Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Mauglis dzīvo Viesturskolā
2016. gada 15. decembrī

 

Otrdien, 18. oktobrī notika 11.c (teātra) klases veidotās izrādes “Mauglis” pirmizrāde.

Izrādes stāsts ir par cilvēkbērnu Maugli, kurš uzaudzis starp vilkiem. Lai izdzīvotu džungļos, Mauglim jāiemācās dzīvot pēc džungļu likumiem. To apgūt viņam palīdz  gudrie skolotāji – lācis Balu un pantēra Bagira.

Atrodoties džungļos, Mauglim izdodas iedraudzēties ar pitonu Kaa, taču tīģeris Širhans ir zvērējis Maugli iznīcināt. Mauglim ir jādomā dažādi viltīgi triki, lai stātos pretī Širhanam.

Man, cilvēkam, kurš nekad nav lasījis Kiplinga “Džungļu  grāmatu” vai skatījies multfilmu par Maugli, bija ļoti liela interese beidzot iepazīties ar šo stāstu, taču tiem, kas ir grāmatas lasītāji, šī ir jauna iespēja paskatīties uz jau tik zināmo stāstu no cita skatpunkta.

Manuprāt, jau ierodoties zālē, ir jūtams džungļu gars, ko piešķir skatuves scenogrāfija. Taču, kad uz skatuves uznāk aktieri, tas ir jūtams vēl vairāk, pateicoties Ingas Kraukles veidotajam grimam un Īrisas Ozolas piemeklētajiem tērpiem.

Manuprāt, izrāde ir izdevusies ļoti enerģiska un muzikāla, par ko paldies horeogrāfei Agnesei Lutcei un vokālajai pedagoģei Ilzei Jansonei, taču  režisoriem Robertam Segliņam un Inesei Ramutei ir izdevies ļoti spilgti parādīt un izcelt  atšķirību starp cilvēkiem un dzīvniekiem. Dzīvniekiem tie ir instingti, cilvēkam -  jūtas un emocijas.

Protams, nevar nepamanīt arī pašu aktieru aizrautību un vēlmi atrasties uz skatuves un būt daļai no izrādes. Daļai no 11.c šī ir pirmā izrāde Viesturskolā, nepamanīta nepaliek viņu atbrīvotība un spēja iejusties lomā. Šajā izrādē ir daudz spilgtu tēlu, piemēram, Mauglis, ko atveido Artis Krists Mednis vai Ričards Salacietis, visnotaļ, uzmanību piesaista arī Antras Andrupes atveidotā pantēra Bagira, kā arī lācis Balu, kura lomā ir iejuties Ventis Penezis. Manuprāt, viens no spēcīgākajiem raksturiem ir Līvas Poles atveidotajai Akelai, taču kā izrādes “odziņu” varu minēt čūsku Kaa, kuras lomā iejūtas Roberta Čudarkina. Dinamiku visas izrādes gaitā uztur šakālis-Linda Vēze  un 10.c klases kustībās atveidotie džungļu iemītnieki.

Šajā izrādē var patiesi sajust, ka katram šajā pasaulē ir sava vieta. Dzīvniekiem - viena, cilvēkiem - cita, bet beigās mēs visi esam brāļi – vienoti. Atziņa, kas to visspilgtāk pierāda ir: „Mums vienas asinis- Tev un man!”

Manuprāt, stāsts apvieno dažādu emociju gammu: sāpes, skumjas, pozitīvismu un kopumā labu vēstījumu skatītājiem.

Un, protams, šādas izrādes ir tikai vēl viens pierādījums tam, ka Viesturskola var lepoties ar tik talantīgiem un darboties gribošiem audzēkņiem, kā arī idejām bagātiem un radošiem pedagogiem, kas kopīgiem spēkiem prot radīt ko tik skaistu un interesantu.                                                     

Madara Rakūne  VVV12.c

Viesturiešu viesizrādes
2016. gada 15. decembrī

Valmieras Viestura vidusskolas 12.c klase turpina priecēt skatītājus arī ārpus skolas skatuves. Viss sākās 2016.gada pavasarī, kad teātris izrādi ‘’Smaragda Pilsētas Burvis’’ tika uzaicināts spēlēt vienreizējā Valmieras pasākumā – ’’Maģisko sajūtu nakts’’. Šī nakts tik tiešām bija maģiska  ne tikai skatītājiem, bet  arī mums, aktieriem, enerģijas dēļ, ko sajutām mēs visi. Šī bērnu izrādīte pavasara beigās viesojās arī Valmieras Koncertzāles atklāšanā.

