Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Valmieras pilsētas un novadu mājturības olimpiādē.
2015. gada 13. martā

Š.g.10. martā Viestura vidusskolā norisinājās Valmieras pilsētas un novadu  mājturības mācību olimpiāde 6. klašu zēniem. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās Toms Kristers Skrastiņš no 6.b, Kristiāns Kārlis Liepiņš no 6a un Roberts Antoņevičs no 6.c kl., un 22  dalībnieku konkurencē izcīnīja  attiecīgi 1.,2. un 3. vietu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveicam uzvarētājus!

Veiklākie Viesturieši
2015. gada 9. martā

6.martā Dobelē VVV 2.-5.klašu veiklākie skolēni piedalījās Latvijas skolu sporta federācijas sacensībās- Veiklo stafetes. Lielo skolu grupā startēja 7 komandas. Sīvākie konkurenti bija no Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Grobiņas, Brocēniem. Kopā bija jāveic 6 stafetes, kurās bija jāparāda prasme vadīt bumbu, lēkt ar aukliņu, precīzi veikt uzdevumu, sadarboties ar partneri. Pirms sacensībām skolēni centīgi gatavojās šim pasākumam. Tas palīdzēja turēties starp līderiem-divas stafetes nesa mums uzvaru, vienā izcīnījām 2.vietu, pārējās stafetēs 3.vieta.Kopvērtējumā zaudējām spēcīgajai Venspils 1.pamatskolas komandai un ieguvām 2. vietu , aiz sevis atstājot Jelgavas 4.vidusskolu. Prieks par veikumu bija neaprakstāms Kristiānai Dumpei, Annijai Debeļskai,Alīsijai Bērziņai, Edvardam Rokenam, Krišjānim Upītem, Markusam Šviontekam, Lindai Samantai Ignatei, Norai Osvaldei, Dāvidam Danielam Liepiņam, Ralfam Eduardam Vanagam, Rihardam Bērziņam,  Samantai Bērziņai, Līvai Lizetei Glāzerei, Annijai Krieviņai, Veronikai Bespalovai,  Mikum Ābelem, Edvardam Mārtiņam Krūskopam, Emīlijai Melānijai Fimbauerei, Danielai Aleksandrai Kraujai, Endijam Rullim, Jēkabam Ločmelim.

Īpašs paldies par atbalstu un sapratni vecākiem , skolas direktoram Uldim Jansonam, priekšmetu skolotājiem, klašu audzinātājiem!

                                             Komandu gatavoja un līdzi juta Māra Goba un Igors Rams.

Kuldīgā tiekas 21. gadsimta STABURAGA bērni
2015. gada 7. martā

        Sagaidot rakstnieka, Baltijas skolotāju semināra absolventa Valda (Voldemāra Zālīša) 150. jubileju un pieminot viņa populārākā darba „Staburaga bērni” 120. dzimšanas dienu, 5. martā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika literāro un pētniecisko darbu konkursa noslēguma pasākums. Tas rīkots sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību. Konkursā  tika iesniegts 81 literārais darbs un 5 pētnieciskie darbi.

           

  Viesturskolu šajā konkursā pārstāvēja 10.c klases skolniece Katrīna Zunda ar miniatūru „Mana mīļākā vieta Latvijā - Vecrīga”, pievienojot arī ilustrāciju. Katrīnai veicās, un viņa mājās atveda konkursa simbolisko dāvanu - Ezīša karoti, diplomu un tehnikuma simpātiju balvu – 2014. gada radošo darbu krājumiņu. To piešķīra par aprakstu, kurā attēlotas Ziemassvētku smaržas Vecrīgā viņas bērnībā.

           

            Kā atzīst Katrīna, motivējošs apstāklis veidot konkursa radošos darbus bija cerība nokļūt pilsētā, kura ļoti patīk. Mums izdevās redzēt Ventas rumbu pavasarī, kas bija tik neparasti maza lielā ūdens līmeņa dēļ. Saulainajā dienā, staigājot pa līkumotajām, šaurajām ieliņām un nonākot pie Alekšupītes, jutāmies kā Venēcijā.

