Pārliecinoša uzvara olimpiādē
2014. gada 27. janvārī

Ar pārliecinošu uzvaru 2014. gada 23. janvārī no 3. Vidzemes reģiona 11. - 12. klašu angļu valodas olimpiādes atgriezies 11.b klases skolnieks Kristers Sēne. Kristers sevi pierādījis kā talantīgu, radošu un mērķtiecīgu viesturieti.

Apsveicam!Tā turpināt!

Līvija Kraukle, Svešvalodu MK vadītāja

Skolas mūzikas olimpiādē
2014. gada 24. janvārī

Sveicam skolas
mūzikas olimpiādes uzvarētājus!

Jaunākā grupa

1. vieta                Gita Inga Aizupiete       (8.c)

Madara Krišjāne           (7.a)

2. vieta                 Lāsma Šēnberga         (6.c)

3. vieta                 Agnese Štālmane         (6.b)

Atzinība                Kristīne Šteinberga       (6.c)

Vecākā grupa

1. vieta                 Zanda Grīnberga              (11.b)

2. vieta                 Lelde Annija Grīnberga  (10.c)

3. vieta                 Oskars Leosks                (10.c)

Tēma «Ūdens» — mācies darot!
2014. gada 24. janvārī

Strauji atnākušais aukstums Valmieras Viestura vidusskolas skolēnus nav nobaidījis, drīzāk tas bija nepacietīgi gaidīts, lai piepildītu savos ekoskolas plānos iecerēto ledus skulptūriņu veidošanu.

«Eko programma ir starptautisks projekts, ko Latvijā īsteno jau desmit gadus, mēs šajā kustībā esam nepilnus trīs gadus. Pagājušajā gadā ieguvām Zaļo karogu,» informē skolas vides izglītības programmas koordinatore, ģeogrāfijas un dabas zinību skolotāja SARMĪTE BALODE, piebilstot, ka īstenībā Latvijā visas skolas ir ekoskolas, jo gadu gadiem pierasts vākt, krāt, no otrreiz izmantojamiem materiāliem radīt fantastiskas lietas. «Būsiet taču pamanījuši, cik skaistas lietas gatavo sākumskolas skolēni rokdarbu stundās. Kad pie mums ciemojas ārzemju kolēģi, viņi ir pārsteigti par mūsu skolotāju izdomu. Bet kā neizdomāsi, ja tev ir jākustina smadzenes, jo veikalā nopirkt ir dārgi, bet skolai līdzekļu ir tik, cik ir.  Tā kā ekoskolai katru gadu no vairākām tēmām ir jāizvēlas viena, šogad izšķīrāmies par «Ūdeni».» Skolotāja stāsta, ka tas tagad tiekot apspēlēts visos mācību priekšmetos, bet pēdējās dienās bērni aizrāvušies ar ledus skulptūriņu veidošanu. «Vācām tetrapakas, tās tika piepildītas ar ūdeni, vieni to sasaldēja mājās, citi līdz atbilstošai gaisa temperatūrai glabāja skolā un tad iznesa ārā. Bija doma ieceri realizēt uz Ziemassvētkiem, ūdens veidojumus iekļaujot kopīgajā skolas apkārtnes dekorējumā, bet laiks pievīla: padomājiet — 8. janvārī plus 8 grādi! Beidzot ziema ir klāt, un ir prieks darboties, vienlaikus mācoties, kāpēc par daudz piepildītais trauks neizskatās glīti, jo ūdens pakā sasalstot ir izpleties, arī kā skaistāk ar sniegu un ledu labāk sacementēt skulptūriņu u.tml.

Maija Mežaka
Laikraksts "Liesma" 23. Janvāris, 2014
Apsveicam olimpiādes uzvarētāju Rūdolfu Vētru!
2014. gada 20. janvārī

2014. gada 17.janvārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika Valmieras pilsētas un novadu 10.-12. klašu olimpiāde ekonomikā. Mūsu skolu pārstāvēja trīs 11. b klases skolēni - Rūdolfs Vētra, Kārlis Daksis un Adele Jākobsone.

Rūdolfs Vētra 13 skolēnu konkurencē ieguva godpilno 1.vietu. Apsveicam Rūdolfu ar sasniegto! Viņš pārstāvēs Valmieru un Viesturskolu Valsts olimpiādē,  kas notiks      21.februārī     Latvijas Universitātē Rīgā. Novēlam Rūdolfam panākumus Valsts olimpiādē!

Paldies arī Kārlim un Adelei par dalību pilsētas un novadu olimpiādē!

Ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte

Vidusskolas klašu latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētāji
2014. gada 15. janvārī

13. janvārī vidusskolas latviešu valodas un literatūras olimpiādē piedalījās 18 dalībnieki.

Paldies visiem dalībniekiem!

1. vieta       Beatrise Roziņa 11.b kl.

Munise Šuksta 12.a kl.

Madara Kājiņa 12.b kl.

2. vieta       Dita Miķelsone 11.a kl.

Dārta Rasa Ozola 11.a kl.

Ilga Vālodze Ābele 12.a kl.

3. vieta       Zanda Grīnberga 11.b kl.

Adele Jākobsone 11.b kl.

Karīna Klaģiša 12.b kl.

Apsveicam uzvarētājus!

Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskā komisija