Svētku mirklis Viesturskolā
2013. gada 24. martā

Sagaidot pavasara brīvlaiku, Valmieras Viestura vidusskolā ir īpaša tradīcija, sveikt un teikt paldies skolotājiem – Darba svētku jubilāriem – par ieguldīto darbu. Šogad jubilāru godā Līvija Kraukle, Aija Bērziņa, Ilvija Aizupiete, Laima Drande un Māra Liepiņa. Katru gadu ir jūtams, ka šie cilvēki ir īstajā vietā, jo ikdienā dalās ar savām zināšanām un pieredzi, kā arī neliedz smaidu un atbalstu, sagatavojot skolēnus dzīvei. Īpašais svētkos: gaviļnieki saņem ziedus un atzinīgus vārdus gan no saviem ģimenes locekļiem, gan darba kolēģiem, dienas koncertā arī no skolēniem. Jau 3. gadu jubilāri saņem arī Valmieras pašvaldības Pateicību par ieguldījumu skolas izaugsmē. Tā ir īpaša sajūta būt starp savējiem gan ikdienā, gan svētkos.

22. marta vakarā zālē pulcējās dažādu valstu delegācijas, jo notika valstu sadraudzības festivāls. Vakaru vadīja Viesturskolas arodkomitejas priekšsēdētāja Iveta Upīte un pasākumu atklāja festivāla priekšsēdētājs Semurunča kungs – Atis Jākobsons. Brīvā gaisotnē notika neliela saruna un pēc tam klātesošie viesi varēja fotogrāfijās, dziesmās, dejās un kulinārijas gardumos labāk iepazīt vēl nezināmo par kolēģi – jubilāri. Vakara gaitā atklājās, ka dažas jubilāres vēl tikai sapņo aizbraukt uz svētkos pārstāvēto valsti. Katra valsts pārsteidz un valdzina ar kaut ko neparastu un savdabīgu, tāpat kā skolotājas – jubilāres. Līvija Kraukle šoreiz pārstāvēja Īriju un ieguva nomināciju „Smalkais stils”, Aija Bērziņa ieradās no Bulgārijas un iedvesmoja visus, iegūstot nomināciju „Pozitīvisms un smaids” Ilvija Aizupiete, mūsu „Balss pavēlniece”, atbrauca no Spānijas, lai nodziedātu dziesmu, Laima Drande labi pārzina Itālijas ēdienus, tāpēc ieguva nomināciju „Garšu pavēlniece”, bet Māra Liepiņa bija ieradusies no dabas zemes Horvātijas, iegūtā nominācija „Spēks un neatkarība”. Darba svētku svinības katru gadu dāvā laimes mirkļus mūsu kolēģiem. Viņu darba gadi ir liesmaini, spēcīgi un balti.

Paldies mūsdienu deju grupas „Minerva ” vadītājai Artai Miķelsonei un dejotājiem par īpaši sagatavoto deju – sveicienu. Tas ļāva izdzīvot mirkli, iepazīstot katrai valstij raksturīgos deju soļus un tērpus. Vienu vakaru bija iespēja iepazīt citu valstu kultūru, bet secinājums, ka „nekur nav tik labi kā mājās”. Lai tikpat ražīga arī nākamā piecgade mājās – Valmieras Viestura vidusskolā!

Anda Upīte,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

Panākumi Vidzemes mūzikas olimpiādē
2013. gada 25. martā

Vidzemes vēsturiskā novada mūzikas olimpiādē

10.b klases skolniecei

Zandai Grīnbergai

3. vieta

Lai veicas valsts olimpiādē!

Sākumskolas bērnu un vecāku Labdarības akcija
2013. gada 22. martā

Visu februāri sākumskolēnu mājās valdīja rosība – gan mazie, gan lielie viesturieši  gatavoja darbus trešajam labdarības tirdziņam – labdarības ballei. Notika gleznošana, zīmēšana, fotografēšana, izšūšana, veidošana, šūšana, adīšana, tamborēšana, pērļošana, noformēšana. Par iegūtajiem līdzekļiem šoreiz bērniem tika apsolīti komplekti grupu darbam dabas zinībās, lai  sākumskolēni varētu apgūt pētnieciskā darba iemaņas.

15. marta vakarā, pateicoties sākumskolas vecāku domes aktīvajam sagatavošanās darbam, viss bija ballei gatavs. Visi 328 darbi bija sakārtoti pārdošanai, zālē balles dalībniekus gaidīja vakara vadītājs Uģis Melders un grupa „Blēži”. Viens no matemātikas kabinetiem bija pārvērties par kazino un bija gatavs izaicināt vecāku azartu. Pasākuma laikā valdīja labvēlība, joki un atsaucība. Tirdziņā bija jūtams sacensības gars. Solīšana un pārsolīšana. Muzikanti priecājās par aktīvajiem dejotājiem, arī kazino telpā emocijas bija augstā līmenī. Deju starplaikos vecāki iesaistījās dažādās atrakcijās.

Pēc jauki kopā pavadītā vakara divtik jauki ir priecāties par Labdarības balles skaitliskajiem rezultātiem. Labdarības akcijā iegūti pavisam Ls 723,10. Dabas zinības stundas turpmāk mazajiem pētniekiem kļūs vēl interesantākas.

Paldies visiem Labdarības akcijas dalībniekiem!

Pasākuma fotomirkļi skatāmi galerijā.

Sākumskolas vecāku domes vadītāja Vita Lelle

Teātra sports
2013. gada 20. martā

8.-9.klašu Teātra sporta komanda

(Agnese Vasiļjeva- 8.a, Simona Šmidte- 8.a, Ričards Kronbergs- 8.a, Elīna Krūkle- 9.a)

un 10.-12.klašu komanda

(Rūta Voitkāne -11.b, Ilga Vālodze Ābele- 11.a, Signe Sēne- 11.a, Tomass Tulinskis- 11.a)

22.un 23.martā mūsu skolu pārstāvēs  XV Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta finālturnīrā Iecavā.

Uz šo turnīru uzaicinātas tikai sešas 7.-9.klašu un
četrpadsmit 10.-12.klašu labākās komandas no visas Latvijas.

Vēlam veiksmes dalībniekiem un viņu skolotājai Līgai Kjasperei!

SPORTA JAUNUMI SKOLĀ
2013. gada 20. martā

Sveicam !

Pirmajā pavasara dienā, 20. martā, 6 skolu komandas sacentās pilsētas un starpnovadu sacensībās veiklības stafetēs un tautas bumbā. Valmieras Viestura vidusskolas 4. - 5. klašu skolēni izcīnīja 2. vietu veiklības stafetēs un zēnu komanda ieguva 3. vietu tautas bumbā.

Skolas godu aizstāvēja Monta Lučko, Monta Vimba, Izolde Bernadeta Ozoliņa, Evelīna Rullere, Alīna Epnere, Karīna Niedrīte, Viktorija Inga Valdmane, Laura Šakena, Kristīne Brisele , Tomass Riekstiņš, Daniels Semeņuks, Edvards Glāzers, Roberts Birzgalis, Pauls Alberings, Rinalds Bucenieks, Aleks Linmeijers, Ralfs Lokess, Linards Vanags, Ralfs Ūdris, Miķelis Dzērve, Elvis Trauliņš.

Vēlam veiksmīgus startus jums arī turpmāk!

VVV Sporta skolotāji