Konkursi

DOMRAKSTU KONKURSS "KĀ ES KĻŪŠU PAR LATVIJAS OLIMPIETI"

 

            Šis mācību gads visiem 5. – 12. klašu skolēniem sākās Olimpiskā sporta zīmē. Visi skolēni piedalījās domrakstu konkursā „Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti”. Latviešu valodas skolotājiem liels prieks par katru darbu, jo tajos atklājās gan daudzveidīgie sporta veidi, kuros darbojas viesturieši, gan sportista raksturs, gan arī sapņa lidojums ne tik sportisku skolēnu darbos. Bija jūtams, ka Viesturieša Māra Štromberga uzvara ir daudzus iedvesmojusi nopietnam darbam, lai gūtu sasniegumus. Grūts darbs bija skolotājiem izvirzīt labākos darbus 7. – 12. klašu grupā pilsētas domes organizētajam konkursam.

 

Atziņas no konkursa „Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti” domrakstiem

 

            Man ļoti patīk basketbols. Pagaidām man nav daudz sasniegumu, bet es centīšos. Es gribētu līdzināties manam kaimiņam, basketbolistam Jānim Kaufmanim.

                                                                                    Jānis Trēziņš 5.b kl.

            Pretendēšu uz zelta medaļām ar savu futbola komandu „FkValmiera”. Es zinu, ka tas notiks pēc četriem gadiem, bet kāpēc gan man nepastāstīt to jums tagad?

            Ļoti svarīga ir komandas saliedētība un draudzība, lai cits citu varam kādā neveiksmes brīdī uzmundrināt un paslavēt. Mēs esam komanda, lai visi kopā paveiktu to, ko ļoti vēlamies. Spēks ir mūsu komandā un domās.

                                                                                    Matīss Kučinskis 6.b kl.

            Sports palīdz būt veselam un kustīgam. Es šogad sāku nodarboties ar orientēšanās sportu, jo tas notiek svaigā, nepiesārņotā gaisā. Šis sporta veids nav iekļauts Olimpisko spēļu programmā, taču tas varētu notikt.

            Ance Ragaine 6.c kl.

            Man ir paveicies ar treneri Vladimiru Širjajevu. Viņš man saka: ja es vēl cītīgāk trenēšos, ir ļoti iespējams, ka pēc četriem gadiem tikšu uz nākamajām Olimpiskajām spēlēm. Viņš man dod daudz padomu, man padodas ātrākie un grūtākie peldēšanas stili.

                                                                                            Eva Rozenfelde 7. b kl. 

            Es jau sesto gadu trenējos basketbolā. Uzvaru ir daudz, bet darba vēl vairāk. Lai gūtu panākumus, mums vēl daudz jāstrādā, mācoties jaunas kombinācijas, elementus, kas uzlabo metiena kvalitāti, fiziskos dotumus un dribla tehniku .Blakus sportam jāapgūst skolas zināšanas, jo labs sportists ir daudzpusīgi attīstīts cilvēks.

                                                          Artis Brantiņš 6.b kl.

            Ar vieglatlētiku nodarbojos 2,5 gadus. Sasniedzot noteiktus rezultātus, rodas vēlme trenēties vēl cītīgāk. Šo gadu laikā esmu vairākas reizes nokļuvis uz goda pjedestāla arī valsts mērogā.

Rūdolfs Bērziņš 10.b kl.

             Lai es kļūtu par sporta komentētāju, man ir daudz jālasa, jāraksta, jāmācās valodas. Zinu, ka reiz aizbraukšu uz olimpiādi un komentēšu mūsu sportistu lielisko sniegumu.

                                                                                                Roberts Jurka 6.a kl.

            Jau divus gadus es nopietni trenējos kalnu slēpošanā, jo gribu sevi pierādīt Latvijas jaunatnes olimpiādē. Es zinu, ka ceļš būs grūts, bet es to izdarīšu.

                                                            Andris Kārkliņš 6. a kl.

            Man iepatikās spēlēt futbolu. Atceros, kā, ejot uz treniņiem, sapņoju par piedalīšanos olimpiskajās spēlēs. Vecāki mani vienmēr atbalsta un iedrošina.

Krišjānis Pundurs 7.c kl.

            Lai kļūtu par labu airētāju, ir jābūt diezgan „trakam”, jo cilvēki nesaprot, kā var braukt pa lieliem viļņiem upēs un kanālos. Man, kad vilnis pārvarēts, sejā uzplaukst smaids un acīs redzama dzirkstele.

Kristīne Strazdīte 7.c kl.

            Mans izvēlētais sporta veids ir ekstrēmā skrituļošana jeb „inlaini”. Šajā sportā neiztikt bez lūzumiem, sastiepumiem un zilumiem. Kvēlākais sapnis ir kļūt par tādu braucēju kā Nils Jansons, kurš sasniedzis 2. vietu pasaules mēroga sacensībās.

Elvis Megris 7.c kl.

            Es ceru, ka kādreiz būšu olimpiskais čempions riteņbraukšanā. Šogad braucu SEB velomaratonā, kurā ietilpst seši posmi vasaras garumā, jāpārvar četrdesmit pieciu kilometru distance pa dubļiem, zemes ceļiem, ūdens šķēršļiem.

Artis Bisnieks 7.a kl.

           Latvieši ir cīnītāji un spēj savu mērķi sasniegt, spēj iznest Latvijas vārdu pasaulē. Ja kāds ir pelnījis kļūt par Latvijas Lepnumu, tad tie noteikti ir Latvijas sportisti, ne tikai tie, kuri ir čempioni vai ieguvuši kādu citu olimpisko medaļu. Visi, kas pārstāvējuši Latviju, ir pelnījuši šo titulu, jo visi kopā viņi liek lielvalstu pārstāvjiem pasvīst un uzdot jautājumu: ”Kur ir Latvija?”

                                                            Dita Miķelsone 10.a kl.

            Man vienmēr ir interesējis kultūrisms. Kā talantu man vecāki šūpulī ir ielikuši spēku. Nopietni ar kultūrismu un svarcelšanu sāku nodarboties pirms diviem gadiem. Sāku cītīgi interesēties par pareizu uzturu, precīzi izstrādātām treniņu programmām un pareizu režīmu, lai ķermenis būtu pilnvērtīgi atpūties un spējīgs ar pilnu atdevi trenēties. Mans sportiskais talants ir stieņa stiepšana guļus. Pagājušā gada beigās, piedaloties Jelgavas sacensībās, uzstādīju rekordu savā vecuma un svara kategorijā, uzgrūžot 150 kg. Sajūta, protams, ir saviļņojoša, domāju, ka tā jūtas katrs olimpietis, uzvarot Olimpiskajās spēlēs.

                                                Rihards Tiltiņš 12.b kl.

            Pirmkārt, lai kļūtu par olimpieti, ir jāuzstāda mērķis. Otrkārt, sportā bez attieksmes neko nepanākt. Man tas ir kā darbs. Es nevaru atļauties izlaist kādu treniņu tikai tādēļ, ka man šodien negribas pūlēties, vai es esmu noguris.Treškārt, ļoti svarīgs ir ģimenes un draugu atbalsts.

            Kad ieeju ģērbtuvē, uzvelku kreklu, šortus un basketbola apavus, kuros glabājas neskaitāmi daudz atmiņu par smagiem, interesantiem un aizraujošiem treniņiem, kad ieeju zālē, paņemu rokās bumbu un sajūtu tās nozīmīgumu mana sapņa piepildījumā – tā ir sajūta, ko nevar izteikt vārdos, un tieši šī sajūta ļauj ticēt, ka kādreiz sasniegšu ļoti daudz, piemēram, kļūšu par Latvijas olimpieti.

                                                            Dinārs Sārs 11.b kl.

            Emocionālā spriedze, kad saproti, ka mēnešu ieguldītais darbs izšķiras pāris sekundēs, ir milzīga. Lai gan vieglatlētika ir individuālais sporta veids, bez līdzcilvēku atbalsta lieli sasniegumi nav iespējami. Vienmēr jācenšas būt labākam par sevi- tāds ir mans moto sportā un es to atceros arī ikdienas treniņos. Sacensības ir cīņa pašam ar sevi, ja izdodas izdarīt vislabāk, tad medaļa un vieta ir tikai papildus ieguvums.

            Esmu sev apsolījusi nokļūt Olimpiskajās spēlēs. Vai es to izdarīšu kā sportiste, trenere vai līdzjutēja, tas ir cits jautājums. Lai izdodas man un citiem piepildīt savus sapņus, it īpaši olimpiskos! Lai Latvijas vārds nekad nebeidz izskanēt Olimpiskajās spēlēs!

                                    Sindija Virse 12.b kl.

            Man basketbols nav tikai spēle, tā ir mana dzīve. Es varētu būt Latvijas olimpiete, jo man ir mērķi. Tad es ar savu komandu varētu sasniegt augstākos rezultātus. Basketbols ir komandas spēle, tāpēc savstarpēji ir jāuzticas. Kad beigšu savu aktīvo sportistes karjeru, gribēšu, lai mazie arī kļūst par labiem basketbolistiem. Turpmāko mūža daļu esmu gatava skolot jauno basketbolistu maiņu, lai basketbols paliek mūžīgs.

                                                            Demija Pleša  8. b kl.

            Noteikti vislielākais paldies man ir jāsaka maniem vecākiem, kuri ir trenējuši mani visus šos gadus, veltījuši laiku nodarbībām, veidojuši dažādas treniņprogrammas, uzticējuši tik labus zirgus, ar kuriem sportot un piedalīties sacensībās, nežēlojuši ne savu laiku, ne izmaksas transportam, degvielai, inventāram un dalības maksām. Tieši pateicoties viņu atbalstam, man tika dots viss nepieciešamais. Un liels paldies viņiem, ka nav šaubījušies par saviem lēmumiem attiecībā pret mani un manu sporta karjeras veidošanu.

                                                                        Viktorija Juraša 11.a kl.

 

Konkursa rezultāti

 

1.vieta 

5. klase

Una Berga 5.a

Artūrs Skrastiņš 5.b

Karīna Niedrīte 5.c

6. klase

 Andris Kārkliņš 6.a

Roberts Jurka 6.a

Artis Brantiņš 6.b

2. vieta

Laura Krakopa 5.a

 Roberts Cipruss 5.b

Alīna Epnere 5.c

Marta Medne 6.a

Toms Jeručenoks 6.a

Alise Bugakova 6.c

3. vieta

Sindija Šperliņa – Priedīte 5.a

Rināts Koļesņikovs 5.a

Dinija Eiduka 5.b

Jānis Trēziņš 5.b

Patrīcija Eberharde 5.c

Madara Krišjāne 6.a

Aivars Makstenieks 6.a

Matīss Kučinskis 6.b

Ance Ragaine 6.c

1. vieta

 

 

 2. vieta

7. klase

Eva Rozenfelde 7.b

Elvis Megris 7.c

 Kristīne Strazdīte 7.c

Krišjānis Pundurs 7.c

8. klase

Demija Pleša 8.b

 

 Ričards Kronbergs 8.a

Katrīna Zunda 8.b

3. vieta

Artis Bisnieks 7.a

Evelīna Luīze Lapiņa 7.b

Monika Oļeha 8.a

Toms Kokenbergs 8.a

Una Pleša 8.b

1. vieta

9. klase

Anete Ozola 9.a

10. klase

Dāvis Pundurs 10.b

2. vieta

Kristīne Višņevska 9.a

Toms Bušmanis 9.a

Niks Cipruss 9.a

Dita Miķelsone 10.a

 

3. vieta

Inga Kļaviņa 9.b

Kristaps Kukainis 9.b

Ieva Sintija Vītola 9.b

Rūdolfs Bērziņš 10.b

1.vieta

11. klase

Viktorija Juraša 11.a

Dinārs Sārs 11.b

Sindija Siliņa 11.b

12. klase

Sindija Virse 12.b

Rihards Tiltiņš 12.b

2. vieta

Anna Paula Gruzdiņa 11.a

Ieva Šakale 11.b

Zane Meistare

 

3. vieta

Atis Ciesnieks 11.b

Laila Signe Trezūna 12.b

Elīna Mīļā 12.c

Marta Tamane 12.c

2012. gada septembrī

  Materiālus apkopoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Lapsiņa

*  *  *

9. b Zvaigžņu klasē

           Bija kārtēja latviešu valodas stunda, kad mūsu latviešu valodas skolotāja ierosināja piedalīties konkursā „Zvaigžņu klase.” Sākumā mēs domājām, ka tas nebūs nekāds īpašais konkurss, bet, kad skolotāja pateica, ka pirmās vietas ieguvējiem būs iespēja ar prāmi braukt uz Stokholmu, mēs sapratām, ka būs vērts piedalīties. Vispirms iepazināmies ar konkursa nolikumu un uzdevumiem, pieteicāmies. „Zvaigžņu klases” konkurss notiek vairākās kārtās un aptver galvenos mācību priekšmetus. Katru mēnesi jautājumi būs kādā no mācību priekšmetiem. Pirmā kārta janvārī bija veltīta latviešu valodai un literatūrai.

           Viens no uzdevumiem bija radošais darbs, kur mums bija jāizveido 1-2minūšu garš video, kurā jāreklamē kāda grāmata, kuru klasesbiedri ir lasījuši vai vēlētos izlasīt, bet galvenais - šai grāmatai jābūt izdotai „Zvaigznes ABC” izdevniecībā, kas arī šo konkursu rīko. Klases aktīvs izlēma par Sandras Vensko grāmatu „Mare vairs nerunā.” Bija arī teorētiskie uzdevumi, kuros bija dažādi jautājumi gan par mācību vielu, gan erudīcijai un apķērībai. Nu pirmā kārta ir beigusies, un esam jau sākuši pildīt otrās kārtas uzdevumus matemātikā.

Šajā adresē jūs varat noskatīties mūsu klases veikumu:

http://www.youtube.com/watch?v=sAoataN1mO8&feature=player_embedded

Dāvis Albergs 9.b kl.

 

 

Publiskās runas konkurss angļu valodā

 

             27. janvārī VVV notika publiskās runas konkurss angļu valodā par tēmu „Mācības nākotnei”(Lessons for the future).

            Konkursa rezultāti:

                                    1. vieta – Oskars Goba (12. b kl.)

                                    2. vieta – Elēna Hāne (11. c kl.)

                                    3. vieta – Sindija Virse (10. b kl.)

                                    Atzinības –

                                                    Kalvis Mickevičs ( 11. c kl.)

                                                    Jurģis Drande (11. c kl. )

             Pirmo trīs vietu ieguvēji aicināti piedalīties Latvijas angļu valodā runājošo asociācijas rīkotajāVidzemes zonas publiskās runas konkursā.    

 

 


Izteiksmīgās runas konkurss

 

            30. novembrī skolas kamīnzālē satikās viesturieši- dzejas cienītāji, lai piedalītos ikgadējā izteiksmīgās runas konkursā. Septembrī, Dzejas dienu laikā, notika konkursi klasēs. Klašu  konkursu uzvarētāji un arī tie, kas paši juta nepieciešamību izteikt sevi radoši ar dzejas palīdzību, piedalījās dzejas pasākumā -  kopskaitā 43 dalībnieki. Iepriecināja, ka šogad aktīvi un interesanti uzstājās 5. klašu pārstāvji.

 

 

 

 

5. – 12. klašu izteiksmīgās runas konkursa rezultāti

 

1. vieta

Loreta Šperliņa Priedīte 5.c kl.

 

Maija Sīmane 8.b kl.

 

Sanda Ķimse 12.b kl.

2. vieta

Sabīne Gailīte 5.b kl.

 

Una Pleša 6.b kl.

 

Toms Kārlis Bušmanis 7.a kl.

 

Rūta Alīde Voitkāne 9.a kl.

 

Sindija Virse 10.b kl.

3. vieta

Vilma Alberinga 5.b kl.

 

Zanda Grīnberga 8.b kl.

 

Dāvis Jānis Simsons 9.a kl.

 

Marta Tamane 10.c kl.

Atzinība

Artūrs Rācenis 5.a kl.

 

Elīza Marovska 7.a kl.

 

Karīna Klaģiša 9.b kl.

 

Kalvis Mickevičs 11.c kl.

Pateicība

Lauma Anšmite 10. a kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Paldies skolotājiem A. Upītei, I. Ugainei , M. Tiltiņai, L. Lapsiņai,

M. Lapsiņam par skolēnu sagatavošanu konkursam.

Paldies I. Vācmanei, L. Drandei, G. Krūklei par vērtēšanu.

 

Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskā komisija