Valmieras apriņķa deju kolektīvu skatē
2013. gada 24. aprīlī

Sveicam

1.-2.klašu TDK "Viesturietis"  un

3.-5.klašu TDK "Viesturietis" ,

vadītāju Artu Miķelsoni

ar iegūto I pakāpi Valmieras deju apriņķa skolēnu tautas deju kolektīvu skatē.

Jātic sev!
2013. gada 23. aprīlī

Marta svētdienas vakars. Zvans. Kristīn, piesakies konkursam „ISMA Aicina talantus”. „Ko, kā, kāpēc?” izdzirdēju toreiz.

19. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā notika festivāls - koncerts „ISMA Aicina talantus 2013”. Festivāla mērķis pievērst uzmanību jaunatnes intelektuālās un radošas attīstības problēmām, kā arī atklāt un atbalstīt jaunus talantus, dot jauniešiem iespēju satikties, apmainīties pieredzē ar Latvijā un Eiropā pazīstamiem cilvēkiem, producentiem, mākslas pārstāvjiem.

Festivāla pēdējais priekšnesums  Valmieras Viestura vidusskolas 12. a klases skolnieces Kristīnes Šomases izpildītā dziesma „Simply the best”. Lai tiktu uz noslēguma koncertu, Kristīne piedalījās reģionālajā atlases kārtā,pierādot, ka

dziesma atbilst jaunatnes tematikai, vecumam un izpildītāja pasaules izpratnei, uzveduma oriģinalitātei,uzstāšanas ilgums nepārsniedz 4 minūtes.

Jāatzīst, ka, piedāvājot Kristīnei startēt konkursā, noticēju viņas spējai apžilbināt un pārsteigt gan klausītājus zālē, gan žūriju. Vērtētāju vidū Latvijā pazīstami mākslinieki: džeza dziedātāja Olga Pīrāgs, producents Aleksandrs Hvojņickis, komponiste, aranžētāja, producente Jeļeņa Švilpe, sabiedriskās kustības vadītāja „Mums pa ceļam” Jeļena Ušakova, u.c.

Sīvā konkurencē vokālā kategorijā (solo), vecumā no 17 līdz 21 gadam (jāpiebilst, ka festivālā piedalījās 15 dziedātāji), novērtējot vokāla dotības, tēla atklāšanu, intonācijas tīrumu un skanēšanas kvalitāti, tembra skaistumu un balss spēku, repertuāra sarežģītību, izpildīšanas meistarību, Kristīne uzvar, iegūstot godalgotu 1. vietu festivālā „ISMA aicina talantus 2013”.

Dāvanās Kristīne saņēma: VIP balvu, sertifikātu ierakstu studijā ANTEX no mūzikas producenta Anatolija Hvojņickogo, dāvanu karti lidojumam ar lidmašīnu no „AvioRīga” Ādažu lidlauka direktora, dāvanu kartes autoskola VIP un deju studijā SALSA, dāvanas no SEB bankas, Tehnoland un AVON.

Bet pati vērtīgākā balva - sertifikāts  budžeta vietai mācībām Informācijas Sistēmu menedžmenta augstskolā.

Izmantojot Blēza Paskāla citātu: „Ticība ir labākais padomdevējs prātam, jo prātam ir robežas, bet ticībai robežu nav,”novēlu ikvienam ticēt sev, saviem spēkiem un stiprināt savu ES, tādējādi rodot sevī iekšējo motivāciju.

Veiksmi ikvienam 12. klases absolventam eksāmenu sesijā!

12. A klases audzinātājs

Vjačeslavs Piskunovs

VI Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls noslēdzies
2013. gada 22. aprīlī

APSVEICAM

skolēnu teātra „Sprīdītis” izrādes „NEATVAIRĀMĀS GRĒCINIECES” radošo kolektīvu ar atzinību „Labākā izrāde 2013. gada festivālā” un „Spožākā izrāde 2013. gada festivālā” iegūšanu!

Par veiksmīgiem aktierdarbiem atzinības saņēma mūsējie - Anna Paula Gruzdiņa, Ilga Vālodze Ābele, Dinārs Sārs, Sandris Štāls un Tomass Tulinskis un viss iestudējuma ansamblis kopumā.

Atzinību par R. Blaumaņa darbu tuvināšanu jaunatnei ieguva izrādes  „ĪSA PAMĀCĪBA MĪLĒŠANĀ” veidotāji un dalībnieki.

Sadarbībā ar„Junior Achievement Latvija” mūsējiem fantastiska uzvara
2013. gada 22. aprīlī

Viesturskolas sadarbībai ar organizāciju “Junior Achievement Latvija” - 10 gadi. Visu šo laiku piedalāmies organizācijas piedāvātajos konkursos. 7 gadus esam dalībnieki programmā “Skolēnu mācību uzņēmumi”, Ēnu dienā, Biznesa plānu konkursā, Reklāmas konkursā. Jau 3 gadus 1.- 4.klases piedalās konkursā “Mana vārdnīciņaun “Sociālās zīmēšanas kampaņa”. Allaž ar labiem rezultātiem. Šoreiz panākumi ir izcili. . Konkursam tika iesūtīti 172 darbi, uz finālu tika izvirzīti 14 darbi, no kuriem 6 Viesturskolas skolēnu darbi. Mūsu skolas 3.a klases skolēni ieguva visas trīs godalgotās vietas un trīs atzinības, kā arī konkursa galveno balvu – ceļojumu uz Stokholmu ar prāmi „Tallink” 4 personām un jubilejas monētas “Latvijas ābece”.

Apsveicu 3.a klases skolēnus un viņu audzinātāju Aiju Bērziņu ar izciliem rezultātiem:

Beatrise Ceiziņa- 1.vieta un galvenā balva- ceļojums

Jēkabs Ločmelis- 2.vieta

Emīlija Marta Paidere- 3.vieta

Jānis Jurģis Mincāns- atzinība

Denīze Tanomece- atzinība

Rūta Marija Āboliņa- atzinība

Skolēni un skolotāja saņēma daudz vērtīgu dāvanu, kā arī dāvanas vecākiem un vecvecākiem, kas piedalījās vārdnīcas terminu skaidrošanā. Viņiem bija iespēja iepazīties ar izstādi ”Latam-20” un apmeklēt muzeju “Naudas pasaule”, kurā arī notika svinīgais pasākums. Veiksmi arī turpmāk!

Sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte

Valmieras un starpnovadu fizikas komandu olimpiāde
2013. gada 16. aprīlī

Valmieras Viestura vidusskolas labāko fiziķu komanda veiksmīgi piedalījās Valmieras un starpnovadu fizikas komandu olimpiādē. Šajā olimpiādē skolēni sacenšas dažādu fizikas jomu konkursos. Viesturieši ieguva 1.vietu Magnetismā un Optikā, 2.vietu Mehānikā un Molekulārfizikā, 3.vietu Elektrostatikā.

Apsveicam mūsu erudītos olimpiešus!

10.klase  - Rūdolfs Vētra un Oskars Krišjānis (sk. Uldis Ābeltiņš),
11.klase  - Mārtiņš Lelis un Mārtiņš Grava (sk. Aldis Millers),

12.klase -  Atis Antons un Sindija Virse (sk. Zigita Baldone).