Ciemiņi Valsts policijā

Šā gada 5. novembrī pēc mācību stundu beigām 2.c klases skolēni kopā ar klases audzinātāju un aktīvajiem skolēnu vecākiem devās mācību ekskursijā uz Valsts policijas Valmieras pilsētas iecirkni.

Ar policijas interesanto, saspringto un visaptverošo darbu skolēnus iepazīstināja Valmieras iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Rita Ozarska. Bērniem mācību ekskursijas laikā bija iespējams ne vien iepazīties ar policistu darba pienākumiem, bet arī pielaikot policistu ekipējumu, apskatīt iecirknī iekārtoto senlaicīgo ieroču un apģērbu stendu un pat redzēt īstas policijas ieslodzījuma kameras. Kopīgi ar policijas pārstāvjiem, vecākiem un klases audzinātāju skolēni diskutēja par uzvedības normām skolā, uz ielas un ikdienā, kā arī par dažāda veida vardarbību un tās negatīvajām sekām. Bērni ar lielu interesi iepazinās ar policijas iecirkni, policijas darbu un aktīvi iesaistījās diskusijās. Šāda veida mācību ekskursijas palīdz skolēniem ne tikai iepazīties ar dažādo profesiju pasauli, darba specifiku un ētiku, bet arī iesaistīties diskusijās un uzzināt daudz jauna.

2.c klase saka lielu paldies nepilngadīgo lietu inspektorei Ritai Ozarskai un 2.c klases skolēna Markusa Zauera māmiņai par uzņemšanu un iepazīstināšanu ar Valmieras policijas iecirkņa darbu un bērnu iesaisti diskusijās par godīgu un saprotošu sadarbību mācību un brīvajā laikā.

2.c klases audzinātāja Aija Bērziņa