Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

SKOLĒNU TEĀTRIS "SPRĪDĪTIS" 2011./2012. M. G. SEZONĀ
2011. gada 8. oktobrī

*30. septembrī skolēnu Tautas teātris "Sprīdītis" ar D. Dzenītes lugas "Blaumanis precībās" izrādi viesojās Mazsalacas kultūras centrā -pēc remonta jaunu veidolu ieguvušajā kultūras nama zālē. Ar šo izrādi tika atklāta jaunā sezona.

*Jaunajā sezonā teātris uzsācis darbu pie vairākiem jauniestudējumiem.

   5. - 6. klašu grupā - Pēteris Brūveris "Brašā bruņurupuča ceļojums"

                                (dziesmuspēle bērniem ar V. Zilvera mūziku)

   7. - 9. klašu grupā - Astrīda Lindgrēne "Ronja - laupītāja meita"

   11.  klašu grupā - Ferencs Molnārs "Lilioms"

   12. klašu grupā - Rūdolfs Blaumanis "Skroderdienas Silmačos"

 * Lai daudz izturības, spēlētprieka un radošu mirkļu jaunajā sezonā 

visiem aktieriem, izrāžu veidotājiem un  teātra atbalstītājiem!

                                                       Režisors ROBERTS SEGLIŅŠ

                                 

"SPRĪDĪTIS" SKOLU TEĀTRU FESTIVĀLA NOSLĒGUMĀ RĪGĀ
2011. gada 8. septembrī

Tautas teātris  „Sprīdītis” piedalījās IV Latvijas skolu teātru festivāla „Kustības turpinājums” noslēgumā Rīgā 2011. gada 1. – 3. jūlijā. Aizvadītajā vasarā Tautas teātra „Sprīdītis” dalībnieki piedzīvoja  daudzus neaizmirstamus mirkļus festivāla noslēguma izrādēs Rīgā. Izrāde „Blaumanis precībās” kļuva par festivāla laureāti nominācijā „Par veiksmīgu jaunās dramaturģes atbalstu un tēmas novitāti”, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar lugas autori  Dārtu Dzenīti. Īpaši izrādes dalībnieki izjuta  Rīgas Latviešu biedrības nama senatnīgo auru, kas izrādēm piešķīra jaunas nianses. Izrādot lugu „Lilliju ezers” Zelta zālē, pārliecinājāmies, kā izrādes vieta spēj izmainīt izrādes raksturu pat par 50%. Tas bija tāds savdabīgs šīsvasaras eksperiments. Bijām priecīgi par daudzajiem skatītājiem, jo zāle bija pārpildīta. Liels pārbaudījums, spēlējot brīvdabā izrādi „Smaragda pilsētas burvis” Vērmanes dārzā, bija skaņu iekārtām, dekorācijām, jo brīžam likās, ka lielais vējš visu aiznesīs projām.

Pēc Rīgā pavadītajām spraigajām dienām mums visiem bija liels gandarījums   par to, ka viss izdevās pat labāk nekā bija cerēts. Liels paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai par rasto iespēju finansiāli atbalstīt mūsu teātra lielā dalībnieku skaita piedalīšanos festivāla noslēgumā! Mums bija liels prieks pārstāvēt mūsu  Valmieru galvaspilsētā.

 

Roberts Segliņš,

Tautas teātra „Sprīdītis” režisors

 

Fotomirkļus no festivāla dienām skatīt sadaļā Teātris >>>FOTOGALERIJA

IV LATVIJAS SKOLU TEĀTRU FESTIVĀLS „KUSTĪBAS TURPINĀJUMS”
2011. gada 17. jūnijā

Rīgā no 2011. gada 1. līdz 3. jūlijam

 

Skolēnu Tautas teātris „SPRĪDĪTIS” piedalās festivālā:

  • Piektdien, 1. jūlijā, plkst. 15.00 ar D. Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” izrādi Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē
  • Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 12.00 ar A. Zeibota lugas „Liliju ezers” izrādi Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē
  • Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 18. 15 ar A. Volkova pasakas „Smaragda pilsētas burvis” izrādi Vērmanes dārza estrādē Rīgas centrā
  • Svētdien, 3. jūlijā, plkst. 12. 15 ar D. Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” izrādi Vērmanes dārza estrādē Rīgas centrā

 

* * *

                   Aicinām Jūs, skolēnu Tautas teātra "Sprīdītis" absolventi un pašreizējie dalībnieki, ielūkoties sadaļā TEĀTRA VĒSTURE >>>, kur publicēti pirmie fragmenti no topošās grāmatas par mūsu teātri! Izlasiet , pārdomājiet un sūtiet savas atmiņas, lai papildinātu jau iesūtīto materiālu klāstu! Plašāk skat. aicinājumā teātra absolventiem!

TAUTAS TEĀTRIS „SPRĪDĪTIS” PIEDALĀS...
2011. gada 24. maijā

CĒSU  VECPILSĒTAS  MĀJU  STĀSTI

Precību  nams  Vaļņu  ielā  5  28. maijā  plkst. 12. 00 un 15. 00   aicina  savā pagalmā noskatīties Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra „Sprīdītis” iestudēto Dārtas Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” izrādi par slavenā rakstnieka piedzīvojumiem Cēsīs. Precību nama stāstā jūs arī uzzināsiet par kultūras aktivitātēm Cēsu Viesīgās biedrības laikos un par rosīgākajiem darboņiem, kas šajā mājā bieži viesojušies.

 

 

 

 

 

 No 1. līdz 3. jūlijam skolēnu Tautas teātris „Sprīdītis” ar  2010./2011. gada iestudējumiem –  A. Volkovs „Smaragda pilsētas burvis”, A. Zeibots „Liliju ezers”, D. Dzenīte „Blaumanis precībās” – piedalās IV Latvijas  skolu teātru festivāla  „Kustības turpinājums” noslēgumā Rīgā Latviešu biedrības namā un Vērmanes dārzā.

Krāsaini sapņi lai izrotā dienas tev, man un jums...
2011. gada 24. maijā

Ar šo dziesmu 16. aprīļa pievakarē Valmieras Viestura vidusskolā izskanēja 4. Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāla „...un es iešu un iešu!” divas spraigas, notikumiem bagātas dienas. Festivāls, kas kļuvis par tradicionālu satikšanās un radošo domu apmaiņas laiku, ir vajadzīgs visiem – režisoriem, izrāžu dalībniekiem, jaunajiem dramaturgiem un skatītājiem. Skolēnu teātra „Sprīdītis” dalībniece Rita Eglīte, kas piedalījusies visu četru festivālu izrādēs, uzskata, ka katram jaunam cilvēkam, kas aizraujas ar teātra mākslu, šī ir lieliska iespēja izpausties, redzēt kolēģu veikumu, to salīdzināt un vērtēt. Izrādes „Blaumanis precībās” titullomas tēlotājs Jānis Bērziņš daudz enerģijas un atziņu guvis festivāla izrādēs, arī tikšanās brīžos ar citiem teātra draugiem. Šajā festivālā jaunas krāsas piešķīra Latvijas Kultūras akadēmijas Mūsdienu laikmetīgās horeogrāfijas 4. kursa studenti, kas parādīja to, kā viņi veido dažādas etīdes, iekļaujot priekšnesumā piemērotu video un mūziku. Pēc skolēnu ierosinājuma pirmoreiz tika piešķirta nominācija „Skatītāju simpātija”. To saņēma Limbažu bērnu un jauniešu centra teātris „Kriksis” par neparasto R Blaumaņa lugas „No saldenās pudeles” izrādi. Izrādei savdabīgu raksturu piešķīra tas, ka galvenās lomas paralēli tēloja vairākas aktrises.

