Aristotelis 2022

Šīgada Aristotelis ietērpās kino ādā un bija par un ap kino. Četras dienas desmitie veica uzdevumus, iejūtoties dažādu žanru, stilu kino atmosfērā.

  • Pirmdien aplūkojām dokumentālo kino, būdami tūristi – skolu pārņēma neziņas pilni “tūristi”, kas savā veidā sasaucās ar to, ka desmitie ir “tūristi” vidusskolā un vēl daudz kas viņiem būs jāatklāj.
  • Otrdien ceļojām laikā, bijām vēsturnieki un pētījām 80-tos! Jauniešiem bija iespēja jautri izpausties, kā arī iejusties nedaudz vecišķīgajā stiliņā.
  • Trešdiena… patriotiskā, stiprā un jautrā garā iepazinām pašmāju kino pērles – desmitie piegāja ļoti radoši!
  • Un skaisti šausmīgais noslēgums – ceturtdiena – ar šausmufilmām. Jaunieši bija kļuvuši par spokiem, mirušajiem, slepkavām un daudz ko citu. Ceturtdien norisinājās arī noslēguma pasākums, kura laikā desmitie deva zvērestu, tika uzņemti un sumināti gan paši, gan klašu audzinātāji, tika noskaidrota arī klase ar visvairāk savāktiem žetoniem – 10.a! Un, protams, kopīga disene, kur izlocījām kaulus un ieskandinājām zāli!

Uzskatu, ka šī pasākuma organizēšana palīdzēja arī mums kā divpadsmitajiem uzsākt jaunas draudzības un sadarbības nākotnei.

Paldies visiem, kuri iesaistījās un bija kopā šajā uzņemšanas periodā!

Agnese Keita Birzniece 12.a.

 

12.b sajūtas par Aristoteli

Pēdējais gads Viesturskolā ir ne tikai uztraukuma pilns, bet arī laiks, lai veidotu neaizmirstamas atmiņas. Šogad kā “lielajiem” mūsu pirmais pārbaudījums bija kārtīgi iesvētīt 10. klases. Kaut arī bija grūti vienoties gan ar skolotājiem, gan arī ar paralēlklasi par tēmām, uzdevumiem un pārējām atbildīgajām lietām, mēs to izdarījām, cik vien spēka bija mūsu rokās. Lielākais ieguvums Aristoteļa laikā, par ko patiesībā būtu jākaunas, – abas divpadsmitās klases beidzot satuvinājās ciešāk.

Atceros, kā es vēl biju desmito vietā, nezināju, ko sagaidīt, jo Viesturskolā tas bija mans pirmais gads, kādi būs sodi, ko vilkt mugurā, vai uzvarēsim 12.a klasi. Lai arī tas nenotika, galvenais bija labas atmiņas. Bija prieks redzēt “mazos” desmitos ar smaidiem sejā, dziesmām, kas nāca no viņu uztrauktajām balsīm un drosmi nepadoties, kad viņu sejās tika iemesti milti, ja atbildēja nepareizi uz jautājumiem, ko patiesībā viņi nevarēja zināt. Bet tagad es ceru, ka daudzi zinās manu mīļāko krāsu, mašīnu markas, ar kādām mēs braucam uz skolu, un mūsu acu krāsas!

Klases vārdā saku lielu paldies skolotājiem, ka uzticējāties un ļāvāt mums izpausties! Paldies 10.a un 10.b klasei par pacietību un nepadošanos, bet tagad jums sekos grūtākā daļa – pildīt visus solījumus, ko solījāt zvēresta laikā!

Elizabete Balode 12.b.

 

11.a pārdomas

Visi ar nepacietību gaidīja Aristoteli, lai iepazītos tuvāk ar jaunajiem 10-tajiem.

Noslēguma pasākums bija ļoti patīkams, katra klase bija sagatavojusi interesantus priekšnesumus, lai parādītu, kā tad ir gājis, un kā ir iejutušies Viesturskolā. Klašu priekšnesumos varēja redzēt, cik saliedēti ir jaunie 10-tie.  Patīkami vērot, kā ikvienam mirdzēja acis. Baudījām mēs un pavisam noteikti arī mūsu skolas jaunie 10-tie.

Dārta Elīza Bērziņa 11.a.

 

11.b klases atziņas

Mums, vidusskolēniem, ir bail no trim lietām, mācoties Valmieras Viestura vidusskolā – eksāmeniem, Igora Rama un iesvētībām. Arī šogad netika izlaistas ikgadējās desmito klašu iesvētības “Aristotelis”.

Notika pārģērbšanās dažādos tēlos četru dienu garumā, tika vērtēti uzdevumu izpildījumi un risinājumi. Mēs, vienpadsmitie, šo visu izdzīvojām jau pirms gada, taču arī šogad sekojām līdzi jaunpienācēju veikumam tikpat cītīgi. “Aristoteļa” pēdējās dienas pēcpusdienā norisinājās jauno desmito sveikšana, citu vidusskolas klašu priekšnesumi, zvēresta došana un skolotāju sveicieni. Klīst runas, ka 11.b klases priekšnesums tika izveidots tajā pašā dienā, garā starpbrīža laikā un tas, protams, ir ļoti iespējams. Jaunie desmitie ir atraktīvi, saliedēti, nedaudz apjukuši, bet pāri visam – gatavi vidusskolai. Mūsu, 11.b klases novēlējums desmitajiem, īpaši 10.b klases skolēniem, ir darīt, piedalīties un ticēt savam kolektīvam, jo tās ir atmiņas uz mūžu. Lai izdodas!

11.b klases skolniece, Beāte Roga

 

10.a mirkļi no Aristoteļa

Mūsuprāt, Aristotelis bija ļoti ļoti foršs. Mēs iepazinām viens otru, saliedējāmies kā klase un burvīgi pavadījām šo nedēļu. Uzdevumi bija forši, visvairāk mums patika domāt priekšnesumus un Jums tos atrādīt. Iesvētības bija tieši laikā. Citam, protams, prasījās trakākas iesvētības, bet bija forši dabūt pa seju ar miltiem😄

Ko varētu uzlabot? Vienīgais, kas bija tāds paklupiens, bija saziņa ar mums par dienas uzdevumiem. Parasti atsūtīja ļoti vēlu vakarā, kas un kā nākamajā dienā notiks. Par pēdējo Aristoteļa dienu vispār pavisam uzzinājām tik tajā pašā rītā. Un mums, kojeniekiem, prasījās, lai ātrāk padod ziņu, lai varētu pienācīgi apģērbties uz svinīgo! Šī komunikācija bija vienīgais klupšanas akmens, bet pats Aristotelis ar visām tēmām un uzdevumiem bija ļoti ļoti kolosāls. Nedēļa, ko nekad neaizmirsīsim. Liels paldies jums, 12-tie!🙃

 

 

10.b atskats uz Aristoteli

Sākot mācīties vidusskolā, pirmā satraucošā lieta ir pirmais kopīgais klases pasākums – Aristotelis, un mēs, 10.b klase, nebijām vīlušies. Katra rīta interesantākā daļa bija apskatīt klases un skolas biedru apģērbu, vai tas atbilda kino tēmai un cik interesanti izskatījās. Dienas uzdevumu laikā paspējām gan “nobesīties”, gan saliedēties un pārsalt ārā, meklējot kastītes.  Visu nedēļu vairāk kā dzīvību sargājām nopelnītos žetonus, jo galu galā, tie mūs novestu pie uzvaras, spoileris, mēs ieguvām 2.vietu. Protams, mums ļoti patika vārtīties pusdienās un nošķiesties ar miltu kārtu, un pēc ļoti nepieciešamas dušas, pavadīt vakaru ar vidusskolēniem un dot zvērestu. Pēc tam, kad bijām iesvētījuši skatuvi un iesvētījušies paši, bija laiks visu gaidītajiem rezultātiem, un, lai gan bijām sagrauti, nedēļa klasi satuvināja savā starpā, un visi esam palikuši sveiki un veseli.

10.b klases skolniece Paulīna Jansone