Būt kopā, tas ir jautri!

“Būt kopā, tas ir jautri!” Tā saka Valmieras Viestura vidusskolas 1. klašu skolēni un pirmsskolas izglītības iestādes “Burtiņš” vecākās, sagatavošanas grupas bērni. 18. maijā Viesturskolā viesojās 23 topošie pirmklasnieki ar mērķi uzzināt, kāda būs viņu ikdiena, sākoties 2022.gada 1. septembrim.

Sadraudzības diena iesākās ar izrādes “Alfons Trīcvaidziņš” apmeklējumu Lielajā zālē. Pirmsskolēni visi kā viens bija par izrādi sajūsmā, emocionāli atsaucoties dažādās izrādes epizodēs. Turpinājumā notika sportiskās aktivitātes skolas teritorijā sporta skolotājas Zeltītes Larinovas vadībā. Lai nodrošinātu skolēnu un pirmsskolas bērnu savstarpējo mijiedarbību, katrā komandā bija gan 1. klašu skolēni, gan pirmsskolēni. Ar sportisko aktivitāšu palīdzību bērni savstarpēji komunicēja un līdzdarbojās. Paši arī vairākkārt atzina, ka paspējuši sadraudzēties. Kad visi bija tikuši pie medaļām un gardumiem, 1. klašu skolēni aicināja “Burtiņa” bērnus paviesoties savās mācību klasēs. Kas tie bija par iespaidiem! Skolotājas Vinetas Zariņas klasē pirmsskolēni iepazinās ar mācību procesu, skatījās īsu mācību video par planētām un uzdeva jautājumus par skolēnu ikdienu. Savukārt, skolotājas Santas Priedes klasē bērnudārza bērni dzirdēja 1. klašu skolēnu vērtējumu un padomus par skolēnu dzīvi skolā.

Dažu stundu garumā centāmies sniegt nelielu ieskatu tajā, kas gaida topošos pirmklasniekus. Prieks, ka ar lielu interesi bērni klausījās, iesaistījās uzdevumos un uzdeva sev interesējošus jautājumus. Viens nu ir skaidrs – šāda veida sadraudzības dienas ir jāveido arī turpmāk, jo ieguvēji ir gan esošie, gan topoši skolēni.

Paldies par entuziasmu un aktīvu iesaisti 1. klašu audzinātājām Vinetai Zariņai un Santai Priedei, kā arī sporta skolotājai Zeltītei Larinovai!

Sandra Baumane,

direktora vietniece audzināšanas darbā