Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Sveicam!
2016. gada 20. aprīlī

Latviskās tradīcijas izrādē „Pūt, vējiņi!”

Šajā pavasarī savas pirmizrādes Valmieras Viestura vidusskolā piedzīvoja 11.c teātra klases izrāde „Pūt vējiņi” Roberta Segliņa režijā.

Ņemot vērā, ka kaislīgi spēlētgribētāji ir visi jaunieši , bet Rainis savā lugā sakāmo ir atvēlējis vien pusei no audzēkņiem, izrādei ir divi sastāvi.

Sākotnēji vienīgais, kas bija skaidrs – šogad tiks iestudēts kas nopietns, latvisks, jo ar izklaidējošiem mūziklu variantiem skatītāji tika priecēti iepriekšējos gados. Aktieri atzīst, ka saņēmuši šo piedāvājumu no režisora, lasījuši lugu un skatījušies filmu, bet izrādes būtību sapratuši tikai pirmajos mēģinājumos, kad viss tika pārrunāts. Par latviskajām tradīcijām un rituāliem jaunieši detalizētāk devušies uzzināt Valmieras muzejā no izstāžu un pasākumu nodaļas vadītājas Gunas Mednes.

Izrādē atainota senā tautasdziesmā „Pūt, vējiņi!” aprakstītā līgavas lūkošana Daugavas krastos. Stāsta dramatiskais centrs ir „trakulīgā daugavieša” Ulda un „biklās sedzacītes” Baibas mīlestība. Baiba ir kalpone mājās, kurās Uldis ierodas pie savas iecerētās – saimnieces meitas Zanes. Naktī, vētras laikā, ierodoties saimē, Uldis satiek Baibu, kura strādā maltuvē un kuru viņš uzreiz iekāro. Baiba viņu atraida, un Uldis, dusmīgs par nespēju iegūt to, ko vēlas, turpina meklēt Zani un cenšas pierunāt saimnieci izdot savu meitu par sievu. Taču ar laiku Baibas un Ulda emocijas sāk ņemt virsroku pār ieražām un kārtām..

Ir vienreizēji vērot, kā tiek atsvaidzinātas latviešu tradīcijas – gan dziedot tautasdziesmas, gan dejojot, gan skatoties skatuves noformējumu. Pēc pirmizrādes aktieri vien teic, ka tā ir paņēmusi lielu daļu enerģijas, bet prieks un gandarījums par paveikto – neizsakāms. Paldies visiem aktieriem, režisoriem Robertam Segliņam, Inesei Ramutei, horeogrāfei Agnesei Deglei, tērpu māksliniecei Īrisai Ozolai, mūzikas skolotājai Ilzei Jansonei, grima māksliniecei Ingai Krauklei un gaismotājam Robertam Ciprusam par iespēju baudīt.

Samanta Vikmane, VVV 12.c klase

Valmieras pilsētas apbalvojums
2015. gada 20. novembrī

Lapsins

Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojums "Pateicība" piešķirts Valmieras Viestura vidusskolas muzeja vadītājam Mārim Lapsiņam par grāmatas "Sprīdītis laimīgajā zemē" izveidošanu, kurā pastāstīts par skolēnu teātra 50 darba gadiem (1958-2008) un kas ir veltījums skolēnu teātra "Sprīdītis" dibinātājam, skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju.

 

Sveicam Māri!

Brauciens uz Lietuvu - vesels piedzīvojums
2015. gada 23. novembrī

          8. novembra lietainā un drēgnā diena mums netraucēja nobaudīt lietuviešu ēdienu ‘’Kibinu’’ un skolotājas Inas Grāvītes vadībā iepazīt Traķu pili.

           Vakarā devāmies uz Lietuvas Nacionālo Drāmas teātri skatīties izrādi ‘’Romeo un Džuljeta’’, kura bija fantastiska. Tāpat kā Valmieras teātrī, arī šī nebija tradicionālā versija. Tā bija interpretācija: Itālija, divu ietekmīgu ģimeņu cīņa. Abām ģimenēm piederēja ceptuves, tāpēc izrādē liela simboliskā loma miltu ķerrai un mīklas blāķiem. Viļņas izrāde tiek dēvēta par kustību teātri, tāpēc saprast sižetu varēja pēc scenogrāfijas, mīmikas, emocijām... Tā bija emociju un spriedzes pārpildīta izrāde. Bija jūtams, ka katra kustība ir izstrādāta līdz pēdējai niansei.  Valodas nezināšana daudz netraucēja. Varēja manīt, cik atšķirīga ir Lietuvas teātra industrija un maniere. Šajā izrādē dominēja melnais fons un ķermeņa valoda pār tekstu. Scenogrāfs dekorācijas bija veidojis daudzfunkcionālas, atsevišķas detaļas simboliskas. Interesanta pieeja atrasta mirušā tēla atspoguļošanai.

