Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

JAUNA PIRMIZRĀDE SKOLAS TEĀTRĪ „SPRĪDĪTIS”
2014. gada 21. aprīlī

 

       Jauno izrādi „Lepnums un aizspriedumi” skolēnu teātris „Sprīdītis”. pirmoreiz skatītājiem parādīja aizvadītajā nedēļā. Tas ir 11.a teātra klases trupas iestudējums, kurā piedalās arī daži skolēni no 10.c klases. Šoreiz izrādes noformējumā dominē 18.gadsimta stils, jo tās darbība notiek pirms vairāk nekā diviem gadsimtiem Anglijā. Jauniestudējumā, tāpat kā populārajā Dž. Ostinas romānā un pēc tā veidotajā filmā, stāstīts par Benetu ģimeni un viņu piecām meitām. Meitas, īpaši Elizabete, vēlas pati iet savu ceļu un lauzt apkārtējā sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus, noraidot vecāku izvēlētos preciniekus. Elizabete ir dziļu jūtu cilvēks. Sastopot un iemīlot aristokrātisko, pievilcīgo Dārsiju, sākas viņas iekšējā cīņa par mīlestību, spītējot savam lepnumam un apkārtējo aizspriedumiem un augstprātībai...

Aicinām sekot līdzi informācijai un iepazīties ar jauno izrādi!

Plašāka informācija par jauno izrādi sadaļā TEĀTRIS>>>Jaunumi>>> Repertuārs

Konkursa „Trejdeviņas saules lec” rezultāti
2014. gada 17. aprīlī

                   2014.gada pavasarī Valmieras kultūras centrā norisinājās Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „ Trejdeviņas saules lec”  darbu izstāde .

     No Valmieras Viestura vidusskolas piedalījās 25 skolēni ar 11 darbiem. Risinot konkursa tēmu „Trejdeviņas saules lec”, tika ņemts vērā, ka jau 2013. gadā Saules tēmu skolēni pētīja latviešu etnogrāfijā un kultūrā. Tā kā 2014.gadā tiek atzīmēti 10 gadi, kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā, konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt Saules zīmi, simbolu, jēdzienu Portugāles, Spānijas, Apvienotās Karalistes un Īrijas tautu etnogrāfijā, folklorā, kultūrā un iegūtās atziņas realizēt vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbos.

               Profesionāla mākslinieku žūrija ar atzinību novērtēja Katrīnas Paulas Bošas darbu „Ķeltu saules studija Nr.1”  un Katrīnas Singaites darbu  „Saules deja” . Uz  2.kārtu  Vidzemes novadā izvirzīja Eneilas Lucavas darbu „Jūraszvaigznes ceļojums".

       Paldies visiem dalībniekiem: Agnesei Bulei, Diānai Daksei, Danielai Sindijai Vaitei, Kristīnei Briselei, Dārtai Beātei Miķelsonei,  Amandai Ločmelei, Sabīnei  Makejevai,  Kristeram  Sēnem , Oskaram  Pujātam, Rūtai  Paulai Miķelsonei,  Ancei  Klapinai, Lindai  Samantai Ignatei, Alisei Šķērstiņai, Beatrisei Roziņai, Dārtai Āboliņai, Pēterim Murīsam, Beatrisei Andai Ozoliņai, Kristai  Kaugarei, Zandai  Grīnbergai, Reinim Barviķim, Kristam Sīlim, Artūram  Zandbergam!

 

Vizuālās mākslas skolotājas Gija Kalvīte, Īrisa Ozola


Esiet pazīstami- spīdmintons!
2014. gada 16. aprīlī

         Spīdmintons ir sporta spēle ar raketi un volānu. Spēli izgudroja sportists no Berlīnes Bils Brandess (Bill Brandes) balstoties uz badmintona, tenisa un skvoša pamatelementiem. Pirmais pasaules čempionāts notika 2011.gadā Vācijā. Spēli var spēlēt gan telpā, gan brīvā dabā. 15.aprīlī VVV viesojās atraktīvā spīdmintona trenere, šīs spēles krustmāte Valmieras pusē, Santa Paegle un iepazīstināja ar šo spēli, kura Latvijā sāk iekarot savas pozīcijas. Daļai 4.-12.klašu skolēnu bija iespēja redzēt spēles demonstrāciju, iepazīties ar inventāru, pamēģināt pašiem spēlēt šo dinamisko spēli. Skolēni uzzināja, ka volāns jeb spīderis ir smagāks nekā badmintona volāns un lido ar ātrumu līdz 300 km stundā. Spēli var spēlēt brīvā dabā, pludmalē, arī tumsā, izmantojot speciālas gaismiņas. Trenere aicināja bērnus aktīvi izmantot brīvo laiku, apgūstot ko jaunu, kustēties brīvā dabā, iegūt jaunus draugus un rūpēties par savu veselību.

           Ja kādam bērnam radās interese par spīdmintona treniņiem, lūdzam interesēties pie sporta skolotājiem .

UZVARA VOKĀLĀS MŪZIKAS FINĀLKONKURSĀ „BALSIS 2014”
2014. gada 15. aprīlī

APSVEICAM!

          Sestdien ar uzvaru un augstākās pakāpes diplomu vidējā 5.-9.klašu grupā no Vokālās mūzikas finālkonkursa "Balsis 2014" Rīgā atgriezās skolotājas Ilzes Jansones vadītais Valmieras Viestura vidusskolas vokālais trio - Katrīna Rokena (5.b), Santa Ziemane (7.b) Madara Krišjāne (7.c) Viesturiešiem tas ir augstākais līdz šim sasniegtais rezultāts šāda veida konkursos. Konkursu vērtēja promenenta žūrija: diriģents Gints Cepelnieks, vokālā trio "Lady’s Sweet" dalībnieces Jolanta Strikaite, Karīna Tropa, vokālās grupas „Latvian Voices” dalībniece Nora Vītiņa un grupas „Cosmoss” dalībnieks un diriģents Jānis Strazdiņš.
          Par tiesībām piedalīties finālkonkursā trio cīnījās divās kārtās. Uzvara un augstākā pakāpe Vidzemes reģiona konkursa 2.kārtā nodrošināja iespēju uzstāties finālkonkursā, mērojoties spēkiem ar augstākās raudzes vokālistiem un ansambļiem no visas Latvijas.
Konkurence bija nopietna un sīva, jo visi finālkonkursam izvirzītie kolektīvi bija gatavojušies ar lielu atbildību un savus priekšnesumus noslīpējuši teju līdz perfektumam. Tika vērtēts izpildījuma mākslinieciskais un vokālais sniegums, vokālā kultūra, izpildījuma stila izjūta, skaņdarbu sarežģītība un interpretācija, priekšnesuma pasniegšanas veids un jaunrade.
          Visu konkursa dalībnieku mākslinieciskais sniegums bija ļoti augsts un kvalitatīvs. Žūrijas vērtējums uzvarētājiem atšķīrās tikai par punktu desmitdaļām. Katrīnai, Santai un Madarai šī bija pirmā dalība konkursā "Balsis". Meitenēm bija liels uzvaras prieks, iegūstot visaugstāko punktu skaitu savās grupās un gandarījums par paveikto.

Valmierieši – valsts publiskās runas konkursa laureāti
2014. gada 15. aprīlī

No Rīgas atgriezušies valsts publiskās runas konkursa dalībnieki, visiem pieciem no Valmieras skolām izvirzītajiem kļūstot par konkursa laureātiem. Konkursa devīze šogad – Rabindranata Tagores vārdi „Es gribu, lai dažādu kultūru gars pēc iespējas būtu brīvāks visur: tik negribētu, lai tas mani notriec no kājām”.

Konkursam pieteikts bija 151 8.-12.klašu dalībnieks, un tas noritēja sešās valodās. Vislielākā konkurence angļu valodā – 60 dalībnieku, latviešu valodā – 32, krievu valodā – 35 un vācu valodā – 10. Dalībnieki uzstājās vairākās telpās. Katrā no tām žūrijas komisija noteica labākos – pirmo trīs vietu ieguvējus – attiecīgās valodas grupā, dažos gadījumos arī speciālo balvu ieguvējus. Valmierieši bija līderi visās pārstāvētajās valodu grupās. Angļu valodā 3.vieta Ričardam Kronbergam (Valmieras Viestura vidusskola (VVV), 9.kl., sk. Iveta Liepiņa), latviešu valodā 1.vieta – Nikam Ciprusam (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, 10.kl., sk. Māris Bušmanis), krievu valodā 2.vieta – Simonai Šmidtei (VVV, 9.kl., sk. Inta Daugaviete) un Rodrigo Krūmiņam (VVV, 10.kl., sk. Ina Tuņķele), vācu valodā 3.vieta Indrai Paulai Žugai (Valmieras Valsts ģimnāzija, 10.kl., sk. Anita Lutere). Konkursu rīkoja Latvijas Valodu skolotāju asociācija. Dalībniekus uzrunāja un laureātiem diplomus pasniedza izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Laureāti tika sveikti arī ar katras valodas asociācijas un citu organizāciju balvām. Nākamais konkurss – pēc diviem gadiem, kad šī gada konkursa dalībnieki varēs tajā piedalīties atkal, bet līdz tam savas publiskās runas prasmes izmantot visdažādākajās ikdienas situācijās.

 

Portālam valmiera.lv informāciju sagatavoja:
Māris Bušmanis
Valmieras pilsētas latviešu valodas un literatūras
skolotāju metodiskās apvienības vadītājs