Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

„Sprīdītis” Latvijas simtgadei
2018. gada 18. novembrī

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu  teātris ‘’Sprīdītis’’ 2018. gadā,  sagaidot Latvijas simtgadi, iestudējis vairāku latviešu autoru darbus:  A.Brigaderes ‘’Sprīdīti’, V.Belševicas ‘’Billi”, R.Blaumaņa ‘’Velniņus’’(pirmizrādes  30., 31.oktobrī)

Bērnībā mēs noteikti lasām pasakas un kāda no tām mums katram ir tuva un mīļa. Mūsu klases vienojošā  bērnības mīļākā pasaka ir R .Blaumaņa ‘’Velniņi’’.

Elza 11.c

Nobijušies, taču  ar priecīgu satraukumu sirdī, tūlīt kāpsim uz skatuves. Visi skatītāji ar lielu interesi gaida izrādes sākumu. Nodziest gaisma zālē, visi apklust. Nu tik būs! Nodejojot raganu deju, satraukums ir pazudis, jo ir jāskrien pārģērbties par laupītāju. „Re , kādi noslēpumaini vīri tur tuvojas!”atskan velniņa balss no skatuves. Un nu ir jāskrien. Laupītāja loma  man ir pati interesantākā. Kad tā nospēlēta, atkal jāpārģērbjas par elles praulu - precinieku. Fantastiska sajūta, atkal iznākot uz  skatuves un ar 100% atdevi nospēlējot precinieka ainu. Pēc tam nodejojam deju, un gaisma nodziest. Izrāde ir nospēlēta. Aplausi, gandarījums par paveikto.

Evita 11.c

Liels prieks, ka savu ieguldījumu izrādes tapšanā varēju sniegt vizuālajā noformējumā. Šuvu galvenajiem  varoņiem tērpus.

Līva 11.c

Zālē valdīja pozitīvas emocijas, jaunieši spēlēja patiesi no sirds. Biju pārsteigta  par daudziem skolasbiedriem, piemēram, par Ilvaru Čukuru muižkunga un saimnieka lomās, cik dažāds viņš var būt uz skatuves.

Ja nu kādam ir aizmirsusies šī pasaka, tad uzvedums veiksmīgi parāda galvenos notikumus un literārās pasakas ‘’Velniņi’’ morāli. Uz tikšanos izrādēs!

Lelde 10.c

Uz  skatuves bija 11.c, zālē 10.c,

Izrādi veidoja: I.Ramute,L.Mīļā,I.Ozola,I.Kraukle,R.Cipruss,G.Aizupietis,R.Segliņš.

Paldies Līvai Ejubai, Santai Ziemanei, Andrigai Lozdai

Sveiciens 10.c
2018. gada 18. oktobrī

 

  No dažādām pilsētām sabraukuši,

Uz Viesturkolu atnākuši.

Lai skolotājus klausītu,

Un Viesturskolu cienītu!

 

Sveicam 10.c klasi un klases audzinātāju Vinetu Flemingu.

Pilsēta, kurā piedzimst vējš…
2018. gada 18. oktobrī

Priecīgi Ziemeļu molā.

‘’Trīs, divi, viens. Mēs ielecam autobusā, ielecam jaunā piedzīvojumā. Mūs gaida pilsēta, kurā piedzimst vējš. Vai nav skaisti? Šķiet, ka braucam skatīt ko skaistu, un tā jau arī ir. Kaut ko zināmu, bet patiesībā nē.’’

Amanda 11.c

‘’Tā noteikti bija svētku diena. Meitenes cirtoja matus, gludināja kleitas, puiši bija uzvilkuši izejamās kurpes un uzlikuši tauriņus. Teātrī, apsēžoties sarkanajos samta krēslos, biju gatava tvert mirkļus, kuri mūs sagaidīja.’’

Līva 11.c

‘’Ejot lielajā zālē, telpa likās mājīga un krēsli bija ērti. Tad nodzisa gaisma. Izrādē biju iedziļinājusies kā vēl nekad, jo bija jāsaprot vairāk nekā klasiskajās izrādēs. Bet biju pārsteigta par to, ko redzēju. Kā cilvēks spēj bez vārdiem, tikai ar kustībām un sejas mīmiku parādīt tik daudz? Es arī tā gribētu mācēt!’’

Līva 10.c

‘’Izrādes stils nedaudz atgādināja mēmā kino Čarlija Čaplina stilu – apģērba, komēdijas un kustību dēļ. Minimālā scenogrāfija bez daudzajiem rekvizītiem ļāva fantāzijai lidot. Pacilājošā mūzika izrādei radīja vieglumu, smieklīgajiem notikumiem tā bija ļoti atbilstoša. Pēc izrādes mani priecēja iespēja sarunāties ar aktieri Kasparu Kārkliņu, kurš pastāstīja, cik grūta, bet aizraujoša ir šī profesija.’’

Kaspars 11.c

 “Man izrāde “Precības” lika saprast, cik ļoti svarīgs uz skatuves man ir teksts. Lai arī cik baudāmas bija izrādes kustības, grimases, mūzika, man gribas ko paņemt sev līdzi. Gribas kādu teikumu, kas šaudās pa galvu un liek aizdomāties.”

Lelde 10.c

‘’Nākamajā dienā pēc izrādes, mēs devāmies apskatīt Liepājas Karaostu, pareizticīgo baznīcu, Karaostas cietumu, koncertzāli “Lielais Dzintars”, kā arī vējaino Ziemeļu molu. Bija patīkami redzēt, ka Liepājā rūpējas par savu apkārtējo vidi un kultūru.’’

Annija 10.c

‘’Atpakaļceļš bija garš, taču skaists un skanīgs, jo braucot skandējām latvju tautasdziesmas- tādējādi saliedējoties un uzņemot pozitīvas emocijas.’’

Elīna 10.c

Pie koncertzāles “Lielais Dzintars”

Sveiks izvēles ceļā uz vidusskolu!
2018. gada 29. maijā

Desmitā klase ir jauns sākums dzīvē, Tu esi pabeidzis pamatskolu un saņēmis pirmo izglītības dokumentu. Lai Tev mācības vidusskolā kļūtu par citu pasauli, aicinām iestāties Viesturskolas teātra klasē. Tev pavērsies daudz jaunu iespēju.

Ar prieku un lepnumu varam teikt, ka esam priecīgi, jo  gada laikā tik daudz piedzīvots. Iegūta pieredze uzstāties uz skatuves gan skolā, gan Valmieras teātrī Starptautiskā skolēnu teātru festivālā.  Satraukuma brīdi nevar aizmirst, kad pilna lielā zāle ar skatītājiem, skaļi aplausi, prieks un gandarījums. Ar mums profesionālās pilnveides stundās strādā ne tikai skolas teātra režisors Roberts Segliņš, bet arī teātra aktieri Inese Ramute, Aigars Apinis, Mārtiņš Meiers, horeogrāfe Linda Mīļā. Esam izstaigājuši teātra aizkulises un vērojuši profesionālu aktieru mēģinājumus. Mums ir iespēja apmeklēt Valmieras teātra izrādes. Braucam arī uz Rīgas teātru izrādēm un piedalījāmies Kauņas skolēnu teātra festivālā.  Daudziem no mums ir vēl savas individuālās intereses un veiksmes: darbošanās skolas korī, skolas vokāli instrumentālajā grupā, deju kolektīvā, sportā, radošo darbu konkursos utt.

Tātad Viesturskola mums visiem ir īpaša skola, jo visi darām to, kas mūs aizrauj, visi esam radoši cilvēki, kas neieredz  rutīnu. Mums jābūt stipram kolektīvam, lai varētu  veiksmīgāk izveidot izrādes, lai cits citu atbalstītu. Ar mums kopā ir visās jomās atbalstoša audzinātāja, skolas teātra tērpu māksliniece Īrisa Ozola. Kā lielu veiksmi visi vērtējam šajā gadā iegūtos jaunos draugus.

Lielākā daļa no mums šajā gadā esam kļuvuši patstāvīgāki, jo dzīvojam kopmītnēs. Tā ir liela praktiskās dzīves skola.

Tā kā ikdienā līdztekus ierastājām mācībām varam radoši izpausties, mācību gads ir pagājis nemanot un nav licies grūts un nogurdinošs. Mūsuprāt, vislielākā veiksme dzīvē ir nokļūt īstajā vietā un satikt īstos cilvēkus.

Ja sajūti sevi šajā vidē, gaidām Viesturskolā! Lai Tev veicas ar izvēli!

10. c - teātra klase.

Skolēnu teātrim Sprīdītis - 60
2018. gada 27. martā