Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Labdarības balle
2016. gada 14. aprīlī

labdbAizvadītās darba nedēļas izskaņā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās Labdarības balle, kuras mērķis bija līdzekļu iegūšana transformējamas skatuves izveidei.
Tās organizāciju uzņēmās Viesturskolas sākumskolas vecāku dome, kurai šis vakars arī bija nozīmīgs, jo tika atzīmēta domītes pastāvēšanas 10 gadadiena, tādēļ uz pasākumu tika aicināti ne tikai 1.-4.klašu audzēkņu vecāki, bet arī iepriekšējie domes dalībnieki. Kopā balli apmeklēja apmēram 170 dalībnieki.labdb
Kā atzina Viesturskolas sākumskolas domes kustības aizsācēja V.Lelle: „Viesturskola ir tradīciju skola,”, jo šī ir jau 5.Labdarības balle, un priecājās, ka iedibinātās tradīcijas dzīvo vēl šodien.labdb
Labdarības balles tēma arī tika izvēlēta saistībā ar tās mērķi– „No skatuves nāk joki”, tādēļ balles laikā uz skatuves jokus’’ plēsa’’ vakara vadītājs, 4.klases audzēkņa tētis Uģis Melders kopā ar dziesminieku Miku Frišfeldu, apspēlējot dažādās improvizācijas ainiņās gan direktoru, gan skolotājus, gan sākumskolas domes dalībniekus.
Uzstājās arī VVV 12.klašu audzēkņi ar deju un savu improvizācijas teātra priekšnesumu.
Pēc Labdarības balles noslēguma 2.c klases audzēkņa mamma Liene priecājās par tik daudz skaistajiem bērnu darbiņiem un atzina, ka pasākums bijis ļoti jauks, pārdomāts un piesātināts ar aktivitātēm. Tā bija lieliska iespēja pabūt kopā ar citiem klases bērnu vecākiem, tādējādi vairāk saliedējot viņus savā starpā. Nila mamma (2.c) pēc balles izteica gandarījumu par bērna prieku par izsolē iegādāto mantu, kuru Nils jau bija noskatījis vēl pirms pasākuma un pačukstējis mammai, ka vēlas tieši to.
Savukārt skolotāja Santa pateicas savas klases vecākiem, kuri saliekot naudiņu kopā un piedaloties lielajā izsolē, nosolīja galda spēli un uzdāvināja to savas klases bērniem.
Līdzekļi, transformējamas skatuves izveidei tika vākti, balles laikā izsolot bērnu un viņu vecāku izgatavotos darbiņus – koka un māla izstrādājumus, dažādus adītus, šūtus un veidotus rokdarbus, mazākus un lielākus gleznojumus un cita veida darinājumus. Pavisam izsolei tika iesniegti 247 darbiņi. Vakara gaitā vecāki varēja aplūkot visus darbiņus, solīt un pārsolīt par sev tīkamajiem. 6 visvairāk solītie darbi tika ienesti zālē, par kuru iegūšanu vecākiem vēl nācās pacīnīties vairāksolīšanā. Kopā izsolēs tika savākti 1031,95 EUR.
Šis vakars bija īpašs arī ar to, ka tika izpārdoti pilnīgi visi sagādātie darbiņi, par ko ir milzīgs prieks, ka protam novērtēt savu līdzcilvēku veikumu.
Savukārt, vecākiem, kas nepiedalījās Labdarības ballē, bija iespēja atbalstīt ideju par skatuves izvedi ar ziedojumu. Šādi tika savākti līdzekļi 590,- EUR apmērā.
Kopā transformējamas skatuves idejas atbalstam tika iegūti 1621,95 EUR, par ko ir neizsakāms prieks un gandarījums.
Daļu finansējuma idejas realizācijai jau ir piešķīris Valmieras novada fonda Ziedotāju klubs, kurš arī ir novērtējis mūsu ideju, atbalstot projektu ar finansējumu 650,- EUR apmērā.
Estrādi izgatavos Viesturskolas audzēkņu tētis G.Treifelds, kurš ir piekritis to darīt brīvprātīgi, par to nesaņemot atlīdzību. Viņam ir jau iepriekšēja pieredze šāda tipa grīdu izgatavošanā atsevišķiem POSITIVUS festivāla dalībniekiem.
Milzīgs PALDIES ikvienam, kas mums ticēja, uzticējās, atbalstīja, iesaistījās un ziedoja šī mērķa sasniegšanai. Kopā mums izdosies ideju īstenot, lai varētu piedzīvot vēl daudz skaistu mirkļu kopā ar bērniem, ģimenēm un draugiem! Uz tikšanos pirmajos Dārza svētkos 26.maijā, kur arī pirmo reizi izmantosim jauno skatuvi!

