Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Viesturiešu viesizrādes
2016. gada 15. decembrī

Valmieras Viestura vidusskolas 12.c klase turpina priecēt skatītājus arī ārpus skolas skatuves. Viss sākās 2016.gada pavasarī, kad teātris izrādi ‘’Smaragda Pilsētas Burvis’’ tika uzaicināts spēlēt vienreizējā Valmieras pasākumā – ’’Maģisko sajūtu nakts’’. Šī nakts tik tiešām bija maģiska  ne tikai skatītājiem, bet  arī mums, aktieriem, enerģijas dēļ, ko sajutām mēs visi. Šī bērnu izrādīte pavasara beigās viesojās arī Valmieras Koncertzāles atklāšanā.

 Septembra sākumā teātra klase viesojās Ogres Kultūras centrā,  kur mums viesošanās iespēju sagādāja klasesbiedrene Linda Simsone. Viņa nāca ar ideju un uzņēmību par braukšanu kaut kur tālāk un vest mūsu izrādi plašumā. Piedzīvotais ir neaizmirstams! Tās smaidīgās ne tikai bērnu sejiņas, bet arī pieaugušo, ko redzējām pēc izrādes, tas prieks, kas tajās staroja…brīnišķīga sajūta!

Un pavisam nesen, oktobrī, Viesturskolas teatrāļi viesojās  Limbažu kultūras namā ar jaunāko izrādi ’’Pūt, vējiņi!’’. Tur mūs laipni uzņēma kultūras nama direktore Sandra Mieze. Arī šoreiz iniciatore šai darbībai bija 12.c klases skolniece Santa Marka, kurai Limbaži ir dzimtā pilsēta, un viņa vēlējās, lai arī tur jaunieši redz, ko dara Viesturskolā, kā jaunieši realizē savu radošo ideju iestudēt etnogrāfiskā stilā Raiņa tekstu .

Spēlēt ārpus skolas ir lieliska iespēja sevi parādīt citiem, un pieredze, emocijas, ko gūst šādos izbraucienos, ir vārdos neaprakstāma. Par to mēs sakām paldies visiem, kuri mūs atbalstīja, pieņēma, deva iespēju braukt un piedalīties. Teātra klase vēlas pateikt milzīgu paldies šo brīnišķīgo izrāžu veidotājiem: režisoram Robertam Segliņam, horeogrāfei  Agnesei Lutcei, grimma māksliniecei Ingai Krauklei un, protams, klases audzinātājai un tērpu veidotājai Īrisai Ozolai! Paldies!

Santa Madelaine Marka

VVV12.c klase

Veltījums Valmieras “Sprīdītim”
2016. gada 2. decembrī

Atnākt, tevi satikt,

Aizejot palikt,

Gaismu sev līdzi nest.

Atmiņu zīles

Mirdzināt plaukstās,

To gaišumu glabāt

Un tumsai sejā mest.

Atnākt, tevi satikt,

Mūžam drosmi sasmelt,

Vēlēties tālāk “ iet un iet”,

Nenoslīkt purvā,

Neapžilbt slavā,

Tavu brīnumu pasaulei

Dāvināt prast.

 

                                                                                                            (Jolanta Zirne,  1986. gada „Sprīdīša”un

                                                                                                                   Teātra klases absolvente )

 Pirms 33 gadiem mēs, 1986. gada Valmieras Viestura 3. vidusskolas Teātra klases absolventi, nokļuvām Laimīgajā zemē, un katrs no mums kļuva par daļu  no lielā un noslēpumainā veseluma – Tautas teātra „Sprīdītis”.  Mēs ieraudzījām un sastapām pašu šī brīnuma veidotāju – režisoru  Zigurdu Ķesteri.

     Dzīve „Sprīdītī” – tas bija mūsu tapšanas laiks. Mēs veidojāmies, ne tikai rampas uguņu apspīdēti, bet arī skatuves putekļu, sviedru, grima un asaru substances svētīti. Mēs  rūdījāmies, tikām kaldināti un slīpēti Ķestera un „Sprīdīša“ kalvē. Galvenokārt dzīvei,  kā teica Ķesteris.

