Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

ŽETONA VAKARA IZRĀDE „MELDERMEITIŅA”
2013. gada 8. martā

 

Februāra vidū Valmieras Viestura vidusskolā notika tradicionālais – šogad jau 53. Žetona vakars. Kā parasti, Žetona vakara programmas kulminācija – pašu abiturientu veidotā izrāde. Šoreiz - V. Sauleskalna populārā dziesmu spēle „Meldermeitiņa”.


Viss sākās ar to, ka 12. klasēs tika izdarītas aptaujas par to, ko un kā katrs spēs sevi šajā svētku reizē parādīt. Runātāju, precīzāk, aktieru bija daudz. Tā nav nejaušība, jo divpadsmitie no visām trim klasēm, īpaši 12. b un 12. c klašu skolēni, pēc režisora Roberta Segliņa teiktā, jau vairākus gadus ir skolēnu teātra „zelta paaudze”. Kopā iestudētas tādas skatītāju atzinību guvušas izrādes kā „Lilioms”, „Blaumanis precībās”. „Maija un Paija”, „Mazā raganiņa” un  „Makss un Morics”. Tā  žetona  vakara  izrāde  šiem „”Sprīdīša” aktieriem kļuva par zīmīgu atvadu izrādi. Protams, katrā klasē atradās arī labi dziedātāji un dejotāji ar pieredzi. Rezultātā tapa izvēlētā izrāde „Meldermeitiņa”.

 

 

 

Režisoram Robertam Segliņam jau sen bija iecere iestudēt šo izrādi. Šoreiz likās, ka šī dziesmu spēle būs tā, kurā divpadsmitie varēs labi izpausties. Svarīgākais bija šis „kopābūšanas faktors”. Ar dejotājiem labi strādāja Lelde Feldmane (kā kustību režisore) un Arta Miķelsone ( kā tautisko deju iestudētāja) – arī viņas savulaik mācījās Viesturskolā un ir tās absolventes. Dziesmas iemācīja mūzikas skolotāja Ilze Jansone, bet teksta interpretācijā daudz palīdzēja režisore Inese Ramute. Ar dekorācijām atbilstošu noskaņu izrādē radīja skolotāja Īrisa Ozola. Bet visu kopā salika skolēnu teātra „Sprīdītis” režisors Roberts Segliņš. Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu saka gan 12. klašu abiturienti, gan izrādes skatītāji.

 

''Meldermeitiņa” 16. februārī bija īpaša izrāde - veltīta vecākiem, skolotājiem, skolasbiedriem. Žetona vakars ir tā reize, kad spēles prieks ir īpaši liels. Visi, kas ar lielu aizrautību sekoja notiekošajam uz skatuves, bija tie cilvēki, ar kuriem abiturienti bijuši kopā dažādus laikaposmus savā dzīvē, un tagad savējos varēja iepazīt vēl neredzētās izpausmēs teātra spēles priekā.

 

Māris Lapsiņš


Žetona vakara izrādes "Meldermeitiņa" fotomirkļus skat. fotogalerijā >>>
Izrāde "MELDERMEITIŅA" paliks mūsu atmiņās

           Otrā vakara daļa pēc tik aizkustinošas un svinīgas pirmās daļas tika aizvadīta gan smieklos, gaišā noskaņojumā, kas brīžam mijās ar prieka asarām. Žetona vakara viesi varēja novērtēt divpadsmito spēlēto V. Sauleskalna dziesmu spēles „Meldermeitiņa” iestudējumu. Šai izrādei gan divpadsmitie, gan audzinātāji, režisori, mūzikas un deju skolotāji cītīgi gatavojās visu nedēļu, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Galu galā bija gandarījums par ieguldīto darbu. Katru dienu aizvadījām 4 – 6 stundas uz skolas vai Sadales tīklu zāles skatuves. Tās bija viennozīmīgi nepieciešamas, lai katrs aktieris zinātu, kā labāk izteikties, lai katrs dziedātājs zinātu īsto tembru un katrs dejotājs varētu graciozāk veidot deju soļus.

            Šī nedēļa divpadsmito atmiņā noteikti nezudīs, jo tas bija laiks, kad varējām uzņemt pozitīvo enerģiju un dalīties notikumos ar sev apkārtējiem, gūt pieredzi uz skatuves un kopā labi pavadīt laiku. Izrādes daudzveidīgā kompozīcija ar dziesmām, dejām un sarunu ainām ļāva ikvienam sevi izteikt. Noslēgumā, dziedājām dziesmu „Stāv dzirnas zaļā ielejā”. Patīkamo noskaņu papildināja  dejojošie viesi. Vecāku vērtējums bija pozitīvs - viņi šo izrādi bija uztvēruši kā īsta teātra iestudējumu, nevis kā skolnieku izrādi. Arī no skolotājiem atsauksmes bija tikai pozitīvas, kas, protams, mūs , divpadsmitos, ļoti iepriecināja.