Sākumskolas domes priekšsēdētāja
Ieva Fogele

Sporta ziņas
2016. gada 14. aprīlī

taut.23. martā 3. klašu skolēni piedalījās tautas bumbas sacensībās un veiklības stafetēs. 9 komandu konkurencē  mūsu jaunie sportisti izcīnīja 3.vietu tautas bumbas sacensībās un 5.vietu veiklības stafetēs. Komandā startēja Kristiana Dumpe, Kristena Deine, Laura Luīze Jančevska, Terēze Jurka, Linda Pērkone, Alīsija Bērziņa, Ralfs Bērziņš, Kārlis Dūmiņš, Ralfs Frīdvalds, Krišjānis Upīte, Dāvis Pladars, Dāvis Karitons.
30. martā VVV labākie peldētāji mērojās spēkiem ar citiem pilsētas skolu labākajiem peldētājiem.
Jaunākajā grupā startēja Ketija Laura Bernāte, Ksenija Elfa Hasanova, Simona Dreimane, Renarts Stiģis, Reds Rudiņš, Emīls Varslavāns, Dāvids Daniels Liepiņš, Artūrs Teteris.  Godalgoto  vidū - Dāvids Daniels Liepiņš -25m peldējumā uz muguras-3.vieta.  Stafetes peldējumā piedalījās Ksenija Elfa, Simona, Emīls un Dāvids Daniels. Komanda izcīnīja 3.vietu.
2002.-2003. g. dz. grupā uzvarētāju vidū bija – Elīna Celmiņa-2.vieta 50 brīvā stila peldējumā un 2.vieta tauriņstilā, Kārlis Kristians Liepiņš – 2.vieta 50m brīvajā stilā, 1.vieta 50 m kraulā uz muguras.
2000.-2001. g. dz. grupā vislabākie panākumi Vitautam Jānim Siliņam.Visās 4 disciplīnās izcīnīta 1. vieta.
zeltarLai popularizētu aktīvu dzīvesveidu un lietderīgi izmantotu brīvo laiku VOC organizē hokeja sacensības Zelta ripa 4. klašu skolēniem, kuri netrenējās hokejā. Otro gadu VVV atbalsta šo interesanto pasākumu.Hokeja laukumā pirmās hokeja spēles un slidošanas prasmes demonstrēja Linda Samanta Ignate, Niks Niezers, Dāvids Daniels Liepiņš, Reinis Mickevičs, Olafs Mārcis Alksnis, Ilgvars Klagišs, Deniss Rauženbergs, Rihards Bērziņš, Ralfs Eduards Vanags, Tomijs Taivo Liedeskalniņš, Kristians Grencis, Artūrs Teteris, Dainars Miezis. Par gūtajiem vārtiem un rezultātiem var iepazīties VOC mājaslapā.
Liels paldies vecākiem par materiālo atbalstu un aktīvo līdzijušanu!

Sporta skolotāja Māra Goba

Konkursa “Viesturietis un Viesturiete” pēcgarša
2016. gada 6. aprīlī

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās konkurss “Viesturietis un Viesturiete 2016”. Pasākums Viesturos notiek divos gados reizi. Tāpēc skolā konkursam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Objektīvā desmit žūrijas locekļu vērtējumā par uzvarētājiem tika atzīti Kristers Komarovs un Simona Šmidte.

“Mēģinājumu process sākās jau no janvāra – laikietilpīgs un smags, viegli nebija. Komandas darbā tikām līdz galam,” par sagatavošanās posmu izteicās konkursa galvenā veidotāja Agnese Degle. “Grūtākais mēģinājumos bija pārliecināt jauniešus, ka mums [veidotājiem] ir savs redzējums uz visu. Beigās jaunieši uzticējās, bet sākumā bija grūtāk pārliecināt.”

Šī gada konkurss atšķīrās ar modernuma pieskaņu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Vakars sākās ar jaudīgu prologu, kurā jaunieši sevi atrādīja uz mēles. Pēcāk konkursanti sāka gatavoties saviem uznācieniem. Konkurss iesākās ar vizītkaršu prezentēšanu. Jaunieši bija ieguldījuši apjomīgu darbu, lai pēc iespējas labāk sevi noprezentētu. Kamēr pirmais konkursants rādīja savu vizītkarti, nākamais uztraukumā gaidīja savu iznācienu. Vidusskolēni finālā iebalsoja desmit izredzētos, tāpēc nominantiem bija jāpierāda, ka ir konkursa cienīgi. Visi desmit finālisti pret konkursu attiecās ar lielu atbildību un godu.

“Sēžot pirmajā rindā un vērojot dalībniekus, noķēru tās pašas emocijas, kas manī valdīja pirms diviem gadiem,” domās par konkursu dalījās “Viesturiete 2014” titula ieguvēja Sarmīte Maļiņina, kura šogad pati vērtēja konkursantus. “Vizītkartes prezentēšana, radošais priekšnesums, valsis un polonēze – tas viss prasīja daudz darba, stresa, brīvā laika, prieka un asaru. Beigās tās izvērtās par neizsakāmi skaistām un atmiņā paliekošām emocijām. Uzskatu, ka konkursā var piedalīties tikai tie, kas sevī jūt īstenu Viesturieti, un dalībnieki tādi bija.”

Grimētavā, gaidot savu uznācienu, valdīja atšķirīgas emocijas. Kāds vēl atkārtoja pēdējos tekstus, cits – mierīgi pārmija vārdus ar biedriem. Vizītkaršu daļai noslēdzoties, sekoja radošie priekšnesumi. Viegli nopietnā daļa bija beigusies, tagad jauniešiem bija iespēja atrādīt savus talantus. Radošā priekšnesuma galvenā tēma bija popiela. Skatītāji varēja uzņemt gan prieka, gan aizkustinošu emociju viļņus. Tomēr, kā atzina viens no žūrijas dalībniekiem Ģirts Rāviņš, tad meitenes dejo labāk, puišiem pagaidām ar deju ir uz jūs.

“Pēc pasākuma es biju stipri uzlādēts. Trīs stundās man nebija garlaicīgi. Uz konkursu gāju ar lielu skepsi, domāju, ka nebūs līdz galam nostrādāts. Tomēr visi bija ielikuši darbu, – kurš veiksmīgāk, kurš neveiksmīgāk,” domās par konkursu dalījās žūrijas loceklis, Valmieras Drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš. “Žūrija darbojās objektīvi, gribējās, lai katrs iegūst kādu balvu. Trim pretendentiem bija gandrīz vienādas iespējas iegūt titulu. Katrs savā jomā bija spēcīgs.”

Dalībniekiem bija sevi jāapliecina arī improvizācijas lauciņā. Praktiskajā daļā meitenēm bija jāreklamē sadzīves priekšmeti. Toties puišiem uzdevums bija izskaidrot, kas ir brančs [vēlās brokastis] vecāka gada gājuma cilvēkiem. Tomēr tas nebija viss, brančs bija arī jāpagatavo. Pēcāk sekoja valsis, kas bija pēdējais uznāciens pirms gaidāmas pauzes, kurā žūrija noteica nomināciju uzvarētājus. Pārtraukumā skatītājiem bija iespēja atdot savu balsi par vakara simpātiju. Konkursantiem bija iespēja aprunāties ar draugiem, uzklausot pozitīvās vai negatīvās atsauksmes. Tāpat skolas gaiteņos klīda runas par iespējamajiem galvenā titula ieguvējiem.

