Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Veltījums Valmieras “Sprīdītim”
2016. gada 2. decembrī

Atnākt, tevi satikt,

Aizejot palikt,

Gaismu sev līdzi nest.

Atmiņu zīles

Mirdzināt plaukstās,

To gaišumu glabāt

Un tumsai sejā mest.

Atnākt, tevi satikt,

Mūžam drosmi sasmelt,

Vēlēties tālāk “ iet un iet”,

Nenoslīkt purvā,

Neapžilbt slavā,

Tavu brīnumu pasaulei

Dāvināt prast.

 

                                                                                                            (Jolanta Zirne,  1986. gada „Sprīdīša”un

                                                                                                                   Teātra klases absolvente )

 Pirms 33 gadiem mēs, 1986. gada Valmieras Viestura 3. vidusskolas Teātra klases absolventi, nokļuvām Laimīgajā zemē, un katrs no mums kļuva par daļu  no lielā un noslēpumainā veseluma – Tautas teātra „Sprīdītis”.  Mēs ieraudzījām un sastapām pašu šī brīnuma veidotāju – režisoru  Zigurdu Ķesteri.

     Dzīve „Sprīdītī” – tas bija mūsu tapšanas laiks. Mēs veidojāmies, ne tikai rampas uguņu apspīdēti, bet arī skatuves putekļu, sviedru, grima un asaru substances svētīti. Mēs  rūdījāmies, tikām kaldināti un slīpēti Ķestera un „Sprīdīša“ kalvē. Galvenokārt dzīvei,  kā teica Ķesteris.

     Kopš tā laika 30 gadu gredzeni sabiruši mūsu plaukstās, un mēs, toreizējie sprīdīši, esam atkal ne tikai satikušies, bet arī dāvinām Gaismas pilij stāstu par to un ticam, ka „Sprīdītis”, vienmēr jauns un možs, mūžam „ies un ies” un mūžam būs ceļā.  Tāpat kā mēs,

1986. gada Teātra klases absolventi –

„Sprīdītī” mīlētie, mācītie, mocītie un svētītie.

Sveicam pirmizrādē!
2016. gada 4. novembrī


Viesturskolas teātra klases bauda Liepājas vējus
2016. gada 23. septembrī

Mazliet ātrāk, kā ierasti, Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases devās ikgadējā ekskursijā. Šoreiz ceļi veda uz vēja pilsētu Liepāju, kur teātra klases viesojās pirms diviem gadiem. Dodoties uz Liepāju, sekoja tematisks teātra izrādes apmeklējums - Pūt vējiņi.

Pagājušajā gadā Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases apmeklēja Viļņu, kur apskatīja Lietuvas galvaspilsētu un baudīja kaimiņvalsts teātra garadarbu - Romeo un Džuljeta. Pirms diviem gadiem teātra klases apmeklēja Liepāju, kur baudīja spožu izrādi Liepājas teātra izpildījumā - Piafa. Teātru klašu pulkam, kas šogad devās uz Liepāju bija pievienojušies arī trīs skolas absolventi. Divi no viņiem [Lelde Annija Grīnberga un Lotārs Zariņš] mācības turpina apgūt jaunās skolās, bet  sirdī Viesturskola paliks vienmēr.

Ceļš uz Liepāju sākās agri, no Viesturskolas autobuss izbrauca neilgi pēc sešiem rītā. Ar šaurām acīm, ceļš visiem iesākās miegaini, tomēr brauciena laikā jaunieši pamodās. No Valmieras līdz otram Kurzemes galam bija mērojams tāls ceļš, bet dziesmu pavadībā galamērķis tika sasniegts negaidīti ātri. Pirmā pieturvieta bija koncertzāle Lielais dzintars, jaunuzceltā ēka durvis apmekkētājiem vēra tikai pagājušā gada. Koncertzāles apmeklējums bija noderīgs, tika apskatīta lielā zāle, kuras akustika tiek atzīta par labāko Baltijas valstīs. Tāpat ievērības cienīgas bija citas telpas, kuras ir izveidotas ar jaunākajām inovācijām. Pēcāk sekoja izbrauciens ar kuģīti, tad arī kārtīgi varēja izbaudīt Liepājas vēju.

