Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Valmieras un novadu 6.-8. klašu olimpiāde
2016. gada 22. februārī

angli

VALMIERAS un NOVADU 6. un 8.kl. ANGĻU VALODAS OLIMPIĀDES REZULTĀTI
1. vieta :

LĀSMA ŠĒNBERGA                      8.C
TĪNA ENIA GOBA                           6.A

2.vieta:

ELIZABETE LEKSE                       6.B

3. vieta:

ANNA TIPSE                                   8.A
MARIJA NIKOLA JANSONE          8.A
NIKS LŪSIS                                    6.B
ATZINĪBA  : SĀRA GARSELE        8.A

Paldies MADARAI SĪMANEI 6.C un EMĪLAM LIEPĀJNIEKAM 6.B par veiksmīgu piedalīšanos!

Angļu v. skolotājas :     I.Barce, I. Liepiņa, S.Švalbe

Projekta nedēļa
2016. gada 22. februārī

Projektu nedēļa 10.b klasē

          Tā kā esam matemātiķi, un daži no mums vēlas savu nākotni saistīt ar ārsta profesiju, izvēlējāmies mums visai saistošu tēmu – dabaszinātnes un to pielietošana dzīvē. Šī “nedēļa” paskrēja diezgan ātri, ņemot vērā faktu, ka tās bija tikai 3 dienas. Taču mūsu klases audzinātāja Maira Tiltiņa izdarīja visu iespējamo, lai šīs trīs dienas būtu interesantas un noderīgas. Tas, vai mēs mums doto informāciju uztvērām, jau bija atkarīgs no mums pašiem.

            Pirmajā dienā devāmies uz ķīmisko tīrītavu “SANO”, kurā mums parādīja, kā mūsu netīrās drēbes kļūst par sniegbaltām, kā darbojas modernas veļas mazgāšanas iekārtas un pastāstīja par šīs industrijas attīstību.

            Mēs visi ar nepacietību gaidījām ceturtdienu, jo paredzēta ekskursija uz Rīgu. Apmeklējām Latvijas Universitātes jauno dabaszinātņu fakultātes ēku. Iespaidi – ēka ļoti iespaidīga no ārpuses, iekštelpu interjers vienkāršs, bet tajā pat laikā arī skaists. Ēkā kopā ir astoņi stāvi, un mēs pabijām četros. Bija arī praktiskās nodarbības – viena daļa klases veica mājas ūdens analīzes, savukārt tie, kam prāts vairāk tendēts uz informātiku, mācījās uz datora veidot Valmieras karti. Ejot ārā mūsu secinājums bija – daudz naudas iztērēts lietās, bez kurām var iztikt, piemēram, gaitenī pie sienas blakus viens pie otra novietoti 4 milzīgi plazmas televizori, kuri visi rāda vienas un tās pašas afišas, kuras tikpat labi varēja tikt izdrukātas un pieliktas pie ziņojumu dēļa. Pēc tam devāmies uz netālu esošo Gaismas pili, kuru krustu šķērsu izstaigājām un izbraukājām ar liftu. Tad sekoja vakara kulminācija – Nacionālā teātra izrāde “Svina garša”. Godīgi sakot, izgājām no izrādes mazliet vīlušies, taču kopumā diena izdevusies, jo atkal varējām bariņos izstaigāt Rīgu.

            Piektdien individuāli veicams darbs – bija jāsarunā ekskursija kādā Valmieras uzņēmumā, lai uzzinātu kā dabaszinātnes tiek pielietotas dabā. Daži skolēni apmeklēja Valmieras Piena kombinātu, daži – Valmiermuižas Alus darītavu.

            Tāda bija projektu nedēļa 10.b klasē.

Krišjānis Pundurs, 10.b

Žetonvakars Viesturskolā
2016. gada 22. februārī

.Šogad ilgi gaidītais Žetonvakara pasākums norisinājās 13.februārī. 12. klašu skolēni šo dienu pielīdzina vienam no svarīgākajiem notikumiem skolas dzīvē. Daži abiturienti arī padalījās ar savām izjūtām.