Aija Mežule 12. c klasē

RŪDOLFA BLAUMAŅA JUBILEJAI VELTĪTĀ IZRĀDE "ĪSA PAMĀCĪBA MĪLĒŠANĀ""
2013. gada 20. februārī

Mīlestība...Katrai paaudzei ir savs skatījums uz šo tik nozīmīgo dzīves vērtību. Tomēr visstraujāk, visdedzīgāk mīlestības sirdspuksti ir jaunu cilvēku sirdīs. Tā tas bijis gan Blaumaņa laikos, gan mūsdienās.

„Īsa pamācība mīlēšanā – tā ir mūsu „Sprīdīša” muzikālā izrāde, kas veltīta latviešu literatūras Meistara Rūdolfa Blaumaņa 150. dzimšanas dienai. Iestudējums veidots pēc jubilāra lugas „Brīnumzālīte” un citu darbu motīviem, un tajā piedalās 8. , 9. un 10. klašu skolēni. Tie ir „Sprīdīša” aktieri, kas vispirms spēkus izmēģināja, iestudējot A. Volkova pasaku „Smaragda pilsētas burvis”. Toreiz izrāde veiksmīgi piedalījās IV bērnu un jauniešu teātra festivālā „Kustības turpinājums”.

 Ir iecere jauno izrādi parādīt šovasar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku amatierteātru programmā. Tajā tiks spēlēti tikai latviešu autoru darbi, īpašu vietu atvēlot R. Blaumaņa dramaturģijai viņa jubilejas gadā. Izrāde notiks svētku laikā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam brīvdabā – Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vai Vērmanes dārzā. Šomēnes jaunie aktieri un izrādes veidotāji jauniestudējumu parāda saviem skolasbiedriem, skolotājiem un vecākiem. Šī ir pirmā skolēnu teātra „Sprīdītis” pirmizrāde 2013. gadā.

Māris Lapsiņš


Izrādes spilgtākos fotomirkļus varat aplūkot teātra fotogalerijā šeit >>>

 

  Rūdolfs Blaumanis

 ĪSA PAMĀCĪBA MĪLĒŠANĀ

 

Liriski skati ar dziedāšanu un dejošanu 2 daļās

 

Lomās

 

Viļņu Jānis – Rūdolfs Vētra

Jāņa draugs – Mārtiņš Pūcītis

Gudrās sievas- Simona Šmidte, Agnese Vasiļjeva, Monika Oļeha, Inga Kļaviņa,

                         Una Pleša

Annes māte – Diāna Putniņa

Anne – Kristīne Višņevska

Gāganu saimnieks – Ričards Kronbergs

Gāganu saimniece – Helēna Dreimane

Marija – Rebeka Šķērstiņa

Ede – Linda Ingeborga Kronberga

Rozāle – Elīna Krūkle

Amāle – Alise Razminoviča

Vējš – Niks Cipruss

Alīde – Ella Karīna Grāvīte

Puisis – Toms Gudins

Kalējs – Rūdolfs Strazdīts

Ilze – Undīne Vektere

Līzīte – Katrīna Zunda

Made – Zane Buliņa

Trīne – Līva Sniedzāne

Milda – Alise Razminoviča

Švaukstu Andžs – Mārtiņš Virsis

Zvaniķis – Niks Cipruss vai Mārcis Jorens Rullis

 

Izrādi veidoja – ROBERTS SEGLIŅŠ, INESE RAMUTE, LELDE FELDMANE,

                          ILZE JANSONE, ĪRISA OZOLA, GUNTARS AIZUPIETIS

 

 

Pirmizrāde 2013. gada 5. februārī

 

*  *  *

 

JAUNĀ MĀCĪBU GADA SEZONAS PIRMĀ PIRMIZRĀDE „KOMĒTA NĀK”
2012. gada 5. oktobrī

            Otrdien 2. oktobrī Viesturskolā notika šīs sezonas pirmā pirmizrāde. Jaunais iestudējums veidots pēc populārās Somijas zviedru rakstnieces Tūves Jansones bērnu grāmatiņas „Komēta nāk” motīviem. Tā ir izrāde mazajiem skatītājiem, tāpēc uz pirmajām izrādēm aicināti jaunāko klašu skolēni un viesi no pirmskolas izglītības iestādēm. Izrādes gaitā daudz spilgtu momentu, kuros notiek spēlēšanās ar it kā zināmām lietām. Tas varētu būt interesanti arī lielākiem skatītājiem, atceroties savu bērnību un tās  piedzīvojumiem pilno ikdienas pasauli. Jauno iestudējumu „Komēta nāk” ieteicams skatīties bērniem kopā ar vecākiem, tātad tā varētu būt interesanta izrāde visai ģimenei.

