„Merķelis atrada latviešus un parādīja tos pasaulei”( Plūdonis)
2014. gada 1. novembrī

Garlība Merķeļa grāmatas „Latvieši” piemiņai veltīto skolēnu eseju konkursu organizē Ķekavas novadpētniecības muzejs un Rakstniecības un mūzikas muzejs. Tas notiek no 1992. gada, kad atmodas idejas pieklust , bet G. Merķeļa darbu nozīmīgums mūsdienās vajadzīgs garīgās un ekonomiskās neatkarības motivējumam, nācijas pašapziņai.

Šogad konkursā piedalījās VVV 10.a klases skolniece Megija Alksne ar eseju par savas dzimtas lepnumu - vecvecmāmiņu. Tādēļ bija iespēja piedalīties 31.oktobrī noslēguma pasākumā Rīgā un Ķekavā.

Megijai vērtīga likās iepazīšanās ar Rīgas Latviešu biedrības namu un no stāstījuma gūtā izpratne par Latviešu biedrības darbības virzieniem no 19. gadsimta 2. puses, kas sagatavoja apstākļus Latvijas Valsts dibināšanai 1918. gada 18. novembrī. Arī iepazīšanās ar Vērmanītī „dzīvojošām” 7 sabiedriski aktīvām, lielām un kultūrvēsturiski nozīmīgām personībām notika, vērīgi staigājot un sekojot I. Rumbinas stāstījumam, aizpildot darba lapas.

Tad piemiņas brīdis Katlakalna kapos pie G. Merķeļa atdusas vietas. Konkursa noslēgums Ķekavas novadpētniecības muzejā. Tikšanās ar darbu vērtētājiem, viņu atzinība un piezīmes pārdomām. Konkursa dalībnieki un skolotāji saņēma vērtīgas grāmatas: K. Dziļlejas biogrāfiskā romāna „Garlībs Merķelis” atkārtotu izdevumu 2014. gadā no literatūrvēsturnieka Andreja Grāpja rokām un skolēnu domrakstu krājuma „Latvieši” 2. daļu. No 2010. gada skolēnu konkursa darbi raksta 3. daļu. Arī Megija uzrakstīja atļauju savu konkursa darbu publicēt šajā krājumā.

Esmu pateicīga Megijai par atsaucību un ieguldīto darbu, rakstot eseju, lai brīvdienu izskaņa būtu garīgi bagāta.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Lapsiņa

Zemgale 2014
2014. gada 29. oktobrī

Valmieras Viestura vidusskolas dambretisti Dobelē piedalījās Prāta spēlēs “Zemgale 2014”, kurās risināja kombinācijas un spēlēja dambreti un go 9x9 līnijas.

Valmieras komanda, kurā spēlēja Marks Kristofers Birzgalis un Dāvids Daniels Liepiņš izcīnīja 2.vietu; 3.vietas komandā spēlēja Jānis Ralfs Garais; 4.vietas komandā spēlēja Raivo Būmanis, Dāvis Kristiāns Pladars, Beāte Bitte, Dāvis Miglavs, Roberts Birzgalis, Tomass Klapars. Tekstā pasvītrotie izcīnīja medaļas par kombināciju risināšanu vai uzvarām spēlēs.

Skolotājs Uldis Ābeltiņš

Latvijas kausa izcīņa dambretē
2014. gada 16. oktobrī

Valmieras Viestura vidusskolas 13 skolēni piedalījās Latvijas kausu izcīņā dambretē.

Latvijas stiprāko spēlētāju konkurencē U10 grupā 3.vietu un Latvijas kausu izcīnīja Annija Debeļska, Beātei Bittei 16.vieta, labi nospēlēja arī Krišjānis Upīte, Dāvis Kristiāns Pladars, Raivo Būmanis, Valters Bitte, Roberts Ojārs Habeks, Laimdota Strode, Reds Rudiņš, Rendijs Veikšāns; U13 grupā Rūtai Marijai Āboliņai 15.vieta, Sanijai Paulai Otsonei 17.vieta; U16 grupā Tomasam Klaparam 12.vieta.

Treneris Uldis Ābeltiņš

Viesturieši „Bērnu literatūras maģijā”
2014. gada 16. oktobrī

10. oktobrī  Dikļos jau astoto gadu pēc kārtas norisinājās pasākums „Bērnu literatūras maģija”, kurā piedalījās arī 7 skolēni no mūsu skolas. Šogad tajā viesojās bērniem labi pazīstamā rakstniece Inese Zandere un mākslinieks Reinis Pētersons. Pasākuma moto bija „Attēls, vārds, mūzika”. Klausījāmies dzejoļus no krājuma „Limonāde” un skatījāmies multiplikācijas filmu par Lupataiņiem. Noslēgumā visi tika iesaistīti kopīgā dejā, ko mācīja Veizāna studijas dejotāja.

Lana Emīlija Ozola 5.c klasē

Rakstniece Inese Zandere, mākslinieks Reinis Pētersons un viesturieši

Aicinām uz pirmo jaunās sezonas izrādi – „SNIEGA KARALIENE”
2014. gada 13. oktobrī

Aizvadītajā nedēļā skolēnu teātris „Sprīdītis” parādīja skatītājiem jauno izrādi „Sniega karaliene”, kas veidota pēc dāņu pasaku meistara H. K. Andersena pazīstamās pasakas. Šoreiz izrādes veidotāji – 11. c teātra klases skolēni. Jau pašā sākumā Pasaku teicējs un lomu tēlotāji ieved ikvienu brīnumainajā Andersena pasakas noskaņā, aicinot līdzi skatītājus. Lugas galvenie varoņi ir rotaļu biedri un draugi Gerda un Kajs. Kad Sniega karaliene nolaupa Kaju un aizved uz savu pili, zēna sirds pārvēršas ledū. Gerda ar to nespēj samierināties un dodas draugu meklēt. Viņas labestība, neatlaidība un mīlestība ir stiprāka par neparedzamajiem šķēršļiem un grūtajiem pārbaudījumiem.

Pasaku teicējs izrādes sākumā saka skatītājiem: „Es vēl nezinu, ar ko tas viss beigsies. Kad noskatīsimies izrādi līdz beigām, būsim uzzinājuši daudz vairāk nekā zinājām līdz šim”.

Arī par mūžseno cīņu starp labo un ļauno, kas ir šajā izrādē attēloto  notikumu centrā. Lai jums patīkama jaunās izrādes skatīšanās!

Skolēnu teātris „Sprīdītis”

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Plašāka informācija par jauno izrādi sadaļās TEĀTRIS>>>Jaunumi un  TEĀTRIS>>>Repertuārs