5.c klases vasaras nometne Saulgriežu krāsās

Vislabākās klases dienas ir tās, kad ārā ir silts, var dejot lietū un darīt visvisādas lietas, ko skolas laikā izdarīt vienkārši nesanāk laika. Par to, vienu vasaras nometni piedzīvojuši sākumskolas posmā kopā ar skolotāju Inetu Krieviņu, bija pilnīgi pārliecināti Viesturskolas nu jau 5.c klases skolēni un tāpēc 20. jūnija rītā satikās pie skolas, lai dotos piedzīvojumos kopā ar nometnes vadītāju Ingu Rasu no dabasberns.lv.

Gada garākās dienas esot jāpavada dabā, lai smeltos sauli visai nākamajai ziemai, un tieši to mēs darījām. Veidojām un cēlām mastā savas klases karogu, pārrunājām Jāņu dienas tradīcijas savās ģimenēs (vai jūs zināt, kas būtu jādara Jāņu dienas saullēktā katram kārtīgam saimniekam?), ar dabas materiāliem aizpildījām visus alfabēta burtus (ir labi, ja klasē ir kāds, kura vārds sākas ar H, jo tas nu ir viens dabā ļoti grūti atrodams burts), lasījām meža zemenes, mīļojām teliņus un sunīti Mušu zemnieku saimniecībā “Vecantēni”, kur daži drosmīgākie pat nogaršoja īstu lauku pienu. Mācījāmies paši gatavot pusdienas. Likām lietā dizaina un tehnoloģiju stundās apgūtās prasmes darbā ar koku, lai atrastu un uzasinātu desiņu cepšanai vispiemērotākos iesmus (ievu nē, tad desiņas būs rūgtas!), secinājām, ka gurķa mizošana nemaz nav tik viegla, kā no malas izskatās, frī kartupeļi lielā pannā cepas briesmīgi ilgi, bet uz grila pagatavot cīsiņu mīklā – tā ir gluži vai Mārtiņa Sirmā cienīga prasme. Taču, kā zināms, meistari rodas darbā, un līdz dienas beigām bijām tikuši galā ne vien ar mīklas bļodu un gurķu salātiem, bet pat sasējušiJāņu sieru un tikuši pie pašu veidotiem krekliņiem dabas noskaņās, tieši tādiem, kādos pavadīt Jāņu dienu.

Vai kāds 5.c klases skolēns nākamajā naktī sagaidīja visīsākās nakts saullēktu? Diez vai, jo pēc tik garas un piepildītas garākās dienas visi gulēja saldu jo saldu miegu.

Bet Jāņu nakts vēl priekšā, un to visiem viesturiešiem vēlam piepildītu ar smiekliem, dziesmām, tradīcijām un draugiem – tā, lai arī tad, ja gaidītās saules vietā atnāk Toma Briča solītais lietus, vasaras un laimes sajūtu vienalga varētu smelties visam nākamajam mācību gadam!

Nu jau 5.c klases audzinātāja Vineta Šmite