10.b iekaro televīziju!

Nav noslēpums, ka viesturieši prot sevi pārstāvēt ne tikai skolā, bet arī ārpus tās. To šogad pierādīja 10.b klases skolnieces Nikija Biruma un Evelīna Krūmiņa, piedaloties televīzijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Meitenes pavadīja un atbalstīja  klasesbiedru pulciņš, kuram nebija bail sildīt Latvijas televīzijas studijas solus 5 stundu garumā.

Nikija studijā nebija pirmo reizi un arī spēlē jau piedalījusies, jāteic gan, attālināti, bet par aizvadīto dienu izsakās šādi:

“11. janvāris plkst. 7.30 no rīta.

Esmu autobusā kopā ar saviem atbalstītājiem un klases audzinātāju, un esam gatavi doties uz Rīgu. Lai gan naktī gulēts maz, šķiet, ka satraukuma nav.  Ar mazu aizķeršanos dodamies ceļā uz Latvijas Televīziju.

Kad ierodamies galamērķī, klasesbiedri turpina uzmundrināt, min faktus, kas, viņuprāt, varētu man palīdzēt.

Ieejot studijā, mierina fakts, ka vieta nav sveša, tikai nekad neesmu stāvējusi pie pults. Grimēšana norit veiksmīgi, tāpat arī sveiciena filmēšana. Esmu tikusi pie mikrofona un savas pults. Ir laiks spēlei.

Pirmā kārta aizvadīta veiksmīgi, un manas rokas sāk trīcēt, tiešām trīcēt. Lai noturētos kājās, iekrampējos pultī. Nomierināties palīdz Toma Grēviņa joki un doma, ka turpat tuvumā ir mani superīgie klasesbiedri.

Par savu veikumu gan vairāk neko neizpaudīšu, varu tikai pačukstēt, ka no studijas devos prom ar lielu gandarījuma sajūtu, garšīgām gotiņām un lielisku pieredzi.”

Rokas patiesi trīcēja ne tikai Nikijai, bet arī mums aizkadrā, jo jutām līdzi, cik spējām, bet mūsu dalībniece ir pašpārliecināta un zinoša, tāpēc veiksmes viņai netrūka.

Kad pirmā filmēšanas tūre bija noslēgusies, ieradās arī Evelīna, kurai arī mēs novēlējām veiksmi. Viņa par savu dalību saka:

“11. janvārī kopā ar saviem brīnišķīgajiem atbalstītājiem devos uz Latvijas Televīziju. Man, pretēji Nikijai, bija liels satraukums, jo nekad vēl nebiju bijusi šajā ēkā.

Bija dīvaina, bet laba sajūta stāvēt pie pults, nevis sēdēt mājās dīvānā. Spēles laikā viens no mierinājumiem bija redzēt savus draugus – atbalstītājus – un vecākus savā priekšā.

Ir ļoti liels gandarījums par to, ka piedalījos, lai gan uzskatu, ka varēju sasniegt daudz labāku rezultātu. Bet pieredze ir neaizmirstama. Un, kas zina, varbūt nākamgad atkal stāvēšu pie pults Latvijas Televīzijā…”

Milzīgs prieks par Evelīnas debiju televīzijā un drosmi pieņemt šo izaicinājumu! Arī mums ir gandarījums par meiteņu paveikto un pozitīvas sajūtas pēc notikumu, emociju un bulciņu pilnas dienas!

Skaties “Gudrs, vēl gudrāks” 10. un 17. februārī un jūti līdzi!

Paulīna Jansone, 10.b