     Kopš tā laika 30 gadu gredzeni sabiruši mūsu plaukstās, un mēs, toreizējie sprīdīši, esam atkal ne tikai satikušies, bet arī dāvinām Gaismas pilij stāstu par to un ticam, ka „Sprīdītis”, vienmēr jauns un možs, mūžam „ies un ies” un mūžam būs ceļā.  Tāpat kā mēs,

1986. gada Teātra klases absolventi –

„Sprīdītī” mīlētie, mācītie, mocītie un svētītie.

Sveicam pirmizrādē!
2016. gada 4. novembrī


Viesturskolas teātra klases bauda Liepājas vējus
2016. gada 23. septembrī

Mazliet ātrāk, kā ierasti, Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases devās ikgadējā ekskursijā. Šoreiz ceļi veda uz vēja pilsētu Liepāju, kur teātra klases viesojās pirms diviem gadiem. Dodoties uz Liepāju, sekoja tematisks teātra izrādes apmeklējums - Pūt vējiņi.

Pagājušajā gadā Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases apmeklēja Viļņu, kur apskatīja Lietuvas galvaspilsētu un baudīja kaimiņvalsts teātra garadarbu - Romeo un Džuljeta. Pirms diviem gadiem teātra klases apmeklēja Liepāju, kur baudīja spožu izrādi Liepājas teātra izpildījumā - Piafa. Teātru klašu pulkam, kas šogad devās uz Liepāju bija pievienojušies arī trīs skolas absolventi. Divi no viņiem [Lelde Annija Grīnberga un Lotārs Zariņš] mācības turpina apgūt jaunās skolās, bet  sirdī Viesturskola paliks vienmēr.

Ceļš uz Liepāju sākās agri, no Viesturskolas autobuss izbrauca neilgi pēc sešiem rītā. Ar šaurām acīm, ceļš visiem iesākās miegaini, tomēr brauciena laikā jaunieši pamodās. No Valmieras līdz otram Kurzemes galam bija mērojams tāls ceļš, bet dziesmu pavadībā galamērķis tika sasniegts negaidīti ātri. Pirmā pieturvieta bija koncertzāle Lielais dzintars, jaunuzceltā ēka durvis apmekkētājiem vēra tikai pagājušā gada. Koncertzāles apmeklējums bija noderīgs, tika apskatīta lielā zāle, kuras akustika tiek atzīta par labāko Baltijas valstīs. Tāpat ievērības cienīgas bija citas telpas, kuras ir izveidotas ar jaunākajām inovācijām. Pēcāk sekoja izbrauciens ar kuģīti, tad arī kārtīgi varēja izbaudīt Liepājas vēju.

Tuvojoties vakaram, visi devās uz Liepājas izrādi Pūt vējiņi. Viesturskolas 12. teātra klasei bija lieliska iespēja salīdzināt savu Pūt vējiņi iestudējumu, ar profesionāla teātra veikumu. Protams, profesionālo teātri nevar salīdzināt ar skolas teātri, bet savas līdzības varēja atrast. Liepājas teātra aktieri izrādi pasniedza lieliski, mūzikls neatstāja vienaldzīgu nevienu skatītāju. Izrādes beigās pelnīta aplausu jūra, ne tikai tāpēc, ka aktieri uz skatuves bija izpildījuši maksimumu, bet arī sveiciens 70. jubilejas izrādē.

Nākamajā dienā jauniešiem tika dota iespēja apskatīt Liepāju un Karostu. Jaunieši pārliecinājās, ka Liepāja ir pilsēta ar savu šarmu. Tika apciemots Liepājas muzejs, ieelpots pēdējais Liepājas gaiss jūras krastā un apskatīta slavas aleja. Daži jaunieši pamanījās iejusties ielas muzikantu lomā, nopelnot arī vērā ņemamu naudiņu. Dodoties ceļā uz mājām, ekskursijas pēdējais punkts bija Grobiņā. Kuršu Vikingu apmetnē teatrāļiem bija iespēja izpriecāties no sirds patikas. Nedēļas nogale Liepājas plašumos tika aizvadīta godam, tagad ar pilnu sparu iekšā skolas dzīvē.

Lotārs Zariņš

2016. gada teātra klases absolvents

Sveiciens 1. septembrī.
2016. gada 7. septembrī

2016./2017 m.g. VVV teātri "Sprīdītis" papildināja jaunā 10.c teātra klase. Klases audzinātāja Ina Tunķele. Vēlam jaunajam klases kolektīvam trīs radošus mācību gadus!