         Nākamajā dienā devāmies ekskursijā pa Viļņas Vecpilsētu. Lietuva ir ļoti skaista valsts un arī galvaspilsēta Viļņa...  Mūs uzrunāja Lietuvas apburošā arhitektūra. Mēs izstaigājām vairākas katedrāles, iepazinām Viļņas universitāti, kā arī devāmies uz Ģedimina kalnu, no kura pavērās skats uz pilsētu.

         Mums arī paveicās satikt kādu latviešu ielas muzikantu Vecpilsētā. Sanācām visi kopā viņam apkārt un sākām dziedāt latviešu dziesmas. Tas bija ļoti skaists brīdis – emocijas, ko guvām, dziedot visiem kopā, bija neaprakstāmas.

           Divu dienu laikā iepazītā kaimiņzemes vēsture un kultūra mūs bagātināja.   Mēs, teatrāļi, labprāt arī nākamgad dotos uz kādu citu valsti, lai kopīgi turpinātu iepazīt citu valstu vēsturi, kultūru, kā arī noskatītos kādu izrādi svešā valodā.

Paldies visiem, kuri šīs divas dienas padarīja ļoti jaukas un atmiņā paliekošas!

Santa Marka 11.c, Lelde Grīnberga 12.c, Madara Podniece 12.c

Izjust spēlētprieku un priecēt skatītājus
2015. gada 21. oktobrī

    

     Otrdien, 13.oktobrī, notika skolēnu teātra „Sprīdītis” 11.c  (teātra) klases veidotās izrādes „Smaragda pilsētas burvis” pirmizrāde.

     Stāsts ir par meiteni Ellu, kura viesuļvētras laikā tiek aizlidināta no Burkānciema uz Burvju zemi, kas pilna ar labām un ļaunām burvēm, runājošiem zvēriem, maģiskiem priekšmetiem un lidojošiem pērtiķiem. Viņas vienīgā cerība ir Smaragda pilsētas burvis, kurš var palīdzēt viņai atgriezties mājās pie vecākiem. Dodoties pie šī burvja, vienu pēc otra viņa satiek Putnubiedēkli, kurš alkst smadzeņu, arī Dzelzs malkascirtēju, kurš vēlas mīlošu sirdi, un Gļēvo lauvu, kurš, protams, sapņo par drosmi. Tā kā Smaragda pilsēta visa ir no smaragda, tad ikvienam ienācējam ir jāuzliek zaļās brilles, kas tiek noslēgtas ar atslēgu, lai acis neapžilbtu no mirdzuma. Tomēr Smaragda pilsētas burvis Gudvins, pirms izpildīt viņu vēlmes, palūdz nogalināt ļauno raganu. Uzņemot katru no ceļotājiem atsevišķi savā troņa zālē, Gudvins parādās dažādos tēlos, taču burvis ir neredzams, ceļabiedri dzird tikai viņa pērkondimdošo balsi, līdz nejauši atklājas, ka lielais burvis nav nekāds burvis, bet parasts burvju mākslinieks, kas tāpat kā Ella uz Burvju zemi atceļojis pa gaisu. Tomēr četrotne burvim ļoti tic, kurš Putnubiedēkļa salmu smadzenēm piejauc klāt kniepadatas, un tā viņš kļūst gudrs. Dzelzs malkas cirtējam viņš iedod sirdi, bet lauvam iedod izdzert drosmi no mazas eliksīra pudelītes.

         Izrādes veidotāji ir  priecīgi un gandarīti par savu veikumu, atzīstot, ka sūrs darbs ir ieguldīts gan aktiermeistarībā, gan horeogrāfijā. Iestudējot izrādi, viss klases kolektīvs kļuvis vienotāks un izpalīdzīgāks. Ar nepacietību viņi gaida savu nākamo uzstāšanos, lai izjustu spēlētprieku un priecētu skatītājus.

        Es, vecākās 12. c teātra klases skolniece, skatījos, smaidīju un baudīju šo izrādi. Tas deva iespēju atcerēties mūsu pirmo izrādi, kura bija paredzēta mazajiem skatītājiem un tika uzņemta ar lielu atbildību. Mācoties teātra vēsturi un apmeklējot Valmieras teātra izrādes, ar klasesbiedriem skatāmies izrādi jau no cita skatpunkta, sākot ar to, cik ļoti aktieris ir savā tēlā, beidzot ar scenogrāfiju un fona mūziku. Šajā izrādē režisoram Robertam Segliņam palīdzēja kostīmu māksliniece, klases audzinātāja Īrisa Ozola, dziesmu pedagoģe Ilze Jansone, grima māksliniece Inga Kraukle, gaismotāju mākslinieks Niks Cipruss un gaismotājs Roberts Cipruss. Pārrunājot savus iespaidus pēc izrādes, secinājām, ka par visu bija padomāts - satriecoši grimi, gaumīgi tērpi un piemērotas kustības, līdz šim brīdim mums neatklātas talantīgas muzikālās prasmes. Arī dziesmas, kuras dungojām vēl pēc izrādes, un, pats galvenais – jauno mākslinieku mirdzums actiņās.

