Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

“Sprīdītis” festivālā “VIVO AVANSCENA”
2017. gada 27. novembrī

2017. gada teātra festivālā „...un es iešu un iešu!” redzējām 34 izrādes, no kurām divas ir Kauņas Sv.Mateja ģimnāzijas teātra studijas izrādes, kas mūsu rimtajā Latvijas teātru ainā ienesa patīkamas pārmaiņas. Izrādes bija tik savdabīgas, asprātīgas, ka tās varēja saprast, pat nezinot lietuviešu valodu, jo viņu galvenais sarunvalodas instruments - kustība. Izrādes mūs saviļņoja tik dziļi, ka pēc tās piecēlāmies kājās, lai vēlreiz apliecinātu savu sajūsmu par to, kā viņi to izdarīja.

Festivāla laikā, iepazīstoties ar teātra studijas vadītāju Tomasu Erbrederi, sapratām, ka mūsu uzskati par teātri sakrīt. Tāpēc loģisks bija viņa uzaicinājums paviesoties  Lietuvas Starptautiskajā teātra festivālā “VIVO   AVANSCENA”, kas notika Kauņā 15. - 16. novembrī.

Tā kā gribējām redzēt arī atklāšanu, kas notika 15. novembrī plkst. 10.00, izbraucām dienu iepriekš, jo bijām nolēmuši iepazīt Kauņu. Tie, kuri vēlējās redzēt Kauņas  Nacionālā teātra izrādi “Balta drobule” (tas ir pirmais profesionālais  teātris Lietuvā), dodas uz teātri. Pārējie dodas iepazīt pilsētu (Kauņas vecpilsēta, Vītauta Dižā un Sv. Ģertrūdes baznīcas, Čurļoņa muzejs...) mājinieku sarūpētās gides pavadībā angļu valodā. Iekārtošanās hostelī ar sienu apzīmēšanu ir patīkamākā vakara izklaide.

15. novembrī plkst. 9.00 esam Girstutis kultūras centrā, kas ir festivāla mājvieta. Visvairāk mūs interesē zāle, jo pēc fotogrāfijas tā izskatās ļoti iespaidīga. Skatuve ir tehniski aprīkota kā Valmieras teātrī, skatītāju zāle ar 800 vietām.

Atklāšana plkst. 10.00 notiek mierīgi un asprātīgi, ar mīmu palīdzību tiek izspēlēts festivāla nosaukums “VIVO AVANSCENA”, kas izpelnās skatītāju ovācijas. Arī katrs izrādes  pieteikums ir  etīde, kas ir informatīva izrādes vizītkarte.

Pirmā izrāde H.K.Andersena „Īkstīte” ar 3.- 5. klašu 50 aktieriem. Nevienā no redzētajām izrādēm nebija mazāk par 20 cilvēku. Dekorācijas netiek izmantotas, lai izrāde būtu viegli un ātri piemērojama jebkurai vietai. Pārsvarā visas izrādes, ko redzējām, bija izveidotas no etīdēm, nebija konkrēta dramaturģiska materiāla. Skatītāju vislabāk atbalstītā un arī, mūsuprāt, festivāla nagla bija teātra studijas “Kubas” darbs “Morāle”. Kolektīvs, kas sevi saprot no pusvārda un kas darbojas kopā jau 10 gadus.

Kā tad gāja mums? Sapratām, cik grūti adaptēties 50 minūtēs uz svešas skatuves, cik grūti ir spēlēt skatītājiem, kuri mūsu valodu nesaprot. Mēs izdarījām maksimumu, un mūsu enerģiju un izrādes „Pavasara atmoda” vēstījumu pārpildītās zāles skatītāji uztvēra - pēc izrādes visi piecēlās kājās, kas mums bija vislielākā godalga.

Vēl interesantas bija preses konferences pēc katras izrādes, kuras filmēja televīzija, un katrs režisors varēja sajusties zvaigznes statusā.

Katrā ziņā šādi braucieni ir ļoti vajadzīgi gan man kā šī kolektīva vadītājam, gan  radošiem, brīvi domājošiem jauniešiem, kuri nekad nebaidīsies paust savu viedokli.

Paldies Viestura vidusskolai un Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu!

Roberts Segliņš,

skolēnu teātra režisors

Buratino aicina ceļojumā
2017. gada 7. novembrī

Otrdien un ceturtdien Viesturskolā notiek pirmizrādes jaunajam iestudējumam „Buratino”, kas veidots pēc populārā A. Tolstoja stāsta „Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi”. Režisori Inese Ramute,  Roberts Segliņš un 11.c teātra klases aktieri kopā ar Buratino aicina sākumskolas skolēnus un teātra mākslas cienītājus iepazīt pasauli.

Tā kā izrāde ir muzikāls, asprātīgs un krāsains piedzīvojumu stāsts, tad notikumi spraigi virzās uz priekšu, bieži mainās noskaņa – brīžiem tā ir jautra, mīļa, romantiska, brīžiem satraucoša un saspringta. Visspraigākie notikumi ir Muļķu zemē.  Šajā brīdī gaismas un mūzika paspilgtina baiļu un satraukuma sajūtu. Sekojot šiem notikumiem, skatītājs saprot, ka nevar dzīvē būt lētticīgs un uzticēties katram, tā pieviļot tuviniekus. Ir jāspēj izvērtēt prioritātes, ir jādomā ar savu galvu.

Aktieriem labi izdevies atklāt varoņu raksturus. Dzīvespriecīgo, taisnīgo, godīgo Buratino atveido Anna Matule vai Dāvids Stiebrs. Sirsnīgo, gādīgo Karlo tēti spēlē Roberts Jurka. Pārējie klasesbiedri meistarīgi iejutušies gan dzīvnieku, gan leļļu, gan raksturlomās.

Pēc Īrisas Ozolas veidotajiem stilizētajiem tērpiem un Ingas Kraukles grimma labi var atpazīt tēlotos varoņus. Izrādi dinamiskāku dara arī izpildītās dziesmas, mūzika,  kustības un gaismas. Paldies Ilzei Jansonei, Lindai Mīļajai un Robertam Ciprusa!

Nāc uz jauno izrādi un kopā ar Buratino, ceļo, satiec gan labus un uzticamus draugus, gan arī blēdīgus un mantkārīgus krāpniekus!

10.c klases vērīgie skatītāji

Stāstnieku festivāls
2017. gada 13. oktobrī

10.c klases skolēni  Kaspars Rozītis, Līva Ejuba, Elza Skutāne, Samanta Bārupe un 11.c klases skolniece Marta Pušķe 6. oktobrī devāmies uz III Gulbenes Stāstnieku festivālu. Savu uzstāšanos sākām ar ierašanos bērnudārzā "Auseklītis".Tur mēs iepriecinājām bērnus, stāstot pasakas, dziedot dziesmas un spēlējot rotaļas. Mazajiem ķipariem tas ļoti patika, un viņi ar sajūsmu iesaistījās dziesmā un rotaļās.

Pēc bērnudārza apmeklējuma gājām uz Gulbenes staciju, kur notika festivāla atklāšana. Tur klausījāmies stāstus par šīs stacijas attīstību, bānīti utt. Dzirdējām arī vairākas senas latviešu dziesmas, kuras dziedāja četras meitenes no Jaungulbenes. Protams, arī garšīgi paēdām.
Mums šī diena bija jauku emociju pilna. Ne tikai mēs iepriecinājām citus, bet arī citi mūs. Bērnudārza audzinātājas un bērni ar savu pozitīvo un mierīgo atmosfēru, festivāla organizatori un Gulbenes pilsētas domes vadības pārstāvji  ar saviem interesantajiem stāstiem par šo festivālu un Gulbeni.

Mēs, režisors Roberts Segliņš, skolotāja Īrisa Ozola, noteikti brauksim arī nākamgad ar jauniem stāstiem!

Samanta Bārupe 10.c klase.

Sveiciens 1.septembrī!
2017. gada 11. septembrī

 

2017.m.g VVV teātri ''Sprīdītis'' papildināja jaunā 10.c teātra klase ar audzinātāju Irisu Ozolu.

Vēlam jaunajam klases kolektīvam trīs radošus mācību gadus!

 


Sprīdīša teātra pavasaris
2017. gada 12. maijā

Valmieras Viestura vidusskolas jauniešu teātris «Sprīdītis» šopavasar zied īpaši koši. Daudz pozitīvu emociju un atsauksmju kārtējoreiz piedzīvots nesenajā viesturiešu jau 10. un pirmoreiz  Starptautiskajā Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā «... un es iešu un iešu!», kurā «Sprīdīša» izrāde «Pavasara atmoda» saņēma festivāla Galveno balvu — Sprīdīša stabulīti.

Spŗīdīša teātra pavasaris

Šodien sešos vakarā Viestura vidusskolā interesentiem atkal tiks izrādīta «Pavasara atmoda» —  stāsts par apmulsumu, izmisumu un konfliktu, saduroties jauniešu seksualitātes uzplaukumam un vecākās paaudzes aizspriedumiem, kurā negaidīti starp diviem četrpadsmit gadus veciem jauniešiem uzplaiksnī kaisle un vēlmes, kas līdz šim nav pieredzētas un par kurām vecāki ar viņiem ir baidījušies runāt. Izrāde emocionāli aizkustina ne tikai šo jauniešu vienaudžus skatītāju zālē, tā ir saruna arī par viņu draugiem un sabiedrības uzskatiem kopumā. Iestudējumu veidojuši režisori Inese Ramute un Roberts Segliņš un, kā «Sprīdīša» izrādēs ierasts, ir daudz mūzikas. Šoreiz muzikālo partitūru veidojis Mārtiņš Roziņš.

Savukārt 25. maijā pl. 19 Valmieras pilsdrupu estrādē (lietus gadījumā Viestura vidusskolā) tiks izrādīta «Tobāgo» — M. Zālītes luga, kas savulaik uzvesta Dailes teātrī un rosina domāt par sapņiem un skaudro realitāti, par aklu ticību nostāstiem un saskarsmi ar dzīvībai draudošām briesmām. Alkatības dzīti, kurzemnieki pamet savas mājas, lai tiektos pēc pārtikušākas dzīves. Mums katram ir sava Tobāgo, katram ir kāds sapnis, varbūt ne tik traks, kāds bija kurzemniekiem, bet noteikti ir. Šīs izrādes kopējā doma ir ļoti aktuāla visai latviešu tautai — lai vai kurā Latvijas vietā tu dzīvotu un lai cik slikti tev klātos, nekur citur nebūs tik labi. «Tobāgo» ir šobrīd sevišķi aktuāla, kad tik daudz latviešu dzīvo svešumā, ģimenēs liekot aizdomāties par savas zemes vērtību un, iespējams, pat pamudinot atgriezties. Iestudējuma režisori —  Inese Ramute un Roberts Segliņš. Izrādē piedalās arī vokāli instrumentālais ansamblis Guntara Aizupieša vadībā. Ieeja par ziedojumiem.

 

«PAVASARA ATMODA». Skats no izrādes.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē: Liesma
12. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv