Lekcija „Skrien, Gauja, skrien!”
2013. gada 10. decembrī

28.novembrī ģeogrāfijas stundā  9.b klases skolēni noklausījās Vidzemes augstskolas  4. kursa studenta Ralfa Pizika lekciju „Skrien, Gauja, skrien!”. Ralfs pārstāv biedrību „Balta daba”, kas apvieno jauniešus, kuru mērķis iepazīt, saudzēt, rūpēties par dabu.

Šajā nodarbībā noskatījāmies arī īsfilmu par to, ko mazās HES nodara Gaujai, kā Gauju var bagātināt ar skābekli „liekot akmeni upē, kā apstrādā laukus ekoloģiskajā saimniecībā Gaujas malā.

Skolēni atzīst, ka lekcija bija interesanta un pamācoša, ka nav aizdomājušies par to, kā aizsprosti atstāj iespaidu uz apkārtējo dabu.

Pārsteigums mums visiem bija, ka Ralfs pie mums ieradās ar cienastu no ekoveikala. Ceram sadarbību turpināt!

Sarmīte Balode,

ģeogrāfijas skolotāja

Angļu valodas olimpiādē
2013. gada 5. decembrī

Sveicam!

Valmieras pilsētas un starpnovadu angļu valodas olimpiādē 11., 12. klasēm (28.11.2013.)

3. vieta - Kristers Sēne (11.b klase)

Atzinība - Rūdolfs Vētra (11.b klase)

Paldies Kārlim Daksim (11.b klase) un Andrim Strazdītim (12.b klase) par labiem rezultātiem olimpiādē!

Sveicam skolas izteiksmīgās runas konkursa uzvarētājus
2013. gada 3. decembrī

3. decembrī skolas izteiksmīgās runas konkursā piedalījās 41 dalībnieks no 5 līdz 12. klasei.

1. vieta

Katrīna Rokena 5.b kl.

Simona Šmidte 9.a kl.

Anna Paula Gruzdiņa 12.a kl.

Dāvids Toms Bielis 11.a kl.

2. vieta

Katrīna Mačuka 5.c kl.

Ieva Liepiņa 8.b kl.

Gita Inga Aizupiete 8.c kl.

Rodrigo Krūmiņš 10.c kl.

Maija Elvīra Šmukste 10.c

Ilga Vālodze Ābele 12.a kl.

3. vieta

Lāsma Šēnberga 6.c kl.

Kristiāna Paula Polika 8.b kl.

Lelde Gūtmane 11.a kl.

Signe Sēne 12.a kl.

Atzinība Patrīcija Ance Eberharde 6.c kl., Adelīna Melbārde 5.b kl.,  Katrīna Vītola 10.a kl., Sendija Zīrape 10.c kl.,   Elīna Krūkle 10.c kl., Alise Razminoviča 10.c kl., Lelde Grīnberga 10.c kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem , literatūras skolotājiem, vērtētājiem!

Latviešu valodas skolotāju met. kom.

Skolēnu mācību uzņēmumam ”Zvaigžņu rotas”- simpātiju balva
2013. gada 3. decembrī

29. novembrī Vidzemes augstskolā notika Vidzemes reģiona Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku tirdziņš, kurā piedalījās 19 uzņēmumi no Valmieras un Cēsīm. Mūsu skolu pārstāvēja 2 uzņēmumi-

SMU ”Zvaigžņu rotas” (5.c klases meitenes Daniela Gūtmārce, Kitija Ieviņa, kuras ražo bižutēriju) un

SMU”Sapņu lidojums” (11.b klases skolniece Adele Jākobsone, 10.b klases skolniece Anna Berķe, 2013.gada absolvents Jānis Berķis, kuri ražo sapņu ķērājus) .

SMU darbu vērtēja kompetenta žūrija, kura piešķīra nominācijas un simpātiju balvas. Mūsu skolas SMU „Zvaigžnu rotas” saņēma Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas simpātiju balvu kā jaunākās dalībnieces, kuras uzdrīkstējušās savu hobiju pārvērst par uzņēmumu un pelnīt papildus kabatas naudu. Jāpiezīmē, ka pārējie dalībnieki bija vidusskolas vecuma skolēni. Tirdziņu apmeklēja 2007.gada absolvents, Saeimas deputāts Jānis Upenieks, kurš ļoti atzinīgi novērtēja skolēnu veikumu un gandrīz no visiem uzņēmumiem nopirka preci. Nopērkot sapņu ķērāju no SMU „Sapņu lidojums”, skanēja viņa komentārs: „Piekāršu sapņu ķērāju virs gultas un skatīšos patīkamus sapņus.” Tirdziņu apmeklēja arī 2006.gada absolvents, viens no pirmajiem Viesturskolas SMU veidotājiem Mārcis Kaksis. Arī viņš novērtēja skolēnu veikumu un atzina, ka preces paliek arvien sarežģītākas, interesantākas un kvalitatīvākas. Abi mūsu skolas absolventi novēlēja jaunajiem biznesmeņiem veiksmi. Prieks par mūsu skolēnu veikumu un novēlu labu tirgošanos labdarības tirdziņos mūsu skolā un VPĢ.

Sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte

5. – 9. klašu latviešu valodas olimpiādes uzvarētāji
2013. gada 1. decembrī

25. novembrī notika latviešu valodas olimpiāde. Piedalījās 46 skolēni

1. vieta      Anda Bišofa 5.c kl.

Katrīna Singaite 6.a kl.

Elizabete Ločmele 7.a kl.

Krišjānis Pundurs 8.c kl.

Monika Oļeha 9.a kl.

2. vieta      Katrīna Rokena 5.b kl.

Una Berga 6.a kl.

Līna Marta Osvalde 7.b kl.

Anna Kristīne Briede 8.c kl.

Ričards Kronbergs 9.a kl.

3. vieta      Mārtiņš Lūsis 5.c kl.

Izolde Bernadeta Ozoliņa 6.a kl.

Patrīcija Ance Eberharde 6.c kl.

Elza Grīva 7.a kl.

Danute Sēne 8.b kl.

Una Lapsa 8.c kl.

Zane Tiliņa 9.b kl.

AtzinībaAgnese Bule 5.a kl., Adelīna Melbārde 5.b kl., Evelīna Beizītere 5.c kl., Daniela Gūtmārce 5.c kl., Edgars Vaivads 6.a kl., Lāsma Šēnberga 6.c kl., Madara Kājiņa 7.a kl., Alise Ance Ragēvičiusa, Alise Beatrise Bugakova 7.c kl., Evelīna Niedrīte 7.c kl., Ieva Liepiņa 8.b kl., Kristīne Strazdīte 8.c kl., Luīze Lepiksone 9.b kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Latviešu valodas skolotāju met. kom.