Draudzīgā aicinājuma dienā pie Valsts prezidenta
2014. gada 29. janvārī

Atzīmējot pirms 79 gadiem iedibināto Draudzīgā aicinājuma tradīciju, 28.janvārī Melngalvju nama Svētku zālē notika svinīgs pasākums, kura laikā Valsts prezidents Andris Bērziņš dāvināja grāmatas Valda Zālīša pamatskolai.

Pasākuma laikā grāmatas skolām pasniedza arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa, ilggadējā TV personība, ziņu vadītāja, tagad Valsts kontroles sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa, pavārs Mārtiņš Sirmais, pludmales volejbolists, divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs, diriģents Romāns Vanags un citi, tādējādi ar savu piemēru mudinot ikvienu cilvēku iesaistīties Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā.

Valmieras Viestura vidusskolas 1986. gada izlaiduma absolvente Ilva Liepiņa savai skolai dāvināja LU Akadēmiskajā apgādā 2013. gadā izdoto grāmatu "Latviešu valoda".

Viesturskolas bibliotēkas krājums vēl papildinājies ar šādiem izdevumiem:

• Grāpis A. Augusts Dombrovskis. Mūžs un veikums. Rīga: Index,2006
  • Bērziņa I. Emīls Dēliņš. Patriots, žurnālists, diplomāts. Rīga: Jumava
  • Dženkins F. ASV vēsture. Rīga: Jumava, 2013
  • Latviešu – angļu vārdnīca. Rīga: Avots, 2010
Viesturskolas 11. b klases komanda Nacionālajā čempionātā
2014. gada 29. janvārī

24.janvārī Rīgas Biznesa skolā notika organizācijas „Junior Achievement Yong Enterprise Latvija” Tiešsaistes biznesa simulācijas spēles „TITAN” organizētais  Nacionālais čempionāts.

Valmieras Viestura vidusskolu pārstāvēja 11.b klases komanda „Viesturnieki”- Dārta Āboliņa, Pēteris Murīss, Renāte Priedīte, Reinis Barviķis. Čempionāts norisinājās 3 kārtās. Pirmajā kārtā piedalījās 96 komandas, kuras tika sadalītas 4 grupās. Mūsējie bija iedalīti trešajā grupā. Spēles pirmā kārta risinājās 7 periodus pa 5 min., kuru laikā bija jāpieņem riskanti lēmumi par savu biznesu. Jaunieši pēdējos 2 periodos riskēja un izvirzījās vadībā, nodrošinot sev vietu pusfinālā. Uz pusfinālu tika izvirzītas 24 komandas. Pusfināls risinājās 8 periodus pa 5 min. Pusfinālā tik labi neveicās, un uz finālu „Viesturnieki” netika.

Finālā piedalījās 8 labākās komandas. Mūsu komanda ir ļoti priecīga par savu sniegumu. Dalība čempionātā ļāvusi saprast, cik liela loma biznesā ir riskam un tam, kas un kā jādara, lai kļūtu par labu uzņēmēju. Mēs varam lepoties, ka skolā aug jaunā komersantu paaudze, ka sagatavojam jauniešus, kas nākotnē varētu veidot mūsu valsts ekonomiku.

Prieks par jauniešu aktivitātēm! Vēlu panākumus arī citos konkursos!

Ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte

Pārliecinoša uzvara olimpiādē
2014. gada 27. janvārī

Ar pārliecinošu uzvaru 2014. gada 23. janvārī no 3. Vidzemes reģiona 11. - 12. klašu angļu valodas olimpiādes atgriezies 11.b klases skolnieks Kristers Sēne. Kristers sevi pierādījis kā talantīgu, radošu un mērķtiecīgu viesturieti.

Apsveicam!Tā turpināt!

Līvija Kraukle, Svešvalodu MK vadītāja

Skolas mūzikas olimpiādē
2014. gada 24. janvārī

Sveicam skolas
mūzikas olimpiādes uzvarētājus!

Jaunākā grupa

1. vieta                Gita Inga Aizupiete       (8.c)

Madara Krišjāne           (7.a)

2. vieta                 Lāsma Šēnberga         (6.c)

3. vieta                 Agnese Štālmane         (6.b)

Atzinība                Kristīne Šteinberga       (6.c)

Vecākā grupa

1. vieta                 Zanda Grīnberga              (11.b)

2. vieta                 Lelde Annija Grīnberga  (10.c)

3. vieta                 Oskars Leosks                (10.c)

Tēma «Ūdens» — mācies darot!
2014. gada 24. janvārī

Strauji atnākušais aukstums Valmieras Viestura vidusskolas skolēnus nav nobaidījis, drīzāk tas bija nepacietīgi gaidīts, lai piepildītu savos ekoskolas plānos iecerēto ledus skulptūriņu veidošanu.

«Eko programma ir starptautisks projekts, ko Latvijā īsteno jau desmit gadus, mēs šajā kustībā esam nepilnus trīs gadus. Pagājušajā gadā ieguvām Zaļo karogu,» informē skolas vides izglītības programmas koordinatore, ģeogrāfijas un dabas zinību skolotāja SARMĪTE BALODE, piebilstot, ka īstenībā Latvijā visas skolas ir ekoskolas, jo gadu gadiem pierasts vākt, krāt, no otrreiz izmantojamiem materiāliem radīt fantastiskas lietas. «Būsiet taču pamanījuši, cik skaistas lietas gatavo sākumskolas skolēni rokdarbu stundās. Kad pie mums ciemojas ārzemju kolēģi, viņi ir pārsteigti par mūsu skolotāju izdomu. Bet kā neizdomāsi, ja tev ir jākustina smadzenes, jo veikalā nopirkt ir dārgi, bet skolai līdzekļu ir tik, cik ir.  Tā kā ekoskolai katru gadu no vairākām tēmām ir jāizvēlas viena, šogad izšķīrāmies par «Ūdeni».» Skolotāja stāsta, ka tas tagad tiekot apspēlēts visos mācību priekšmetos, bet pēdējās dienās bērni aizrāvušies ar ledus skulptūriņu veidošanu. «Vācām tetrapakas, tās tika piepildītas ar ūdeni, vieni to sasaldēja mājās, citi līdz atbilstošai gaisa temperatūrai glabāja skolā un tad iznesa ārā. Bija doma ieceri realizēt uz Ziemassvētkiem, ūdens veidojumus iekļaujot kopīgajā skolas apkārtnes dekorējumā, bet laiks pievīla: padomājiet — 8. janvārī plus 8 grādi! Beidzot ziema ir klāt, un ir prieks darboties, vienlaikus mācoties, kāpēc par daudz piepildītais trauks neizskatās glīti, jo ūdens pakā sasalstot ir izpleties, arī kā skaistāk ar sniegu un ledu labāk sacementēt skulptūriņu u.tml.

Maija Mežaka
Laikraksts "Liesma" 23. Janvāris, 2014