Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturiešiem Jaunatnes dienu kausi dambretē
2015. gada 9. septembrī

VJC Vinda septembra sākumā organizēja Jaunatnes dienu kausu izcīņu 64 lauciņu dambretē.

Valmieras skolu 1.-3.klašu skolēnu konkurencē viesturiešiem: 1.v. Maksimiljanam Štaueram un kauss, 2.v. Robertam Ojāram Habekam un kauss, 3.v. Dāvim Kristiānam Pladaram un kauss, 4.v. Jēkabam Kaķim, 5.v. Krišjānim Upītem, 7.v. Adrianam Frindam, 8.v. Ralfam Bērziņam, 9.v. Džastinam Singham.

Valmieras skolu 4.-6.klašu skolēnu konkurencē viesturiešiem 2.v. Beātei Bittei un kauss, 3.v. Markam Kristoferam  Birzgalim un kauss, 5.v. Dāvidam Danielam Liepiņam, 6.v. Denisam Rauženbergam, 7.v. Raivo Būmanim, 9.v. Paulam Šmitam, 11.v. Klāvam Klaparam, 13.v. Jānim Šmitam.

Par nākošajām sacensībām informāciju var iegūt www.prataspeles.1w.lv .

Treneris Uldis Ābeltiņš

Sveicam PIRMKLASNIEKUS!
2015. gada 9. septembrī

Šogad VVV 1.-4. klašu  Zinību dienas moto bija -  “ Kā bitītes stropā mēs atkal kopā!” Tāpēc skolas gaiteņos lidinājās bites un virmoja atkalredzēšanās prieks.  

Un  mūsu stropā ir īpaši mīļas bitītes - pirmklasnieki, kas ienāk Viesturskolā kā apliecinājums, ka skola dzīvo, pulsē, mainās. Un mums kļūst droši, jo  ir jauni viesturieši, kuri turpinās skolas tradīcijas un vēlāk nesīs Viesturskolas vārdu pilsētā, Latvijā un pasaulē.

SVEICAM PULCIŅĀ!

 

1.a klase ar audzinātāju Andu Dubulti un direktoru Uldi Jansonu.

 

1.b klase ar audzinātāju Signi Niedrīti un direktoru Uldi Jansonu.

 

1.c klase ar audzinātāju Ingu Jurku un direktoru Uldi Jansonu.

1. SEPTEMBRIS - ATKAL JAUNS SĀKUMS
2015. gada 1. septembrī

 

    O. Vācietis                                                 

   Es skatos mostošās pasaules

   Lielumā, un man reibst galva no tā –

   Cik šajā lielajā pasaulē

   Es drīkstēšu būt

   Liels.

 

    Jaunajā 2015,/2016. mācību gadā vēlam visiem Viesturskolas skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem apņēmību, izturību un veiksmi ikdienas ceļos un gaišus tikšanās mirkļus svētkos!

Skolēnu izvietojums dienesta viesnīcās
2015. gada 29. augustā

Skolēnu izvietojums dienesta viesnīcās 2014. / 2015. mācību gada 1. ceturksnim

Valmieras skolu dienesta viesnīcā J. Enkmaņa ielā 14.

Ivanda Ķīķere                  (10. klase)
Karīna Valtere                  (10. klase)
Samanta Kalniņa              (10. klase)
Kristīne Apsīte                 (10. klase)
Roberta Čudarina             (10. klase)
Līva Pole                         (10. klase)
Samanta Brice                 (10. klase)
Ričards Salacietis            (10. klase)
Linda Vēze                      (10. klase)
Kristīne Nete                    (10. klase)
Žanete Būda                    (10. klase)
Kitija Miška                     (10. klase)
Laura Āboliņa                  (10. klase)
Tomass Ralfs Ābolkalns  (10. klase)
Zane Mūsiņa                    (10. klase)
Ventis Penesis                (10. klase)
Laine Vilciņa                    (10. klase)
Sandija Cīrule                  (10. klase)
Reinis Stumps                 (10. klase)
Monta Lūsīte                   (10. klase)
Dianna Akmentiņa            (11. klase)
Estere Graumane             (11. klase)
Rodrigo Krūmiņš             (12. klase)
Elīza Elva Treija               (12. klase)
Katrīna Vītola                   (12. klase)
Lotārs Zariņš                   (12. klase)
Lelde Annija Grīnberga     (12. klase)
Kristīne Eimane               (12. klase)
Maija Elvīra Šmukste       (12. klase)
Sindija Paparde               (12. klase)
Kitija Jonīte                     (12. klase)
Sendija Zīrāpe                 (12. klase)
Beāte Kalēja                    (12. klase)
Karīna Miezīte                  (12. klase)

Līgumu slēgšana un iekārtošanās dienesta viesnīcā Valmierā, J.Enkmaņa ielā 14 notiks 31. augustā visas dienas garumā. Ierašanās kopā ar vecākiem. (Līdzi jāņem gultas veļa, spilvens, segas, mantas un piederumi personiskai lietošanai). Sīkākai informācijai zvanīt 25619944.