Tuvojoties vakaram, visi devās uz Liepājas izrādi Pūt vējiņi. Viesturskolas 12. teātra klasei bija lieliska iespēja salīdzināt savu Pūt vējiņi iestudējumu, ar profesionāla teātra veikumu. Protams, profesionālo teātri nevar salīdzināt ar skolas teātri, bet savas līdzības varēja atrast. Liepājas teātra aktieri izrādi pasniedza lieliski, mūzikls neatstāja vienaldzīgu nevienu skatītāju. Izrādes beigās pelnīta aplausu jūra, ne tikai tāpēc, ka aktieri uz skatuves bija izpildījuši maksimumu, bet arī sveiciens 70. jubilejas izrādē.

Nākamajā dienā jauniešiem tika dota iespēja apskatīt Liepāju un Karostu. Jaunieši pārliecinājās, ka Liepāja ir pilsēta ar savu šarmu. Tika apciemots Liepājas muzejs, ieelpots pēdējais Liepājas gaiss jūras krastā un apskatīta slavas aleja. Daži jaunieši pamanījās iejusties ielas muzikantu lomā, nopelnot arī vērā ņemamu naudiņu. Dodoties ceļā uz mājām, ekskursijas pēdējais punkts bija Grobiņā. Kuršu Vikingu apmetnē teatrāļiem bija iespēja izpriecāties no sirds patikas. Nedēļas nogale Liepājas plašumos tika aizvadīta godam, tagad ar pilnu sparu iekšā skolas dzīvē.

Lotārs Zariņš

2016. gada teātra klases absolvents

Sveiciens 1. septembrī.
2016. gada 7. septembrī

2016./2017 m.g. VVV teātri "Sprīdītis" papildināja jaunā 10.c teātra klase. Klases audzinātāja Ina Tunķele. Vēlam jaunajam klases kolektīvam trīs radošus mācību gadus!

Viesturskola – iespēju zeme
2016. gada 26. maijā

12c

Trīs vidusskolas gadi paskrēja nemanot. Liekas – tikko mēs tādi zaļi ienācām pa durvīm, taču tagad jau mūs gaida izlaidums. Pēdējo nedēļu laikā mani nepamet smeldzīga sajūta, kas nepārtraukti atgādina – tūlīt viss beigsies. Un tik, tik ļoti negribas! Gribas vēl kādu brīdi pakavēties skolas koridoros, mājīgajā režisora kabinetā un uz mīļās skatuves. Vēl negribas palaist vaļā aizkulišu kuriozus, atmiņas un to fantastisko, vārdiem neaprakstāmo sajūtu – būt uz skatuves.

Ar vārdiem ir par maz, lai pateiktos manai otrajai ģimenītei, kurā man ir 14 māsas un 5 brāļi, mamma INA un tētis REŽISORS. Tā ir ģimenīte, kurā cits citu vienmēr pārsteidz nesagatavotu... Tā ir ģimenīte, kuru es mīlēšu mūžam.

Elīna Krūkle

 

Viesturskola ir mana laimīgā zeme. Teātra klasē ir īpaša aura, kuru rada režisors Roberts, teātra mākslas pedagogi Inese Ramute, Edīte Tišheizere un Mārtiņš Meiers. Neiztikt arī bez pārējiem skolotājiem, kuri aktīvi atbalstījuši mūsu idejas un savaldījuši radošos prātus.

Viesturskolā viss iet līdzsvarā – gan teātris, gan mācības, gan ārpusstundu aktivitātes. Šī ir īstā skola, lai pilnveidotu sevi.

