Latvijas dzimšanas dienas svinības 4.c klasē
2013. gada 20. novembrī

15. novembris mums visiem bija īpaša diena – Patriotu nedēļas noslēgums. Visi ieradāmies skolā saposušies svētku drēbēs, lai dotos uz koncertu, kas bija veltīts Latvijas 95. dzimšanas dienai. Šogad koncerts bija īpašs – dejoja tautas deju kolektīvi, mūsdienu deju grupa, un savu priekšnesumu bija sagatavojuši arī paši lielākie.

Pēc svētku koncerta devāmies uz klasi, kur mūs gaidīja skolotājas sarūpēts pārsteigums. Mūsu uzdevums bija pašiem ar savām rokām pagatavot cepumu torti Latvijai. Mēs to gatavojām bez skolotājas palīdzības pa grupām - atsevišķi puiši un meitenes. Bija interesanti, jo visu darījām mēs paši: griezām, putojām, smērējām, rotājām. Protams, arī ēdām pašu gatavoto kūku. Pēc tam sekoja vēl viens pārsteigums - visi klasē skatījāmies filmu „Rīgas sargi”. Kaut arī jau bijām šo filmu redzējuši, tas tik un tā bija aizraujoši, jo skatījāmies kopā ar klasesbiedriem. Vēl svētku noskaņu radīja sarkanbaltsarkanās sveces, kā arī lentītes, kas mums visiem bija piespraustas pie apģērba.

Svinības klasē mums bija labs iesākums, lai turpinātu atzīmēt svētkus kopā ar ģimeni 18. novembrī.

Madara Sīmane,

4. c klases skolniece

4. c klase akcijā „Sasildi savu koku”
2013. gada 20. novembrī

Jāņa Daliņa stadiona „Sajūtu taka” organizē akciju „Sasildi savu koku”. Mēs klasē vienojāmies, ka piedalīsimies šajā akcijā. Mūsu mērķis bija kokā attēlot mūsu klases kopējās emocijas un piedzīvojumus pirmo četru gadu laikā.

Kad aizgājām uz „Sajūtu taku”, mūs laipni sagaidīja un aicināja noskatīties nelielu akcijas prezentāciju. Pēc tās devāmies uz mežu, lai izvēlētos savu koku. Ilgi mūsu īstais kociņš nebija jāmeklē, jo uzreiz sapratām, ka ieraudzītais koks ir mūsējais. Koks nav augsts, nav arī plats – tieši piemērots mums.

Savu koku atzīmējām ar mūsu klases plāksnīti un nostiprinājām to ar katra uzsieto mezgliņu, apstiprinot to, ka koka izvēlē mēs ikviens kaut ko jau esam ieguldījuši. Kad aizgājām atpakaļ uz stadiona viesnīcu, mūs pacienāja ar cepumiem un tēju.

Mēs savu koku sasildīsim ar tamborētām pīnītēm, pogu virtenēm, aukliņām un vēl daudz ko citu. Akcijā piedalīsimies visi kopā ar skolotāju un vecākiem, lai mums būtu atmiņas par jauki kopās pavadīto laiku.

Madara Sīmane,

4. c klases skolniece

18. Novembris - Latvijas Republikas proklamēšanas diena
2013. gada 17. novembrī

LATVIJA, TU, KAS ESI,

SŪTI MUMS SAVU GAISMU

(Māra Zālīte.)

SVEICIENS LATVIJAS REPUBLIKAI 95. DZIMŠANAS DIENĀ!

GAIŠIEM MIRKĻIEM UN DOMĀM PIEPILDĪTUS

MŪSU LATVIJAS SVĒTKUS!

Fotomirkļi no koncerta "Mana Latvija" un Lāčplēša dienas "Mūsu gaisma Latvijai" galerijā

Sacenšas angļu valodas pratēji (12.11.2013.)
2013. gada 17. novembrī

Spēcīgākie:

1.v. Andris Strazdīts (12.b kl.),

2.v. Kārlis Daksis (11.b kl.),

3.v. Kristers Sēne (11.b kl.),

3.v. Rūdolfs Vētra (11.b kl.).

Angļu valodas olimpiādē 11., 12. klasēm atzinību izpelnījās Anna Paula Gruzdiņa (12.a klase), Rūdolfs Bērziņš (11.b klase), Krista Kaugare (11.b klase), Rebeka Šķērstiņa (11.b klase) un Sigmunds Siliņš (12.b klase).

Paldies visiem 16 olimpiādes dalībniekiem!

Vēlam veiksmi pirmo trīs vietu ieguvējiem tālākajos startos!

Angļu valodas skolotājas V.Pētersone, Dz.Grava un L.Kraukle

Viesturieši filmā „Es mīlu Valmieru”
2013. gada 14. novembrī

Starptautiskās Ekoskolu Rīcības dienas ietvaros grupa 7.-11.klašu skolēni un skolotājas Sarmīte Balode un Irina Mēduma-Bāliņa piedalījās Vidzemes Augstskolas svētkos, kad tika pacelts Zaļais karogs. ViA ir pirmā Ekoaugstskola Baltijā.

Pasākuma otrajā daļā Valmieras pašvaldības speciāliste vides komunikācijā iepazīstināja ar Vides filmu studijas veidoto īsfilmu par Valmieru. Patīkams bija pārsteigums, ka tajā redzējām arī viesturiešus. Viņu vidū 9.b klases skolniece Helēna Dreimane. Par filmas uzņemšanu Helēna stāsta: „Bija 2013. gada septembris, kad es ar draugiem stadionā trenējos Arta Žentiņa vadībā. Pie mums pienāca pārstāvji no „Vides filmu studijas” un piedāvāja piedalīties projektā, lai izveidotu filmu par Valmieru. Tā kā esam aktīvi jaunieši, neatteicām, jo gribam dzīvē daudz ko izmēģināt. Filmēšanas process bija ļoti interesants un jautrs. Mēs guvām labu pieredzi. Rezultāts patīkami pārsteidza mūs pašus. Filmiņā piedalījās arī mani skolas biedri- Undīne Vektere, Rihards Šmits, Kristīne Višņevska, Alise Razminoviča, Sarmīte Maļiņina un Viesturskolas absolvents Artis Žentiņš.”

Īsfilmu varat noskatīties http://vimeo.com/75968001

Sarmīte Balode,