Valmieras pilsētas un novadu mājturības un tehnoloģiju olimpiāde
2014. gada 27. februārī

Š.g. 26. februārī
Valmieras 2. vidusskolā notika Valmieras pilsētas un novadu olimpiāde
mājturības un tehnoloģiju priekšmetā

9.kl. zēniem.

18 dalībnieku vidū:

Emīlam kaņepam - 2.vieta

Tomam Kokenbergam - 3.vieta

Sveicam un lepojamies!

MT skolotājs G.Verovkins

Valmieras pilsētas un novadu publiskās runas konkursā
2014. gada 27. februārī

Sveicam un lepojamies ar

Ričarda Kronberga (9.a kl.)

Simonas Šmidtes (9.a kl.)

Rodrigo Krūmiņa (10.c kl.)

panākumiem, startējot Valmieras pilsētas un novadu 8.- 12 . klašu skolēnu publiskās runas konkursā par tēmu: Es gribu, lai dažādu kultūru gars pēc iespējas būtu brīvāks visur: tik negribētu, lai tas mani notriec no kājām  un izcīnītajiem I pakāpes diplomiem, kas ļauj startēt nākamajā posmā valsts konkursā Rīgā, pārstāvot Valmieru un nesot Viesturskolas vārdu Latvijā.

Paldies arī Alisei Razminovičai (10.c kl.) par iegūto 2.vietu un sniegumu, kas bija ne mazāk  interesants.

Aizgājām, norunājām, -  uzvarējām!!!

Izklausās ļoti vienkārši, bet nebūt tā nebija. 12 ļoti labi sagatavotu un interesanti runājošu konkurentu vidū pārliecināt 5 žūrijas locekļus par savu prasmi publiski uzstāties, paužot savu izpratni, pārliecību, aizrautību, stāju un valodu, tas nebija viegli. Jo īpaši Viesturiešu izvēlē, kuri visus iepriekšminētos veiksmīgas runas kritērijus atklāja, uzstājoties svešvalodās. Simona un Rodrigo krievu valodā, Ričards – angļu valodā (bija iespēja uzstāties arī latviešu valodā).

Paldies krievu valodas skolotājām Inai Tuņķelei un Intai Daugavietei, kā arī angļu valodas skolotājām Līvijai Krauklei un Ivetai Liepiņai par iesaistīšanos šajā pasākumā, par mūsu spējīgo un atraktīvo skolēnu pamanīšanu un pārliecināšanu piedalīties konkursā un vērtīgiem padomiem gatavošanās procesā.

Lai Simonai, Ričardam un Rodrigo veicas aprīlī Valsts konkursā Rīgā!

Klātienē īkšķus turēja un citādi līdzi juta skolotāja I.Liepiņa.

Panākumi matemātikas olimpiādēs!
2014. gada 26. februārī

Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiādēs arī mūsu skolas skolēni šajā mācību gadā ir guvuši panākumus. 9.-12. klašu skolēniem olimpiāde notika 7. februārī, bet 5.-8. klašu skolēniem – 21. februārī.

1. vieta      Katrīna Rokena (5.b)

2. vieta      Kristiāns Kārlis Liepiņš (5.a)

Svens Līrmanis – Krūmiņš (5.b)

Una Berga (6.a)

Tomass Cīrulis (6.c)

3. vieta      Mārtiņš Lūsis (5.c)

Izolde Bernadeta Ozoliņa (6.a)

Monika Oļeha (9.a)

Rūdolfs Vētra (11.b)

Atzinība    Daniela Gūtmārce (5.c)

Kitija Ieviņa (5.c)

Katrīna Singaite (6.a).

Apsveicam!!!

Matemātikas MK.

Komandu čempionāts dambretē
2014. gada 26. februārī

Valmieras Viestura vidusskolas dambretisti Valmieras komandās veiksmīgi piedalījās Latvijas komandu čempionātā 64 lauciņu dambretē, kurš 22.02.2014. notika Valmierā.

