3.a klase cep maizīti un iepazīst tradīcijas

Skolās rudens ir mācību atsākšanas laiks, arī pārgājienu vai ekskursiju laiks, kad mēs dodamies iepazīt tuvākas un tālākas vietas Latvijā.

3.a klases skolēni agrā 12. oktobra rītā  devās ceļā uz Maizes māju Cēsu pusē. Izaicinājums visiem bija došanās ceļā ar sabiedrisko transportu, vispirms jau ar Valmieras pilsētas autobusu līdz autoostai, tad tālāk ar stappilsētu autobusu. Biļetes iegādāšanās, sēdvietas atrašana, noteikumu ievērošana sabiedriskā transportlīdzeklī, iztikšana bez saviem tālruņiem – tā bija vērtīga pieredze mazajiem ceļotājiem.

Braucienā izmantojām projekta Latvijas skolas soma piedāvāto aktivitāti Maizes mājā. Tur kopā ar brīnišķīgām, viesmīlīgām un ļoti sirsnīgām saimniecēm iepazinām grauda ceļu līdz maizei, latvieša sētas gadskārtu ritmu, pētījām dažādus graudus, uzzinājām, kādus ēdienus var pagatavot no katra graudu veida, dziedājām, minējām mīklas un baudījām lauku sētas mieru.

Lielu sajūsmu bērni guva, cepot pašu gatavotus pīrāgus un kanēļmaizītes, kurus pēc tam varēja nobaudīt pie pusdienu galda. Saimnieces mūs cienāja ar gardu pupiņu zupu, mājās ceptu maizīti, sviestiņu, svaigiem dārzeņiem. Vēderi tika bagātīgi lutināti!

Paldies Maizes mājas abām saimniecēm par īpaši piedomātu, līdz sīkākai detaļai pieslīpētu izzinošo programmu, kuras laikā bērni var iepazīt maizes rašanās ceļu!

3.a klases audzinātāja Vineta Zariņa