Draudzība turpinās!

Draudzība turpinās!

Esam lepni, ka mūsu 25 gadu ilgā sadraudzība ar Harsevinkelas ģimnāziju Vācijā turpinās. No 25.septembra līdz 2.oktobrim Viesturskolā viesojās 17 vācu skolēni un divas skolotājas. Šoreiz tikšanās mērķis bija parādīt vācu draugiem, kādas ir skolēnu papildizglītības iespējas Valmierā. Tāpēc pabijām Valmieras Mūzikas skolā, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”.

Valmieru vācu draugi iepazina, apmeklējot Valmieras muzeju un piedaloties izlaušanās spēlē.

Gan mūsu skolēniem, gan Harsevinkelas ģimnāzijas jauniešiem interesants piedzīvojums bija Zinātnieku nakts Rīgā, un kur tad vēl pastaiga pa burvīgajām Vecrīgas ieliņām…

Devāmies ekskursijā uz Līgatni un Cēsīm. Līgatnes bunkuru apmeklējums visiem skolēniem radīja pārdomas par skarbo padomju laiku, bet aizrautīgais gida stāstījums Cēsu pilī nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Vēl devām vācu draugiem iespēju pabūt Vaidavas keramikas ražotnē un apskatīt Sietiņiezi- lielāko balto smilšakmeņu atsegumu Latvijā un Baltijā.

Svētdiena bija ģimeņu diena. To vācu skolēni pavadīja tā, kā to izplānojušas ģimenes, kurās viņi dzīvoja – brauciens uz Tartu, Sajūtu takas apmeklējums Valmierā, florbols Cēsīs utt. Liels paldies ģimenēm par atsaucību, atbalstu un iesaistīšanos mūsu sadraudzības projekta realizēšanā!

Visiem kopā sirsnīgā gaisotnē pagāja atvadu pikniks Valmiermuižas zirgu stallī, kur no staļļa īpašnieces daudz uzzinājām par zirgiem, barojām tos ar burkāniem. Vācu skolēniem bija iespēja parādīt savas labās jāšanas prasmes.

Mūsu viesi ir priecīgi un apmierināti par Valmierā pavadīto laiku. Pēc diviem gadiem gaidīsim vācu draugus atkal, tad jau varēsim darboties renovētās, moderni iekārtotās skolas telpās. Bet pirms tam vēl mūsu brauciens uz Harsevinkelu nākamajā mācību gadā!

Everita Groševa