Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Noslēdzies IX Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „..un es iešu un iešu!”
2016. gada 26. aprīlī

22. un 23. aprīlī Viestura vidusskolā teātris vienoja pustūkstoti skolēnu no visas Latvijas. Teātra cienītāji iepazina 28 skolēnu teātru kolektīvus ar 30 izrādēm. Skatītāju acis priecēja gan amizantas un pamācošas bērnu izrādes, gan nopietni un pat ļoti dramatiski klasikas uzvedumi. Katrs festivāla apmeklētājs jau iepriekš varēja iepazīties ar festivāla programmiņu un apmeklēt sev šķietami saistošākās izrādes.

Iestudētie darbi rosināja domāt par vērtībām. Piemēram, par estētiskajām vērtībām vēstīja Valmieras Viestura vidusskolas teātris ‘’Sprīdītis’’ izrāde ‘’Pūt vējiņi’’ (rež. R.Segliņš), Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija "Spogulis" izrādē "Lietus pārdevējs" (rež. I. Bauma), Bērnu un jauniešu centra "Kurzeme" teātra studija izrādē "Augt līdz pilnībai" (režisors R. Vējiņš), Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris izrādē "Romeo un Džuljeta" (rež. D. Umbraško), Jauniešu teātra studija "ODA" ar izrādi "Nakts, tilts un mazliet par pašnāvībām" (rež. B. Bērziņa).

Par pirmo īsto mīlestību, par zaudējumiem un pieaugšanu.. Par laiku, kad asinis riņķo visstraujāk, kad zāle ir viszaļākā un mūzika skan visskaļākā - ļoti efektīvi tika izspēlēta Mālpils bērnu un jauniešu teātra studijas "Pilnmēness" monoizrāde "Rīga - Maskava" ( rež. A. Austriņa- Seņkāne)

Izklaidējošu patiesību par cilvēka dzīvi rādīja Rīgas Katoļu ģimnāzijas 1.-4. klašu teātra studija izrādē "Dzimšanas diena" (režisore B. Bērziņa), savukārt kristīgās vērtības un Jēzus dzimšanu demonstrēja Kustību teātris ar M.Čerņavskas scenāriju pēc Bībeles teksta izrādē "Ziemassvētku stāsts" (rež. M. Čerņavska).

Interesantu interpretāciju rādīja Cēsu Jaunatnes teātris izrādē "bet es ar kājām uz Ogri" (rež. M. Eihe), kur jaunieši par jauniešiem stāstīja, sēžot mācību kabinetā starp skatītājiem, izrādes laikā iesaistot tos arī dejā.

Jauno aktieru sniegumus vērtēja pieaugušo žūrija - Valmieras Drāmas teātra aktrise Ilze Pukinska, režisore un dramaturģe Krista Burāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka, režisors un aktieris Valdis Lūriņš, VVV absolvents un kādreizējais skolas teātra “Sprīdītis” režisors Atis Rozentāls. Viņi šogad katram kolektīvam sniedz rakstisku vērtējumu. 14 jauniešu žūrijas pārstāvji noslēgumā katram kolektīvam sniedza balvu un atzinības rakstu īpašā nominācijā.

Sprīdīša stabulīte jau 9. reizi kā teātra festivāla simbols sniedza pozitīvas emocijas un kopā būšanas prieku.

Paldies festivāla aizsācējam Robertam Segliņam! Paldies par atbalstu Valsts izglītības satura centram un Valmieras pilsētas domei!

Uz tikšanos nākamajā - jubilejas gadā!

Samanta Vikmane

Valmieras Viestura vidusskolā

http://www.eliesma.lv

Par Sprīdīša stabulīti — devīto reizi
2016. gada 26. aprīlī

Rīt un parīt Valmieras Viestura vidusskolā uz divām skatuvēm tiks spēlēts teātris. Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls «...un es iešu un iešu» tradicionāli izvēršas par skaistiem pavasara svētkiem — šogad tie notiks jau 9. reizi, sapulcējot ap pustūkstoti skatuves mākslas entuziastu.

«Festivāla galvenais mērķis ir kopā būšana, pie reizes tā ir iespēja apskatīties, kādas interesantas izrādes izveidojuši kaimiņu kolektīvi. Teātriem trūkst atbalsta, tā ir mazliet piemirsta niša salīdzinājumā ar dejotājiem vai dziedātājiem. Festivāls radās spontāni, jo sākumā bija ideja uzaicināt tuvējos kolektīvus uz vienas dienas pasākumu. Palēnām festivāls brieda, līdz izauga divu dienu garumā, no rīta līdz vakaram spēlējot izrādes, kurās tiekamies vai ar visas Latvijas skolēnu teātru ziedu. Žūrija ik gadu arī atzīmējusi, ka skolēnu teātros vienmēr ir vērojams daudz jaunrades un drosmīgu ideju,» viesturiešu 12.c jeb teātra klases audzēknim Lotāram Zariņam atklājis skolas teātra «Sprīdītis» režisors un festivāla dibinātājs Roberts Segliņš.

Festivāla afiša aptver plašu ģeogrāfiju — 33 iestudējumus parādīs iepriekšējos  teātra svētkos iepazītie kolektīvi: Limbažu Bērnu un jaunatnes centra «Kriksis» sevi pieteiks ar «Spītnieces savaldīšanu» un «Nekādu joku...», Siguldas Mākslas skola Baltais flīģelis ar «Mammu, es precos», arī Rīgas Franču licejs šoreiz izrādīs divus iestudējumus — «Akāciju zemi» un «Taisnīgais gepards», Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris «Romeo un Džuljetu», bet skolas 12. klase — «Orķestri». Protams, nosaukta tikai mazākā daļa izrāžu un kolektīvu, bet katru gadu festivālā spēlē mūsējie — šogad Rūjienas vidusskolas teātra pulciņš parādīs «Nāriņu» Daces Ķīkules režijā un — kā tad bez mājiniekiem!

Skats no izrādes «Pūt, vējiņi!». Lomās — Kārlis Ērglis (Uldis), Estere Graumane (Zane), Karīna Eglīte (Māte). Kalvja Zaļaiskalna foto

Maija Mežaka
Laikraksts "Liesma" 22. Aprīlis, 2016
Festivāla programma
2016. gada 15. aprīlī

  

Sveicam!
2016. gada 20. aprīlī

Latviskās tradīcijas izrādē „Pūt, vējiņi!”

Šajā pavasarī savas pirmizrādes Valmieras Viestura vidusskolā piedzīvoja 11.c teātra klases izrāde „Pūt vējiņi” Roberta Segliņa režijā.

Ņemot vērā, ka kaislīgi spēlētgribētāji ir visi jaunieši , bet Rainis savā lugā sakāmo ir atvēlējis vien pusei no audzēkņiem, izrādei ir divi sastāvi.

Sākotnēji vienīgais, kas bija skaidrs – šogad tiks iestudēts kas nopietns, latvisks, jo ar izklaidējošiem mūziklu variantiem skatītāji tika priecēti iepriekšējos gados. Aktieri atzīst, ka saņēmuši šo piedāvājumu no režisora, lasījuši lugu un skatījušies filmu, bet izrādes būtību sapratuši tikai pirmajos mēģinājumos, kad viss tika pārrunāts. Par latviskajām tradīcijām un rituāliem jaunieši detalizētāk devušies uzzināt Valmieras muzejā no izstāžu un pasākumu nodaļas vadītājas Gunas Mednes.

Izrādē atainota senā tautasdziesmā „Pūt, vējiņi!” aprakstītā līgavas lūkošana Daugavas krastos. Stāsta dramatiskais centrs ir „trakulīgā daugavieša” Ulda un „biklās sedzacītes” Baibas mīlestība. Baiba ir kalpone mājās, kurās Uldis ierodas pie savas iecerētās – saimnieces meitas Zanes. Naktī, vētras laikā, ierodoties saimē, Uldis satiek Baibu, kura strādā maltuvē un kuru viņš uzreiz iekāro. Baiba viņu atraida, un Uldis, dusmīgs par nespēju iegūt to, ko vēlas, turpina meklēt Zani un cenšas pierunāt saimnieci izdot savu meitu par sievu. Taču ar laiku Baibas un Ulda emocijas sāk ņemt virsroku pār ieražām un kārtām..

Ir vienreizēji vērot, kā tiek atsvaidzinātas latviešu tradīcijas – gan dziedot tautasdziesmas, gan dejojot, gan skatoties skatuves noformējumu. Pēc pirmizrādes aktieri vien teic, ka tā ir paņēmusi lielu daļu enerģijas, bet prieks un gandarījums par paveikto – neizsakāms. Paldies visiem aktieriem, režisoriem Robertam Segliņam, Inesei Ramutei, horeogrāfei Agnesei Deglei, tērpu māksliniecei Īrisai Ozolai, mūzikas skolotājai Ilzei Jansonei, grima māksliniecei Ingai Krauklei un gaismotājam Robertam Ciprusam par iespēju baudīt.

Samanta Vikmane, VVV 12.c klase

Valmieras pilsētas apbalvojums
2015. gada 20. novembrī

Lapsins

Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojums "Pateicība" piešķirts Valmieras Viestura vidusskolas muzeja vadītājam Mārim Lapsiņam par grāmatas "Sprīdītis laimīgajā zemē" izveidošanu, kurā pastāstīts par skolēnu teātra 50 darba gadiem (1958-2008) un kas ir veltījums skolēnu teātra "Sprīdītis" dibinātājam, skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju.

 

Sveicam Māri!