Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Buratino aicina ceļojumā
2017. gada 7. novembrī

Otrdien un ceturtdien Viesturskolā notiek pirmizrādes jaunajam iestudējumam „Buratino”, kas veidots pēc populārā A. Tolstoja stāsta „Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi”. Režisori Inese Ramute,  Roberts Segliņš un 11.c teātra klases aktieri kopā ar Buratino aicina sākumskolas skolēnus un teātra mākslas cienītājus iepazīt pasauli.

Tā kā izrāde ir muzikāls, asprātīgs un krāsains piedzīvojumu stāsts, tad notikumi spraigi virzās uz priekšu, bieži mainās noskaņa – brīžiem tā ir jautra, mīļa, romantiska, brīžiem satraucoša un saspringta. Visspraigākie notikumi ir Muļķu zemē.  Šajā brīdī gaismas un mūzika paspilgtina baiļu un satraukuma sajūtu. Sekojot šiem notikumiem, skatītājs saprot, ka nevar dzīvē būt lētticīgs un uzticēties katram, tā pieviļot tuviniekus. Ir jāspēj izvērtēt prioritātes, ir jādomā ar savu galvu.

Aktieriem labi izdevies atklāt varoņu raksturus. Dzīvespriecīgo, taisnīgo, godīgo Buratino atveido Anna Matule vai Dāvids Stiebrs. Sirsnīgo, gādīgo Karlo tēti spēlē Roberts Jurka. Pārējie klasesbiedri meistarīgi iejutušies gan dzīvnieku, gan leļļu, gan raksturlomās.

Pēc Īrisas Ozolas veidotajiem stilizētajiem tērpiem un Ingas Kraukles grimma labi var atpazīt tēlotos varoņus. Izrādi dinamiskāku dara arī izpildītās dziesmas, mūzika,  kustības un gaismas. Paldies Ilzei Jansonei, Lindai Mīļajai un Robertam Ciprusa!

Nāc uz jauno izrādi un kopā ar Buratino, ceļo, satiec gan labus un uzticamus draugus, gan arī blēdīgus un mantkārīgus krāpniekus!

10.c klases vērīgie skatītāji

Stāstnieku festivāls
2017. gada 13. oktobrī

10.c klases skolēni  Kaspars Rozītis, Līva Ejuba, Elza Skutāne, Samanta Bārupe un 11.c klases skolniece Marta Pušķe 6. oktobrī devāmies uz III Gulbenes Stāstnieku festivālu. Savu uzstāšanos sākām ar ierašanos bērnudārzā "Auseklītis".Tur mēs iepriecinājām bērnus, stāstot pasakas, dziedot dziesmas un spēlējot rotaļas. Mazajiem ķipariem tas ļoti patika, un viņi ar sajūsmu iesaistījās dziesmā un rotaļās.

Pēc bērnudārza apmeklējuma gājām uz Gulbenes staciju, kur notika festivāla atklāšana. Tur klausījāmies stāstus par šīs stacijas attīstību, bānīti utt. Dzirdējām arī vairākas senas latviešu dziesmas, kuras dziedāja četras meitenes no Jaungulbenes. Protams, arī garšīgi paēdām.
Mums šī diena bija jauku emociju pilna. Ne tikai mēs iepriecinājām citus, bet arī citi mūs. Bērnudārza audzinātājas un bērni ar savu pozitīvo un mierīgo atmosfēru, festivāla organizatori un Gulbenes pilsētas domes vadības pārstāvji  ar saviem interesantajiem stāstiem par šo festivālu un Gulbeni.

Mēs, režisors Roberts Segliņš, skolotāja Īrisa Ozola, noteikti brauksim arī nākamgad ar jauniem stāstiem!

Samanta Bārupe 10.c klase.

Sveiciens 1.septembrī!
2017. gada 11. septembrī

 

2017.m.g VVV teātri ''Sprīdītis'' papildināja jaunā 10.c teātra klase ar audzinātāju Irisu Ozolu.

Vēlam jaunajam klases kolektīvam trīs radošus mācību gadus!

 


Sprīdīša teātra pavasaris
2017. gada 12. maijā

Valmieras Viestura vidusskolas jauniešu teātris «Sprīdītis» šopavasar zied īpaši koši. Daudz pozitīvu emociju un atsauksmju kārtējoreiz piedzīvots nesenajā viesturiešu jau 10. un pirmoreiz  Starptautiskajā Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā «... un es iešu un iešu!», kurā «Sprīdīša» izrāde «Pavasara atmoda» saņēma festivāla Galveno balvu — Sprīdīša stabulīti.

Spŗīdīša teātra pavasaris

Šodien sešos vakarā Viestura vidusskolā interesentiem atkal tiks izrādīta «Pavasara atmoda» —  stāsts par apmulsumu, izmisumu un konfliktu, saduroties jauniešu seksualitātes uzplaukumam un vecākās paaudzes aizspriedumiem, kurā negaidīti starp diviem četrpadsmit gadus veciem jauniešiem uzplaiksnī kaisle un vēlmes, kas līdz šim nav pieredzētas un par kurām vecāki ar viņiem ir baidījušies runāt. Izrāde emocionāli aizkustina ne tikai šo jauniešu vienaudžus skatītāju zālē, tā ir saruna arī par viņu draugiem un sabiedrības uzskatiem kopumā. Iestudējumu veidojuši režisori Inese Ramute un Roberts Segliņš un, kā «Sprīdīša» izrādēs ierasts, ir daudz mūzikas. Šoreiz muzikālo partitūru veidojis Mārtiņš Roziņš.

Savukārt 25. maijā pl. 19 Valmieras pilsdrupu estrādē (lietus gadījumā Viestura vidusskolā) tiks izrādīta «Tobāgo» — M. Zālītes luga, kas savulaik uzvesta Dailes teātrī un rosina domāt par sapņiem un skaudro realitāti, par aklu ticību nostāstiem un saskarsmi ar dzīvībai draudošām briesmām. Alkatības dzīti, kurzemnieki pamet savas mājas, lai tiektos pēc pārtikušākas dzīves. Mums katram ir sava Tobāgo, katram ir kāds sapnis, varbūt ne tik traks, kāds bija kurzemniekiem, bet noteikti ir. Šīs izrādes kopējā doma ir ļoti aktuāla visai latviešu tautai — lai vai kurā Latvijas vietā tu dzīvotu un lai cik slikti tev klātos, nekur citur nebūs tik labi. «Tobāgo» ir šobrīd sevišķi aktuāla, kad tik daudz latviešu dzīvo svešumā, ģimenēs liekot aizdomāties par savas zemes vērtību un, iespējams, pat pamudinot atgriezties. Iestudējuma režisori —  Inese Ramute un Roberts Segliņš. Izrādē piedalās arī vokāli instrumentālais ansamblis Guntara Aizupieša vadībā. Ieeja par ziedojumiem.

 

«PAVASARA ATMODA». Skats no izrādes.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē: Liesma
12. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Pastāsti man!
2017. gada 12. maijā

Šī gada 11. teātra klases jaunieši ar savu uzdrošināšanos ir atraduši īsto formu, kā runāt par mūžam aktuālo pusaudžu dzīvē.

Pastāsti man!

Izrādes pamatideja atrodama vācu dramaturga Franka Vedekinda 1891. gadā uzrakstītajā lugā «Pavasara atmoda». Tēma par seksualitātes mošanos, par pusaudžu un vecāku savstarpējām attiecībām, atklātību un uzticēšanās nozīmi. Mēs secinām — lai gan ir pagājis tik ilgs laiks, attīstījušās tehnoloģijas, bet pubertāte gan nav mainījusies. Tas, ko bērni runā savā starpā un izlasa internetā, biežāk rada vēlmi ātrāk pieaugt. Vecāki joprojām nemāk, negrib un baidās runāt par savu pieredzi ar bērniem. Iestudējums parāda, cik traģiskas sekas var būt tādai nerunāšanai. Šajā izrādē var redzēt un saprast, cik ļoti maz pusaudži zina par pieaugušo dzīvi. Tā jau nav viņu vaina, bet vecāku, kas nevar viņiem pastāstīt pašu vienkāršāko par dzīvi. Pusaudža hormoni aiz neziņas var novest līdz neaprēķinātai rīcībai, par kuru nākas atbildēt.

Izrāde par to, kas notiek pusaudžu galvās, kādēļ viņi rīkojas tieši tā, kā rīkojas. Izrāde ir ļoti emocionāla, tā atklāj daudzveidīgu pārdzīvojumu virkni. Pieaugušie nesaprot jauniešus, kas pāragri nodevušies kaislībām. Izrādē var  saskatīt arī dažādas ģimenes un viņu uzskatus par bērnu audzināšanu un dzīves vērtībām.

Nesen klasē izlasījām R. Blaumaņa lugu «Pazudušais dēls». Abas lugas uzrakstītas 19. gadsimta beigās, un abas beidzas traģiski mīlestības un neziņas dēļ.

Izrādes scenogrāfijā simbola jēgu ieguva zāles logs, kuru izrādes sākumā atvēra un apspēlēja kā gaismas, plašuma, cerību tēlu. Palodze notikumu gaitā bija kā skatuves turpinājums. Īpaši emocionāls bija galvenās varones traģiskais brīdis pie loga, kad sniga retas sniega pārslas...

Paldies izrādes režisoriem Inesei Ramutei un Robertam Segliņam. Paldies radošajai grupai: kustību konsultantei Agnesei Lutcei, mūzikas pedagogam Mārtiņam Roziņam, grima māksliniecei Ingai Krauklei, tērpu māksliniecei Īrisai Ozolai, gaismu un skaņu meistariem Robertam Ciprusam un Nikolajam Lukinam.

SKATI NO IZRĀDES. Saki man šodien, saki tūlīt — kā es piedzimu, kur es gadījos? Kalvja Zaļaiskalna foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē: Liesma
3. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv