VI Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls noslēdzies
2013. gada 22. aprīlī

APSVEICAM

skolēnu teātra „Sprīdītis” izrādes „NEATVAIRĀMĀS GRĒCINIECES” radošo kolektīvu ar atzinību „Labākā izrāde 2013. gada festivālā” un „Spožākā izrāde 2013. gada festivālā” iegūšanu!

Par veiksmīgiem aktierdarbiem atzinības saņēma mūsējie - Anna Paula Gruzdiņa, Ilga Vālodze Ābele, Dinārs Sārs, Sandris Štāls un Tomass Tulinskis un viss iestudējuma ansamblis kopumā.

Atzinību par R. Blaumaņa darbu tuvināšanu jaunatnei ieguva izrādes  „ĪSA PAMĀCĪBA MĪLĒŠANĀ” veidotāji un dalībnieki.

Sadarbībā ar„Junior Achievement Latvija” mūsējiem fantastiska uzvara
2013. gada 22. aprīlī

Viesturskolas sadarbībai ar organizāciju “Junior Achievement Latvija” - 10 gadi. Visu šo laiku piedalāmies organizācijas piedāvātajos konkursos. 7 gadus esam dalībnieki programmā “Skolēnu mācību uzņēmumi”, Ēnu dienā, Biznesa plānu konkursā, Reklāmas konkursā. Jau 3 gadus 1.- 4.klases piedalās konkursā “Mana vārdnīciņaun “Sociālās zīmēšanas kampaņa”. Allaž ar labiem rezultātiem. Šoreiz panākumi ir izcili. . Konkursam tika iesūtīti 172 darbi, uz finālu tika izvirzīti 14 darbi, no kuriem 6 Viesturskolas skolēnu darbi. Mūsu skolas 3.a klases skolēni ieguva visas trīs godalgotās vietas un trīs atzinības, kā arī konkursa galveno balvu – ceļojumu uz Stokholmu ar prāmi „Tallink” 4 personām un jubilejas monētas “Latvijas ābece”.

Apsveicu 3.a klases skolēnus un viņu audzinātāju Aiju Bērziņu ar izciliem rezultātiem:

Beatrise Ceiziņa- 1.vieta un galvenā balva- ceļojums

Jēkabs Ločmelis- 2.vieta

Emīlija Marta Paidere- 3.vieta

Jānis Jurģis Mincāns- atzinība

Denīze Tanomece- atzinība

Rūta Marija Āboliņa- atzinība

Skolēni un skolotāja saņēma daudz vērtīgu dāvanu, kā arī dāvanas vecākiem un vecvecākiem, kas piedalījās vārdnīcas terminu skaidrošanā. Viņiem bija iespēja iepazīties ar izstādi ”Latam-20” un apmeklēt muzeju “Naudas pasaule”, kurā arī notika svinīgais pasākums. Veiksmi arī turpmāk!

Sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte

Valmieras un starpnovadu fizikas komandu olimpiāde
2013. gada 16. aprīlī

Valmieras Viestura vidusskolas labāko fiziķu komanda veiksmīgi piedalījās Valmieras un starpnovadu fizikas komandu olimpiādē. Šajā olimpiādē skolēni sacenšas dažādu fizikas jomu konkursos. Viesturieši ieguva 1.vietu Magnetismā un Optikā, 2.vietu Mehānikā un Molekulārfizikā, 3.vietu Elektrostatikā.

Apsveicam mūsu erudītos olimpiešus!

10.klase  - Rūdolfs Vētra un Oskars Krišjānis (sk. Uldis Ābeltiņš),
11.klase  - Mārtiņš Lelis un Mārtiņš Grava (sk. Aldis Millers),

12.klase -  Atis Antons un Sindija Virse (sk. Zigita Baldone).

Viesturieši Latvijas jaunatnes čempionātā 100 lauciņu dambretē
2013. gada 15. aprīlī

Valmieras Viestura vidusskolas  audzēkņi kopā ar citiem Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dambretistiem piedalījās Latvijas jaunatnes komandu čempionātā 100 lauciņu dambretē.

Marka Birzgaļa un Sandija Šmita komandai 9.vieta  - vecuma grupā līdz 10 gadiem Roberta Birzgaļa komandai 9.vieta; Roberta Riharda Purmaļa komandai 12.vieta-  vecuma grupā līdz 13 gadiem.

Skolotājs Uldis Ābeltiņš

Pirmizrādes — pirms teātru festivāla
2013. gada 12. aprīlī

Šonedēļ Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātrī «Sprīdītis» divās pirmizrādēs skolasbiedru un skolotāju atzinību un aplausus ieguva muzikālās izrādes «Neatvairāmās grēcinieces» abu sastāvu aktieri un izrādes veidotāji.

Izrādes pamatā ir 2002. gada amerikāņu filma «Čikāga», no kuras aizgūtas sižeta līnijas, populārā mūzika un dziesmas, arī savdabīgā horeogrāfija. Lomās galvenokārt 10. un 11. teātra klašu skolēni. Viņiem šajā izrādē ir lieliska iespēja atklāt savus talantus, kas tiek izkopti aktiermākslas, horeogrāfijas un mūzikas stundās. Iestudējums ir ļoti dinamisks un prasa lielu koncentrēšanos un emocionālo spriegumu. Vislielākā slodze ir Roksijas lomas tēlotājām Annai Paulai Gruzdiņai un Evitai Ramatai, Velmas lomas tēlotājām Ilgai Vālodzei Ābelei un Martai Veldrei. Iejušanās attēlotajos likteņos ir pārliecinoša, un viņas spēj tikt galā ar režisoru Ineses Ramutes un Roberta Segliņa dotajiem uzdevumiem.

Māris Lapsiņš

Attēlā: PRESES KONFERENCĒ. Reportieru jautājumu Velmai Kellijai (Ilga Vālodze Ābele) ir daudz. Viņas advokāts Billijs Flins (Dinārs Sārs) cenšas panākt vēlamo rezultātu.

Klāva Zvejnieka foto