzi konferences gaitai, guvām vērā ņemamas atziņas - lai izveidotos inteliģenta sabiedrība, nepietiek tikai ar korektām vēstures zināšanām, bet ir nepieciešama iztēle un empātija. Mūsu kopējā, lielā vēsture veidojas no atmiņu stāstiem, kas ir jāsaglabā un jānodod nākamajām paaudzēm.

Māris Lapsiņš

Vidzemes reģiona ZPD lasījumos
2014. gada 24. martā

Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē viesturiešiem 1.vieta bioloģijā Gintam Vasiļjevam un fizikā Oskaram Krišjānim un Rūdolfam Vētram! Pēc mēneša Latvijas jauno zinātnieku darbus vērtēs valsts konferencē.

Skolotāji Ilga Verovkina
un Uldis Ābeltiņš

Viesturieši Pasaules ūdens dienas konkursā
2014. gada 23. martā

Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1993. gada, organizējot dažādus izglītojošus un informējošus pasākumus. Latvijā tā notiek no 1996.gada. Šogad Pasaules ūdens diena veltīta tēmai – ūdens un enerģija Tradicionāli šādu pasākumu skolu komandām uzņēmums „Valmieras ūdens” rīko ik gadu martā, kad tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena.

Kopumā startam bija pieteikušās deviņas komandas no Valmieras pilsētas un tuvējo novadu vispārējās izglītības iestādēm. Audzēkņi sacentās divās vecuma grupās – 7.-9. klases un 10.-12. klases. Dienas pirmajā daļā dalībnieki veica uzdevumus SIA „Valmieras ūdens” bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Pārbaudījumos bija nepieciešams apliecināt teorētiskās zināšanas par ūdens jomu, atpazīt ūdenssaimniecībā izmantoto tehniku un materiālus, tāpat arī demonstrēt erudīciju prāta spēlēs, veikt stafeti ar biatlona elementiem un noteikt ūdens īpašības laboratorijas darbinieku sagatavotajos uzdevumos. Īpašu sajūsmu dalībniekos radīja stafetes uzdevums „Ūdens ballīte”, kurā speciāli izveidotā instalācija bija jāpapildina ar atsevišķiem elementiem, radot ūdensdzirnavas, kas saražo nepieciešamo enerģiju pieslēgtajam radio un apgaismes elementiem.

Konkursa noslēgums risinājās Vidzemes augstskolas konferenču zālē, kur komandas prezentēja iepriekš veikto mājas darbu par ūdens un enerģijas mijiedarbību. Laureātu punktu summu veidoja vērtēšanas komisijas piešķirtie punkti par mājas darba izpildi un tā parādīšanu klātienē, kā arī sniegums stafetes posmos dienas pirmajā pusē.

10.-12. klašu grupā otro labāko rezultātu sasniedza Valmieras Viestura vidusskolas komanda „Kristāla pilieni”.

7.-9.klašu ieskaitē par uzvarētājām kļuva meitenes no Valmieras Viestura vidusskolas – Simona Šmidte, Monika Oļeha, Samanta Vērdiņa un Demija Pleša. Viņas bija apvienojušās komandā „Lāsītes”.

Apsveicam uzvarētājas komandā „Lāsītes” un otrās vietas ieguvējus komandā „Kristāla pilieni”!

SIA „Valmieras ūdens” konkursu skolu komandām rīko sadarbībā ar Vidzemes augstskolu, Valmieras pilsētas pašvaldību, SIA „Naukšēni”, Vidzemes Olimpisko centru, „Valmieras piens” un aktīvā tūrisma centru „Eži”. Plašāka informācija un foto SIA „Valmieras ūdens” mājas lapā >>> www.valmierasudens.lv

Latvijas čempionāts 100 lauciņu dambretē
2014. gada 18. martā

Latvijas čempionāta 100 lauciņu dambretē finālā U10 grupā piektā daļa no dalībniekiem bija no Valmieras Viestura vidusskolas!
Annijai Debeļskai 3.vieta un bronzas medaļa, Beātei Bittei 9.vieta, Markam Kristoferam Birzgalim 8.vieta un Raivo Būmanim 9.vieta.
Sīkāka informācija www.prataspeles.1w.lv

Treneris Uldis Ābeltiņš