Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Ziemas sporta spēles sākumskolā
2015. gada 14. martā

„Lielie un mazie sportotāji, ķersim ziemu aiz astes!” – tāda bija šīgada ziemas sporta spēļu devīze. Tajās piedalījās 245 dalībnieki.

Paldies viņiem un rīkotājiem – sākumskolas domei!


 

3.c klase

Sestdien, 7. martā, notika ziemas sporta spēles. Mums tās ļoti patika, jo bija interesantas komandas ar savu nosaukumu un devīzi. Mūsu klases devīze bija: „3.c mēs esam, sportā augstu lecam!” Mums ļoti patika distance „Jautrās slēpes”. Tas nemaz nebija tik viegli izdarāms. Interesanta bija arī bluķa vilkšana un stafete „Ziemas mode”. Bija ļoti jautri pārģērbties un patīkami sajust vecāku lielo atbalstu.

Ārā bija vējains un auksts, bet paldies skolas domes vecākiem par sarūpēto silto zāļu tējiņu un dažādām uzkodiņām.

Ļoti nozīmīgi bija tas, ka pirms sacensībām mūs iesildīja soļotāja Jolanta Dukure. Par jautrību gādāja trīs draugi – pingvīns, zaķītis un sniegavīrs.

Ļoti priecājāmies, ka ieguvām nomināciju „Stilīgākie”, pat nedomājām, ka mums būs pirmā vieta trešo klašu grupā. Vēlējāmies pateikt lielu paldies vecāku domes pārstāvjiem, vecāku domes vadītājai S. Ādamsonei, kā arī pateikties balvu sponsoram Artim Jansonam, kurš dāvina uzvarētāju klasēm apmeklējumu slidotavā!                                 

*

1. b klase

Par spīti pelēkajai dienai sākumskolas vecāku dome bija noorganizējusi jauku pasākumu ģimenēm. Jau piebraucot pie skolas mūs sagaidīja Sniegavīrs ar saviem draugiem, kas noskaņoja visus atnācējus uz jautru pasākumu .Pēc nelielas iesildīšanās, ko vadīja īsta trenere, klases devās pārbaudījumu virpulī -  gan slēpojām un  pikojāmies, gan svērām ziemu un ķērām ziemas modi, metām kauliņu un minējam mīklas „Veiksmes stafetē”, gan dejojām kopā ar  Zaķi garausi. Nemanījām, kā pagāja 2 stundas. Vislabāk mūsējiem patika stafete – slēpošana ar slēpēm un biatlons- ja neiemet mērķī, tad jāskrien soda apļi. Mazāk patika „Veiksmes stafete”. Esam ļoti apmierināti ar iegūto titulu- „NENOGURDINĀMĀKIE” un 1. vietu pirmo klašu grupā.                                                       

*

4. b klase

7.martā mūsu skolas pagalmā bija ģimeņu sporta spēles. Kaut arī bijām tikai sešas meitenes, tomēr ļoti centāmies visu izpildīt precīzi un ātri. Mums paveicās, jo no 11 stafetēm astoņās ieguvām 1. vietu un arī 4. klašu grupā - 1. vietu! Vislabāk mums patika stafetes "Ziemas mode" un "Jautrās slēpes". Vissarežģītākais bija "Biatlons", jo dabūjām skriet daudz soda apļu. Diena bija izdevusies, tikai žēl, ka šādas ģimeņu sporta spēles nebūs nākamgad, kad mācīsimies 5. klasē. Lai visiem veicas sportā!

*

2.b klase un audzinātāja

Visneparastākā stacija - cik sver ziema?

Vissmieklīgākā stacija - ziemas mode.

Visjautrākā stacija - piecvietīgās slēpes.

Visgrūtākā – biatlons.

Vispatīkamākā aktivitāte - tējas dzeršana un mielošanās ar ievārījuma maizītēm.

Paldies vecākiem par sarūpētajiem svētkiem! Paldies visiem par kopā būšanu! Paldies par lielisko balvu!

                                                                      *

Fotogrāfijas no pasākuma galerijā

Valmieras pilsētas un novadu mājturības olimpiādē.
2015. gada 13. martā

Š.g.10. martā Viestura vidusskolā norisinājās Valmieras pilsētas un novadu  mājturības mācību olimpiāde 6. klašu zēniem. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās Toms Kristers Skrastiņš no 6.b, Kristiāns Kārlis Liepiņš no 6a un Roberts Antoņevičs no 6.c kl., un 22  dalībnieku konkurencē izcīnīja  attiecīgi 1.,2. un 3. vietu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveicam uzvarētājus!

Veiklākie Viesturieši
2015. gada 9. martā

6.martā Dobelē VVV 2.-5.klašu veiklākie skolēni piedalījās Latvijas skolu sporta federācijas sacensībās- Veiklo stafetes. Lielo skolu grupā startēja 7 komandas. Sīvākie konkurenti bija no Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Grobiņas, Brocēniem. Kopā bija jāveic 6 stafetes, kurās bija jāparāda prasme vadīt bumbu, lēkt ar aukliņu, precīzi veikt uzdevumu, sadarboties ar partneri. Pirms sacensībām skolēni centīgi gatavojās šim pasākumam. Tas palīdzēja turēties starp līderiem-divas stafetes nesa mums uzvaru, vienā izcīnījām 2.vietu, pārējās stafetēs 3.vieta.Kopvērtējumā zaudējām spēcīgajai Venspils 1.pamatskolas komandai un ieguvām 2. vietu , aiz sevis atstājot Jelgavas 4.vidusskolu. Prieks par veikumu bija neaprakstāms Kristiānai Dumpei, Annijai Debeļskai,Alīsijai Bērziņai, Edvardam Rokenam, Krišjānim Upītem, Markusam Šviontekam, Lindai Samantai Ignatei, Norai Osvaldei, Dāvidam Danielam Liepiņam, Ralfam Eduardam Vanagam, Rihardam Bērziņam,  Samantai Bērziņai, Līvai Lizetei Glāzerei, Annijai Krieviņai, Veronikai Bespalovai,  Mikum Ābelem, Edvardam Mārtiņam Krūskopam, Emīlijai Melānijai Fimbauerei, Danielai Aleksandrai Kraujai, Endijam Rullim, Jēkabam Ločmelim.

Īpašs paldies par atbalstu un sapratni vecākiem , skolas direktoram Uldim Jansonam, priekšmetu skolotājiem, klašu audzinātājiem!

                                             Komandu gatavoja un līdzi juta Māra Goba un Igors Rams.

Kuldīgā tiekas 21. gadsimta STABURAGA bērni
2015. gada 7. martā

        Sagaidot rakstnieka, Baltijas skolotāju semināra absolventa Valda (Voldemāra Zālīša) 150. jubileju un pieminot viņa populārākā darba „Staburaga bērni” 120. dzimšanas dienu, 5. martā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika literāro un pētniecisko darbu konkursa noslēguma pasākums. Tas rīkots sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību. Konkursā  tika iesniegts 81 literārais darbs un 5 pētnieciskie darbi.

           

  Viesturskolu šajā konkursā pārstāvēja 10.c klases skolniece Katrīna Zunda ar miniatūru „Mana mīļākā vieta Latvijā - Vecrīga”, pievienojot arī ilustrāciju. Katrīnai veicās, un viņa mājās atveda konkursa simbolisko dāvanu - Ezīša karoti, diplomu un tehnikuma simpātiju balvu – 2014. gada radošo darbu krājumiņu. To piešķīra par aprakstu, kurā attēlotas Ziemassvētku smaržas Vecrīgā viņas bērnībā.

           

            Kā atzīst Katrīna, motivējošs apstāklis veidot konkursa radošos darbus bija cerība nokļūt pilsētā, kura ļoti patīk. Mums izdevās redzēt Ventas rumbu pavasarī, kas bija tik neparasti maza lielā ūdens līmeņa dēļ. Saulainajā dienā, staigājot pa līkumotajām, šaurajām ieliņām un nonākot pie Alekšupītes, jutāmies kā Venēcijā.

         Par iespēju to visu piedzīvot pateicamies direktoram Uldim Jansonam, kas materiāli atbalstīja braucienu.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Lapsiņa

Vilina debesis un adrenalins
2015. gada 6. martā
Vilina debesis un adrenalins     Valmieras Viestura vidusskolas 12. klases skolnieks IMANTS BAUGA piesaistīja uzmanību pirms vairākiem gadiem, kad skolotāja Ludmila Gammeršmidte, iztaujāta par tradicionālajiem ēnotājiem, norādīja — Imantam ir īpaša interese par lidošanu un nemainīgs mērķis kļūt par pilotu, tāpēc nekur citur Ēnu dienā kā lidlaukā viņu nesastapt.

     «Mūsu lidotājs! Loti mērķtiecīgs puisis. Jau devītās klases rudenī Imants regulāri sāka braukt uz Rīgu, lai sāktu šīs profesijas apguvi, — viņš bija viens no pirmajiem klasē, kurš tik agri zināja mērķi, uz kuru neatlaidīgi ies. Ar visu sekmīgi tika galā, vienlaikus pabeidzot arī 9. klasi. Visus gadus uz nodarbībām pilotu skola Imantu vadāja vecāki, nu viņam ir astoņpadsmit un, protams, automašīnas vadītāja tiesības, un tagad brauc pats. Pirmās pakāpes lidaparāta vadītāja sertifikāts jau ir un visu aizvadīto vasaru Imants kārtoja nākošā posma eksāmenus,» iepazīstina Imanta bijusī klases audzinātāja Gita Krūkle, piebilstot, ka Imants bijis arī labs klases vecākais, bet šī gada divpadsmito žetonvakara izrādē Vella kalpi skaisti iznesis savu lomu. «Malacis — vienmēr un visur!»

Maija Mežaka
Laikraksts "Liesma"
4. Marts, 2015