Latvijas 63. olimpiāde matemātikā
2013. gada 12. aprīlī

2013. gada 20. un 21. martā Rīgā notika Latvijas 63. olimpiādes matemātikā 3. kārta.  Piecas mācību stundas veicot uzdevumus olimpiādes dalībnieki rādīja savas zināšanas un prasmes, loģisko domāšanu un izpratni matemātikā. No mūsu skolas, šajā nopietnajā cīņā, piedalījās 9.a klases  skolnieks Eduards Fjodorovs.

Zinātkāre, interese,  mērķtiecība ,liels  patstāvīgais darbs, nevienu vien  stundu garumā, domājot tikai par izlasīto uzdevumu, sakarībām , iespējām uzsākt risināšanu, pielietojot  pamatzināšanas ir devis lieliskus rezultātus! Eduarda jau no pamatskolas sākuma klasēm ir piedalījies matemātikas skolas nodarbībās sestdienās, jau bērnībā kaldinot savu talantu ikdienas darbā. Zēns ir draudzīgs un izpalīdzīgs, ar labu humora izjūtu apveltīts klases biedrs.

Mēs lepojamies ar savu klases biedru Eduardu!
Mēs apsveicam Eduardu ar iegūto godpilno

2. vietu Latvijas 63. matemātikas olimpiādē !

Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta fināls
2013. gada 27. martā

Sveicam!!!

Skolas 7.-9.klašu teātra sporta komandu ar godpilno 1.-2.vietu XV Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta finālturnīrā.

Mūsējie spraigā  finālspēlē piekāpās vien par vienu punktu  Rēzeknes teātra sporta komandai.

Lai izdodas nākamgad!

Sveicam!

Skolas 10.-12.klašu teātra sporta komandu ar iegūto 3.vietu  XV Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta finālturnīrā.

Svētku mirklis Viesturskolā
2013. gada 24. martā

Sagaidot pavasara brīvlaiku, Valmieras Viestura vidusskolā ir īpaša tradīcija, sveikt un teikt paldies skolotājiem – Darba svētku jubilāriem – par ieguldīto darbu. Šogad jubilāru godā Līvija Kraukle, Aija Bērziņa, Ilvija Aizupiete, Laima Drande un Māra Liepiņa. Katru gadu ir jūtams, ka šie cilvēki ir īstajā vietā, jo ikdienā dalās ar savām zināšanām un pieredzi, kā arī neliedz smaidu un atbalstu, sagatavojot skolēnus dzīvei. Īpašais svētkos: gaviļnieki saņem ziedus un atzinīgus vārdus gan no saviem ģimenes locekļiem, gan darba kolēģiem, dienas koncertā arī no skolēniem. Jau 3. gadu jubilāri saņem arī Valmieras pašvaldības Pateicību par ieguldījumu skolas izaugsmē. Tā ir īpaša sajūta būt starp savējiem gan ikdienā, gan svētkos.

22. marta vakarā zālē pulcējās dažādu valstu delegācijas, jo notika valstu sadraudzības festivāls. Vakaru vadīja Viesturskolas arodkomitejas priekšsēdētāja Iveta Upīte un pasākumu atklāja festivāla priekšsēdētājs Semurunča kungs – Atis Jākobsons. Brīvā gaisotnē notika neliela saruna un pēc tam klātesošie viesi varēja fotogrāfijās, dziesmās, dejās un kulinārijas gardumos labāk iepazīt vēl nezināmo par kolēģi – jubilāri. Vakara gaitā atklājās, ka dažas jubilāres vēl tikai sapņo aizbraukt uz svētkos pārstāvēto valsti. Katra valsts pārsteidz un valdzina ar kaut ko neparastu un savdabīgu, tāpat kā skolotājas – jubilāres. Līvija Kraukle šoreiz pārstāvēja Īriju un ieguva nomināciju „Smalkais stils”, Aija Bērziņa ieradās no Bulgārijas un iedvesmoja visus, iegūstot nomināciju „Pozitīvisms un smaids” Ilvija Aizupiete, mūsu „Balss pavēlniece”, atbrauca no Spānijas, lai nodziedātu dziesmu, Laima Drande labi pārzina Itālijas ēdienus, tāpēc ieguva nomināciju „Garšu pavēlniece”, bet Māra Liepiņa bija ieradusies no dabas zemes Horvātijas, iegūtā nominācija „Spēks un neatkarība”. Darba svētku svinības katru gadu dāvā laimes mirkļus mūsu kolēģiem. Viņu darba gadi ir liesmaini, spēcīgi un balti.

Paldies mūsdienu deju grupas „Minerva ” vadītājai Artai Miķelsonei un dejotājiem par īpaši sagatavoto deju – sveicienu. Tas ļāva izdzīvot mirkli, iepazīstot katrai valstij raksturīgos deju soļus un tērpus. Vienu vakaru bija iespēja iepazīt citu valstu kultūru, bet secinājums, ka „nekur nav tik labi kā mājās”. Lai tikpat ražīga arī nākamā piecgade mājās – Valmieras Viestura vidusskolā!

Anda Upīte,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

Panākumi Vidzemes mūzikas olimpiādē
2013. gada 25. martā

Vidzemes vēsturiskā novada mūzikas olimpiādē

10.b klases skolniecei

Zandai Grīnbergai

3. vieta

Lai veicas valsts olimpiādē!

Sākumskolas bērnu un vecāku Labdarības akcija
2013. gada 22. martā

Visu februāri sākumskolēnu mājās valdīja rosība – gan mazie, gan lielie viesturieši  gatavoja darbus trešajam labdarības tirdziņam – labdarības ballei. Notika gleznošana, zīmēšana, fotografēšana, izšūšana, veidošana, šūšana, adīšana, tamborēšana, pērļošana, noformēšana. Par iegūtajiem līdzekļiem šoreiz bērniem tika apsolīti komplekti grupu darbam dabas zinībās, lai  sākumskolēni varētu apgūt pētnieciskā darba iemaņas.

15. marta vakarā, pateicoties sākumskolas vecāku domes aktīvajam sagatavošanās darbam, viss bija ballei gatavs. Visi 328 darbi bija sakārtoti pārdošanai, zālē balles dalībniekus gaidīja vakara vadītājs Uģis Melders un grupa „Blēži”. Viens no matemātikas kabinetiem bija pārvērties par kazino un bija gatavs izaicināt vecāku azartu. Pasākuma laikā valdīja labvēlība, joki un atsaucība. Tirdziņā bija jūtams sacensības gars. Solīšana un pārsolīšana. Muzikanti priecājās par aktīvajiem dejotājiem, arī kazino telpā emocijas bija augstā līmenī. Deju starplaikos vecāki iesaistījās dažādās atrakcijās.

Pēc jauki kopā pavadītā vakara divtik jauki ir priecāties par Labdarības balles skaitliskajiem rezultātiem. Labdarības akcijā iegūti pavisam Ls 723,10. Dabas zinības stundas turpmāk mazajiem pētniekiem kļūs vēl interesantākas.

Paldies visiem Labdarības akcijas dalībniekiem!

Pasākuma fotomirkļi skatāmi galerijā.

Sākumskolas vecāku domes vadītāja Vita Lelle