Aktīvākie akcijas “Dabai labu darīt” dalībnieki dodas ekskursijā

Par tradīciju jau kļuvusi SIA “ZAAO” organizētā pārstrādājamo materiālu vākšanas akcija “Dabai labu darīt”, kurā viesturieši katru gadu aktīvi iesaistās un nodrošina mūsu skolai uzvaru vispārizglītojošo skolu grupā. Dāvanā no organizatoriem saņēmām apmaksātu transportu vides izglītības ekskursijai. Esam priecīgi! Un tā – dienu pirms rudens brīvdienām komanda ar visčaklākajiem makulatūras konkursa dalībniekiem devās iepazīt Alūksnes novadu.

Laikapstākļi braucienam patiesi brīnišķīgi. Pirmais vides objekts ar izaicinājumu – vispirms ir jāuzkāpj Alūksnes augstienes augstākajā paugurā Dēliņkalnā un vēl 27 metrus augstajā skatu tornī. Elpu aizraujoši skati, īpaši saulainā rudens dienas rītā. To grūti aprakstīt, tas jāredz un jābauda pašiem!

Alūksnes privātā dabas muzeja “Vides labirints” saimnieks arī mums bija sagatavojis pārsteigumu – iespēju iepazīt vienu no Eiropas lielākajām fluorescento minerālu kolekcijām. Sākumā skatāmies uz it kā parastiem akmeņiem, kas mūzikas un gaismas pavadībā atdzīvojas neparastās krāsās. Dabas muzejā ikvienu ieinteresēja kas cits – vieni klausījās putnu dziesmas, citi iepazina zvaigznājus, citi pētīja dažādus kukaiņus, mikroskopos augu daļas un iežu sastāvu. Laiks paskrēja ātri. Pēc gardām pusdienām bijām ciemos Alūksnes jauniešu iniciatīvu centrā “PaGalms”. Darbinieki bija sagatavojuši radošus uzdevumus un jautras spēles. Tās mums noderēs klasesvakaros. Bija ļoti jautri un interesanti!

Turpinām iepazīt pilsētu. Ejot pāri Tempļakalna muzikālajam gājēju tiltam, veicam vairākus uzdevumus reizē – priecājamies par skaisto ainavu ezera krastā, iepazīstam dažādus ūdensputnus, cieši domājam par vēlēšanos, kas, iespējams, piepildīsies. Pa ceļam uz Alūksnes muižas parku Pilssalas stadionā izvingrojamies āra trenažieros, arī rotaļu laukuma aktivitātes aši jāizbauda. Parkā aktīva pastaiga, seko uzdevums atrast čukstošo laternu. Darīts!

Nu gan laiks doties uz staciju, lai redzētu bānīti. Viss vagons tikai mums. Bānītis mūs aizvizināja uz daudziem gaidītāko šīs ekskursijas objektu –“Bānīša Brīnumzemi”. Ja pa ceļam bānītī daži atzinās, ka ir nedaudz piekusuši, pēc mirkļa viss nogurums pagaisa kā nebijis, stunda atpūtas un izklaides centrā tiešām paskrēja vēja spārniem!

Atgriežoties Valmierā jautāju, kas no šīs ekskursijas paliks atmiņā. Atbildes pārsteidza ar daudzveidību – katram savs objekts. Daudzi apstiprināja, ka ar nepacietību jau gaidīs nākošo ekskursiju. Tā gan mums visiem kopā būs vēl jānopelna. Sekosim līdzi informācijai par makulatūras nodošanas laikiem.  Ir gandarījums par piedzīvoto! Paldies SIA “ZAAO, paldies skolas direktoram par atbalstu, paldies klašu audzinātājiem un kolēģiem, kas palīdzēja!

Saudzēsim dabu un būsim atbildīgi! Darīsim tikai labus darbus!

Skolas direktora vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā) Lolita Vanaga