Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

"Sprīdītis" uzsāk 54. sezonu
2012. gada 19. septembrī

J. Roze

„Vairāk ar sirdi, mazāk ar prātu

  Var uzziedināt slotas kātu...”

 

Sveicu visus „SPRĪDĪŠA” teātra spēlētājus , teātra draugus un atbalstītājus jaunajā 2012. / 2013. gada sezonā!

Režisors ROBERTS SEGLIŅŠ

 

 

           Šogad, 2012. gada septembrī, mūsu teātris „Sprīdītis” uzsāk savu 54. sezonu. Mainās gadi, skolēnu paaudzes, bet teātra spēlēšanas prieks nezūd. Vienmēr ir atkal jauni skolēni, kas ieradušies Valmieras Viestura vidusskolā, lai iepazītos ar teātra mākslas pamatiem un izjustu skatuves aicinājumu. Šajā mācību gadā trīs gadus ar teātri saistīs sešpadsmit teātra klases jaunieši, kas ieradušies no dažādām Latvijas vietām. Daudzi no viņiem, kas mācīsies 10.a klasē, ir pamatskolu beiguši dažādos Vidzemes novados un pilsētās, daļa jau iepriekš pārbaudījuši sevi skolēnu teātra iepriekšējo gadu izrādēs. Iepriecina tas, ka viņu vidū šogad ir arī pieci zēni, kas labi papildinās teātra spēlētāju pulku.

            Iesākumā 10. a klases teatrāļi iepazīsies ar skolēnu teātra darba stilu, pilnveidos sevi aktieru mākslas nodarbībās. Pirmā semestra laikā režisors centīsies iepazīt katru jaunās teātra klases skolēnu, lai pēc tam šiem jauniešiem izvēlētos piemērotāko repertuāru.

            Vēl šajā sezonā nozīmīgi ir tas, ka otro gadu teātra klasē mācības turpinās divpadsmit 11. a klases skolēni, kas jau pirmajā gadā apliecināja, ka spēj būt radoši, interesanti savā ikdienas darbā, skolas pasākumos un teātra festivālā. Patlaban notiek mēģinājumi un gatavošanās izrādei, kas veidota pēc Tūves Jansones grāmatas „Komēta nāk”. Pirmizrāde paredzēta oktobrī.

            Lai visiem skolēnu teātra „Sprīdītis” dalībniekiem veicas jaunajā darba sezonā!

 Māris Lapsiņš

V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāla iespaidi un vērtējums
2012. gada 10. maijā

            20. un 21. aprīlī mūsu skolā norisinājās V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls. Tā kā man šis bija pirmais tāda veida pasākums, tā man bija ļoti noderīga pieredze, kā arī ļoti vērtīgi pavadītas divas dienas.

            Kopumā varēja iepazīt 17 kolektīvu sniegumu 22 izrādēs. Ja pirms pasākuma šķita, ka noskatīties visas izrādes būs grūti un nebūs interesanti, tad festivāla laikā šie mani uzskati mainījās, jo katrai izrādei bija sava „odziņa”, kas noteikti piesaistīja manu un pārējo skatītāju uzmanību. Vēl bez festivālā uzvarējušām izrādēm „Lilioms” un „Hamlets”  mani  ieinteresēja Limbažu bērnu un jauniešu centra teātra „Kriksis” fantāzija par Dž. R. Kiplinga darbu „Mauglis” , Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrāde V. Evanzs & Valentains „Kaudzēm naudas” un pamatskolas „Rīdze” jauniešu teātra studijas „Mēs” Bertolda Brehta izrāde „Krietnais cilvēks no Sečuānas”. It īpaši jauniešu teātra studijas „Mēs” izrādē es apbrīnoju to, cik labi spēlēja aktieri. Viņu labā aktiermeistarība šo izrādi izcēla pārējo izrāžu klāstā, jo tā ļoti piesaistīja skatītāju uzmanību.

            Par ļoti emocionālu mirkli izvērtās arī pasākuma neoficiālā daļa piektdienas vakarā. Pusnakts torte, gaismu šovs, „Minervas” deja un kopīgās dziesmas radīja lielus kopības brīžus visu kolektīvu dalībniekos.

            Kopumā šīs divas dienas tiešām ir ļoti izdevušās, un es domāju, ka es tās noteikti atcerēšos ļoti ilgi. Lai arī es kopā ar pārējiem teātra klases audzēkņiem šajā pasākumā veicu organizatoriskus pienākumus, izjūtas bija neaprakstāmas. Es ceru, ka nākamgad arī mēs varēsim piedalīties teātru festivālā  jau kā dalībnieki.

  Signe Sēne

 10. a klasē

              Festivāla atklāšanā pirms uznākšanas bija uztraukums ,jo mūs gaidīja publika, kuras priekšā vēl nebijām uzstājušās. Jā, bija arī tie, kuri mūsu priekšnesumu bija redzējuši, bet tā nebija lielākā publikas daļa. Zāles gaisotne bija lieliska. Sapratu, ka velti uztraukties un ka skatītāji ir uz tāda paša emociju viļņa kā mēs. Zālē virmoja tik daudz enerģijas! Likās- ikviens puteklītis gaisā varētu kalpot kā elektroģenerators. Jau no pirmajiem aplausiem sapratu, ka šīs divas dienas būs neaizmirstamas, bet arī darba būs pietiekami.

      Protams, galvenais festivāla dienās bija izrādes. Lielas un mazas, garas un īsas, humora pilnas un domu rosinošas – jā, bet garlaicīgi nebija ne mirkli! Katram jau ir kāda izrāde, kas visvairāk palikusi atmiņā, un man tā ir fantāzija par A.Sent- Ekziperī darbu „Mazais princis” Limbažu BJC skolēnu teātra „Kriksis” izpildījumā. Manuprāt, variācijas par tik populāro pasaku vienmēr ir ļoti interesanti vērot, taču šī izrāde  saistīja uzmanību gan ar skatuves noformējumu, gan tērpiem un aktierspēli. Arī izrādes pamatdoma un veids, kā tā atklāta.

      Izrāžu bija ļoti daudz, un katrs skatītājs varēja izvēlēties un apmeklēt sev tīkamākās, bet pats jaukākais bija tas, ka uz visām izrādēm bija daudz ieinteresētu skatītāju. Zālē nebija vienaldzīgu acu, tāpēc  arī aktierim patīkamāk spēlēt, ja viņš jūt, ka publika uztver katru niansi. Man šķita, ka aktieru acīs mirdzēja pateicība ieinteresētajiem skatītājiem, un tas savukārt nozīmē, ka ir atsaucīga un gudra publika, par ko jau pēc pirmajām izrādēm nevienam nebija šaubu.
            Pirmās dienas noslēgums visiem noteikti paliks atmiņā. Bija tāds prieks pēc garās, nogurdinošās dienas! Kad visi, zālē sapulcējušies, gaidīja, kas vēl notiks, tad pēkšņi kopīgi vienojās dziesmās, uzreiz nezin no kurienes radās tāda enerģija, ka likās - diena vēl tikai sākas. Pārsteiguma torte festivāla jubilejā un dejotāju priekšnesums palīdzēja pilnībā izbaudīt šo brīdi.

      Manuprāt, ļoti daudz ir atkarīgs no pašiem jauniešiem. Viņi bija tie, kas radīja atmosfēru, neļāva nogurt un arī uzlādēja ar to sparu, ar kādu darbojās uz skatuves. Priecājos, ka šogad piedalījos kā palīgs radošajai komandai, kā arī uzstājos festivāla atklāšanā un noslēgumā. Iepazinu visu, kas notika, un nu skaidri zinu, ka nākošgad vēlos piedalīties notiekošajā uz skatuves arī kādā izrādē.

 Anna Paula Gruzdiņa

 10.a klasē

     Festivāla dienās Viesturskolas divās zālēs tika spēlētas 22 izrādes un piedalījās 17 kolektīvi no Rīgas, Valmieras, Jūrmalas, Ogres, Limbažiem, Valkas, Dobeles, Lubānas, Balviem un Rundāles.

      Viena no manām favorītizrādēm, manuprāt, bija izrāde „Tāltālā meža varonis”, kuru bija iestudējusi Valmieras 5. vidusskola. Prinča Hugo lomas atveidotājs Artis Ančevskis bija apbrīnojams. Tāda enerģija, kustības, grimases, tēls- viss man kā skatītājai likās saistošs. Skatoties izrādi, ne brīdi nebija jādomā: „Vai tas bija joks? Vai šeit bija jāsmejas?” Smiekli vienkārši paši lauzās pār lūpām. Izrādē darbojās mums visiem ļoti labi zināmais Šreks un Ēzelītis. Šreks tikpat īgns, un Ēzelītis tikpat kaitinoši uzbāzīgs, bet tai pašā laikā jauks un neticami atjautīgs. Arī skatuves noformējums-sienas ar puzlēm, ķirbis-bija ļoti pārdomāts. Vislielāko iespaidu atstāja tas, ka no aktieriem staroja neviltots prieks un labestība. Arvien retāk iespēja skatīties tik vienkāršas, jaukas un labsirdīgas izrādes kā „Tāltālā meža varonis’’. Tas bija tieši tas, ko skatītājiem vajadzēja otrajā festivāla dienā.