 

 

Valmieras Mākslas vidusskolas dienesta viesnīcā Purva ielā 12

Alise Ruduka                   (10. klase)
Karlīna Eglīte                   (11. klase)
Laura Lazda                     (11. klase)
Evita Zelča                      (11. klase)
Brenda Eglīte                  (11. klase)
Linda Simsone                (11. klase)
Signe Grosberga             (11. klase)
Santa Marka                    (11. klase)
Alise Rubule                    (11. klase)
Megija Alksne                  (11. klase)

Iekārtoties istabiņās un slēgt līgumus būs iespējams no pirmdienas 31.augusta vakara plkst. 17:00! Ierašanās kopā ar vecākiem. (Līdzi jāņem gultas veļa, spilvens, segas, mantas un piederumi personiskai lietošanai).

 

Stadiona dienesta viesnīcā Jāņa Daliņa ielā 2

Kevins Ratseps               (11. klase)
Viesturs Neimanis            (11. klase)
Madara Bērziņa                (11. klase)
Keita Loreta Kronberga    (11. klase)
Emīls Vīnups                   (11. klase)
Dārta Arta Sudāre            (12. klase)
Kristers Komarovs           (12. klase)
Oskars Leosks                (12. klase)

Līgumu slēgšana un iekārtošanās dienesta viesnīcā Valmierā, Jāņa Daliņa ielā 2 notiks 31.augustā plkst.18.00. Ierašanās kopā ar vecākiem. (Līdzi jāņem gultas veļa, spilvens, segas, mantas un piederumi personiskai lietošanai). Sīkākai informācijai zvanīt 64235623

 

Valmieras skauts Japānā
2015. gada 22. augustā

Valmieras Viestura vidusskolas 10.b klases audzēknis KRIŠJĀNIS PUNDURS darbojas arī Valmieras 4. skautu vienībā. Pavisam nesen viņš atgriezās no Japānas, kur apciemoja tās zemes skautus.

Valmieras Viestura vidusskolas direktors un Valmieras 4. skautu vienības vadītājs Uldis Jansons par viņu izteicās tā: «Ja ir vajadzīgs cilvēks, uz kuru paļauties, tad tas ir Krišjānis. Ja reiz teicis, ka tā būs, tad nav jāšaubās vai jāpārbauda — viss būs izdarīts kārtīgi un precīzi, vienalga, vai tas saistīts ar skautiem vai klases kolektīvu. Viņa komanda vienmēr būs saliedēta, organizēta un motivēta veikt uzdevumus pēc labākās sirdsapziņas. Lai arī atsaucīgs un izpalīdzīgs, viņš spēj izvērtēt situāciju, un, ja apzinās, ka nespēs ko veikt vai ir citas prioritātes, tā arī pateiks, neies pret saviem principiem.

Krišjānis vienmēr aktīvi piedalās skautu vienības darba plānošanā un organizēšanā, atspoguļo vienības darbību ar rakstiem vietējā presē un vienības mājas lapā, ir sniedzis intervijas TV raidījumiem par skautu vienības aktivitātēm. 2013. gadā saņēma Valmieras 4. skautu vienības nomināciju «Gada skauts». Savukārt 2014. gadā Krišjānis ieguva Valmieras Jauniešu domes rīkotajā Gada balvas akcijā nomināciju «Gada zaļākais jaunietis 2014».

Latvijas skautu un gaidu organizācijas pasākumos arī organizācijas vadība ir ievērojusi viņa mērķtiecību un organizētību, līdz ar to nebija nekādu šaubu, ka šogad Latvijas — Japānas sadarbības projektā Latviju pārstāvēs arī Krišjānis.»

— Kas tevi saista skautos?

Vecākais brālis darbojās skautos, tā arī es sāku. Patīk aktīva atpūta pie dabas — dažādas nometnes ar gulēšanu teltīs, laivu braucieni. Tā var apgūt daudz interesantas lietas, kuras noder arī ikdienā. Skautos esmu jau apmēram sešus gadus.

— Ar ko vēl esi aizrāvies?

Trenējos arī vieglatlētikā, bet līdz šim ievērības cienīgu sasniegumu nav — sportoju vairāk sev. Kad sāku iet trenēties, par lieliem mērķiem nedomāju. Gribējās sev vēl kaut kādu nodarbošanos, kur varu pavadīt savu brīvo laiku, fiziski attīstīt augumu — man patīk sportot. Nav arī konkrētas sporta disciplīnas, tāpēc daru visu. Jūtu, ka progress ir, un par to priecājos. Ja nākotnē būs labāki rezultāti, iespējams, arī piedalīšos kādās sacensībās. Ar draugiem reizēm uzspēlējam basketbolu, volejbolu. Patīk arī braukāt ar riteni, garus gabalus gan nebraucu. Savukārt ziemā, ja atļauj laika apstākļi, slēpoju un slidoju.

— Kā veicas skolā?

—  Mācībās sekmes ir ļoti labas, regulāri saņemu pilsētas stipendijas. No priekšmetiem vislabāk patīk vēsture, bet vislabāk padodas svešvalodas — angļu un krievu.

— Kas tu vēlētos būt nākotnē?