 Septembra sākumā teātra klase viesojās Ogres Kultūras centrā,  kur mums viesošanās iespēju sagādāja klasesbiedrene Linda Simsone. Viņa nāca ar ideju un uzņēmību par braukšanu kaut kur tālāk un vest mūsu izrādi plašumā. Piedzīvotais ir neaizmirstams! Tās smaidīgās ne tikai bērnu sejiņas, bet arī pieaugušo, ko redzējām pēc izrādes, tas prieks, kas tajās staroja…brīnišķīga sajūta!

Un pavisam nesen, oktobrī, Viesturskolas teatrāļi viesojās  Limbažu kultūras namā ar jaunāko izrādi ’’Pūt, vējiņi!’’. Tur mūs laipni uzņēma kultūras nama direktore Sandra Mieze. Arī šoreiz iniciatore šai darbībai bija 12.c klases skolniece Santa Marka, kurai Limbaži ir dzimtā pilsēta, un viņa vēlējās, lai arī tur jaunieši redz, ko dara Viesturskolā, kā jaunieši realizē savu radošo ideju iestudēt etnogrāfiskā stilā Raiņa tekstu .

Spēlēt ārpus skolas ir lieliska iespēja sevi parādīt citiem, un pieredze, emocijas, ko gūst šādos izbraucienos, ir vārdos neaprakstāma. Par to mēs sakām paldies visiem, kuri mūs atbalstīja, pieņēma, deva iespēju braukt un piedalīties. Teātra klase vēlas pateikt milzīgu paldies šo brīnišķīgo izrāžu veidotājiem: režisoram Robertam Segliņam, horeogrāfei  Agnesei Lutcei, grimma māksliniecei Ingai Krauklei un, protams, klases audzinātājai un tērpu veidotājai Īrisai Ozolai! Paldies!

Santa Madelaine Marka

VVV12.c klase

Veltījums Valmieras “Sprīdītim”
2016. gada 2. decembrī

Atnākt, tevi satikt,

Aizejot palikt,

Gaismu sev līdzi nest.

Atmiņu zīles

Mirdzināt plaukstās,

To gaišumu glabāt

Un tumsai sejā mest.

Atnākt, tevi satikt,

Mūžam drosmi sasmelt,

Vēlēties tālāk “ iet un iet”,

Nenoslīkt purvā,

Neapžilbt slavā,

Tavu brīnumu pasaulei

Dāvināt prast.

 

                                                                                                            (Jolanta Zirne,  1986. gada „Sprīdīša”un

                                                                                                                   Teātra klases absolvente )

 Pirms 33 gadiem mēs, 1986. gada Valmieras Viestura 3. vidusskolas Teātra klases absolventi, nokļuvām Laimīgajā zemē, un katrs no mums kļuva par daļu  no lielā un noslēpumainā veseluma – Tautas teātra „Sprīdītis”.  Mēs ieraudzījām un sastapām pašu šī brīnuma veidotāju – režisoru  Zigurdu Ķesteri.

     Dzīve „Sprīdītī” – tas bija mūsu tapšanas laiks. Mēs veidojāmies, ne tikai rampas uguņu apspīdēti, bet arī skatuves putekļu, sviedru, grima un asaru substances svētīti. Mēs  rūdījāmies, tikām kaldināti un slīpēti Ķestera un „Sprīdīša“ kalvē. Galvenokārt dzīvei,  kā teica Ķesteris.