    Bet festivāls nebeidza pārsteigt. Daudzi kolektīvi bija atraduši veidu, kā izrādes padarīt mūsdienīgākas. Par to, vai šādi uzlabojumi bija vajadzīgi, skatītāju domas dalās. Es labprātāk vērotu klasisko „Hamleta” versiju, bez klubu mūzikas grāvējiem tajā. Katrs kolektīvs bija padomājis, kā izcelties. Piemēram, izrādē „Mauglis” tas lieliski izdevās ar skaņu un gaismu efektiem. Es brīžam jutos kā īstā lāzeršovā. Izrādē „Skatītāji” bija neparasta pieeja, jo aktieri bija skatītāji, bet zālē sēdošie-aktieri.

        Man gluži bez iepriekšēja nodoma iznāca tāds kā pētījums par to, kas tad šajā teātra festivālā bija tāds interesants. Dīvaina sakritība, vai kas cits, bet pat 4 izrādēs aktieri veica dažādas darbības ar birstēm-meta ar tām, slaucīja, stutējās, katrā ziņā birstes bija populārākie priekšmeti. Toties populārākā profesija, kas dominēja 2 izrādēs, bija ūdens pārdevējs, varbūt teātra kolektīvi ir sākuši aizdomāties par globālo sasilšanu un uztraukties par dzeramā ūdens krājumiem? Visnotaļ pozitīvi. Un tomēr nevar iztikt bez kāda bargāka vārda, kas veltīts kādam ļaunajam tēlam vai puišu atvīlējai. 5. teātru festivālā populārākais bargais vārds viennozīmīgi bija cūka, jo tas tika izmantots veselās 4 izrādēs.

       Prieks un lepnums par Viesturskolas izrādes „Lilioms” iegūto 1. pakāpi, tāpat arī prieks par jauniešu žūrijas atzinību Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrādei „Kaudzēm naudas”.

   Neskatoties uz dažādiem pārdzīvojumiem, festivāls izvērtās patīkams, un pozitīvs lādiņš visai turpmākajai vasarai garantēts. Jau tagad ar patīkamu satraukumu gaidu 6. teātru festivālu. Kā vēlēja režisors Roberts Segliņš - pats galvenais, lai nekad nezūd spēlētprieks un teātris vienmēr ir mūsu sirdīs.

Munise Šuksta

10. a klasē

 

 

 

 

V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāla nominācijas
2012. gada 24. aprīlī

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātrim „Sprīdītis(režisors Roberts Segliņš) -

„Par aktierspēles azartu R.Blaumaņa izrādē „Skroderdienas Silmačos”

 

Limbažu BJC teātrim „Kriksis”(režisore Inta Kalniņa) -

„Par spilgtu un precīzu laikmeta ainu izrādē „Mauglis”

 

Ogres Kultūras centra Mazajam teātrim (režisors Kārlis Lišmanis) -

„Par uzmanīgu ieklausīšanos un ieskatīšanos savos skatītājos H. Paukša lugā „Skatītāji”

 

Pamatskolas „Rīdze” jauniešu teātra studijai „Mēs” (režisore Ligita Smildziņa) -

„Par ētiski nozīmīgas tēmas risinājumu izrādē „Krietnais cilvēks no Sečuānas”

 

Ogres Valsts ģimnāzijas teātrim (režisors Kārlis Lišmanis) -

„Par niansētu aktierspēli izrādē "Divi forši suņi”

 

Limbažu BJC teātrim „Kriksis” (režisore Inta Kalniņa) -

„Par poētisku un radošu klasiskās tēmas risinājumu izrādē „Zīmējumi”

 

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studijai „Spogulis” (režisore Irēna Bauma) - „Par aktuālu skatuves dialogu ar savu paaudzi izrādē „Uzvarēju es”

 

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātrim (režisore Dace Umbraško) -

„Par spilgtu un radoši veiksmīgu „Hamleta” iestudējumu”

 

Valkas ģimnāzijas jauniešu teātrim (režisore Vita Kalvāne) -

„Par žanriskiem meklējumiem izrādē „Kā Ziemeļmeitas brauca puisi lūkoties”

 

Rīgas Franču liceja teātrim (režisore Velga Līce) -

„Par autora domas precīzu atklāsmi izrādē „Dieviņšovs jeb kā putni un zvēri rakuši Daugavu”

 

Dobeles BJC teātrim „Pitons” (režisore Velga Līce) -

„Par žanra tīrību izrādē „Spoguļattēlu streiks”

 

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studijai „Spogulis” (režisore Irēna Bauma) - „Par precīzu žanra spēli izrādē „Kāds katliņā”

 

Valmieras sākumskolas teātrim „Karamele” (režisore Agita Ziņģīte) -

„ Par gaišas un harmoniskas pasaules radīšanu izrādē „Pasaule sēd uz velosipēda”

 

Valmieras 5.vidusskolas teātrim (režisores Silvija Adamoviča un Līga Kliesmete) -

„Par aktieru spēlesprieku izrādē „Tāltālā meža varonis”

 

Lubānas vidusskolas teātra pulciņam „Saspēle” (režisore Ilze Kraukle) -

„Par asprātīgu vizuālo risinājumu izrādē „Kas ir liels, kas ir mazs ?”

