6.a klase svin valodas svētkus

Rudens ceturksnis skolā ir bagāts ar valodu svētkiem – 26. septembrī atzīmējam Eiropas Valodu dienu, bet 15. oktobrī, lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma tiek atzīmēta Valsts valodas diena.

Viestura vidusskolas 6.a klases skolēni priecājas – valodas svētki sagaidīti godam, paveikts nopietns projekta darbs. Uzzinot par 24 oficiālajām Eiropas Savienības valodām, katrs pētīja savu tīkamāko ES valodu – tās izcelsmi, bagātību, raksturojošus faktus par gramatiku un rakstību. Interesanti uzzināt, kādās ES valstīs ciemojušies klasesbiedri un kādās situācijās klausījušies konkrēto valodu. Izrādās – kādam sakrāta vesela bagātība!

Nav bieži, kad prezentācijas laikā gribas celties kājās, bet, klausoties poļu polku un īru tautasdziesmas, nevarējām mierīgi palikt solā.

Ieguvums? Zinām nosaukt ES valodas un raksturīgākās īpatnības. Iedvesma, ka kādreiz noteikti ceļosim un klausīsimies valodu jau klātienē – tās mītnes zemē.

Mācies valodas!

6.a klases audzinātāja Maira Tiltiņa