Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

TEĀTRA PIRMIZRĀŽU PAVASARIS SKOLĒNU TEĀTRĪ „SPRĪDĪTIS"
2015. gada 11. aprīlī

          Pašlaik notiek gatavošanās VIII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālam „...un es iešu un iešu!”, kas notiks Valmieras Viestura vidusskolā 2015. gada 17. un 18. aprīlī. Uz to ieradīsies dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, lai parādītu savu paveikto gada laikā un iegūtu jaunus impulsus turpmākajam darbam.

       Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātrī „Sprīdītis”, kas ir festivāla organizētājs, sācies pavasara pirmizrāžu laiks. 31. martā notika R. Brieža  lugas „Lielās paslēpes” pirmizrāde. 9. un 10. aprīlī skatītāji pirmizrādēs varēja vērtēt muzikālo izrādi „Voulez – Vous”, kurā skan populārā ansambļa „ABBA” dziesmas, ir daudz kustību, deju, bet sižets veidots pēc savulaik populāras kinofilmas motīviem. Izrādē uz skatuves 11. c teātra klases audzēkņi, viņiem palīdz arī 10. c teātra klases skolēni. 15. aprīlī pirmo reizi tiks parādīta skolēnu teātra „Sprīdītis”  jaunākās grupas izrāde mazajiem skatītājiem „Trīs siventiņi".


Aicinām apmeklēt jaunākās mūsu teātra izrādes un piedalīties teātra festivāla izrāžu iepazīšanā!

Viesturskolas teātra klašu audzēkņi Valmieras teātra izrādē
2015. gada 4. martā

     

 

 

     Š. g. 1. martā Valmieras teātrī notika Laura Gundara lugas LATTIA pirmizrāde, šīs izrādes režisors - Varis Brasla. Izmantojot Valmieras teātra un Viestura vidusskolas skolēnu teātra „”Sprīdītis” daudzu gadu sadarbību, režisors četriem teātra klašu jauniešiem deva iespēju piedalīties profesionāla teātra izrādē. Kopā ar profesionāliem aktieriem izrādē piedalās Ričards Kronbergs no 10. c klases, no 11. c klases –Jānis Leščinskis, Kristers Komarovs un Lotārs Zariņš.

 

 

 

 

 

Izrādes dalībnieks Ričards Kronbergs:

       "Mums visiem tas bija liels gods piedalīties šīs jaunās izrādes tapšanas procesā. Esmu redzējis daudzas izrādes mūsu teātrī kā skatītājs, bet tagad varēju izjust , ko nozīmē būt kā daļai no visa tā, kas notiek izrādē, pats iejūtoties gaitnieka tēlā. Tas bija liels satraukums būt kopā ar profesionāliem aktieriem uz Lielās zāles skatuves. Ļoti interesanti bija strādāt pieredzes bagātā režisora Vara Braslas vadībā. Kopā ar viņu bija interesanti iepazīt izrādē attēloto seno laiku latviešu tautas dzīvē. Es pārliecinājos, ka režisors ir patīkams, saprotošs un gudrs cilvēks, no kura var daudz mācīties.

Izrādē es varēju labi iejusties savā tēlā un arī laikā, par ko vēstīts lugā. Arī izdzīvoju to apjukumu, kas toreiz valdīja, jo tas vēl tikai bija nācijas veidošanās sākums. Man likās interesanti, kā  krodzinieks Puriņu Kārlis un mājskolotājs Cimzas Jānis mērķtiecīgi veidoja latviešos pirmos pašapziņas iedīgļus.

Protams, bija arī pārsteigums, ka mūsu epizodiskajām lomām katram bija savs speciāls kostīms, kas veidots pēc mākslinieces Annas Heinrihsones skicēm. Pirms tērpu veidošanas tika noņemts mērs, tad sekoja pielaikošanas. Tas bija kaut kas jauns manu lomu veidošanā. Lieliski brīži bija kopā ar Valmieras teātra aktieriem, veidojot izrādi. Ar viņiem varējām labi saprasties. Man patika mūsu savstarpējā, draudzīgā un nepiespiestā saskarsme gan mēģinājumos, gan izrādēs, kas  mums visiem ir  jauna, patīkama pieredze, mācoties teātra klasē."

   

  1. foto - Ričards Kronbergs, Kristers Komarovs

 2. foto - Jānis Leščinskis, Lotārs Zariņš, Kristers Komarovs,

3. foto  - Jānis Leščinskis  Jaunzemju Ērmaņa lomāInformāciju veidoja - Māris Lapsiņš

Foto no Valmieras teātra mājas lapas

Žetonu vakara izrāde „”Vella kalpi” Valmieras Viestura vidusskolā
2015. gada 27. februārī

                14. februārī Valmieras Viestura vidusskolā notika Žetonu vakars, kurš ir kā atskaites punkts, no kura var redzēt gan grūto ceļu, kas vēl priekšā, gan „finišu” - izlaidumu, pēc kura sasniegšanas mūs gaida gandarījuma un lepnuma balva.  

          Svinīgais pasākums norisinājās, kā jau ierasts, „Ziemeļvidzemes sadales tīklu” mājvietā. Zāle bija ciemiņu pārpildīta, abiturientus valdīja nemiers un saviļņojums par gaidāmo notikumu. Es jutos lepna, jo beidzot arī es esmu izgājusi ceļu, lai iegūtu Viesturskolas žetonu. Gan skolēni, gan skolotāji teica apsveikuma vārdus, novēlēja veiksmi un pateicās vecākiem, kuru atbalsts skolas laikā mums bijis vissvarīgākais. Sirsnīgie vārdi aizkustināja ikvienu, un mēs sapratām, cik nozīmīgs mums ir vecāku atbalsts un klātbūtne, kaut gan ikdienā šķiet, ka esam jau pieauguši. Pa pāriem uz skatuves iznāca puisis un meitene, nedaudz nobijušies, bet tas izzuda brīdī, kad bija pienākusi kārta saņemt savu žetonu.

           Žetons tika dāvāts arī skolēnu teātra „Sprīdītis” režisoram Robertam Segliņam, kurš kopā ar topošajiem absolventiem, par godu Žetonu vakaram, veidoja izrādi „Vella kalpi”. Arī katrs izrādes dalībnieks, neskatoties uz savas lomas nozīmīgumu, uz skatuves izlika visu enerģiju un jūtas, kuras padarīja izrādi atraktīvu, spraigu un intriģējošu. R.Segliņš par izrādi saka, ka tā esot ļoti dinamiska, raita un ļaujot izpriecāties ikvienam. Viņu aizrauj tas, ka sižets ir tik patriotisks. Arī mūsu sirdīs radās dzirksts un saliedētības gars bija tik stiprs, ka, tāpat kā vella kalpi, mēs varētu stāties pretī naidniekam un aizstāvēt dzimto pilsētu. Šo izrādi plānots izrādīt arī vasarā, kad Rīgā norisināsies Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki. Ticu, ka arī tad mūsos valdīs nemiera gars un kvēlā dzirksts, jo mums atkal nāksies "aizstāvēt Rīgu". Tas būs neaizmirstams piedzīvojums kopā ar skolas biedriem vēl pirms uzsāksim jaunu posmu savās dzīvēs.

Žetonu vakars Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu atmiņās paliks kā viens no sirsnīgākajiem pasākumiem, par kuru atgādinās mazais Viesturskolas simbols, kurš tiks lepni piestiprināts pie krūtīm katru reizi, kad ceļi vedīs atpakaļ uz skolu. Paldies visiem, kuri padarīja šo vakaru tik īpašu!

Dārta Rasa Ozola 12.a klasē

PALDIES SVĒTKU DALĪBNIEKIEM UN VEIDOTĀJIEM!
2015. gada 10. februārī

PALDIES

visiem viesturiešiem – absolventiem, skolēniem, skolotājiem - un mūsu viesiem par piedalīšanos un brīnišķīgās noskaņas radīšanu režisora Zigurda Ķestera 80. dzimšanas dienas un grāmatas „Sprīdītis Laimīgajā zemē” atvēršanas svētkos Viesturskolā š. g. 30. janvārī! Paldies par emocijām bagāto ieskatu „Sprīdīša” vēsturē un jaunajā grāmatā režisoriem Inesei Ramutei, Robertam Segliņam, kustību režisorei Agnesei Deglei un viņu radošajai komandai 12. a teātra klasē!

