10.b kultūras baudījumā Rīgā

Nekas februāra steigā nemotivē vairāk kā brauciens uz Rīgu kopā ar klasesbiedriem – par to 23. februārī pārliecinājās 10.b klase.

Plkst. 8.20 no rīta visi, pa pusei aizmiguši ,sabirām milzīgā autobusā, kas mūs veda uz galvaspilsētu; tajā pavadītais laiks bija visnotaļ aizraujošs – puiši, tikuši par dīdžejiem, izrādīja savu dziedātprasmi un latviešu mūzikas vācelīti. Galu galā, citējot mūsu dārgo klasesbiedru, ekskursija jau notiek autobusā.

Jau plkst. 11.00 stāvējām pie Latvijas Republikas Saeimas durvīm, un pēc saspringtas pārbaudes, kurā no kabatām ārā ņemtas tika pases un no pirkstiem nost gredzeni, mēs atradāmies greznā, deputātu pilnā zālē. Paldies viesturietim, 14. Saeimas deputātam Jānim Skrastiņam par iespēju viesoties Saeimā un ieskatīties deputātu darba dienā. Tā kā bija ceturtdiena, mums bija iespēja vērot plenārsēdi, bet sašutums par ēkas apskates beigām brīdī, kad deputātu vidū sākās brangāka vārdu apmaiņa, bija liels.

Pēc Saeimas apmeklējuma devāmies uz Rīgas motormuzeju, kur seno automobiļu izskats, to iespējamā cena un izmēri raisīja jautājumus un diskusijas kā puišu, tā meiteņu vidū. Atskatoties uz braucienu, jāteic, ka muzejs bija visfotografētākā un fotosesijām iecienītākā vieta.

Tehnisku apsvērumu dēļ nācās atcelt ieplānoto kaulu apskati Anatomikumā, taču tas 10. b ekskursantus neatturēja no dažādu citu Rīgas vietu un nostūru apskatīšanas – katrs brīvo laiku izmantoja, kā mācēja un vēlējās.

Pēdējā pietura un ekskursijas zvaigzne – Latvijas Nacionālais teātris, izrāde “Dzimusi vakardien”. Kaut gan šķiet, ka visspilgtāk atmiņā palikusi frāze “aizveries”, par komēdiju no klasesbiedriem bija dzirdamas labas atsauksmes, arī sajūsma par populārajiem aktieriem un viņu veikumu neizpalika.

Diena pilnīgi noteikti izdevusies, daļēji tāpēc, ka ceturtdiena nebija jāpavada skolas solā, mēs bijām priecīgi un izsmējušies, un, pats galvenais, pierādījuši paši sev, ka esam fantastisks kolektīvs.

Nikija Biruma, Paulīna Jansone, 10.b