5.-8. klašu skolas matemātikas olimpiādes uzvarētāji.
2013. gada 27. februārī

Matemātikas olimpiāde skolā notika 5. februārī.

Piedalījās 38 skolēni.

3. vieta –  Una Berga (5.a klase);

Izolde Bernadeta Ozoliņa (5.a klase);

Katrīna Singaite (5.a klase);

Sandija Vasiļjeva (6.b klase).

Atzinība – Karīna Veide (5.c klase);

Matīss Leitlands (5. b klase);

Ance Ragaine (6.c klase).

Matemātikas skolotāju metodiskā komisija.

Latvijas čempionāts dambretē – Valmierā
2013. gada 27. februārī

Valmieras Jaunatnes centrs „Vinda” organizēja pirmo Latvijas jaunatnes komandu čempionātu 64 lauciņu dambretē U10 grupā (2003.g. dzimušie un jaunāki) un U13 grupā (2000.-2002.g. dzimušie). Piedalījās 32 komandas ar saviem labākajiem - kopā 128 dalībniekiem no Latvijas aktīvākajiem prāta spēļu centriem.

Valmieras Viestura vidusskolas skolēni spēlēja dažādās komandās, kuras ieņēma sekojošas vietas:

U10 grupā

7.vieta – Sandijs Šmits, Ralfs Kalniņš, Ralfs Rafaels Lapinskis, Anna Meldera,

9.vieta – Dāvids Daniels Liepiņš, Marks Kristofers Birzgalis (šī komanda bija Latvijā labākā starp 8 gadu vecajiem spēlētājiem),

13.vieta – Markuss Kristaps Birzgalis, Annija Marta Meldere (šī komanda bija Latvijā labākā starp 9 gadu vecajiem spēlētājiem),

U13 grupā

4.vieta – Roberts Birzgalis (šī komanda bija Latvijā labākā starp 12 gadu vecajiem spēlētājiem),

9.vieta – Elvis Trauliņš, Kārlis Kristiāns Liepiņš, Matīss Kučinskis,

13.vieta – Roberts Rihards Purmalis, Amanda Dārta Kakse.

Paldies dalībniekiem, kuri cīnījās un parādīja, ka var konkurēt ar citu dambretes centru labākajiem spēlētājiem.

Treneris Uldis Ābeltiņš

Lai vairāk būtu labu lasītāju
2013. gada 26. februārī

Šāds moto 2012. gadā bija izvirzīts LNB Bērnu literatūras centra organizētās Latvijas Bērnu žūrijas darbam, kurā jau otro gadu piedalās arī viesturieši- skolēni no 1. līdz 5. klasei. Mēs varam lepoties, jo lasītāju skaits palielinās. Šogad darbu uzsāka 92 dalībnieki. Diemžēl, kā jau gadās, dažiem pietrūka uzņēmības nokļūt līdz finišam.

Skolēni lasīja 5 grāmatas, izteica par tām savu vērtējumu un zīmēja ilustrācijas. Un tad konkursi, rotaļas, saldumi, balvas... Tas viss godam nopelnīts pēc labi paveikta darba. Katrs Bērnu žūrijas dalībnieks var lepoties ar rokassprādzi Valsts karoga krāsās, kas ir čaklo lasītāju pazīšanās zīme visā Latvijā. Sākumskolas vecāku dome bija sarūpējusi krāsainus diplomus, omulīgas pūcītes un citas balvas.

Noslēguma pasākuma laikā Bērnu žūrijas dalībniekiem, pildot dažādus uzdevumus, bija iespēja pārbaudīt, cik uzmanīgi lasītāji viņi ir. No 3. – 5. klašu grupas vērīgākās un arī veiksmīgākās bija Karīna Veide un Patrīcija Eberharde. Viņas pārstāvēs mūsu skolas Bērnu žūriju 2. martā Rīgā Lielajos lasīšanas svētkos.

Paldies čaklajiem lasītājiem! Tiksimies 2013. gada Bērnu žūrijā vēl kuplākā skaitā! Paldies visiem, kas atbalsta Bērnu žūrijas darbu Viesturskolā! Paldies vecākiem, kuri pirka un dāvināja grāmatas, lai šis darbs būtu raitāks! Paldies Sākumskolas vecāku domei un skolotājai Vitai Lellei!

Pasākuma fotomirkļus varat aplūkot fotogalerijā šeit >>>

Laima Drande,

Valmieras Viestura vidusskolas bibliotekāre

5.a klase- Ledus gladiatori!
2013. gada 22. februārī

Piektdien, 15. februārī Vidzemes Olimpiskajā centrā (VOC) visas dienas garumā norisinājās stafešu projekta „Ledus gladiatori 2012/13” finālsacensību pasākums 5.klašu divīzijā, kurā piedalījās arī mūsu klase.

Jau no decembra apmeklējām ledus treniņus, pilnveidojot savas slidošanas iemaņas un mācoties sacensību uzdevumus. Katrai klasei kopā bija trīs treniņi instruktoru pavadībā, kuru laikā dalībnieki tika sagatavoti sacensībām. Komandā startēja četras meitenes un seši zēni. Paldies Jānim Trēziņam no 5.b klases, kurš pēdējā brīdī papildināja mūsu komandu!

Piektdien vispirms tika aizvadīta pirmā kārta, kurā visas pieteikušās klases aizvadīja priekšsacīkstes, lai noskaidrotu sešas labākās komandas. Pirmajā kārtā piedalījās 26  5.klases no Vidzemes skolām! Tā kā startējām pirmajā slidojumā , vajadzēja pavadīt garas stundas, lai uzzinātu vai esam tikuši finālsacensībās. Laiku palīdzēja īsināt LGK (Latvijas Gumijlēcēju klubs) piedāvātās atrakcijas.

Bijām ļoti priecīgi uzzinot, ka priekšsacīkstēs esam sasnieguši ceturto labāko laiku un tiekam finālā. Finālsacensībās tika aizvadīti divi stafešu slidojumi, kurā katrā startēja pa trīs klasēm, kuras bija uzrādījušas ātrākos laikus priekšsacīkstēs. Savā slidojumā uzvarējām un kopvērtējumā izcīnījām otro vietu! Balvā saņēmām iespēju visai klasei apmeklēt Latvijas Hokeja izlases Draudzības spēli!

Paldies vecākiem par atbalstu!

Informatīvais seminārs par studiju iespējām ārzemēs
2013. gada 22. februārī