Mūsu vienmēr kolorītā 12.c klase ir skolotājas Inas Tuņķeles mākslas darbs. Viņai ir tik trakas idejas, ka brīžiem mums ir jāspēj turēt līdzi. Skolotāja ir mūsu draudzene, mūsu sirdsdraugs.

Man skolas pietrūks – gan klasesbiedru, gan vienmēr smaidīgo skolotāju. Man pietrūks arī zāles un mazās, melnās skatuvītes, kurā mēs vienmēr bijām saspiesti čupiņā. Tas savā ziņā bija skaisti. Mēs esam daudz, bet visi kopā. Es varu solīt, ka šeit es atgriezīšos. Es jūtos piepildīta ar labi padarīta darba sajūtu. Par šo enerģiju es skolai PATEICOS.

Man šķiet, ka viesturieši jūt savējos. Kā teica Agnese Degle, mūsu jaukā skatuves kustību pasniedzēja, mēs esam lielā, vienotā aplī, kurā mīt spēks un enerģija, un vienotības sajūta. Es novēlu skolai, lai šis aplis mūžīgi turas kopā.

Alise Razminoviča

 

Veiksmes stars, kas palīdzēja dilemmas brīdī veikt pareizo izvēli, man uzspīdēja Viesturskolas „Sprīdīša” virzienā. Skolas teātris man palīdzējis sevi pārvarēt un saņemties, iepazīt un sadarboties ar teātra profesionāļiem. Tā ir vienreizēja sajūta – būt mazai daļiņai no kaut kā liela un mīlēta. Kaut arī savu nākotni ar teātri neplānoju saistīt, mācīšanās teātra klasē ir bijusi labākā izvēle, kas veidojusi neatsveramu pieredzi.

Samanta Vikmane

 

Viesturskola man noteikti ir devusi to, kas man palīdzēs turpmāk dzīvē. Šet es kļuvu pašpārliecinātāka, drosmīgāka, drošāka. Iemācījos daudz labāk komunicēt ar cilvēkiem. Es gribētu šo skolu nosaukt par iespēju zemi, jo vidusskolas laikā apguvu daudz dzīvei noderīga. Es realizēju savas idejas, iesaistījos skolas pasākumos, kur sevi attīstīju. Nozīmīga šīs skolas daļa ir teātris - skatuves kustības, runas stundas, izrāžu gatavošana, izrādes pilnās skatītāju zālēs. Tās ir patīkamas atmiņas un neaizmirstamas sajūtas.

Elīza Elva Treija

 

Valmieras Viestura vidusskola ir iemācījusi man saskatīt visu skaisto un vērtīgo man apkārt. Šeit mācoties, esmu kļuvusi atvērtāka, sabiedriskāka un brīvāka, uzstājoties publikas priekšā vai vienkārši sarunājoties ar svešiem cilvēkiem. Ļoti augstu novērtēju teātra stundas, jo tagad teātris ir mana sirdslieta. Uzskatu, ka Viesturos ir lieliski, sirsnīgi un saprotoši skolotāji, kuri man ļoti pietrūks. Šai skolai vienmēr būs īpaša vieta manā sirdī.

Sendija Zīrāpe

 

Teātra klase ver durvis personai, kura grib izaugt par personību. Skolotāji, skolēni un skolas darbinieki rada pieņemtības un mājīguma atmosfēru. Es neaizmirsīšu Viesturskolu un ceru, ka skola arī mani un manu nelielo devumu paturēs atmiņās. Viesturskola ir mana laimīgā zeme un mājas, kurās vienmēr atgriezties.

 Lelde Annija Grīnberga

 

Vidusskolas laiks Viesturskolā ir palīdzējis man attīstīties ne tikai teātra ziņā, bet arī cilvēcīgi, kas ir vēl svarīgāk. Pieredze, ko esmu guvis šeit, ir un būs neaizmirstama. Paldies, Viesturi!

Jānis Leščinskis