Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturieši sporto!
2015. gada 13. decembrī

     Ja citos mācību priekšmetos olimpiādes notiek vienu reizi mācību gada laikā, tad sportā olimpiāde notiek visa mācību gada garumā.  Pirmajā semestrī VVV piedalījās Valmieras pilsētas un starpnovadu skolēnu sporta spēlēs futbolā un florbolā   A, B, C grupās, Jauno vieglatlētu kausā, vieglatlētikas četrcīņā  D grupā un Vidusskolu kausā vieglatlētikā, rudens krosā visās vecuma grupās, tautas bumbas sacensībās un stafetēs D grupā.

Labākie sportisti vidusskolu grupā vieglatlētikā- Venita Amerika, Kristīne Strazdīte, Baiba Bisniece, Kristiāna Ordone, Harijs Sniedze, Vilma Alberinga. Kopvērtējumā  komandai 2.vieta.

Jauno vieglatlētu kausā labākie - Kristers Bērziņš, Rūdolfs Matīss Vimba, Māris Heinols, Ralfs Ūdris, Ralfs Strujevskis, Jānis Siliņš. Zēnu komandai kopvērtējumā 3.vieta, meiteņu komandai kopvērtējumā  arī  3.vieta.

Vieglatlētikas četrcīņā  D grupā labākie-Samanta Bērziņa (5.a) un Dāvis Daniels Liepiņš(4.a). Kopvērtējumā šīs grupas meitenēm  2. vieta.

 Viskuplāk pārstāvētas ir rudens krosa sacensības. Paši  izturīgākie  vidusskolu grupā ir Vilma Alberinga, Baiba Bisniece. Komandu vērtējumā  vidusskolēniem 3.vieta.

Pamatskolu grupā veiksmīgākie- Samanta Bērziņa (5.a), Dāvis Daniels Liepiņš (4.a), Ralfs Vanags(4.b). Komandu vērtējumā D grupai 1.vieta.

Paši jaunākie krosisti- Kristena Deine(3.a), Kristiāna Dumpe(3.a),  Maksimilijans Štauers(3.c), Krists Lapiņš(3.b), Kārlis Kaņeps (3.a), Rainers Bindže(3.c), Regnārs Putniņš(3.c), Krišjānis Upīte(3.c) - viņi komandu vērtējumā izcīnīja 3.vietu.

Tautas bumbas sacensībās D grupā meitenēm - 1.vieta. Braši cīnījās- Samanta Bērziņa, Līva Lizete Glāzere, Veronika Bespalova, Annija Krieviņa, Denīze Loginova, Marta Karīna Skrastiņa, Anna Juraša, Žanete  Melngaile, Krista  Semerova, Alīna Beate Stepena, Sandija Vaska, Samanta Vintere.

A  grupas futbola komanda -Toms Gudins, Ulvis Bērziņš, Markuss Bērziņš, Roberts Gackis, Jurģis Maniks, Pēteris Bombaks, Edvards Kažmers, Toms Grasis, Ainārs Sīlis - kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu.

A grupas florbola komanda - Edvards Kažmers, Daniels Urbanovičs, Lauris Alvis Stiprais, Reinis Ziediņš, Ričards Salacietis, Artis Bisnieks, Pēteris Bombaks, Roberts  Gackis, Toms Gudins, Kevins Ratseps -  izcīnīja 3.vietu.

Veiksmīgus startus Jaunajā 2016.gadā !

Sporta skolotāji

“Valmiera/ORDO” sporto un spēlē kopā ar viesturiešiem
2015. gada 14. decembrī

VVO

Ceturtdien, 10.decembrī, projekta “Spēlē kopā ar Valmiera/ORDO” ietvaros spēlētāji Raimonds Gabrāns un Ervīns Jonāts apmeklēja Valmieras Viestura vidusskolu, kur vadīja sporta nodarbību piektās klases skolēniem.

 “Valmiera/ORDO” spēlētāji Valmieras Viestura vidusskolā tika uzņemti ar ovācijām. Skolēni ļoti priecājās sastapt basketbolistus, kuri iepriekšējā vakarā tika redzēti laukumā.  Sporta nodarbības sākumā tika aizvadīta kopīga iesildīšanās un trenēta roku veiklība basketbola bumbas savaldīšanā. Spēlējot šķietami visiem zināmas un parastas spēles, izrādījās, ka, pieliekot basketbola elementus, tās vairs nav tik vienkāršas un ir nepieciešama spēlētāju palīdzība. Ar Ervīna Jonāta asistēšanu un padomiem, piektās klases meitenes ātrāk nekā puiši izpildīja soda metienu uzdevumu. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi skolās, nodarbī

bas izskaņā tika atlicināts laiks arī basketbola spēlei, ko skolēni acīmredzami bija gaidījuši ar nepacietību.