Ar ko Tev asociējas Žetonvakars?

Kristīne (12.b): Man Žetonvakars saistās ar klasesbiedru un paralēlklasesbiedru kopā būšanu. Mēs visi kā liela ģimene svinējām šo dienu, un varam lepoties ar to, ka esam viesturieši! Šis bija goda izrādīšanas vakars savai skolai.

Santa(12.a): Šis vakars man asociējas ar ģimeni. Ģimeni kā klašu kolektīvus, ar kuru piedzīvojam lieliskas emocijas. Arī to ģimeni, kura ir ieradusies, lai sveiktu mūs un lepotos ar mums.

Rodrigo (12.c): Man Žetonvakars asociējas ar kaut ko nebijušu, vienreizēju. To varētu pielīdzināt iesvētībām vai pat kāzām. Tas ir svarīgs moments dzīvē.

Jurģis(12.b): Tas ir svinīgs pasākums, kuru visi gaida ar lielu nepacietību. Visi 12.klašu skolēni sapucējas un dodas pēc žetona.

Kādas ir sajūtas, kad Tu pats esi saņēmis “ķieģelīti”?

Kristīne: Es jūtos lepna, ka varu sevi saukt par viesturieti un nēsāt pie krūtīm žetonu, kas to apliecina. Žetona tradīcija turpinās jau vairāk nekā pusgadsimtu, un esmu pārliecināta, ka tā nepazudīs un arī mūsu atvases varēs saņemt savu žetonu - tādu pašu kā vecākiem un vecvecākiem.

Santa: Jūtos lieliski! Spiežot direktora roku, sajutu milzīgu lepnumu. Ar žetonu sajūtos kā īsta viesturiete.

Rodrigo: Jūtos lepns. Tagad patiesi varu sevi saukt par īstu viesturieti. Žēl, ka šogad žetona izgatavošanai netika izmantots īstais dzintars, taču tas nemaina piederības sajūtu Viesturskolai.

Jurģis: Mani pārņēma patīkama gandarījuma sajūta. Tas bija sirsnīgs un emocionāls pasākums. Tagad jūtos kā pilntiesīgs viesturietis un varu būt lepns, ka man ir žetons.

Kā Tu pavadīji pašu pasākumu? Biji satraucies vai arī tās Tev bija ikdienišķas sajūtas?

Kristīne:  Īsts satraukums nebija nevienu brīdi, visu laiku jutu tikai lielu sajūsmu. Citās skolās šis pasākums šķiet nedaudz samākslots un uzspīlēts, taču Viesturos visa vakara garumā atmosfēra ir jauka, silta un mīļa, tāpēc arī satraukums neradās un varēju izbaudīt šo skaisto brīdi.

Santa: Bija neliels satraukums, jo bija jāatceras ļoti daudz nozīmīgas lietas. Beigās satraukumu nomainīja jaukas un sirsnīgas emocijas, kuras uzjundīja skolotājas un paši skolnieki.

Rodrigo: Man bija bail, ka būšu vīlies, taču laiks pagāja fantastiski, un jutos kā vēl nekad.

Jurģis: Pasākumu es pavadīju ar smaidu, un prieku. Uztraukuma nebija, taču bija neziņa. Varēju manīt, ka visiem acis mirdz ,un sejā ir prieka pilns smaids.

Kāda, Tavuprāt, ir nozīme izrādei Žetonvakarā?

Kristīne: Izrāde ir iespēja mums visiem parādīt savus spēkus uz skatuves, ko ne visi no mums ir paspējuši izdarīt vidusskolas laikā. Katrs, kam bija vēlme spēlēt kādu lomu, kāpa uz skatuves, un varēja izpausties. Projektu nedēļa, kuras ietvaros gatavojām izrādi, bija laiks, kad visas 12.klases saliedējās un sadraudzējās vēl vairāk.

Santa: Izrāde ir ļoti svarīga žetonvakara sastāvdaļa. Tā vieno un, iespējams, pat atklāj vēl nezināmus talantus.

Rodrigo: Ir svarīgi vecākiem pa šiem trīs gadiem ko parādīt. Tā ir kā pateicība par ieguldītajiem līdzekļiem un atbalstu.

Jurģis: Žetona izrāde ir kā milzīgs paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kas mūs ir veduši šajās skolas gaitās. Izrāde ir arī kā sava veida svētki mums pašiem. Izrāde palīdz patīkami atslēgties no žetonvakara.

Kas Tev visvairāk paliks atmiņā?


Kristīne: Izrādes un svinīgā pasākuma laikā bija dažādi sīki un smieklīgi kuriozi, kas daudziem noteikti paliks atmiņā. Taču kopumā atcerēšos Žetonvakaru kā sirsnīgu, aizkustinošu un jauku pasākumu, kurā bija iespēja atcerēties pamatskolas laikus un labi pavadīt laiku ar skolas laikā iegūtajiem draugiem!

Santa: Visvairāk paliks atmiņā emocijas. Žetons ir tikai vienreiz dzīvē. Tas ir pēdējais solis pirms izlaiduma. Ļoti skaists un emocijām bagāts pasākums, kuru kopā aizvadīju ar saviem mīļajiem skolas biedriem.

Rodrigo: Tā noteikti būs polonēze jeb svinīgais uznācies. Arī tas, kā es izskatījos Žetonvakarā. Šis vakars bija mums, un mēs to aizvadījām godam.

Jurģis: Man visvairāk atmiņā paliks tas brīdis, kad mani izsauca paņemt žetonu. Brīdis, kad paspiedu direktoram un audzinātājai roku.

Alise Razminoviča 12.c

Fizikas olimpiāde
2016. gada 22. februārī
ArmandsSveicam skolas fiziķus ar veiksmīgu dalību 2.posma fizikas olimpiādē!
Armandam Dukuram 2.vieta 10.klašu grupā!
Matejam Viesturam Andersonam 10.kl.,
Tomam Kokenbergam, Zanei Tiliņai, Agnesei Vasiļjevai 11.kl.,
Kristapam Kukainim un Danielam Urbanovičam 12.kl.
rezultāti ir dažas vietas aiz apbalvotajiem.

 

Fizikas skolotāji: Zigita baldone, Uldis Ābeltiņš

Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiāde
2016. gada 17. februārī

Sveicam

5.-8.klašu Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiādes uzvarētājus!

1. vieta    PAULS ODINS ŠMITS -5.B KLASE

                  SVENS LĪRMANIS –KRŪMIŅŠ -7.B KLASE

2. vieta     RAINERS STRADS – 7.B KLASE

3. vieta     SAMANTA BĒRZIŅA – 5.A KLASE

                  ALĪNA BEĀTE STEPENA -5.B KLASE

                  RŪTA MARIJA ĀBOLIŅA – 6.A KLASE

                  NIKS LŪSIS – 6.B KLASE

                  ANDA BIŠOFA – 7.C KLASE

 

Atzinība    BEĀTE BITTE -5.A KLASE

                  MARTA LAURA AVOTIŅA- 6.A KLASE

                  MĀRTIŅŠ LŪSIS -7.C KLASE

                  KRISTIĀNS KĀRLIS LIEPIŅŠ – 7.A KLASE

                  UNA BERGA -8.A KLASE

                  KARĪNA VEIDE – 8.C KLASE

                  MARIJA NIKOLA JANSONE – 8.A KLASE

                  IZOLDE BERNADETA OZOLIŅA – 8.A KLASE.

Matemātikas skolotāju metodiskā komisija.