Cilvēks vairo savu laimi par tik, par cik viņš dara laimīgus citus!

“Cilvēks vairo savu laimi par tik, par cik viņš dara laimīgus citus! ”

Šis bija Valmieras Viestura vidusskolas 3.a klases bērnu moto pirmssvētku gaidīšanas laikā. Tajā ir jāprot saprast un novērtēt to, kas mums ir dots, un jācenšas otram sagādāt prieku.

Tā kā skolas bērniem lielākā dienas daļa tiek pavadīta skolā, tad mēs vispirms prieku sagādājām skolas darbiniekiem ar pašu gatavotām apsveikuma kartiņām, pasakot paldies par notīrītiem celiņiem skolas teritorijā, par vienmēr rūpīgi iztīrītu klasi, par atbalstu sarežģītās situācijās, par palīdzīgām rokām ikdienas gaitās, par padomiem.

Svētkos taču nav labākas dāvanas kā zināt, ka Tev ir viss, ko Tu vēlies, vēl pirms esi atvēris savas dāvanas. Tādēļ bērni kopā ar vecākiem savos mantu un grāmatu plauktos centās atrast tās spēles, rotaļlietas, puzles, mīļmantiņas, no kurām viņi jau ir izauguši un būtu gatavi ar tām iepriecināt tos bērnus Latvijā, kuriem gaidāmajos svētkos varētu sagādāt prieku. Sadarbojoties ar Edija Pipara vadīto organizāciju “Palīdzēsim viens otram”, noskaidrojām, kuriem Ziemeļlatvijas bērniem mēs varētu sagādāt pārsteiguma dāvanas. Tad nu mājās izlasītās grāmatas un izspēlētās puzles glīti kārtojās maisos, rotaļlietu lāči, zaķi un citi zvēri mazgāja mutes, lelles uzvilka glītākas kleitas, lai dotos uz mūsu klasi. Kādā darbdienas pēcpusdienā paši bērni ar mammām visas mantas šķiroja, vērtēja un kārtoja kastēs, klāt pieliekot klases vecāku sarūpētos saldumus. Un tad jau skaistais dāvanu ceļš turpinājās, lai iepriecinātu vienpadsmit bērnu sirsniņas.

Cik jauki, ka mums ir mūsu ģimenes, mūsu mīļie! Taču ir tik daudz vecu un vientuļu cilvēku, kuriem tuvinieku nav vai tie atrodas tālu. Tad, kā jau ierasts, mani klases bērni ar vecāku atbalstu veidoja jaukus sveicienus gaidāmajos svētkos aprūpes nama “Urga” vecajiem ļaudīm. Gatavošanas laikā ņirbēja šķēres, papīrs tika griezts, locīts un līmēts, pa laikam uzdziedāts, līdz 68 ņipri sniegavīri ar sveicieniem no Viesturskolas bija gatavi, lai dotos ceļā. Paldies “Urgas” darbiniekiem par viesmīlīgo sagaidīšanu! Cik jauki redzēt vecīšu smaidīgās sejas, jo mūs tur atceras un gaida! Mēs brauksim tur atkal, jo jaunas ieceres jau ir!

Šis svētku laiks mums ikvienam deva pozitīvas sajūtas, nezūdošu laimi un prieku par to, ka varam otram dot daļu no savām labām domām, jo priecīga sirds rod baudu, darot labus darbus.

Paldies vēlos teikt ikvienam savas klases bērnam par sirsnību, mīļumu un aizrautību labo darbu veikšanā! No sirds paldies arī savas klases fantastiskajiem vecākiem par atbalstu, sapratni un kopā būšanu!

Lai labais vairojas un iepriecina katru Latvijas iedzīvotāju!

Valmieras Viestura vidusskolas 3.a klases audzinātāja Vineta Zariņa