Ar Erasmus+ uz Porto

2022. gada nogalē skolotājas Iveta Segliņa un Iveta Glužģe papildināja zināšanas un spodrināja prasmes projekta “Valmieras Viestura vidusskolas pedagogu profesionālo kompetenču pilnveide pandēmijas ietekmes mazināšanai” ID 2022-1-LV01-KA122-SCH-00007487 ietvaros, apmeklējot profesionālās pilnveides kursu “Soft Skills and Coaching for Teaching Techniques” Portugālē, Porto. Kursu vadīja Filipa Markes (Filipa Marques), sertificēta izaugsmes trenere un neirolingvistiskās programmēšanas speciāliste.
Kursa ietvaros tika atsvaidzinātas zināšanas, kā motivēt sevi un skolēnus, turpinot strādāt nebūt ne vieglajos pēcpandēmijas apstākļos, kā uzlabot komunikācijas prasmes, izprotot sarunā iesaistīto cilvēku vērtību un pasaules uztveres dažādību. Mācoties kopā ar kolēģiem no Itālijas, Lietuvas, Polijas un Ungārijas, bija iespēja arī salīdzināt izglītības sistēmu izaicinājumus dažādās Eiropas valstīs. Apgūtās prasmes tiks nodotas gan mūsu skolas pedagogiem, gan Valmieras novada kolēģiem, daloties pieredzē meistarklasēs ikgadējā izglītības darbinieku konferencē.
Papildus profesionālo iemaņu pilnveidošanai dalība starptautiskos projektos atgādina par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām un palīdz apzināties sevi ne tikai kā savas vietējās kopienas pārstāvi, bet arī kā Eiropas pilsoni, uzsverot mūsu kopīgās vērtības: demokrātiju, kultūru daudzveidību un sadarbību.
Porto ir pilsēta Portugāles ziemeļos pie Duoro upes ietekas Atlantijas okeānā. Pateicoties savam unikālajam dabas un kultūrvēsturisko objektu kopumam, viss Duoro upes ielejas reģions, kā arī Porto vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā. Porto ir arī Harija Potera pasaules fanu galamērķis, jo daudzas vietas pilsētā ir kalpojušas kā iedvesmas avots Dž. K. Roulingai, kura strādāja šajā pilsētā laikā, kad tika rakstītas nu jau pasaulslavenās grāmatas.

Paldies Eiropas Savienības finansējumam Erasmus+ programmai par iespēju pilnveidoties, skolas administrācijai un skolotājiem par organizatorisko atbalstu!

Iveta Glužģe, Iveta Segliņa