 

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas drāmas pulciņam (režisore Agita Ziņģīte) -

„Par tuvošanos I.Ziedoņa dzejas pasaulei izrādē „Nāciet mēs jums palīdzēsim”

 

Balvu Valsts ģimnāzijas teātrim „Pipariņš” (režisore Aija Dvinska)

„Par īsto dzīvi skatuves spogulī izrādē „Jaunība, jaunība...”

 

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studijai „Spogulis” (režisore Irēna Bauma) - „Par jautru mēģinājumu cilvēciskot bērniem nedraudzīgu vidi izrādē „Dots devējam atdodas”

 

Valmieras 5.vidusskola teātrim (režisores Silvija Adamoviča un Līga Kliesmete) -

„Par ieskatu jauniešu dzīvē izrādē „Kā tev klājas, Anna?”

 

Rundāles teātra studijai „Savējie” (režisore Lilita Lauskiniece) -

„Par atraktīvu uzvedumu „Pasaule ir tik krāsaina”

 

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātrim (režisore Dace Umbraško) -

„Par savādu komēdiju žanra piejaucēšanu izrādē „Kaudzēm naudas”

 

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātrim „Sprīdītis” (režisors Roberts Segliņš) - „Par spilgtu un radoši veiksmīgu lugas „Lilioms” iestudējumu”

 

                                                                                                                               Festivāla Lielā žūrija

 

 

 

V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls "... un es iešu un iešu"
2012. gada 11. aprīlī

DVĒSELES SAKOPŠANAS TALKA FESTIVĀLĀ

 

            Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras Viestura vidusskolā V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā satikās jaunie teātra draugi no 17 kolektīviem. Vērtējot festivālā paveikto, režisore Dace Liepniece šo savstarpējo bagātināšanos nosauca par savdabīgu dvēseles talku. Daudzas izrādes ļoti precīzi atklāj to, kāds ir mūsu laiks un jaunie cilvēki tajā, kāda ir viņu domu un jūtu pasaule. Ne tikai izvēlētajās mūsdienu autoru lugās, bet arī populāru klasiķu darbos. Jaunieši, kas darbojas teātrī, saasināti jūt to, kas jādara , lai mūsu dzīve kļūtu labāka, lai sapņi pārvērstos īstenībā.

            Šī bija mazā jubilejas reize, jo Valmierā teātru festivāls notika piekto reizi. Viesturskolas „Sprīdītis” viesiem pusnaktī dāvāja īpašus gaismas mirkļus. Tā bija mūzikas un gaismas izrāde ar lielās jubilejas tortes dalīšanu, ugunsdeju grupas „Minerva” izpildījumā. Svētku noskaņa turpinājās kopīgā latviešu dziesmu dziedāšanā. Festivāla dalībnieki vērtē, ka šī tikšanās reize bija īpaša ar pozitīvo, labvēlīgo gaisotni un kopīgā garīgā spēka apzināšanos.

            Festivālā 22 izrādes vērtēja divas žūrijas. Lielā žūrija - režisores Dace Liepniece, Dace Jurka un dramaturgs Dainis Grīnvalds. Analizējot paveikto, režisores uzsvēra, ka teātra māksla jauniešiem ir ļoti nepieciešama, jo tā aizrauj, liek domāt un analizēt mūsdienu dzīves piedāvātās situācijas ne tikai uz skatuves izrādē, bet ik brīdi arī savā dzīvē.

            Aplausus saņēma visu izrāžu dalībnieki. Bija mirkļi, kad skatītāji īpašos patiesības atklāsmes brīžos piecēlās kājās, apliecinot savu sajūsmu un līdzdzīvošanu. Ieguvēji festivālā bija visi dalībnieki, jo bija lieliska iespēja pieredzes apmaiņai. Lielā žūrija nomināciju un atzinību „Par spilgtu un radoši veiksmīgu lugas iestudējumu” piešķīra Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātrim(režisore D. Umbraško) par izrādi, kas veidota pēc V. Šekspīra lugas „Hamlets”, un Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātrim „Sprīdītis” (režisors R. Segliņš) par F. Molnāra lugas „Lilioms” iestudējumu. Katrs kolektīvs saņēma atzinību ar īpašu nomināciju. Dalībnieki no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas – nomināciju par veiksmīgu tuvināšanos I. Ziedoņa daiļrades pasaulei, Valmieras pamatskolas teātris „Karamele” - par gaišas un harmoniskas pasaules radīšanu izrādē „Pasaule sēd uz velosipēda”. Valmieras 5. vidusskolas teātris - par doto ieskatu jauniešu dzīvē un aktieru spēlētprieku. Viesturieši izrādē „Skroderdienas Silmačos” – par aktierspēles azartu. Par labāko festivāla aktieri nominēts – Lilioma lomas tēlotājs Jānis Bērziņš („Sprīdītis”).