     Kopš tā laika 30 gadu gredzeni sabiruši mūsu plaukstās, un mēs, toreizējie sprīdīši, esam atkal ne tikai satikušies, bet arī dāvinām Gaismas pilij stāstu par to un ticam, ka „Sprīdītis”, vienmēr jauns un možs, mūžam „ies un ies” un mūžam būs ceļā.  Tāpat kā mēs,

1986. gada Teātra klases absolventi –

„Sprīdītī” mīlētie, mācītie, mocītie un svētītie.

Sveicam pirmizrādē!
2016. gada 4. novembrī


Viesturskolas teātra klases bauda Liepājas vējus
2016. gada 23. septembrī

Mazliet ātrāk, kā ierasti, Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases devās ikgadējā ekskursijā. Šoreiz ceļi veda uz vēja pilsētu Liepāju, kur teātra klases viesojās pirms diviem gadiem. Dodoties uz Liepāju, sekoja tematisks teātra izrādes apmeklējums - Pūt vējiņi.

Pagājušajā gadā Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases apmeklēja Viļņu, kur apskatīja Lietuvas galvaspilsētu un baudīja kaimiņvalsts teātra garadarbu - Romeo un Džuljeta. Pirms diviem gadiem teātra klases apmeklēja Liepāju, kur baudīja spožu izrādi Liepājas teātra izpildījumā - Piafa. Teātru klašu pulkam, kas šogad devās uz Liepāju bija pievienojušies arī trīs skolas absolventi. Divi no viņiem [Lelde Annija Grīnberga un Lotārs Zariņš] mācības turpina apgūt jaunās skolās, bet  sirdī Viesturskola paliks vienmēr.

Ceļš uz Liepāju sākās agri, no Viesturskolas autobuss izbrauca neilgi pēc sešiem rītā. Ar šaurām acīm, ceļš visiem iesākās miegaini, tomēr brauciena laikā jaunieši pamodās. No Valmieras līdz otram Kurzemes galam bija mērojams tāls ceļš, bet dziesmu pavadībā galamērķis tika sasniegts negaidīti ātri. Pirmā pieturvieta bija koncertzāle Lielais dzintars, jaunuzceltā ēka durvis apmekkētājiem vēra tikai pagājušā gada. Koncertzāles apmeklējums bija noderīgs, tika apskatīta lielā zāle, kuras akustika tiek atzīta par labāko Baltijas valstīs. Tāpat ievērības cienīgas bija citas telpas, kuras ir izveidotas ar jaunākajām inovācijām. Pēcāk sekoja izbrauciens ar kuģīti, tad arī kārtīgi varēja izbaudīt Liepājas vēju.

Tuvojoties vakaram, visi devās uz Liepājas izrādi Pūt vējiņi. Viesturskolas 12. teātra klasei bija lieliska iespēja salīdzināt savu Pūt vējiņi iestudējumu, ar profesionāla teātra veikumu. Protams, profesionālo teātri nevar salīdzināt ar skolas teātri, bet savas līdzības varēja atrast. Liepājas teātra aktieri izrādi pasniedza lieliski, mūzikls neatstāja vienaldzīgu nevienu skatītāju. Izrādes beigās pelnīta aplausu jūra, ne tikai tāpēc, ka aktieri uz skatuves bija izpildījuši maksimumu, bet arī sveiciens 70. jubilejas izrādē.

Nākamajā dienā jauniešiem tika dota iespēja apskatīt Liepāju un Karostu. Jaunieši pārliecinājās, ka Liepāja ir pilsēta ar savu šarmu. Tika apciemots Liepājas muzejs, ieelpots pēdējais Liepājas gaiss jūras krastā un apskatīta slavas aleja. Daži jaunieši pamanījās iejusties ielas muzikantu lomā, nopelnot arī vērā ņemamu naudiņu. Dodoties ceļā uz mājām, ekskursijas pēdējais punkts bija Grobiņā. Kuršu Vikingu apmetnē teatrāļiem bija iespēja izpriecāties no sirds patikas. Nedēļas nogale Liepājas plašumos tika aizvadīta godam, tagad ar pilnu sparu iekšā skolas dzīvē.

Lotārs Zariņš

2016. gada teātra klases absolvents