         Par iespēju to visu piedzīvot pateicamies direktoram Uldim Jansonam, kas materiāli atbalstīja braucienu.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Lapsiņa

Vilina debesis un adrenalins
2015. gada 6. martā
Vilina debesis un adrenalins     Valmieras Viestura vidusskolas 12. klases skolnieks IMANTS BAUGA piesaistīja uzmanību pirms vairākiem gadiem, kad skolotāja Ludmila Gammeršmidte, iztaujāta par tradicionālajiem ēnotājiem, norādīja — Imantam ir īpaša interese par lidošanu un nemainīgs mērķis kļūt par pilotu, tāpēc nekur citur Ēnu dienā kā lidlaukā viņu nesastapt.

     «Mūsu lidotājs! Loti mērķtiecīgs puisis. Jau devītās klases rudenī Imants regulāri sāka braukt uz Rīgu, lai sāktu šīs profesijas apguvi, — viņš bija viens no pirmajiem klasē, kurš tik agri zināja mērķi, uz kuru neatlaidīgi ies. Ar visu sekmīgi tika galā, vienlaikus pabeidzot arī 9. klasi. Visus gadus uz nodarbībām pilotu skola Imantu vadāja vecāki, nu viņam ir astoņpadsmit un, protams, automašīnas vadītāja tiesības, un tagad brauc pats. Pirmās pakāpes lidaparāta vadītāja sertifikāts jau ir un visu aizvadīto vasaru Imants kārtoja nākošā posma eksāmenus,» iepazīstina Imanta bijusī klases audzinātāja Gita Krūkle, piebilstot, ka Imants bijis arī labs klases vecākais, bet šī gada divpadsmito žetonvakara izrādē Vella kalpi skaisti iznesis savu lomu. «Malacis — vienmēr un visur!»

Maija Mežaka
Laikraksts "Liesma"
4. Marts, 2015
Pārstāvot Latviju starptautiskajā forumā
2015. gada 1. martā

           No 30. janvāra līdz 2. februārim pārstāvēju Latviju internacionālajā pasākumā "Swiss Talent Forum 2015" Šveicē, kurā piedalījās 70 dalībnieki no visas pasaules. STF ir neatkarīgs pasākums jauniešiem par problēmām pasaulē kopumā. Šogad temats bija inteliģenta izaugsme un zemes resursu patēriņš. Šajā pasākumā parasti piedalās pirmā kursa studenti, bet es tiku izvēlēts savu labo panākumu dēļ pagājušajā Latvijas ekonomikas olimpiādē.


Šveicē bija pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Ungārijas un Čehijas un citām valstīm, kā arī no Šveices, kas bija vienīgā valsts ar vairāk nekā vienu pārstāvi. Programma bija sastādīta ļoti skrupulozi, katra pauze bija stingri noteikta, atkāpšanās no grafika nenotika. Norises vieta un izmitināšana bija četru zvaigžņu hotelī, par ko  man nebija jāmaksā.

Pirmo divu dienu laikā mums tika dota iespēja ieklausīties speciālistos visdažādākajās nozarēs, kā, piemēram, trīsdimensiju printēšanā, biznesā un vides aizsardzībā. Atlikušās dienas dalībnieki tika sadalīti grupās un katrai grupai tika iedota kāda problēma, saistīta ar pasākuma tematu. Pēdējā dienā visām grupām savas idejas bija jāprezentē. Manuprāt, interesantākās idejas bija par grīdas materiāliem, kas ražo elektrību no spēka, kurš rodas, uzkāpjot uz tiem, par kuģi, kas attīra jūru no piesārņojuma un ražo dzeramo ūdeni. Mūsu grupas tēma bija "Ko jaunieši varētu darīt nākošos desmit gados, lai uzlabotu un izplatītu gudru patēriņu." Mūsu ideja bija iesaistīt jaunatni izglītības sistēmas pilnveidošanā caur mājaslapu kurā varētu balsot par izmaiņām skolas dzīvē.

Piedaloties forumā, esmu ieguvis fantastisku pieredzi un paziņas  dažādās pasaules valstīs. Tas bija iespējams pateicoties skolotājai Ludmilai Gammeršmidtei un nometnes "Alfa" vadītājai Mudītei Kalniņai.

Rūdolfs Vētra 12. b klasē

(Fotogrāfijā  Rūdolfs Vētra - 10. no kreisās otrajā rindā)