 Atgādinām, ka 2015. /2016. gada basketbola sezonā tiek uzsākts projekts “Spēlē kopā ar “Valmiera/ORDO”, kura ietvaros “Valmiera/ORDO” basketbolisti viesojas Vidzemes reģiona skolās un aizvada sporta stundas kopā ar skolēniem. Projekta “Spēlē kopā ar Valmiera/ORDO” mērķis ir popularizēt aktīvu, veselīgu dzīvesveidu, “Valmiera/ORDO” LBL1/BBL komandas basketbolistiem piedaloties sporta stundās un rādot pozitīvo piemēru par sportisku dzīvesveidu.  Šogad basketbolisti viesosies pamatskolu klasēs, vadīs sporta stundas, piedalīsies diskusijās par veselīgu dzīvesveidu, kā arī atbildēs uz bērnus interesējošiem jautājumiem par basketbolistu ikdienu. Projekts ilgs visu sezonu un tā ietvaros tiks apciemotas 10 skolas.

Foto: Edgars Vaivads

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
"Basketbola kluba Valmiera"
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob.tālr.: (+371) 28247515

Viesturskolas 76.dzimšanas diena
2015. gada 11. decembrī

Visiem jāzina, ka tā liktenīgā diena 1939.gada 10.decembrī, bija diena, kad tika atklāta mūsu skaistā Valmieras Viestura vidusskola. Šogad tai apritēja 76.jubileja, un mēs, skolēnu pašpārvalde, centāmies šo dienu pārvērst par svētkiem ikvienam.

Lai radītu jauku un pozitīvu noskaņojumu, starpbrīžos skolas skaļruņos tika atskaņota mūzika. Katrai dziesmai, kas skanēja, bija pievienots vēlējums no kādas klases vai kolektīva. Piemēram 11.b klase skolai novēlēja asprātīgu pantiņu:

‘’Skolnieks durvis grūž ar sparu

Nogāž direktora garu,

Direktors nu pieri masē –

Smejas visi, kas ir klasē!’’

Gatavojoties šai dienai, pašpārvalde izsludināja arī konkursu, kuras mērķis bija noskaidrot, kuri skolotāji iegūs kādu no nominācijām, kas tika pieprasītas balsojumā. Tajā varēja piedalīties visi skolas skolēni un aktīvi balsot par kādu no skolotājiem. Kad pienāca 10. decembris, mēs apkopojām balsis un svinīgi paziņojām skolas skaļruņos visus uzvarētājus. Paralēli sveikšanai caur skaļruņiem, katrs skolotājs tika sveikts individuāli- ar ovācijām un ar zīmīgu dāvanu – kronīti, atbilstoši nominācijas tēmai. Uzvarēja skolotāji šādās nominācijās:

‘’Sirsnīgākais skolotājs’’(Māra Liepiņa),

‘’Skolotājs Patriots’’(direktors Uldis Jansons),

‘’Skolotājs Jokplēsis’’(Igors Rams),

‘’Zelta citātu skolotājs’’(Inese Pundure)

‘’Skolotājs Čoms’’(Atis Jākobsons).

Šīs gan nebija vienīgās nominācijas, jo slepus šīm, skolēnu pašpārvalde kopā ar partiju ’’Cerība’’, izveidoja vēl trīs nominācijas: ‘’Skolotājs Kārtībnieks’’(Līvija Kraukle) ‘’Mazās skolas pulss’’(Līga Kjaspere) un ‘’Lielās skolas pulss’’(Agnese Degle), kuras arī saņēma skaistus kronīšus.

Kopumā diena tika pavadīta ar pozitīvām emocijām un daudz smiekliem. Par vienu smaidu, varēja saņemt zīmodziņu uz rokas, skolēni dungoja līdzi pazīstamajām dziesmāma un svinēja šo dienu. Kuram gan nepatīk dzimšanas dienas? Novēlam skolai augt un attīstīties, būt bagātai ar smaidīgiem skolēniem un atsaucīgiem skolotājiem!

 Alise Razminoviča 12.c

Dubulttreniņš Viesturskolā!
2015. gada 10. decembrī

       Vispirms - kas ir dubulttreniņš?

   Dubulttreniņš ir intensīvas fitnesa nodarbības un diskusijas kopums. Tas dzima dabiskā ceļā, kad daži draugi regulāri devās trenēties uz stieņiem un pēc treniņa ierasti pārrunāja dzīves notikumus. Vērtīgs bija gan fiziskais treniņš, gan arī sarunas. Tāpēc kopā iznāk, ka trenējas fiziski un garīgi - tātad dubultā. Kopīga grūtību pārvarēšana saliedē pat svešus cilvēkus, kas notiek dubulttreniņa pirmajā daļā, bet sarunas par dažādām dzīves tēmām bagātina katra cilvēka dzīves redzējumu, aktivizē spējas izteikties un uzklausīt. Šāds treniņa formāts rosina uz sacensību ar sevi un sadarbību ar citiem. Fiziskā daļa sastāv no vingrinājumiem, kas īpaši veidoti dziļo muskuļu trenēšanai un skar visas muskuļu grupas. Katrs vingrinājums tiek pielāgots jebkuram fiziskās sagatavotības līmenim.

