Kontakti:

LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

„TRĪNES GRĒKI” – 2014. gada Žetona vakara izrāde
2014. gada 19. februārī

15. februārī, kad Viesturskolā tika atzīmēts Žetonvakars,  pēc sirsnīgās svinīgās daļas un aizkustinošās kopdziesmas, divpadsmitās klases savus vecākus, skolotājus, draugus un radus iepriecināja ar izrādi „Trīnes grēki”. Lai iegūtu vēlamo rezultātu, tika strādāts daudz un no visas sirds. Izrādē skanēja vairākas dziesmas, tika iesaistītas arī dejas, tāpēc darba bija pārpārēm. Tieši šīs dziesmas un dejas izrādi padarīja dzīvāku, raitāku un saistošāku gan skatītājiem, gan arī pašiem aktieriem. Kā apliecināja 12. klašu kopējā izrāde un skatītāju atzinība, bija padarīts liels darbs. Protams, mēs , divpadsmitie, ar tik milzīgu darbu vieni netiktu galā, tāpēc liels paldies jāsaka visiem, kas mums palīdzēja- mūsu skolotājiem un arī visiem tiem, pie kuriem griezāmies pēc palīdzības, lai atrisinātu tērpu jautājumu.

Tā kā izrādē gribēja piedalīties visi, viena personāža lomu spēlēja pat trīs vai vairāki divpadsmito klašu skolēni, tāpēc liela nozīme bija precīziem uznācieniem un aktieru maiņai ik pa brīdim. Šī iemesla dēļ tika akcentēts tas, lai viena tēla atveidotājiem visu laiku būtu līdzīgs tērps. Piemēram, visiem Brenčiem bija viena vienojoša cepure, bet visām Emīlijām - zaļas kleitas vai svārki.

Kopumā varētu teikt, ka izrāde bija kā vakara kulminācija, jo tā deva iespēju ikvienam parādīt savu talantu uz skatuves. Dziedot noslēguma dziesmu „Bērzs lai mūsu jumtiem pāri” un stāvot uz skatuves prožektoru gaismās, vērojām, kā kājās ceļas visa publika. Tie bija neaizmirstami, īpašu pozitīvu emociju piesātināti brīži . Mūs tiešām pārņēma milzīgs gandarījums, kopības izjūta un prieks par labi paveiktu darbu.

Signe Sēne 12. a klasē

APSVEIKUMS REŽISORAM
2014. gada 20. janvārī

Viktors Igo

Skaiti savu dārzu pēc ZIEDIEM,

Nekad ne pēc lapām, kas krīt.

Skaiti savas dienas pēc ZELTA stundām.

Skaiti savas naktis pēc ZVAIGZNĒM.

Skaiti savu dzīvi pēc SMAIDIEM,

Bet ne pēc asarām.

Un ar PRIEKU katrā dzimšanas dienā

Skaiti savu veikumu pēc DRAUGIEM,

Bet ne pēc gadiem...

SVEICAM MŪSU SKOLĒNU TEĀTRA „SPRĪDĪTIS” REŽISORU ROBERTU SEGLIŅU NOZĪMĪGAJĀ 2014. GADA JANVĀRA JUBILEJĀ! DAUDZ RADOŠU, INTERESANTU IECERU, IDEJU UN IZRĀŽU NĀKAMAJĀ GADU LOKĀ!

Ciemos pie Pepijām
2013. gada 8. oktobrī

Skolēnu teātris „Sprīdītis” jaunās sezonas otro mēnesi uzsāka ar pirmizrādi „Pepija”. Iestudējums veidots, izmantojot Astridas Lindgrēnas populārās grāmatas „Pepija Garzeķe" motīvus. Raibos notikumus izrādē papildina izvēlētās Arņa Medņa dziesmas, kas sagatavotas skolotājas Ilzes Jansones vadībā. Sava noteikta vieta ir dejai un kustībām, ar tām izrādi papildinājusi deju speciāliste Agnese Degle – viņa arī Viesturskolas 2006. gada izlaiduma absolvente. Pirmizrādi aizvadītajā nedēļā skatījās Viesturskolas sākumskolas klašu skolēni.

Izrāde, kurā lomas tēlo 11. a teātra klases audzēkņi, ir dzīvespriecīga, gaiša spēle. Tās adresāts – galvenokārt jaunāko klašu skolēni. Īpašs pārsteigums ir, ka titullomā ir trīs 11. a klases skolnieces Vitija Viktorija Vanaga, Ella Karīna Grāvīte un  Dārta Rasa Ozola. Katra no viņām atklāj   kādu īpašu Pepijas rakstura iezīmi – spēju riskēt un iejaukties visdažādākajās situācijās, draiskulību un šķelmīgumu, un arī patiesu romantismu. Skatoties izrādi, brīžam liekas, ka visas trīs Pepijas lomas tēlotājas apvienojas vienā, un skatītāju priekšstats par tik zināmo tēlu arvien vairāk paplašinās.

Jaunās izrādes vērtēšanā  piedalījās 12. a klases teātra klases meitenes, kurām šobrīd ir vislielākā skatuves pieredze. Krista Biseniece  īpaši atzīmēja, ka vidējo teatrāļu iestudējumā labi jūtama pieredze, kas iegūta pagājušajā gadā, sagatavojot muzikālo izrādi “Neatvairāmās grēcinieces”. Viņa uzteic  atraisītību, spēlētprieku  un iejušanos savās lomās, kas jūtama visos izrādes dalībniekos. Īpašu prieku sagādāja Jānis Vidauskis, kas divās lomās (Kapteinis Garzeķe un Zaglēns Karlsons) sevi parādīja kā veiksmīgu un interesantu raksturotāju. Arī izrādes scenogrāfija Kristai liekas ļoti piemērota šai izrādei un rada bērniem viegli uztveramu un tuvu darbības vidi.

Savukārt Signe Sēne piebilst, ka viņa pēc izrādes noskatīšanās ir bijusi patīkami pārsteigta par to, cik labi  izrāde spēj sagādāt prieku arī lielākajiem skatītājiem un uzlādēt viņos  pozitīvu enerģiju. Tas ir it kā ceļš atpakaļ  bērnībā, kad, lasot grāmatu, varēja iedarbināt savu iztēli un iejusties kopā ar Pepiju jautrajos notikumos, kas risinās savrupmājā “Vistas kāja”.

Visi jaunās izrādes vērtētāji izteica laba vēlējumus jaunajai  izrādei, kas domāta dažādu paaudžu skatītājiem un spēj ienest gaišumu un labestību mūsu dzīvē.

Māris Lapsiņš

Par izrādes veidotājiem informācija sadaļā >>> Repertuārs

Foto no izrādes teātra galerijā

SVEICIENS JAUNAJĀ - 2013. /2014. māc. g. - TEĀTRA SEZONĀ!
2013. gada 5. septembrī

Apsveicam 10. c – jauno teātra klasi - , Viesturskolas „Sprīdīša”  teatrāļu pulkam pievienojoties!

LAI MUMS KOPĀ VISS IZDODAS!

"ĪSA PAMĀCĪBA MĪLĒŠANĀ” VĒRMANES DĀRZĀ
2013. gada 3. jūlijā

2. jūlijā uz Rīgu devās skolēnu teātra „Sprīdītis” izrādes „Īsa pamācība mīlēšanā” dalībnieki un veidotāji, lai piedalītos amatu meistaru darinājumu gadatirgus  kultūras programmā Vērmanes dārzā. Rīdzinieki un svētku viesi tūlīt pēc gadatirgus atklāšanas varēja iepazīties ar populāro mūsu teātra izrādi „Īsa pamācība mīlēšanā”, kas veltīta latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150. jubilejai.

Pēc izrādes dalībnieki varēja vērot Vērmanes dārzā notiekošo visas dienas garumā, arī iepazīt un izjust īstu tautas kultūras svētku atmosfēru. Tā kā šis ir Dziesmu svētku laiks, pēc izrādes atgriežoties mājās, skanēja dziesmas un bija prieks par labi pavadītu dienu un ieguldījumu svētku noskaņas radīšanā daudzajiem izrādes skatītājiem.

VEIKSMĪGU UN INTERESANTU VASARU VISIEM TEĀTRA DRAUGIEM!