Droša interneta lietošanas mācību stunda un fizisko aktivitāšu kompleksa apguve sākumskolā

Internets var būt lieliska vieta, kur mācīties, sarunāties ar draugiem, spēlēt spēles un skatīties video. Diemžēl tiešsaistē ir arī ļaundari, identitātes zagļi un citi, kas var mēģināt kaitēt. Daudzi bērni ir pārliecināti, ka zina, kā būt drošiem tiešsaistē. Tomēr, vai tā patiešām ir?

Vai Tu zināju, ka bērniem līdz 16 gadiem ir obligāts privātais konts sociālos tīklos? Vēl labāk, protams, ja tā vēl nemaz nav. Kādu informāciju noteikti nepublicēt? Kā uzzināt, vai persona otrā pusē ir draugs, vai ļaundaris? Kā rīkoties, ja interneta vidē bērnus uzrunā svešs cilvēks?

Šos un daudzus citus ar drošību internetā saistītus jautājumus, bērni uzzināja Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas vecāku domes organizētajā vecāku mācību stundā 5.decembrī.

Mācību stundu 1., 2. un 3. klašu grupām vadīja Latvijas interneta asociācijas pārstāve Jāna.

Mācību stundas noslēgumā lektore visiem vēlēja, ka tā kā 2024. gads ir Pūķa gads, lai  mums visiem izdodas būt kā ugunsmūriem un nosargāt savus datus un būt drošiem par pavadīto laiku internetā!

Pēc lekcijas bērni kopā ar savām sporta skolotājām apguva fizioterapeitiskos vingrinājums, kas palīdz atpūtināt acis un izkustināt savu ķermeni pēc ilgstošas sēdēšanās vienā pozīcijā. Un, lai zināšanas nostiprinātu, bērni tiek aicināti pildīt Aktivitāšu dienasgrāmatas, lai paši redzētu un varētu novērtēt, cik bieži viņiem izdodas nelietot viedierīces mazāk par 2 stundām, kā arī, cik bieži viņi veic kustību, stiepšanās, acu u.c. vingrinājumus.

Mācību stundu un fizisko aktivitāšu kompleksa izstrādi atpūtai no interneta organizēja VVV Sākumskolas vecāku dome sadarbībā ar nozares speciālistiem.

VVV sākumskolas domes vecāki