            Bērnu žūrija arī noteica trīs, viņuprāt, interesantākās izrādes- Ogres kultūras centra teātra( režisors K. Lišmanis) H. Paukša lugas „Skatītāji” izrāde, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrāde „Kaudzēm naudas” un Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra „Sprīdītis” izrāde „Lilioms”. Vērojot šīs žūrijas darbu festivālā, būtu ieteikums nākamajā reizē to pārdēvēt par „Jauno skatītāju žūriju”, jo tās sastāvā ievērojamā pārsvarā jaunieši.

            Festivālā noslēdzās šīgada III bērnu un jauniešu lugu konkurss. Dramaturgs D. Grīnvalds pastāstīja, ka konkursam iesūtītas vairāk nekā 20 lugas, dažas vēl nepabeigtas. Autori priekšroku devuši psiholoģiskā žanra darbiem. Rakstot lugas, svarīgi ir tas, lai lugu rakstītāji sadarbotos ar režisoriem. Atzinību saņemt bija ieradusies Elīna Vecmane no Talsiem . Viņa uzrakstījusi lugu par to, kā meitene grib darīt labu citiem, bet dažkārt tas ir ļoti grūti.

            Festivāla izskaņā Viesturskolas teātra klases audzēkņi aizsāka I. Kalniņa „Lilioma” dziesmu, tūlīt atsaucās festivāla dalībnieku un skatītāju daudzbalsīgais koris. Režisore D. Jurka novērtēja, ka šīs bija divas jēgpilnas dienas, par kurām liels paldies vispirms izrāžu režisoriem , aktieriem un citiem teātru palīgiem. Festivāls Valmierā ir cerīgs rādītājs, ka Latvijā veidojas gudra, domājoša un aktīva jaunā paaudze, kas ļoti mīl teātri un dzīvi.

    22. 04. 2012.                                                                                                                         Māris Lapsiņš

Fotoattēli no festivāla teātra fotogalerijā

 

Sveicam V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā „... un es iešu un iešu!”!

VALMIERAS VIESTURA VIDUSSKOLĀ

2012. gada 20. un 21. aprīlī

 

Lai daudz izturības, radoša gara un pavasarīga spēlētprieka festivāla dienās!

 

PIEKTDIENA 20. APRĪLIS

 

12. 00 – 12. 30 Lielajā zālē

 V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāla „...un es iešu un iešu!”  atklāšana

12. 30 – 14. 00 Lielajā zālē

 Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātris „Sprīdītis”

 Rūdolfs Blaumanis „SKRODERDIENAS SILMAČOS”, režisors Roberts Segliņš

 Populārā R. Blaumaņa luga ar dziedāšanu un dejošanu 12. klašu jauniešu izpildījumā.  Iestudējuma veidotāji atklāj savu pozitīvismu un jaunības aizrautību daudzās lugā  iemīļotajās epizodēs. Izrādē dažās lomās iejūtas pat divi tēlotāji. Šī iestudējuma centrā  ir ilggadīgie „Sprīdīša” aktieri, kas sevi veiksmīgi apliecinājuši vairākās iepriekšējo  skolas gadu izrādēs.

 

 Pusdienas 14. 00 – 14. 30

 

14. 30 – 15. 10 Lielajā zālē

 Limbažu bērnu un jauniešu centra teātris „Kriksis”

 Fantāzija par Dž. R. Kiplinga darbu „MAUGLIS”, režisore Inta Kalniņa

15. 25 – 15. 50 Lielajā zālē

 Ogres kultūras centra Mazais teātris

 Hermanis Paukšs „SKATĪTĀJI”, režisors Kārlis Lišmanis

 Cik dažādi mēs esam un kā uztveram vienas un tās pašas lietas no viena skatu  punkta...

 

16. 05 – 17. 20 Lielajā zālē

 Pamatskolas „Rīdze” jauniešu teātra studija „Mēs”

 Bertolds Brehts „KRIETNAIS CILVĒKS NO SEČUĀNAS”, režisore Ligita Smildziņa

 Izrādē tiek meklēta atbilde uz jautājumu – kā panākt, lai līdzcilvēki kļūtu gudrāki,  stiprāki, godīgāki, cēlāki un laimīgāki ...

17. 30 – 18.10 Mazajā zālē

 Ogres Valsts ģimnāzijas teātris

 Lelde Stumbre „DIVI FORŠI SUŅI”, režisors Kārlis Lišmanis

 Izrāde par cilvēku un dzīvnieku attiecībām, draudzību un atbildību par tiem, kurus  esam pieradinājuši.