 

 

Grāmatas „Sprīdītis Laimīgajā zemē”

 veidotāju vārdā Māris Lapsiņš

 

 

 

*Plašāku ieskatu par pasākumu var iegūt skolas mājas lapas

 sadaļā >>> GALERIJA un sadaļā TEĀTRIS>>> FOTOGALERIJA

**Interesenti skolēnu teātra „Sprīdītis” vēstures grāmatu var iegādāties Viesturskolā ( informācija pa tālr. 26298307 vai 29117692)

Grāmatas ""SPRĪDĪTIS " LAIMĪGAJĀ ZEMĒ" atvēršanas svētkos
2015. gada 7. februārī

Viesturskola un „Sprīdītis” – mūsu Laimīgā zeme


        „Ir tāda brīnišķīga satikšanās diena – 2015. gada 30. janvāris. Diena, kas ir kā tilts uz 31. janvāri, kad mūsu teātra izveidotājs un ilggadīgais režisors Zigurds Ķesteris atzīmētu savu 80. dzimšanas dienu. Diena, kad pie jums, lasītāji, nonāks pirmā mūsu teātra vēstures grāmata ”Sprīdītis Laimīgajā zemē”, ar šādiem vārdiem mūs visus, atmiņu stundu un grāmatas atvēršanas svētku dalībniekus, uzrunāja grāmatas autors Māris Lapsiņš. Neapšaubāmi - šāda lieliska ideja par grāmatu varēja rasties cilvēkam, kurš pats ar skolēnu teātri „Sprīdītis” pazīstams jau 48 gadus, no tiem 33 gadus sadarbojies ar skolas teātra izveidotāju un režisoru Zigurdu Ķesteri.

         Tā piecu gadu garumā Māris Lapsiņš ar mīlestību un cieņu veica sirdsdarbu, atklājot skolas teātra „Sprīdītis” 50 gadu vēstures lappušu kopainu (1958-2008) un katras desmitgades daudzkrāsainību. Tas bija iespējams, cieši sadarbojoties ar visu paaudžu Zigurda Ķestera audzēkņiem. „Šis man bija emocijām un atklāsmēm bagāts laiks. Brīžam likās, ka arī pats esmu mācījies kādā no teātra klasēm un izdzīvojis kopā ar viņiem interesantos skolas laika notikumus,” atzina autors.

        Grāmatas ”Sprīdītis Laimīgajā zemē” atvēršanas svētkos 12. klases teātra klases audzēkņi kopā ar režisoriem Inesi Ramuti un Robertu Segliņu visiem svētku dalībniekiem bija sagādājuši pārsteigumu - iespēju doties teātra vēstures ceļos, kas papildināti ar fragmentiem no Viesturskolas dažādu gadu absolventu lieliskajiem atmiņu stāstiem un izrāžu fragmentiem. Tas radīja skatītājos īpašu emocionālu rezonansi, un brīžam pat likās, ka visu notiekošo ar savu labvēlīgo, tēvišķīgo skatienu vērtēja arī pats Zigurds Ķesteris.

          Vakara gaitā vairākkārt tika teikts paldies režisora Zigurda Ķestera dzīvesbiedrei Inesei Ķesterei, grāmatas veidotājam Mārim Lapsiņam, „Sprīdīša” radošajai komandai ar režisoru Robertu Segliņu priekšgalā. Arī skolas dažādu paaudžu teātra dalībniekiem un absolventiem, teātra draugiem, uzticīgajiem skatītājiem un grāmatas veidošanas atbalstītājiem. Esam īpaši pateicīgi Valmieras pilsētas pašvaldībai un Taipejas Misijai Latvijas Republikā, kas finansēja mūsu radošo projektu.

           Skaidrs ir viens, ka laimes formula mums katram var būt sava, bet vieno mūs kopīgs nosaukums – viesturietis. To iegūst tikai tie, kas mācījušies vai strādājuši Viesturskolā. „Tagad 2015.gadā varu teikt, ka būt viesturietim un skolēnu teātra „Sprīdītis” dalībniekam ir divkārša likteņa balva. Par to pārliecinājos, veidojot šo grāmatu,” grāmatas ievadā raksta Māris Lapsiņš. Paldies viņam par šo veltījumu un īpašo dāvanu mūsu skolai un skolēnu teātrim „Sprīdītis”! Te vienmēr ir un būs mūsu Laimīgā zeme.

Inguna Vācmane,

  Valmieras Viestura vidusskolas direktora vietniece,

1982. gada izlaiduma teātra klases absolvente

(Teksts no laikraksta "LIESMA" 03.02.2015., Nr. 17)

Foto: Kalvis Zaļaiskalns