            Jaunās izrādes savdabīgos tēlus atveido 11. a teātra klases skolēni. Tā nav nejaušība, ka viņi labi iejutušies tieši dzīvnieku lomās, jo iepriekšējā mācību gadā daudz strādāts, veidojot dažādas etīdes par dzīvnieku pasaules tēmām.

            Aicinām skatītājus iepazīties ar jauno skolēnu teātra „Sprīdītis” izrādi „Komēta nāk”!

Māris Lapsiņš

 Foto no izrādes "Komēta nāk" skatīt teātra fotogalerijā šeit >>>

 

KOMĒTA NĀK

Izrāde – piedzīvojums mazajiem pēc T. Jansones garstāsta- pasakas motīviem

 

Piedzīvojumā piedalās:

       Trollītis MUMINS – Evita Ramata

       Mazais dzīvnieciņš SNIFS – Anna Paula Gruzdiņa

   Trollīša MUMINA MĀMIŅA – Sarmīte Maļiņina

   Trollīša MUMINA TĒTIS – Atvars Strokšs

   BIZAMŽURKA – Marta Veldre

   SUSURIŅŠ – Munise Šuksta

   MURMULIS – Signe Sēne

   SNORKE – Krista Biseniece

   SNORKES JAUNKUNDZE –

                                   Anete Monta Volksone

   VECĪTE veikalā – Ilga Vālodze Ābele

   PROFESORS observatorijā – Agnese Tauriņa

   Bīstamais KRŪMS – Signe Sēne

   VĀVULIS  – Inese Vilnīte

 

Izrādes veidotāji – ROBERTS SEGLIŅŠ, INESE RAMUTE

 

PIRMIZRĀDE 2012. GADA 2. OKTOBRĪ

"Sprīdītis" uzsāk 54. sezonu
2012. gada 19. septembrī

J. Roze

„Vairāk ar sirdi, mazāk ar prātu

  Var uzziedināt slotas kātu...”

 

Sveicu visus „SPRĪDĪŠA” teātra spēlētājus , teātra draugus un atbalstītājus jaunajā 2012. / 2013. gada sezonā!

Režisors ROBERTS SEGLIŅŠ

 

 

           Šogad, 2012. gada septembrī, mūsu teātris „Sprīdītis” uzsāk savu 54. sezonu. Mainās gadi, skolēnu paaudzes, bet teātra spēlēšanas prieks nezūd. Vienmēr ir atkal jauni skolēni, kas ieradušies Valmieras Viestura vidusskolā, lai iepazītos ar teātra mākslas pamatiem un izjustu skatuves aicinājumu. Šajā mācību gadā trīs gadus ar teātri saistīs sešpadsmit teātra klases jaunieši, kas ieradušies no dažādām Latvijas vietām. Daudzi no viņiem, kas mācīsies 10.a klasē, ir pamatskolu beiguši dažādos Vidzemes novados un pilsētās, daļa jau iepriekš pārbaudījuši sevi skolēnu teātra iepriekšējo gadu izrādēs. Iepriecina tas, ka viņu vidū šogad ir arī pieci zēni, kas labi papildinās teātra spēlētāju pulku.

            Iesākumā 10. a klases teatrāļi iepazīsies ar skolēnu teātra darba stilu, pilnveidos sevi aktieru mākslas nodarbībās. Pirmā semestra laikā režisors centīsies iepazīt katru jaunās teātra klases skolēnu, lai pēc tam šiem jauniešiem izvēlētos piemērotāko repertuāru.

            Vēl šajā sezonā nozīmīgi ir tas, ka otro gadu teātra klasē mācības turpinās divpadsmit 11. a klases skolēni, kas jau pirmajā gadā apliecināja, ka spēj būt radoši, interesanti savā ikdienas darbā, skolas pasākumos un teātra festivālā. Patlaban notiek mēģinājumi un gatavošanās izrādei, kas veidota pēc Tūves Jansones grāmatas „Komēta nāk”. Pirmizrāde paredzēta oktobrī.

            Lai visiem skolēnu teātra „Sprīdītis” dalībniekiem veicas jaunajā darba sezonā!

