2.b – sportisti un žurnālisti!

Ļoti aktīvi un veselīgi šo mācību gadu uzsākuši 2.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Santu Priedi. Oktobrī viņi ļoti cītīgi ēda putras, pētīja putru ēšanas paradumus savā klasē, apkopoja tos un veidoja sižetu sociālajā vietnē “Facebook”. Tas tādēļ, ka šogad firmas “Herkuless” tradicionālās Putras dienas programmas tēma ir “Putras žurnālisti”. Pētot putras ēšanas paradumus, atklājās, ka Raivo vislabāk garšoja dāvanā saņemtā auzu putra ar melleņu gabaliņiem, Elīza putras ēd tikai pusdienās, bet Denijai putra iegaršojās tieši pēc klases iesaistīšanās Putras dienas programmā! Kalvja mamma palīdzēja apkopot 2.b klases putras ēšanas paradumus:

* Visiecienītākā putra ir auzu pārslu putra;
* Otro vietu dala mannā un kartupeļu putra;
* Vislabāk garšo ar zemeņu ievārījumu vai zemeņu gabaliņiem;
* Visbiežāk putra tiek ēsta no rītiem;
* Visieteicamākās putras ir tādēļ, ka tajās ir daudz šķiedrvielu un vitamīnu;
* Pēc putras ēšanas ir vairāk spēka un ilgāka sāta sajūta!

Vairāk spēka noteikti noderēs otrajā šī mācību gada aktivitātē– Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā projektā “Sporto visa klase” . Kā nu ne – dalība projektā nosaka, ka sporta stundas 2.b klasei šogad ir katru dienu! Lai sekmīgi piedalītos projektā, Putras dienas žurnālisti savās aptaujas anketās bija iekļāvuši arī jautājumus par veselīgu dzīvesveidu. Bet 1. novembrī 2.b klases skolēni kopā ar skolotāju Santu, vecākiem un gandrīz 8000 projekta dalībniekiem no visas Latvijas piedalījās grandiozā projekta atklāšanas pasākumā. Lotes mamma Elīna stāsta, ka, braucot uz pasākumu, bērni bijuši ļoti satraukti, baidījušies, kā izdosies sportiskās aktivitātes, bet Rīgā viņus sagaidījis aizraujošs, klases kolektīvu saliedējošs pasākums visas dienas garumā! Bērni bija sajūsmā par riteņbraucēju izpildītajiem trikiem, satikšanos ar KHL kluba “Rīgas Dinamo” talismanu un lielajiem dārzeņiem un, protams, par “Bermudu divstūra” uzstāšanos.

Lai 2.b klasei veselīgs un aktīvs mācību gads, bet pārējiem – iedvesma pievienoties veselīga dzīvesveida aktivitātēs!

2.b klases skolēnus, vecākus un klases audzinātāju Santu Priedi
uzklausīja Vineta Šmite