— Mērķis ir kļūt par sporta žurnālistu, jo man jau no bērnības patīk skatīties dažādus sporta raidījumus, un tas mani ir aizrāvis. Cenšos sekot līdzi dažādiem sporta veidu notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē. Līdz šim esmu rakstījis skolas avīzei, tur gan tēmas ir dažādas. Ja skolā jāraksta domraksti, tad vārdi diezgan labi raisās.

— Kā nokļuvi līdz Japānai?

— Par iespēju uz turieni doties pastāstīja direktors Uldis Jansons. Aprunājos ar ģimeni, viņi mani atbalstīja. Sapratām, ka tāda iespēja var būt tikai reizi mūžā. Uzrakstīju motivācijas vēstuli un kopā ar vienības vadītāja rekomendāciju nosūtīju uz Latvijas gaidu un skautu centrālo organizāciju. Pēc kāda laika man pateica, ka esmu apstiprināts.

Īsumā: motivācijas vēstulē rakstīju, ka vēlos apskatīt Japānu, Fudži kalnu, Tokiju un sadraudzēties ar viņu skautiem, lai gūtu pieredzi. Tobrīd tur notika arī skautu džamboreja, bet es ne tāpēc biju. Japānas, Latvijas skautu vienībām ir vairāku gadu sadraudzības projekts. Katru gadu viņi brauc pie mums un mēs pie viņiem. Kā vienā, tā otrā valstī dzīvošana notiek ģimenēs.

— Kādas starp abām valstīm ir skautu kustības atšķirības?

Man liekas, ka Latvijā skautu kustība ir interesantāka ar dažādām aktivitātēm — mēs ejam mežā, zāģējam, skaldām malku, kurinām ugunskurus. Japāņiem viss ir modernizēts, un mežā neviens neiet.

— Ko japāņu skauti saka par Latviju?

Cik es esmu dzirdējis, tad atsauksmes ir pozitīvas, jo daudzas lietas pie mums viņi darīja pirmo reizi. Pagājušajā gadā viņi piedalījās laivu braucienā pa Gauju. Šogad arī man sanāca pie viena no viņiem dzīvot. Viņš teica, ka Japānā nekas tāds nenotiek. Pie viņiem arī tas ir iespējams, bet kāpēc nenotiek, nezinu.

— Ko tad Japānas skauti dara?

— Visiem skautiem kopīga ir labo darbu darīšana — brīvprātīgi palīdzēt cilvēkiem. Arī viņi brauc uz nometnēm. Viņiem vairāk ir dažādas atrakcijas. Es pats biju pasākumā, kurā zāģējām bambusus, no kuriem veidojām caurules, tad vienā galā ielika nūdeles, kuras ar ūdens spiedienu šāva ārā, bet pārējiem tās bija jāķer. Viņiem ir arī bārbekjū pikniki, kuri notiek pilsētas nomalēs — tādos kā parkos, kur tas ir atļauts.

— Ko vēl piedzīvoji braucienā uz Japānu?

— Interesants bija divu dienu kāpiens Fudži kalnā, kura augstums ir 3776 metri — uzkāpšana bija grūta. Tuvāk kalna virsotnei mainās arī atmosfēras spiediens un ir arī mazāk skābekļa. Vērojot pasakainos skatus, par grūtībām piemirsu. Mums arī bija iespēja redzēt saulrietu.

Divas dienas apskatījām arī Tokiju. Viesojoties Latvijas vēstniecībā, satiku vēstnieces vietnieci, bijušo valmierieti Danu Rudāku. Tokijā ir pasaulē augstākais tornis — 636 metri.  Manuprāt, tornis gan laikam ir uzcelts tikai tūristu apbrīnam  un citas funkcijas tas nepilda. Mēs bijām 350 metru augstajā skatu laukumā. No tā, skaties kur gribi, pilsētai nevarēja redzēt ne gala, ne malas. Visur ļoti blīvi saceltas mājas, protams, ar daudziem debesskrāpjiem.

— Vai tu pats gribētu dzīvot tik lielā pilsētā?

— Lai gan apskatīt tādu pilsētu man patika, pats tur dzīvot negribētu — nepatīk, ka māja pie mājas un ļoti liela cilvēku burzma. Viņiem arī ir privātmājas, bet bez piemājas dārziņa. Valmierā ir vislabāk.

— Kā vēl tev pagāja vasara?

— Vasara bija piepildīta ar dažādiem notikumiem. Jūlija vidū kopā ar 11 Valmieras skautiem biju uz Baltijas džamboreju Igaunijā. Piedalījās arī somi, ungāri, beļģi, honkongieši. Pavadījām tur nedēļu — bija interesanti. Piemēram, skauti no Honkongas pirmo reizi mūžā zāģēja baļķi un ar cirvi skaldīja malku — tas mani pārsteidza. Ir interesanti vērot cilvēku, kā viņš dara kaut ko pirmo reizi.

Ar ģimeni katru gadu cenšamies kur aizbraukt. Šovasar bijām uz Rundāles pili, pa ceļam apskatot vēl dažādus objektus.

Antis Lūsa
Laikraksts Liesma un portālā eliesma.lv
21. Augusts, 2015