 Māris Lapsiņš

V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāla iespaidi un vērtējums
2012. gada 10. maijā

            20. un 21. aprīlī mūsu skolā norisinājās V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls. Tā kā man šis bija pirmais tāda veida pasākums, tā man bija ļoti noderīga pieredze, kā arī ļoti vērtīgi pavadītas divas dienas.

            Kopumā varēja iepazīt 17 kolektīvu sniegumu 22 izrādēs. Ja pirms pasākuma šķita, ka noskatīties visas izrādes būs grūti un nebūs interesanti, tad festivāla laikā šie mani uzskati mainījās, jo katrai izrādei bija sava „odziņa”, kas noteikti piesaistīja manu un pārējo skatītāju uzmanību. Vēl bez festivālā uzvarējušām izrādēm „Lilioms” un „Hamlets”  mani  ieinteresēja Limbažu bērnu un jauniešu centra teātra „Kriksis” fantāzija par Dž. R. Kiplinga darbu „Mauglis” , Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrāde V. Evanzs & Valentains „Kaudzēm naudas” un pamatskolas „Rīdze” jauniešu teātra studijas „Mēs” Bertolda Brehta izrāde „Krietnais cilvēks no Sečuānas”. It īpaši jauniešu teātra studijas „Mēs” izrādē es apbrīnoju to, cik labi spēlēja aktieri. Viņu labā aktiermeistarība šo izrādi izcēla pārējo izrāžu klāstā, jo tā ļoti piesaistīja skatītāju uzmanību.

            Par ļoti emocionālu mirkli izvērtās arī pasākuma neoficiālā daļa piektdienas vakarā. Pusnakts torte, gaismu šovs, „Minervas” deja un kopīgās dziesmas radīja lielus kopības brīžus visu kolektīvu dalībniekos.

            Kopumā šīs divas dienas tiešām ir ļoti izdevušās, un es domāju, ka es tās noteikti atcerēšos ļoti ilgi. Lai arī es kopā ar pārējiem teātra klases audzēkņiem šajā pasākumā veicu organizatoriskus pienākumus, izjūtas bija neaprakstāmas. Es ceru, ka nākamgad arī mēs varēsim piedalīties teātru festivālā  jau kā dalībnieki.

  Signe Sēne

 10. a klasē

              Festivāla atklāšanā pirms uznākšanas bija uztraukums ,jo mūs gaidīja publika, kuras priekšā vēl nebijām uzstājušās. Jā, bija arī tie, kuri mūsu priekšnesumu bija redzējuši, bet tā nebija lielākā publikas daļa. Zāles gaisotne bija lieliska. Sapratu, ka velti uztraukties un ka skatītāji ir uz tāda paša emociju viļņa kā mēs. Zālē virmoja tik daudz enerģijas! Likās- ikviens puteklītis gaisā varētu kalpot kā elektroģenerators. Jau no pirmajiem aplausiem sapratu, ka šīs divas dienas būs neaizmirstamas, bet arī darba būs pietiekami.

      Protams, galvenais festivāla dienās bija izrādes. Lielas un mazas, garas un īsas, humora pilnas un domu rosinošas – jā, bet garlaicīgi nebija ne mirkli! Katram jau ir kāda izrāde, kas visvairāk palikusi atmiņā, un man tā ir fantāzija par A.Sent- Ekziperī darbu „Mazais princis” Limbažu BJC skolēnu teātra „Kriksis” izpildījumā. Manuprāt, variācijas par tik populāro pasaku vienmēr ir ļoti interesanti vērot, taču šī izrāde  saistīja uzmanību gan ar skatuves noformējumu, gan tērpiem un aktierspēli. Arī izrādes pamatdoma un veids, kā tā atklāta.

      Izrāžu bija ļoti daudz, un katrs skatītājs varēja izvēlēties un apmeklēt sev tīkamākās, bet pats jaukākais bija tas, ka uz visām izrādēm bija daudz ieinteresētu skatītāju. Zālē nebija vienaldzīgu acu, tāpēc  arī aktierim patīkamāk spēlēt, ja viņš jūt, ka publika uztver katru niansi. Man šķita, ka aktieru acīs mirdzēja pateicība ieinteresētajiem skatītājiem, un tas savukārt nozīmē, ka ir atsaucīga un gudra publika, par ko jau pēc pirmajām izrādēm nevienam nebija šaubu.
            Pirmās dienas noslēgums visiem noteikti paliks atmiņā. Bija tāds prieks pēc garās, nogurdinošās dienas! Kad visi, zālē sapulcējušies, gaidīja, kas vēl notiks, tad pēkšņi kopīgi vienojās dziesmās, uzreiz nezin no kurienes radās tāda enerģija, ka likās - diena vēl tikai sākas. Pārsteiguma torte festivāla jubilejā un dejotāju priekšnesums palīdzēja pilnībā izbaudīt šo brīdi.

