#CodeWeek2022

Visā Eiropā no 8. – 23. oktobrim norisinājās ES programmēšanas nedēļas #CodeWeek2022 pasākumi. ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.

Iemācoties programmēt, mēs spējam labāk izprast strauji mainīgo pasauli ap mums, uzlabot savu izpratni par to, kā darbojas tehnoloģijas, un attīstīt prasmes un spējas, lai izpētītu jaunas idejas un radītu inovācijas.

Šis ir Programmēšanas nedēļas 10. jubilejas gads. Valmieras Viestura vidusskolā šogad svinībās piedalījās 72 sākumskolas un129 ceturto, piekto klašu skolēni. Sākumskolēni atkodēja emocijzīmes, saprotot, ka šis darbs prasa uzmanību, rūpību un lielu koncentrēšanos. 4. un 5.klašu skolēni uzzināja, kas ir un kā mūsu ikdienā darbojas mākslīgais intelekts. Pēc tam bija interesanti pašiem izmēģināt, ko nozīmē MI apmācīšana. Svarīgākais secinājums pēc nodarbības – mākslīgā intelekta darbības precizitāti un kvalitāti nosaka cilvēks, kurš šo intelektu apmāca. Tātad cilvēkam jābūt ļoti atbildīgam!

Ar nepacietību gaidām nākamo iespēju piedalīties šādās interesantās aktivitātēs!

Datorikas skolotāja Anda Dubulte