U10 grupā kopā piedalījās 26 komandas un viesturieši ar savu komandu bija: 6.vietā – Deniss Rauženbergs, Marks Kristofers Birzgalis, 11.v. – Raivo Būmanis, 13.v. – Valters Bitte, Markuss Kristaps Birzgalis, Beāte Bitte, Annija Debeļska, 16.v. – Dāvids Daniels Liepiņš, Krišjānis Upīte, Dāvis Kristiāns Pladars, Anna Meldera.

U13 grupā kopā piedalījās 21 komanda un viesturieši ar savu komandu bija: 4.v. – Roberts Birzgalis, 21.v. – Ralfs Rafaels Lapinskis, Sannija Paula Otsone, Rūta Marija Āboliņa.

Papildus informācija atrodama www.prataspeles.1w.lv .

Treneris Uldis Ābeltiņš

Labdarības balle – karnevāls Viesturskolā
2014. gada 25. februārī

Janvāra mēnesī Viesturskolas 1.- 4. klašu skolēnu vecāki saņēma ielūgumu 21. februārī piedalīties sākumskolas vecāku labdarības ballē – karnevālā „Nakts bibliotēkā”. Sākumskolas vecāku dome  ir organizējusi trīs labdarības balles vecākiem. Visās ir izpildīts noteikts mērķis – palīdzēt Valmieras Viestura vidusskolai piesaistīt finansiālos līdzekļus kāda konkrēta mērķa sasniegšanai. Šogad radās ideja mainīt pasākuma formu. Februāris visā pasaulē ir karnevālu laiks, tāpēc šoreiz Viesturskolā bija karnevāls „Nakts bibliotēkā”.  Pasākuma mērķis - vākt līdzekļus daiļliteratūras grāmatu iegādei skolas bibliotēkai. 21. gadsimtā –tehnoloģiju laikmetā - skolēniem ir nepieciešams attīstīt savu lasītprasmi, paplašināt redzesloku, bagātināt vārdu krājumu. To vislabāk var izdarīt, lasot mūsdienīgas un interesantas grāmatas.

Piektdienas vakarā Viesturskolā pulcējās visdažādākie grāmatu varoņi: pirāti, Sarkangalvītes un vilki, Pepija, ēzelītis, feja, Miki pele un kas tik vēl ne. Pasākuma svinīgajā atklāšanā klātesošos uzrunāja sākumskolas vecāku domes pārstāves, direktora pienākumu izpildītājs Uldis Jansons un skolas bibliotekāre - grāmatu feja Laima Drande. Visi karnevāla dalībnieki ievēroja pasākuma devīzi, slavenā Karlsona teiktos vārdus: „Es gribu priecāties, tāpēc piedalos!” Par jautrību ballē rūpējās grupa “Abulmalas burlaki”.

Šis karnevāla vakars bija iespēja vecākiem sadraudzēties, vienoties kopīgam mērķim un turpināt labi iesāktās tradīcijas.  Mēs dzīvojam pārmaiņu un iespēju  laikā, tāpēc prieks, ka vecāki atbalsta  šādu ideju un sadarbības formu kā  palīdzēt skolai, tā radot skolēnos interesi lasīt.

Paldies Sākumskolas vecāku domes vadītajai skolotājai Vitai Lellei, kas vienmēr ir atvērta jaunām idejām un labprāt to īstenošanā iesaista citus, lai pilnveidotu  skolēnu iespējas Viesturskolā.

Paldies vecākiem, kuri pēc darba nedēļas kļuva par pasaku varoņiem un sagādāja svētkus sev un citiem karnevāla dalībniekiem.  Arī papildināja grāmatu plauktus ar līdzpaņemtu jaunāko daiļliteratūru vai Pepijas gudrību grāmatu papildināja ar līdzpaņemto valūtu.

Paldies ikvienam no sākumskolas vecākiem, kurš atbalstīja un ziedoja, lai mērķi būtu ātrāk un vieglāk sasniegt!

Drīzumā skolēni ar vēl lielāku prieku apmeklēs skolas bibliotēku, lai atkal iepazītu kādu jaunu draugu – grāmatu varoni - un nokļūtu fantāziju zemē!

Anda Upīte, Krišjāņa mamma