Kontakti:

LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Direktora vietniece audzināšanas un ārpusstundu darbā
Agnese Degle
Tālr: 64207590

VIESTURSKOLĀ ATKAL TEĀTRA KLASE
2011. gada 31. oktobrī

Šajā mācību gadā tika atjaunota iespēja skolēniem mācīties klasē ar teātra mākslas virzienu. Pagaidām 10. a klasē tā ir skolēnu grupa – 12 skolēni, kas apgūst teātra klases programmu. Viņi papildus tradicionālajiem vidusskolas mācību priekšmetiem mācās skatuves runu, ko palīdz apgūt Valmieras teātra aktrise Inese Ramute, teātra vēsturi, ko māca Valmieras teātra literārās daļas vadītāja, teātra zinātniece Edīte Tišheizere. Skolēniem noderīgas ir arī kustību nodarbības VVV absolventes, Kultūras akadēmijas absolventes Leldes Feldmanes vadībā un  mūzikas nodarbības skolotājas Ilzes Jansones vadībā. Aktiermeistarības pamatus praktiski teātra klases audzēkņi apgūs  ikdienā, strādājot Tautas teātra „Sprīdītis” iestudējumu mēģinājumos. Režisors Roberts Segliņš ir iecerējis ar 10. a klases audzēkņiem  šajā sezonā veidot īpašu, jaunu iestudējumu.

SKOLĒNU TEĀTRIS "SPRĪDĪTIS" 2011./2012. M. G. SEZONĀ
2011. gada 8. oktobrī

*30. septembrī skolēnu Tautas teātris "Sprīdītis" ar D. Dzenītes lugas "Blaumanis precībās" izrādi viesojās Mazsalacas kultūras centrā -pēc remonta jaunu veidolu ieguvušajā kultūras nama zālē. Ar šo izrādi tika atklāta jaunā sezona.

*Jaunajā sezonā teātris uzsācis darbu pie vairākiem jauniestudējumiem.

5. - 6. klašu grupā - Pēteris Brūveris "Brašā bruņurupuča ceļojums"

(dziesmuspēle bērniem ar V. Zilvera mūziku)

7. - 9. klašu grupā - Astrīda Lindgrēne "Ronja - laupītāja meita"

11.  klašu grupā - Ferencs Molnārs "Lilioms"

12. klašu grupā - Rūdolfs Blaumanis "Skroderdienas Silmačos"

* Lai daudz izturības, spēlētprieka un radošu mirkļu jaunajā sezonā

visiem aktieriem, izrāžu veidotājiem un  teātra atbalstītājiem!

Režisors ROBERTS SEGLIŅŠ

"SPRĪDĪTIS" SKOLU TEĀTRU FESTIVĀLA NOSLĒGUMĀ RĪGĀ
2011. gada 8. septembrī

Tautas teātris  „Sprīdītis” piedalījās IV Latvijas skolu teātru festivāla „Kustības turpinājums” noslēgumā Rīgā 2011. gada 1. – 3. jūlijā. Aizvadītajā vasarā Tautas teātra „Sprīdītis” dalībnieki piedzīvoja  daudzus neaizmirstamus mirkļus festivāla noslēguma izrādēs Rīgā. Izrāde „Blaumanis precībās” kļuva par festivāla laureāti nominācijā „Par veiksmīgu jaunās dramaturģes atbalstu un tēmas novitāti”, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar lugas autori  Dārtu Dzenīti. Īpaši izrādes dalībnieki izjuta  Rīgas Latviešu biedrības nama senatnīgo auru, kas izrādēm piešķīra jaunas nianses. Izrādot lugu „Lilliju ezers” Zelta zālē, pārliecinājāmies, kā izrādes vieta spēj izmainīt izrādes raksturu pat par 50%. Tas bija tāds savdabīgs šīsvasaras eksperiments. Bijām priecīgi par daudzajiem skatītājiem, jo zāle bija pārpildīta. Liels pārbaudījums, spēlējot brīvdabā izrādi „Smaragda pilsētas burvis” Vērmanes dārzā, bija skaņu iekārtām, dekorācijām, jo brīžam likās, ka lielais vējš visu aiznesīs projām.

Pēc Rīgā pavadītajām spraigajām dienām mums visiem bija liels gandarījums   par to, ka viss izdevās pat labāk nekā bija cerēts. Liels paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai par rasto iespēju finansiāli atbalstīt mūsu teātra lielā dalībnieku skaita piedalīšanos festivāla noslēgumā! Mums bija liels prieks pārstāvēt mūsu  Valmieru galvaspilsētā.

Roberts Segliņš,

Tautas teātra „Sprīdītis” režisors

Fotomirkļus no festivāla dienām skatīt sadaļā Teātris >>>FOTOGALERIJA

IV LATVIJAS SKOLU TEĀTRU FESTIVĀLS „KUSTĪBAS TURPINĀJUMS”
2011. gada 17. jūnijā

Rīgā no 2011. gada 1. līdz 3. jūlijam

Skolēnu Tautas teātris „SPRĪDĪTIS” piedalās festivālā:

• Piektdien, 1. jūlijā, plkst. 15.00 ar D. Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” izrādi Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē
  • Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 12.00 ar A. Zeibota lugas „Liliju ezers” izrādi Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē
  • Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 18. 15 ar A. Volkova pasakas „Smaragda pilsētas burvis” izrādi Vērmanes dārza estrādē Rīgas centrā

* * *

Aicinām Jūs, skolēnu Tautas teātra "Sprīdītis" absolventi un pašreizējie dalībnieki, ielūkoties sadaļā TEĀTRA VĒSTURE >>>, kur publicēti pirmie fragmenti no topošās grāmatas par mūsu teātri! Izlasiet , pārdomājiet un sūtiet savas atmiņas, lai papildinātu jau iesūtīto materiālu klāstu! Plašāk skat. aicinājumā teātra absolventiem!

TAUTAS TEĀTRIS „SPRĪDĪTIS” PIEDALĀS...
2011. gada 24. maijā

CĒSU  VECPILSĒTAS  MĀJU  STĀSTI

Precību  nams  Vaļņu  ielā  5  28. maijā  plkst. 12. 00 un 15. 00   aicina  savā pagalmā noskatīties Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra „Sprīdītis” iestudēto Dārtas Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” izrādi par slavenā rakstnieka piedzīvojumiem Cēsīs. Precību nama stāstā jūs arī uzzināsiet par kultūras aktivitātēm Cēsu Viesīgās biedrības laikos un par rosīgākajiem darboņiem, kas šajā mājā bieži viesojušies.

No 1. līdz 3. jūlijam skolēnu Tautas teātris „Sprīdītis” ar  2010./2011. gada iestudējumiem –  A. Volkovs „Smaragda pilsētas burvis”, A. Zeibots „Liliju ezers”, D. Dzenīte „Blaumanis precībās” – piedalās IV Latvijas  skolu teātru festivāla  „Kustības turpinājums” noslēgumā Rīgā Latviešu biedrības namā un Vērmanes dārzā.