18. 20 – 19. 00 Lielajā zālē

 Limbažu bērnu un jauniešu centra teātris „Kriksis”

 „ZĪMĒJUMI” - fantāzija par A. Sent- Ekziperī darbu „MAZAIS PRINCIS”, režisore Inta Kalniņa

19. 10 – 19. 50 Mazajā zālē

 Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija „Spogulis”

 Jaroslava Pulinoviča „UZVARĒJU ES”, režisore Irēna Bauma

 Mono izrāde, kurā atklājas sešpadsmitgadīgas meitenes dzīvesstāsts. Nataša dzīvo labā  ģimenē. Viņa ir skaista, gudra, apdāvināta mūzikā, viņai ir labi panākumi sportā... Bet  vai būt cilvēciski apdāvinātai ir kaut kas cits?

20. 00 – 21. 25 Lielajā zālē

 Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris

 „HAMLETS” – izrāde veidota pēc Viljama Šekspīra lugas, režisore Dace Umbraško

 Mūsu teātris, rādot tik pazīstamo stāstu par Hamletu, uzdod jautājumu: „Kas Hamletu,  kurš ir savas zemes zieds, iznesības un gudrības paraugs, pārvērta par atriebīgu  slepkavu, kas izposta ne tikai savu dzīvi, bet arī apkārtējo likteņus?” Vai Hamlets varēja  rīkoties citādi? Jebkurš no mums var nonākt līdzīgas izvēles priekšā. Ko mēs darītu tādā  brīdī? Vai spētu izdarīt pareizo izvēli, kas nesagrautu mūsu dzīvi? Vai reiz pieļautās kļūdas  var padarīt par nebijušām?

21. 30 – 22.10 Lielajā zālē

 Valkas ģimnāzijas jauniešu teātris

 Kristiāna Štrāle „KĀ ZIEMEĻMEITAS BRAUCA PUISI LŪKOTIES”, režisore  Vita Kalvāne

 Izrādes centrā students, kas izsludina internetā konkursu meitenēm par to, kura  izdomās labāko kāzu scenāriju. Ar šo meiteni viņš ir gatavs apprecēties. Interesi par  šo uzaicinājumu izrāda vairākas puiša kursa biedrenes. Kā viss beigsies?

22. 15 – 23.00 Lielajā zālē

 Rīgas Franču liceja teātris

 Andris Zeibots „DIEVIŅŠOVS JEB KĀ PUTNI UN ZVĒRI RAKUŠI DAUGAVU”,  režisore Velga Līce

 Izrāde par dzīvi, par mums. Varbūt kādreiz būs farss, pagaidām, iespējams, traģēdija.

 Nāciet, skatieties, tikai neaizmirstiet paņemt līdzi lāpstu!

 

Diskotēka festivāla dalībniekiem, režisoriem – pārrunas par izrādēm 23. 00

 

SESTDIENA 21. APRĪLIS

 

Brokastis 8. 00 – 8. 20

 

8.30 – 9.10 Lielajā zālē

 Dobeles bērnu un jauniešu centra teātris „Pitons”

 Andris Zeibots „SPOGUĻATTĒLU STREIKS”, režisore Velga Līce

 Savstarpējās attiecības ir svarīgas visos kolektīvos, jebkurā vietā pasaulē un pat  Aizspogulijā ...

9. 20 – 9. 45 Lielajā zālē

 Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija „Spogulis”

 Alans Milns „KĀDS KATLIŅĀ”, režisore Irēna Bauma

 Vienveidīgi garlaicīgā britu Mērijas un Džona ģimenes dzīve negaidīti pavisam kardināli  mainās. Izrāde ir parodija par ģimenes dzīves ideālu, kā arī par melodramatisku seriālu  kultūras cienīgu teātri.

 

9. 55 - 10. 10 Lielajā zālē

 Valmieras sākumskolas teātris „Karamele”

 Uldis Auseklis „PASAULE SĒD UZ VELOSIPĒDA”, režisore Agita Ziņģīte

 Runcis Francis šogad uz Parīzi nebrauc, bet kopā ar savām pelītēm apceļo Latviju.  Mīļā Mince Munce paliek Ķīpsalā un no runča saņem tikai īsziņas. Tad Francim  uzrodas sāncensis... Kuru izvēlēsies Mince Munce?

 

10. 25 – 11. 15 Lielajā zālē

 Valmieras 5. vidusskolas teātris

 Imants Strads „TĀLTĀLĀ MEŽA VARONIS”, režisores Silvija Adamoviča un  Līga Kliesmete

 Izrāde mazajiem skatītājiem vēsta par Šreka un Ēzelīša sacensību ar kaimiņvalstu  princi Hugo par tiesībām paturēt mīļoto Fionu par sievu.

