Jauniešu karjeras attīstības programmas modulis „Start strong” Valmieras Viestura vidusskolā
2015. gada 13. aprīlī

14.aprīlī no pulksten 13:00 līdz 15:15 Valmieras Viestura vidusskolā (Viestura alejā 3) vidusskolēni divās stundās apgūs jauniešu karjeras attīstības programmas „Start strong” moduli, ko organizē ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Young Media Sharks.

Vidusskolēniem karjeras attīstības programmas „Start strong” ietvaros būs iespēja piedalīties diskusijā angļu valodā „Personal branding”, kuru vadīs lektori, ASV diplomāti konsuls Evans Makartijs (Evan McCarthy) un sabiedrisko attiecību speciālists Tomass Ovens (Thomas Owen). Savukārt moduļa otrajā daļā jaunieši līdzdarbosies diskusijā “Kā atrast savu darbības nišu un kā pārvērst savus talantus profesijā. Radi savu profesiju pats jeb kā atrast savu sapņu darbu izstieptas rokas attālumā. Princips „Divi draugi” jeb neiekrīti naudas slazdā”, kuru vadīs lektors Andris Arhomkins, ASV vēstniecības Latvijā izglītības un jaunatnes lietu speciālists.

Karjeras attīstības programma „Start strong” ir izveidota, lai jauniešiem būtu iespēja uzzināt, ko mūsdienās nozīmē "būt konkurētspējīgam darba tirgū", kas ir tie apstākļi, kas to veicina vai kavē. Programma piedāvā praktiskas nodarbības un treniņu, rakstot CV un pieteikuma vēstules visdažādāko jomu vakancēm, kā arī darba interviju simulācijas spēli, kurā ikvienam programmas dalībniekam ir iespēja piedzīvot darba intervijas visdažādākās izpausmes un situācijas. "Start Strong" aplūko galvenās kļūdas, meklējot un uzsākot darba gaitas, sākot ar to, kā izvēlēties darbības jomu, līdz pat risinājumiem un metodēm, ar kuru palīdzību iespējams pārvarēt bailes un satraukumu darba intervijas laikā. Valmieras Viestura vidusskolā jaunieši no visas programmas divās stundās apgūs vienu moduli.

Jāatzīmē, ka gada sākumā arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vidusskolēniem bija iespēja apgūt šo programmu, mācoties, kā sevi veiksmīgi pieteikt darba tirgū, sagatavot labu motivācijas vēstuli, kā arī izzināt citus ar darba tirgus prasībām saistītus jautājumus. Programmas ietvaros dažādi speciālisti un profesionāļi viesojušies arī vairākās citās Latvijas pilsētās un saņēmusi labas atsauksmes gan no vidusskolēniem un viņu pedagogiem, gan arī uzņēmējiem.

Deju skatē...
2015. gada 31. martā

Piektdien, 27.martā, Valmieras Kultūras centrā norisinājās Kocēnu un Beverīnas novadu un Valmieras pilsētas skolēnu tautas deju kolektīvu atlases skate XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Skate pulcēja mazus un lielus dejotājus no 37 deju kolektīviem, kuri izdejoja gaidāmo svētku deju repertuāru.

Rezultāti, norādot iegūto punktu skaitu un pakāpi, apskatāmi XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku oficiālajā mājaslapā.

Liels prieks par deju kolektīva “Viesturietis” sniegumu: 1. klašu deju kolektīvam – 2. pakāpe, 2. klašu deju kolektīvam, 3.-4. klašu kolektīvam un 10.-12. Klašu kolektīvam - 1. pakāpe, pie kam vidusskolas kolektīvam ar lielāko punktu skaitu pilsētā.

Sveicam dejotājus un viņu vadītāju Artu Stikāni!

Apsveicam!
2015. gada 23. martā

12.a klases skolniece Ella Karīna Grāvīte š.g. 21.martā piedalījās angļu valodas publiskās runas konkursā un ieguva 1.vietu Vidzemes zonas grupā. Runas temats: „My idea of a cultural person in a  contemporary society” (Mans priekšstats par kulturālu cilvēku mūsdienu sabiedrībā).

Konkurss notika Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgas filiālē.

Ar savu saturā bagāto un sirsnīgo runu Ella Karīna ieguva žūrijas locekļu atzinību un simpātijas.

Viņa ir ieguvusi tiesības piedalīties nacionālajā finālā.

Angļu valodas skolotāja Vizma Pētersone

Skatuves runas konkursu rezultāti
2015. gada 20. martā

12. martā Valmieras Viestura vidusskolā notika Vidzemes kultūrvēsturiskā novada skatuves runas konkurss

Apsveicam mūsējos!

1. pakāpes diplomi

Alīsijai Bērziņai 2.c kl., Katrīnai Rokenai 6.b kl., Rodrigo Krūmiņam 11.c kl., Kristiānai Runcei 12.a kl.

2. pakāpes diploms

Simonai Šmidtei 10.b kl.

*

3. martā notika Valmieras un starpnovadu skatuves runas konkurss, kurā piedalījās 11 dalībnieki

1. pakāpe

Alīsijai Bērziņai 2.c kl., Edvardam Rokenam 2.b kl., Katrīnai Rokenai 6.b kl., Simonai Šmidtei 10.b kl., Rodrigo Krūmiņam 11.c kl., Kristiānai Runcei 12.a kl.

2. pakāpe

Denīzei Loginovai 4.a kl., Loretai Šperliņai Priedītei 9.c kl., Linardam Mūsiņam 12.a kl., Elīnai Krūklei 11.c kl.

3. pakāpe

Karīnai Eglītei 10.c kl.

Bateriju vākšanas konkursa „Tīrai Latvijai” rezultāti
2015. gada 18. martā

Priecājamies par to, ka domājam un gādājam par tīru, nepiesārņotu vidi. Arī šogad skolēni ir bija ļoti čakli un atsaucīgi  dalībnieki, piedaloties bateriju  vākšanas konkursā.  Šķiet, ar katru gadu dalībnieku skaits un atnestais bateriju kilogramu skaits palielinās.

Ketija Laura Bernāte ieguva 3. vietu, jo atnesa 11.32 kg bateriju. Viņa bija priecīga par dāvanām. Īpaši par C vitamīnu, ar kuru varēja dalīties ar saviem palīgiem - tēti un brāli. Kristofers Soročins ieguva 2. vietu ar 11.55 kg atnesto bateriju, bet nepārspēta rekordista titulu ieguva Tomass Bāliņš. Viņš kļuva par 1. vietas ieguvēju, atnesot 66.50 kg bateriju.

Varu teikt sirsnīgu paldies  čaklajiem rūķiem no skolas vecāku domes – Līgai Ābelei un Ilzei Krievai, kā arī vecāku domes vadītājai Santai Ādamsonei.

EKO skolas padomes pārstāve un konkursa koordinatore Ilze Miglava