  Tagad kaut kas tik lielisks un sevi pilnveidojošs notiek arī pie mums – Viesturskolā. Kad par to uzzināju, nolēmu, ka šāda iespēja noteikti ir jāizmanto un ne mirkli to nenožēloju, tāpēc aicinu pievienoties arī Tevi!

  Dubulttreniņa treneris Edgars: „Ir tikai viens veids kā noskaidrot, vai dubulttreniņš ir domāts  arī tev. Tiksimies otrdienās plkst. 20.00 Viestura vidusskolas sporta zālē!”

Samanta Vikmane 12.c klasē.

Veselīga uztura nedēļa
2015. gada 8. decembrī

uztursLaikā, kad visapkārt virmo aicinājumi būt veselīgiem, ēst pilnvērtīgi, uzturēt sevi formā, Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas vecāku dome, sadarbojoties ar pedagogiem, noorganizēja Veselīga uztura nedēļu, kuras mērķis bija izglītot 1.-4.klašu skolēnus par veselīgu uzturu.
 Nedēļas sākumā vecāku domes pārstāvis prezentācijā aicināja skolniekus iesaistīties sarunās, domājot par to kā „Ēst veselīgi!”. Bērni aktīvi iesaistījās atbildot uz jautājumiem: „Kāpēc jāēd?”, ”Kāpēc nevajag ēst ātrās uzkodas un saldumus?”, „Kādēļ jāēd pilnvērtīgi?”. Bērniem tika skaidrots arī, kuri produkti un kādēļ ir ļoti nepieciešami mūsu organisma attīstībai un veselībai, kā arī par neveselīgo produktu ietekmi uz mūsu veselību. Prezentācijas noslēgumā skolēni tika iepazīstināti ar veselīga uztura šķīvi, kurš ir izstrādāts pēc uztura zinātnes pamatnostādnēm un kurš palīdz saprast ieteicamo ēdienu izvēli un daudzumu.
Veselības nedēļas ietvaros vecāku domes pārstāvjiem un administrācijai, bija unikāla iespēja tikties ar skolas ēdinātāju firmas vadītāju Ivetu Bošu, ar mērķi, izprast bērnu ēdināšanas noteikumus, ierobežojumus, kā arī izmaiņas, kuras skars bērnu ēdināšanu no 2016.gada 1.janvāra. Pamatojoties uz 1. – 4. klases skolēnu aptaujas rezultātiem, tika pārrunāti bērnu ēšanas un galda kultūras paradumi mūsdienās.  Sākumskolas vecāku dome saka lielu paldies par šo sarunu skolas administrācijai un Ivetai Bošai. Par jaunumiem ēdināšanas noteikumos sīkāka informācija tiks sniegta klases vecāku sapulcēs. Vecāki, neaizmirsīsim saviem bērniem atgādināt par galda kultūru!
Visu turpmāko nedēļu klases audzinātājas turpināja bērnu izglītošanu gan individuāli, gan kopā ar vecāku domes pārstāvjiem. Skolēni gatavoja augļu salātus, spieda augļu un dārzeņu sulas, tādējādi uzzinot, kādi vitamīni un minerālvielas ir augļos un dārzeņos un ko tas dod mūsu organismam. Bērni pēc sulu degustācijas atzina, ka ierosinās vecākiem Ziemassvētku vecītim palūgt mājās sulu spiedi, jo svaigi spiestas sulas ir ne tikai veselīgas, bet arī ļoti garšīgas. Tā kā bez veselīga uztura, loti svarīgas ir arī fiziskās aktivitātes citās klasēs bērni gāja rotaļās, spēlējot – Ēdams, neēdams! Kas dārzā, kas dārzā, ābolīši dārziņā! Kādas 2.klases skolēni bija iestudējuši dziesmiņu kā uzvedumu, stāstot par saldumu slikto ietekmi uz veselību, tādējādi aicinot domāt par veselīgu uzturu. 2.un 4.klašu skolēni izgatavoja reklāmas plakātus un veselīgas uztura piramīdas, uzrunājot klasesbiedrus ēst veselīgi un būt fiziski aktīviem ar saukļiem: Ēdam dārzeņus un augļus 5 reizes dienā!, Sāc ēst labi!, Dzīvo un ēd veselīgi!, Mēs zinām, ka gribās, bet neēd!, Veselīgi dzīvot prieks, jo es esmu gudrinieks!
 Nedēļas noslēgumā sākumskolas skolēni izgatavoja katrs savu veselīga uztura šķīvi, parādot, ko viņi ir apguvuši Veselīgas uzturas nedēļas garumā. Šķīvju izveidošanā piedalījās ne tikai bērni, bet iesaistījās arī viņu vecāki. Šķīvji tika aplicēti, produkti veidoti no plastilīna, kā arī izmantoti īsti produkti, lai attēlotu veselīga uztura šķīvja principus. Paldies visiem skolēniem un viņu vecākiem, kā arī pedagogiem par atsaucību un entuziasmu mūsu bērnu izglītošanā un veselības uzlabošanā!


Sākumskolas vecāku domes vārdā Ieva Fogele un Liene Treifelde