11. 25 – 11. 50 Lielajā zālē

 Lubānas vidusskolas teātra pulciņš „Saspēle”

 „KAS IR LIELS, KAS IR MAZS?” – izrāde pēc Džonatana Svifta darba „GULIVERS”  motīviem, režisore Ilze Kraukle

 Vai esat lasījuši Dž. Svifta darbu „Gulivers”? Mēs izlasījām, un mums radās pašu  veidota izrāde „Kas ir liels, kas ir mazs?” .Mūsu Gulivers, ciemojoties pie liliputiem, reizēm  savā būtībā ir vēl mazāks par viņiem, bet liliputi ar savu drosmi un vēlmēm ir lielāki par  Guliveru. Un kā ar tevi pašu, skatītāj, - kad tu esi liels un mazs?

12. 00 – 12. 15 Lielajā zālē

 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas drāmas pulciņš

 Imants Ziedonis „NĀCIET, MĒS JUMS PALĪDZĒSIM”, režisore Agita Zinģīte

 Mūžam aktuālie jautājumi ... Kas es esmu? ... Kur es esmu?

 Mīlestība, sāpes, nepieciešamība apzināties sevi, savu vietu... Esmu šajā pasaulē, šajā  mirklī un vietā. Un man ir jāsajūt ritms, lai mēs ar manu pasauli spētu sadejoties.

12. 25 – 13. 05 Lielajā zālē

 Balvu Valsts ģimnāzijas teātris „Pipariņš”

 „JAUNĪBA, JAUNĪBA...” – izrāde pēc Danskovītes darbu motīviem, režisore Aija Dvinska

 Lai nodrošinātu lauku jauniešu dzīvi pēc vidusskolas beigšanas, meitenes ievieto precību  sludinājumu iepazīšanās portālā. Un tad ierodas precinieki...

 

Pusdienas, režisoriem sarunas par izrādēm 13. 05 – 14. 00

 

14. 00 – 14. 30 Lielajā zālē

 Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija „Spogulis”

 Vigita Pumpure „DOTS DEVĒJAM ATDODAS”, režisore Irēna Bauma

 Kāda pilsētas pagalma bērnu ikdiena. Bērni jau neprasa daudz, tikai laiku un uzmanību,  kas pieaugušajiem ikdienas steigā tik ļoti pietrūkst.

14. 35 – 15. 25 Lielajā zālē

 Valmieras 5. vidusskolas teātris

 Aidi Vallika „KĀ TEV KLĀJAS, ANNA?” – romānu dramatizējusi L. Kliesmete, režisores Silvija Adamoviča un Līga Kliesmete

 Izrāde jauniešiem par mēģinājumu dzīvot patstāvīgi, bez vecāku uzraudzības, par  pirmo mīlestību un pirmo vilšanos.

15. 35 – 16. 00 Lielajā zālē

 Rundāles teātra studija „Savējie”

 „PASAULE IR TIK KRĀSAINA” – literāra kompozīcija: Kārļa Vērdiņa, Pētera  Brūvera, Ineses Zanderes dzeja, Imanta Ziedoņa pasakas fragments,  jauniešu jaunrades darbi, režisore Lilita Lauskiniece

 Izrāde ir krāsains kaleidoskops, kurā negaidīti sakrīt krāsaini mirkļi, atkal pārtopot  citos...Iedvesma no Ziedoņa pasakām...

 

16. 10 – 17. 30 Lielajā zālē

 Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris  

 V. Evanzs & Velentains „KAUDZĒM NAUDAS”, režisore Dace Umbraško

 

17. 40 – 18. 40 Lielajā zālē

 Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātris „Sprīdītis”

 Ferencs Molnārs „LILIOMS” – kāda blēža dzīve un nāve, režisori Inese Ramute un Roberts Segliņš

 1909. gadā sarakstītā F. Molnāra ārpilsētas leģenda ir mūsdienīgām atziņām bagāta luga.  Tajā atklātas skaudras pārdomas par jauna cilvēka atbildību savā un līdzcilvēku  priekšā. Raibajā dzīves karuselī ikvienam būtu jāprot atrast savs dzīves uzdevums un  sevis piepildīšanas iespējas. Diemžēl Lilioms to neprot, un tā ir viņa traģika. Karuselis  izrādē ir kā brīdinājums, ka viss, kas darīts pāri tuvajiem cilvēkiem, pēc laika atgriežas  atpakaļ pie paša gluži kā karuseļa figūras. Lugas 2. daļas darbība risinās nosacītā vidē –  citā saulē.

 

19. 20 – 20. 00 Lielajā zālē

 V Latvijas bērnu un jauniešu festivāla „...un es iešu un iešu!” noslēgums

 

Uz visām izrādēm ieeja ir bez maksas

Gaidīsim bērnu un jauniešu teātru draugus, atbalstītājus un skatītājus

Valmieras Viestura vidusskolā!

 

 

Sveicam festivāla aktīvākos dalībniekus!

 

LIMBAŽU bērnu un jauniešu teātri „KRIKSIS” (festivālā piedalās piekto reizi)

RĪGAS Franču liceja teātri ( festivālā piedalās ceturto reizi)

RĪGAS Centra humanitārās vidusskolas teātra studiju „SPOGULIS” (festivālā piedalās ceturto reizi)

JŪRMALAS Valsts ģimnāzijas teātri (festivālā piedalās ceturto reizi)

DOBELES bērnu un jauniešu centra teātri „PITONS” (festivālā piedalās ceturto reizi)

VALMIERAS Viestura vidusskolas skolēnu teātris„SPRĪDĪTIS”

 

R. BLAUMAŅA „SKRODERDIENAS SILMAČOS” MŪSU TEĀTRĪ
2012. gada 8. martā

Februārī, projekta nedēļas laikā, notika savdabīgs 12. a, b, c klašu projekts – lugas „Skroderdienas Silmačos” iestudējums. Tas bija īpaši nozīmīgs izlaiduma klašu kopdarbs, lai parādītu savu gatavību dažādiem izaicinājumiem dzīvē. Izrādes mērķauditorija – Žetona vakara viesi un Viesturskolas vidusskolas klašu audzēkņi. Īsais mēģinājumu laiks, īpašā atbildības izjūta, arī lielais pozitīvisms, iestudējot izrādi, bija galvenie nosacījumi, lai viss izdotos labi.

Izrādi 12. klašu skolēni iestudēja režisora Roberta Segliņa vadībā. Viņš, vērtējot paveikto, saka, ka tas bija grūts darbs. Lugas materiāls ļoti plašs, tāpēc bija jāatlasa spilgtākās epizodes, kuras jāizceļ. Bija jāpiemērojas Žetona vakara izrādes specifikai – lai visi, kas vēlējās darboties lomās, varētu to izdarīt. Vairākās lomās iejutās pat divi aktieri (Aleksis, Kārlēns, Elīna, Bebene, Tomuļu māte Dūdars, Rūdis) vai trīs (Ābrams), vai pat četri (Pindacīša) tēlotāji.

Režisors Roberts Segliņš ar prieku saka, ka ir šajā R. Blaumaņa lugā iemīlējies, jo tās struktūra režisoram likusies ļoti tuva, interesanta un devusi lieliskas interpretācijas iespējas. Iestudējuma veiksme ir arī dziesmas, kas labi papildina lugas tekstu un darbību. Režisors saka lielu PALDIES skolotājai Ilzei Jansonei par sadarbību, jo liekas, ka ik brīdi pazīstamās dziesmas atkal no jauna saliedē visus divpadsmitos. Tradicionālās dziesmas Līgo vakara ainās papildina arī speciāli šai izrādei izvēlētās. Jauns akcents šajā iestudējumā ir dejas un asprātīgi veidotās kustību ainas. Tas īpaši akcentēja to, ka šī ir jauniešu izrāde. PALDIES Leldei Feldmanei par šiem izrādes mirkļiem! Roberts Segliņš uzskata, ka pozitīvais guvums ir arī tas, ka tagad 12. klašu abiturienti zinās populāro R. Blaumaņa lugu „Skroderdienas Silmačos” un varēs ar interesi noskatīties jauno Valmieras teātra izrādi „Advents Silmačos”.

Izrāde tika parādīta 25. februārī AS „Sadales tīkls” zālē. Tur bija ievērojami vieglāk spēlēt, jo bija vairāk vietas nekā uz skolas skatuves. 28. februārī jauno iestudējumu skatījās divpadsmito skolasbiedri – vidusskolēni-, un tas tika parādīts uz Viesturskolas skatuves. Režisors uzskata, ka aktieriski precīzāks tēlojums bija tieši otrajā izrādē uz skolas skatuves.

Šo izrādi var uzskatīt par skolēnu Tautas teātra „Sprīdītis” plašāko izrādi šajā sezonā. Šī iestudējuma centrā ilggadīgie teātra aktieri, kas sevi apliecinājuši jau vairākās izrādēs iepriekšējos skolas gados. Viņiem ir liela pieredze, un viņus varam vērot iestudējuma galveno varoņu lomās. Īpašs pārsteigums ir arī jaunatklātie talanti, kas sevi pirmoreiz parādīja tikai šajā Žetona vakara izrādē.

Žetona vakara programmā īpašu PALDIES divpadsmitie par šo izrādi un Žetonu vakaru saka Robertam Segliņam, Leldei Feldmanei, Gitai Krūklei, Ilzei Jansonei, Inesei Ramutei,  Īrisai Ozolai, Andai Upītei, Inai Tuņķelei, Guntaram Aizupietim, Dagnim Jemsim, 11. a, b, c klašu skolēniem un audzinātājiem.

 

Māris Lapsiņš

 

Izrādes „Skroderdienas Silmačos” lomu sadalījumu skatīt lapā >>> REPERTUĀRS

Izrādes spilgtākās epizodes skatīt fotogrāfijās lapā >>> FOTOGALERIJA