Vakara noslēgumā sekoja polonēze un apbalvošanas ceremonija. Interneta balsojumā uzvarēja Alise Razminoviča un Rūdolfs Strazdītis. Skolotāju simpātiju balvu ieguva Alise Razminoviča un Oskars Leosks. Sākumskolas skolēnu simpātijas – Simona Šmidte un Kristers Komarovs. Par Latviskāko pāri tika atzīti Estere Graumane un Kristers Komarovs. “Valmieras puikas” titulu ieguva Rūdolfs Strazdītis. Specbalvas no veikala “Douglas Latvia” – Keita Loreta Kronberga un Oskars Leosks. Bāra “Tinte” specbalva – Simona Šmidte un Oskars Leosks. Konkursa skatītāju simpātiju balvu ieguva Elīna Krūkle un Lotārs Zariņš.

“Tika ģenerēts daudz ideju, neiztika arī bez asarām. Gatavošanās prasīja daudz nervu un laiku, noteikti to nevar izdarīt bez mazajiem palīgiem – ģimenes, draugiem, klasesbiedriem un cilvēkiem, kuriem uzticies,” ar viedokli pēc konkursa dalījās “Viesturiete 2016” titula ieguvēja Simona Šmidte. “Uz skatuves kāpu ar mērķi parādīt, ka Viesturskolā ir foršākie un aktīvākie jaunieši. Pasākums bija izdevies, stress un smagais darbs atmaksājās. Pašiem bija gandarījuma sajūta par paveikto darbu.”

Gatavošanās laiks konkursam bija ilgs, bet lielākais darbs tika paveikts vien pēdējās nedēļās. Visiem dalībniekiem bija jāziedo savs laiks, lai pilnvērtīgi sagatavotos priekšnesumiem. Sagatavošanās procesā neiztika bez asarām, pārdzīvojumiem, piemēram, Alise Razminoviča konkursā uzstājās ar salauztu kājas pirkstu, ko traumēja dienu pirms pasākuma.

“Sajūtas ir patīkamas un pārsteidzošas. Visi mēs bijām vienlīdz spēcīgi, līdz pēdējam brīdim nebija versijas, kurš būs uzvarētājs,” patīkami saviļņots pēc konkursa bija “Viesturietis 2016” titula ieguvējs Kristers Komarovs. “Esmu gandarīts par padarītu un pasakos pasniedzējiem, kas palīdzējam konkursam tapt. Jāsaka liels paldies skolotājai Agnesei Deglei par veltīto laiku, jo tieši viņa ieguldīja lielu daļu sevis pasākumā. Galu galā mēs visi esam uzvarētāji.”

Liels paldies jāsaka Agnesei Deglei, Artai Stikānei un Līgai Kjasperei, kuras bija galvenās konkursa veidotājas. Tāpat atzinīgi vārdi jāvelta visam apkalpojošajam personālam un sponsoriem. Paldies: VOC “Sajūtu parks”, Kultūras centrs – biļetes koncertuzvedumam “Tango stāsts”, “Valmiermuižas alus”, kapsulings.lv, draudzības pasākums “Ežu šķūnī”, “Avon”, SEB banka, kafeja “Alīda”, “Lielkalni”, “Silakalni”, “Adzelvieši”, “Rāmklani”, “Avoti”, “VAKS”, “Valmieras piens”, “Tinte”, “Vētras”, “Spēka pasaule”, TC “Valleta”, “Parks”, Radio “TEV”, “Zvērudārzs”, “Zaiga”, “Valmiermuižas stallis”, “Austris AG”, “Frizē Frizū”, SPA salons “Līga”, Valmieras Drāmas teātris, “Valmieras Puikas” un “Douglas Latvia”.

Lotāra Zariņa raksts portālā http://valmieraszinas.lv

Dabai labu darīt
2016. gada 6. aprīlī

  

 

 

Ir noslēgusies akcija  “Dabai labu darīt”. 

Paldies visiem viesturiešiem , kas aktīvi piedalījās makulatūras vākšanā!

Šajā mācību gadā visi kopā esam  savākuši 

23 tonnas makulatūras!

 

Mūs visus vieno kopīga ideja!

Viesturietis un Viesturiete
2016. gada 1. aprīlī

SVEICAM

Viesturietis 2016 - Kristers Komarovs

Viesturiete 2016 - Simona Šmidte