Samanta Vikmane 12. c (teātra) klasē

Foto - Kalvis Zaļaiskalns

11. c teatrāļi pēc pirmizrādes „Smaragda pilsētas burvis”...

Vita Netle:

Šajā izrādē es tēloju sunīti Toto. Tā kā otrs sunītis Oto ir ļoti enerģisks un dzīvespriecīgs, tad es izlēmu, ka veidošu Toto kā miermīlīgu sargsuni. Šī loma man šķiet interesanta, bet tajā pašā laikā grūta. Ir grūti iejusties suņa ādā, it sevišķi, ja mājās nav suņa. Man patīk būt uz skatuves. 

Laura Lazda:

Izrāde „Smaragda pilsētas burvis” manī raisīja daudz pozitīvu emociju. Izrādē tēloju vairākas mazas lomiņas: gremonis, mazā pelīte. Man kā gremonim vajadzēja iejusties tāda maza un pakalpīga radījuma tēlā. Izrādi iesaku noskatīties visiem interesentiem, jo tā skatītāju sejās raisīs gaišus smaidus un sirdīs viņiem atgriezīsies senās bērnu dienas. Mazajiem skatītājiem tas būs lielisks bērnu dienu piedzīvojums.

Brenda Eglīte:

Manuprāt, ir milzīgs gods spēlēt teātrī „Sprīdītis”. Spēlēt teātri – tā ir milzīga atbildība. Ir jāiejūtas savā lomā tā, lai skatītājs pilnībā noticētu. Tas prasa ļoti daudz smaga darba gan aktiermeistarībā, gan horeogrāfijā, gan mūzikā.

Evita Zelča:

Man ir neizsakāms prieks piedalīties izrādē ”Smaragda pilsētas burvis” un atveidot sunīša Oto lomu. Šo sunīša lomu es pati ļoti vēlējos un cerēju, ka tieši mani izraudzīsies. Esmu ļoti priecīga, ka spējam sadarboties un radīt šo burvību izrādē visi kopā.

Šajā dzīves upes straumē es esmu sapratusi, ka mūsu kultūras kuģis ir ar ļoti plašu klāju. Reizēm mēs esam kuģa klāja lakas slānis, uz kura veidojas mūsu kultūras devums, bet reizēm esam ūdens straume, kura notur kuģi virspusē.

Kārlis Ērglis:

Es biju ļoti priecīgs par savu lomu, jo beidzot es varēju būt kaut kas ļoti vīrišķīgs un nopietns. Man patīk dziedāt šajā izrādē.

Madara Rakūne

Viss sagatavošanās process izrādei bija interesants. Varēja to iepazīt un sadarboties ar klasesbiedriem. Tā bija lieliska pieredze.

Dārta Arta Sudāre:

Man patika, ka, iestudējot izrādi, viss klases kolektīvs kļuva vienotāks un izpalīdzīgāks. Izjūtas, stāvot uz skatuves vai aizskatuvē, krasi atšķiras. Man lielāks uztraukums ir, atrodoties aizskatuvē. Bet tas taču ir labi, jo nozīmē, ka darbs tiek darīts ar prieku un atbildību. Esmu patīkami satraukta un nevaru sagaidīt, kad atkal kāpsim uz skatuves un priecēsim citus.

2015. gada oktobrī

TEĀTRIS ir mūžīga kustība un mainība uz priekšu
2015. gada 18. septembrī

   

     2015./2016. m. g. Valmieras Viestura vidusskolas teātra „Sprīdītis” kolektīvu papildināja jaunā 10. c teātra klase. Klases audzinātāja - skolotāja Irina Mēduma-Bāliņa. Vēlam jaunajam klases kolektīvam trīs radošus mācību gadus, bagātinot ar savu pienesumu mūsu teātra tradīcijas, kā arī darba un svētku dienas! Ceram, ka papildināsiet skolēnu teātra „Sprīdītis” repertuāru ar interesantiem  jauniestudējumiem.


     Jaunajā mācību gadā skolēnu teātrī „Sprīdītis” strādās un mācīsies 3 teātra klašu (12. c, 11. c un 10. c) audzēkņi. Jaunā izrāžu sezona tika  uzsākta 17. septembrī ar aizvadītās sezonas nozīmīgāko muzikālo iestudējumu „Voulez-Vous”.

     Lai spilgtiem teātra iespaidiem un notikumiem bagāta 2015./2016. gada sezona! Teātris vienmēr ir sevis atraisīšana jauniem dzīves uzdevumiem. Lai mums visiem kopā izdodas tos veiksmīgi atrisināt!