      Manuprāt, ļoti daudz ir atkarīgs no pašiem jauniešiem. Viņi bija tie, kas radīja atmosfēru, neļāva nogurt un arī uzlādēja ar to sparu, ar kādu darbojās uz skatuves. Priecājos, ka šogad piedalījos kā palīgs radošajai komandai, kā arī uzstājos festivāla atklāšanā un noslēgumā. Iepazinu visu, kas notika, un nu skaidri zinu, ka nākošgad vēlos piedalīties notiekošajā uz skatuves arī kādā izrādē.

 Anna Paula Gruzdiņa

 10.a klasē

     Festivāla dienās Viesturskolas divās zālēs tika spēlētas 22 izrādes un piedalījās 17 kolektīvi no Rīgas, Valmieras, Jūrmalas, Ogres, Limbažiem, Valkas, Dobeles, Lubānas, Balviem un Rundāles.

      Viena no manām favorītizrādēm, manuprāt, bija izrāde „Tāltālā meža varonis”, kuru bija iestudējusi Valmieras 5. vidusskola. Prinča Hugo lomas atveidotājs Artis Ančevskis bija apbrīnojams. Tāda enerģija, kustības, grimases, tēls- viss man kā skatītājai likās saistošs. Skatoties izrādi, ne brīdi nebija jādomā: „Vai tas bija joks? Vai šeit bija jāsmejas?” Smiekli vienkārši paši lauzās pār lūpām. Izrādē darbojās mums visiem ļoti labi zināmais Šreks un Ēzelītis. Šreks tikpat īgns, un Ēzelītis tikpat kaitinoši uzbāzīgs, bet tai pašā laikā jauks un neticami atjautīgs. Arī skatuves noformējums-sienas ar puzlēm, ķirbis-bija ļoti pārdomāts. Vislielāko iespaidu atstāja tas, ka no aktieriem staroja neviltots prieks un labestība. Arvien retāk iespēja skatīties tik vienkāršas, jaukas un labsirdīgas izrādes kā „Tāltālā meža varonis’’. Tas bija tieši tas, ko skatītājiem vajadzēja otrajā festivāla dienā.

    Bet festivāls nebeidza pārsteigt. Daudzi kolektīvi bija atraduši veidu, kā izrādes padarīt mūsdienīgākas. Par to, vai šādi uzlabojumi bija vajadzīgi, skatītāju domas dalās. Es labprātāk vērotu klasisko „Hamleta” versiju, bez klubu mūzikas grāvējiem tajā. Katrs kolektīvs bija padomājis, kā izcelties. Piemēram, izrādē „Mauglis” tas lieliski izdevās ar skaņu un gaismu efektiem. Es brīžam jutos kā īstā lāzeršovā. Izrādē „Skatītāji” bija neparasta pieeja, jo aktieri bija skatītāji, bet zālē sēdošie-aktieri.

        Man gluži bez iepriekšēja nodoma iznāca tāds kā pētījums par to, kas tad šajā teātra festivālā bija tāds interesants. Dīvaina sakritība, vai kas cits, bet pat 4 izrādēs aktieri veica dažādas darbības ar birstēm-meta ar tām, slaucīja, stutējās, katrā ziņā birstes bija populārākie priekšmeti. Toties populārākā profesija, kas dominēja 2 izrādēs, bija ūdens pārdevējs, varbūt teātra kolektīvi ir sākuši aizdomāties par globālo sasilšanu un uztraukties par dzeramā ūdens krājumiem? Visnotaļ pozitīvi. Un tomēr nevar iztikt bez kāda bargāka vārda, kas veltīts kādam ļaunajam tēlam vai puišu atvīlējai. 5. teātru festivālā populārākais bargais vārds viennozīmīgi bija cūka, jo tas tika izmantots veselās 4 izrādēs.

       Prieks un lepnums par Viesturskolas izrādes „Lilioms” iegūto 1. pakāpi, tāpat arī prieks par jauniešu žūrijas atzinību Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrādei „Kaudzēm naudas”.

   Neskatoties uz dažādiem pārdzīvojumiem, festivāls izvērtās patīkams, un pozitīvs lādiņš visai turpmākajai vasarai garantēts. Jau tagad ar patīkamu satraukumu gaidu 6. teātru festivālu. Kā vēlēja režisors Roberts Segliņš - pats galvenais, lai nekad nezūd spēlētprieks un teātris vienmēr ir mūsu sirdīs.

Munise Šuksta

10. a klasē