Lielas diskusijas notika Jauniešu žūrijā, jo tradicionāli festivālā arī viņi – divi pārstāvji no katra teātra- izteica savu vērtējumu par redzēto. Valmieras pamatskolas teātris „Karamele” (režisore Agita Ziņģīte) par šarmanto izrādi „”Runcis Francis un Parīzes dancis” saņēma Mazo laureātu diplomu. Tika apbalvota arī labākā aktrise Agnese Pumpiņa no Rīgas un labākais aktieris Agris Krapivņickis no Limbažiem. Interesanti, ka Jauniešu žūrijas uzmanību bija saistījušas trīs ļoti dažādas izrādes par mīlestību. 1. vietā Dobeles bērnu un jauniešu centra teātra „Pitons” H. Paukša lugas „Dusi saldi” izrāde (režisore Velga Līce), 2. vietā Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra „”Sprīdītis” D. Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” izrāde (režisors Roberts Segliņš), bet 3. vietā Rīgas Franču liceja teātra iestudētā H. Paukša lugas „Godīgā meitene” izrāde (režisore Velga Līce). Jaunieši, vērtējot izrādes bija pamanījuši un novērtējuši arī „Sprīdīša” izrādes „Smaragda pilsētas burvis” savdabīgos kostīmus un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrādes „Uzliesmojums” skatuvisko veidojumu.

Galvenās žūrijas pārstāvis, jauno dramaturgu konkursa vadītājs Dainis Grīnvalds ir gandarīts, ka dalībnieku skaits šīgada lugu autoru konkursā ir divas reizes lielāks. Septiņi autori piedalījās arī festivālā, jo ir novērtējuši, cik nozīmīga ir saikne – lugas autors un režisors, teātris. Veiksmīgs lugu konkurss bija autorēm, kuras ilgstoši , nopietni strādā savā izvēlētajā radošā darba virzienā. Lugu konkursa uzvarētājas ir cēsiniece Dārta Dzenīte, liepājniece Madara Kalniņa un valmieriete no Valmieras Valsts ģimnāzijas Laura Pinne.

Žūrijas komisijas locekle Dace Liepniece ir iepriecināta par festivāla izrāžu daudzveidību. Patiesības līmenis spēlētajās izrādēs ir kļuvis augstāks. Viesturskolas skatuve festivālā nepārtraukti pārvērtās - no mūsdienu problēmu diskusiju vietas par bērnu spēļu laukumu vai lauku sētu, no pasaku valstības par skolēnu ekskursijas telšu pilsētiņu... Iespējas radošajai fantāzijai ir milzīgas, un tās tika izmantotas. Tā ir arī milzīga atbildība skatītāju priekšā Iestudējuma veiksme sākas tad, kad tiek izvēlēta jauna luga. Paldies festivālam, kurā mēs saņēmām garīgo dāvanu no jaunajiem aktieriem, izrāžu veidotājiem un lieliskajiem režisoriem! Lai vienmēr skatītāji jums teiktu paldies un vēlētos pie jums atgriezties! Dzejnieks Guntars Godiņš, žūrijas komisijas loceklis, iemēģināja festivāla galveno balvu – Sprīdīša stabulīti.Tā skanēja lieliski. Šoreiz to saņem divi kolektīvi – Limbažu bērnu un jauniešu centra teātris „Kriksis” par R. Blaumaņa lugas izrādi „No saldenās pudeles” un Valmieras Viestura vidusskolas „Sprīdītis” par D. Dzenītes lugas „Blaumanis precībās” iestudējumu. Žūrijas komisija atzīmēja arī vairākas izrādes gan par veiksmīgu skatuvisko veidojumu, gan jauniem skatuves valodas meklējumiem, žanrisko precizitāti un jauniešu radošo literāro darbu izmantošanu izrādēs. Arī jaunie aktieri par spilgtu tēlu radīšanu saņēma žūrijas atzinību. Festivāla „...un es iešu, un iešu!” izskaņā skanēja paldies tā veidotājiem, īpaši festivāla galvenajam koordinatoram Robertam Segliņam. Režisore Velga Līce, dāvinot sveces, aicināja festivāla uguntiņu iedegt atkal no jauna nākamgad.

 

Māris Lapsiņš