Komandu olimpiāde sociālajās zinībās „Uzmanību-eiro nāk!”
2013. gada 29. novembrī

27. novembrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika Valmieras pilsētas un novadu komandu olimpiāde sociālajās zinībās 7.-8. klasēm. Olimpiādē piedalījās 22 komandas.

Mūsu skolu pārstāvēja divas komandas- 7.c klases meiteņu komanda- Ance Eva Ragaine, Paula Reinsone, Emīlija Dārta Skādule un 8.c klases puišu komanda- Krišjānis Pundurs, Alvis Meistars, Ričards Dāvis Lellis.

7.c klases meiteņu  komanda izcīnīja godpilno 2.vietu.

Konkurence bija sīva. Viesturskolas komandai bija tikai 2 punkti mazāk nekā pirmās vietas ieguvējām. Par mūsu komandas puišiem un meitenēm esmu droša, ka viņus eiro ienākšana Latvijā nepārsteigs, jo viņi par eiro zina visu.

Apsveicu meitenes ar panākumiem, novēlu labi un teicami pabeigt pirmo semestri un  ar panākumiem startēt arī citās olimpiādēs! Paldies arī puišiem par piedalīšanos komandu olimpiādē!

Sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte

Apsveicam "SPĒLMAŅU NAKTS" laureātus!
2013. gada 27. novembrī

APSVEICAM

„Spēlmaņu nakts" 2012./2013. gada sezonas

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJAS BALVAS „GADA AKTRISE”

ieguvēju Dailes teātra aktrisi,

Valmieras Viestura vidusskolas 1999. gada izlaiduma absolventi

KRISTĪNI NEVARAUSKU!

Priecājamies par mūsu VALMIERAS TEĀTRA panākumiem „SPĒLMAŅU NAKTĪ”.

APSVEICAM

GADA LATVIEŠU AUTORA IZRĀDES „RAUDUPIETE” dalībniekus – viesturiešus:

ELVIJU ŠĶOBU (4. a kl. ),

KRIŠU BRIEDI (5. c kl.),

TOMASU TULINSKI (12. a kl.)!

Vidusskolēni piedalīsies Baltijas jūras ekoloģisko problēmu risināšanā
2013. gada 21. novembrī

Lai Baltijas jūras problēmu risināšanā iesaistītu nākamos jūras saimniekus, tagadējos skolēnus, kampaņas „Spēks ir tīrā jūrā” organizatori šoruden uzsāk īpašu Baltijas jūras izglītības programmu. Tajā iesaistījušies arī Valmieras Viestura vidusskolas skolēni. 20. novembrī 11. b klases skolēni noklausījās izglītojošu lekciju par jūras aizsardzības tēmu un kampaņas organizatori stāstīja par spēli „Jūras saimnieku parlaments” un zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkursu.

Šogad kampaņas „Spēks ir tīrā jūrā” organizatori kā galveno problēmjautājumu ir izvirzījuši integrētu un gudru jūras pārvaldību, tāpēc vidusskolēni tika aicināti gatavoties spēlei „Jūras saimnieku parlaments”, kas norisināsies 2014. gada pavasarī Rīgā.

Mūsu skolas 11. b klase izlozēja savu spēles tēmu „Pašvaldību ieinteresētība Baltijas jūras ilgtspējīgā attīstībā”.

Tāpat, lai veicinātu izpratni par integrētu jūras pārvaldību, līdz 2014. gada 1. februārim ikviens 11. klases skolēns tiek aicināts iesniegt savu ZPD par tēmu „Cik eiro maksā Baltijas jūra?”. Savā pētījumā skolēnam jānoskaidro, cik eiro maksā Baltijas jūra kādā no tajā saimniekojošajām nozarēm, kā arī jāizpēta izvēlētās nozares ietekme uz ekosistēmu. Labākā darba autors saņems SEB bankas balvu – iPad un iespēju prezentēt savu darbu „Jūras saimnieku parlamenta” diskusijā. Ar konkursa nolikumu var iepazīsties kampaņas mājas lapā www.pdf.lv/dzintars.

Lai veicinātu izpratni par Baltijas jūras stāvokli un nākotnes perspektīvām, tiek īstenota ilgtermiņa iniciatīva „Spēks ir tīrā jūrā”. Cīņu pret jūras sagandēšanu veic Baltijas jūras entuziasts, liepājnieks Dzintars Jūra, kurš apvienojis spēkus ar Pasaules Dabas Fondu un SEB banku.

Latvijas dzimšanas dienas svinības 4.c klasē
2013. gada 20. novembrī

15. novembris mums visiem bija īpaša diena – Patriotu nedēļas noslēgums. Visi ieradāmies skolā saposušies svētku drēbēs, lai dotos uz koncertu, kas bija veltīts Latvijas 95. dzimšanas dienai. Šogad koncerts bija īpašs – dejoja tautas deju kolektīvi, mūsdienu deju grupa, un savu priekšnesumu bija sagatavojuši arī paši lielākie.

Pēc svētku koncerta devāmies uz klasi, kur mūs gaidīja skolotājas sarūpēts pārsteigums. Mūsu uzdevums bija pašiem ar savām rokām pagatavot cepumu torti Latvijai. Mēs to gatavojām bez skolotājas palīdzības pa grupām - atsevišķi puiši un meitenes. Bija interesanti, jo visu darījām mēs paši: griezām, putojām, smērējām, rotājām. Protams, arī ēdām pašu gatavoto kūku. Pēc tam sekoja vēl viens pārsteigums - visi klasē skatījāmies filmu „Rīgas sargi”. Kaut arī jau bijām šo filmu redzējuši, tas tik un tā bija aizraujoši, jo skatījāmies kopā ar klasesbiedriem. Vēl svētku noskaņu radīja sarkanbaltsarkanās sveces, kā arī lentītes, kas mums visiem bija piespraustas pie apģērba.

Svinības klasē mums bija labs iesākums, lai turpinātu atzīmēt svētkus kopā ar ģimeni 18. novembrī.

Madara Sīmane,

4. c klases skolniece

4. c klase akcijā „Sasildi savu koku”
2013. gada 20. novembrī

Jāņa Daliņa stadiona „Sajūtu taka” organizē akciju „Sasildi savu koku”. Mēs klasē vienojāmies, ka piedalīsimies šajā akcijā. Mūsu mērķis bija kokā attēlot mūsu klases kopējās emocijas un piedzīvojumus pirmo četru gadu laikā.

Kad aizgājām uz „Sajūtu taku”, mūs laipni sagaidīja un aicināja noskatīties nelielu akcijas prezentāciju. Pēc tās devāmies uz mežu, lai izvēlētos savu koku. Ilgi mūsu īstais kociņš nebija jāmeklē, jo uzreiz sapratām, ka ieraudzītais koks ir mūsējais. Koks nav augsts, nav arī plats – tieši piemērots mums.

Savu koku atzīmējām ar mūsu klases plāksnīti un nostiprinājām to ar katra uzsieto mezgliņu, apstiprinot to, ka koka izvēlē mēs ikviens kaut ko jau esam ieguldījuši. Kad aizgājām atpakaļ uz stadiona viesnīcu, mūs pacienāja ar cepumiem un tēju.

Mēs savu koku sasildīsim ar tamborētām pīnītēm, pogu virtenēm, aukliņām un vēl daudz ko citu. Akcijā piedalīsimies visi kopā ar skolotāju un vecākiem, lai mums būtu atmiņas par jauki kopās pavadīto laiku.

Madara Sīmane,

4. c klases skolniece